27.2.2024 | Svátek má Alexandr


Diskuse k článku

TŘI DŮVODY: Proč se zatím nemusíme bát totality

Ač frekvence slov totalita a autoritářský stát se v našem veřejném prostoru vyskytuje čím dál tím častěji - a za bývalým Stalinovým pomníkem na pražské Letné byla minulé pondělí zahájena audiovizuální expozice Svědectví, která se zaměřuje na totalitní období nacismu a komunismu - dovoluji si říci, že zatím existují tři pádné důvody, proč nám totalitní či autoritativní vládnutí nehrozí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Š. Hašek 9.10.2018 8:42

Re: Nedokážu brát vážně názory člověka..

Vidím to podobně.

Je to komunista s lidskou tváří první třídy.

M. Zima 9.10.2018 11:07

Re: Nedokážu brát vážně názory člověka..

Podívejte se na dnešní české demograty a potom se zamyslete a vyjadřujte k reformátorům. z `68.

P. Grigar 9.10.2018 12:37

Re: Nedokážu brát vážně názory člověka..

.. neokouzlili mě ani jedni ani druzí. Ti první proto, že boj o koryta skryli za reformaci socialismu, ti druzí totéž maskovali kecy o jeho demontáži.

M. Mařák 9.10.2018 6:04

Zdejší Kuras vidí totalitu v EU,

no a jak na vlastní kůži poznal, katastrofismus a kupčení se strachem jako volební program naštěstí v ČR stále nefunguje a dokáže oslovit jen pár extremistů podobného ražení jako on.

Jinak článek je OK.

P. Grigar 9.10.2018 16:18

Re: Zdejší Kuras vidí totalitu v EU,

.. no jo, tak se nezahrabávejte v tom krásném Alsasko-Lotrinsku a zkuste vstoupit na naši politickou scénu, s nějakým perspektivnějším programem a hlavně motto kampaně musí být nosné. Třeba něco z vašeho blogu, například:

"Současní důchodci v EU i u nás se obrazně mají jako prasata v žitě, ale může to trvat věčně?"

Zdroj: https://martinmarak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=681143

M. Mařák 9.10.2018 19:04

Pokud Vám nevadí, že muži a ženy

v Evropě nechtějí děti a pak se diví, o čemž je ten text, tak co s Vámi nadělám. Jinak aktivní politika mne nezajímá, nejsem tribun lidu, nemám na to a oproti jiným o tom vím.

P. Grigar 9.10.2018 23:46

Re: Pokud Vám nevadí, že muži a ženy

.. se mnou neračte dělat nic, šlo by to velmi ztuha až vůbec ne, na levičáky jsem byl vždycky vysazenej. Jenom bych strašně rád viděl a slyšel, jak by důchodci ocenili to vaše "míti se jako prase v žitě". Asi potkáváme každý jiné důchodce v jiných místech.

Š. Hašek 9.10.2018 2:55

Takže, soudruhu Hvížďalo,

v Polsku a v Maďarsku už nastupuje totalita. Podle Vás. Věnujete tomu snaživě dva odstavce.

Podle mě nikoliv.

P. Dvořák 9.10.2018 4:00

Re: Takže, soudruhu Hvížďalo,

Všude, kde nelezou Ústřednímu výboru Evropské unie do pr...., přece nastupuje totalita. Všude, kde nemají hlavní slovo vítači, dobrose.... a kavárečníci, nastupuje totalita. Všude, kde mají slovo populisté (rozuměj: politici, kteří do života uvádí přání většiny), nastupuje totalita. Trvalo by to ještě dlouho, tak to zkrátím: Všude, kde si to chtějí dělat po svém, nastupuje totalita.

To jste fakt nevěděl? Málo čtete Hvížďalu, Jelínka, Halíka, tam to podivné Pehe, nechápete vyváženost zpráv a jakého poučení se vám dostává z ČT nebo ČRo, atd. atd.

S vámi je to holt těžké. Adept na potížistu.

R. Gramblička 9.10.2018 7:21

Re: Takže, soudruhu Hvížďalo,

tak tak, zdar všem potížistům!

Š. Hašek 9.10.2018 8:48

Re: Takže, soudruhu Hvížďalo,

Sedí. Totéž mi říká i moje žena.

Furt lepší než -hovězí kastrát- (Netzerová). Nebo -volksrusák- (Fridrich). Nebo -rusofil- (Václavíková/Netzerová). Není to komplet. A furt lepší než nevímdrahoš.

V. Braun 9.10.2018 0:55

Závěr článku podepisuji

Vlastně souhlasím s celým článkem, i s tím, že v ČR jsme na tom s demokracií nyní lépe než v Polsku a Maďarsku. Jen při pohledu n arychlost, s jakou v Polsku zatočili s nezávislými veřejnoprávními médii a s ústavním soudem si říkám, že se to vždy může změnit.

Proto jsem rád za Senát i za to, že tam nemá vládnoucí koalice většinu a nebude mít ani po volbách.

R. Gramblička 9.10.2018 7:18

Re: Závěr článku podepisuji

a naštěstí jsme na tom s demokracií lépe, než ve Francii ve VB, Švédsku a několika dalších vyspělých zemích, kde jsou lidé buzerováni totalitně se chovajícími hypersenzitivními menšinami, ultralevičáky a bojůvkami Antify (ti všichni pod ochranou zdegenerovaných politických elit).

S. Netzer 9.10.2018 7:55

Re: Závěr článku podepisuji

:-))))

Nákaza NP a podobnými "alternativními" zdroji, aneb jak si Hurvínek představuje stav demokracie ve "vyspělých zemích".

O. Uživatel 9.10.2018 8:50

Uživatel požádal o vymazání
J. Kombercová 9.10.2018 9:19

Re: Závěr článku podepisuji

Výjimečný stav (ve Francii) skončil tím, že byl vtělen do zákona.

S. Netzer 9.10.2018 9:22

Re: Závěr článku podepisuji

Další, který vidí "vyspělé země" škvírou, kterou mu pootvírají "alternativní média".

R. Gramblička 9.10.2018 9:41

Re: Závěr článku podepisuji

zatímco vy si bláhově myslíte, že ta škvíra, kterou poskytuje mainstream je větší. No budiž...

S. Netzer 9.10.2018 11:28

Re: Závěr článku podepisuji

Nevyznávám stejné bohy jako vy.

To nemá s mainstreamem nic společného. Taky ne s neomarxismem, dodávám preventivně. :-)))

P. Grigar 9.10.2018 12:43

Re: Závěr článku podepisuji

.. jistě, Sybilluše, vyznáváte bohy jiné, tak nějak vyšší, nadřazenější, nezpochybnitelné, o nichž není třeba diskutovat. Pouze adorovat.

O. Uživatel 9.10.2018 13:34

Uživatel požádal o vymazání
J. Jurax 9.10.2018 15:03

Re: Závěr článku podepisuji

Ehm ... "Právě zpřísněním bezpečnostní normy Macron podmínil konec výjimečného stavu, podle kritiků je však nový zákon v podstatě jen mírnějším pokračováním původně dočasného výjimečného stavu. Ministerstvo vnitra totiž nadále může v případě ohrožení bez povolení soudu vytvořit bezpečnostní zóny, a omezit tak pohyb lidí a vozidel. Ve vymezené oblasti může policie provádět domovní prohlídky. Podle Collomba je však zákon v současnosti pro Francii nezbytný."

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/francie-vyjimecny-stav-konec-statistiky-protiteroristicky-zakon-gerard-collomb-ggl-/zahranicni.aspx?c=A171101_113044_zahranicni_kha

Doufám, že uvedený zdroj Vám přijde dostatečně alternativní.

M. Krátký 9.10.2018 12:25

Re: Závěr článku podepisuji

KUŠ BABO

S. Netzer 9.10.2018 12:44

Re: Závěr článku podepisuji

Soudruhu techniku zahraničního obchodu, který ses tak krásně rozepsal o "Maschalově plánu" a "milionech infekčně nemocných muslimů", hubu bys měl držet především ty.

M. Prokop 9.10.2018 12:43

Re: Závěr článku podepisuji

Nejste spíš Mánička?

V. Braun 9.10.2018 7:57

Re: Závěr článku podepisuji

V pátek jsem zašel na kafe s bývalou spolužačkou, vracející se do Švédska, kde dlouhodobě žije v Malmo. Letos ji krátce za sebou zemřela maminka, tady v Čechách, a její český manžel se kterým žila ve Švédsku. Mezi řečí řekla, že prodává dům. I myslel jsem, že ten ve Švédsku, když už ji tam v podstatě nic nedrží, rodný dům má tady volný a v Malmo, jak je známo většině zdejších mudrlantů, menšiny terorizují a znásilňují na každém rohu. Ale ba ne, prodává ten dům po mamice a zůstává v Malmo. Možná to místní v místě s tou buzerací vidí jinak, než zde pan Gramblička.

P. Grigar 9.10.2018 8:52

Re: Závěr článku podepisuji

.. buďte rád, že jsou lidé, kteří se ve Švédsku cítí dobře. Takoví byli i u nás v dobách budování socialismu, režim jim připadal jako ráj na zemi. Vše se odvíjelo od stupně jejich souznění se systémem. Jeden takový spokojený mi kdysi řekl: seš komunista! Néseš! Tož si sedni a drž hubu!

Byl to blbec, ale spokojený se svým malým korýtkem..

V. Braun 9.10.2018 9:20

Re: Závěr článku podepisuji

Takže v tomto případě konkrétního člověka, kterého jste v životě neviděl a nic o něm nevíte, přirovnáte ke komunistovi, kterého, aby nebyla mýlka, přímo označíte za blbce. Gratuluji, jde vám hned od ruky pěkně od rána.

P. Grigar 9.10.2018 10:39

Re: Závěr článku podepisuji

...pro p.Brauna, Mertla. Předmětem mého vyjádření byla v obecné rovině provázanost postoje kterékoli osoby ke kterémukoli systému se závislostí na míře úspěšnosti v tomto systému. Jelikož vím, že existují lidé, pro které je abstraktní myšlení problémem, použil jsem konkrétní případ ze svého života. Nemůžu ovlivnit, co si z toho odvodíte vy a popravdě řečeno, se s tím ani příliš netrápím.

I. Mertl 9.10.2018 9:35

Re: Závěr článku podepisuji

To je ovšem absurdní argumentace! Porovnávat švédskou demokracii s českou totalitou, i když ta UŽ nevraždila své občany, svědčí o nedostatku schopnosti porozumět světu. Ten totiž vždycky má své chyby, ale rozhoduje převažující pocit - a ten je ve Švédsku jednoznačně pozitivní.