1.3.2024 | Svátek má Bedřich


TERORISMUS: Evropa jako cvičné pole

28.7.2016

Poslední drsné události v SRN s řadou mrtvých a po nich tragédie na severu Francie, kde dva muslimové podřezali místního faráře jako berana a poranili další lidé, dávají tušit, co bude Evropu čekat. Všichni jsou to pachatelé islámského vyznání. Na tom nic nemůže změnit plácání německých médií o Amoklaufu (to je taková německá berlička, kterou se vyhýbají napsat trefné označení „terorista“). Co naplat, teror to je a páchají jej teroristé a je úplně jedno, jsou-li napojeni na IS nebo jinou teroristickou zločineckou organizaci či jsou to tzv. osamělí vlci. Jedno mají společné - jsou to deprivanti, resp. psychopati a většinou radikalizovaní muslimští fanatici, ať si píší hladící média, co chtějí.

U Würzburgu, stejně jako v úterý v severní Francii policisté udělali rozhodný krok a ty holomky zastřelili. Je to válka a ne, že ne a houby záleží na tom, co píší apoštolové vítání cizích kultur a zpitomělí evropští bezpohlavní politici a političky. A ve válce se měří jinými mírami než v dobách poklidného míru. Ve válce, kde se střílí či podřezává, se neřeší pitomosti. Protivník se likviduje. Má to hned dvě výhody: jednak se tím dává najevo, že je konec tolerance k násilí plodícímu smrt nevinných a policejní složky použijí nejtvrdších opatření, a jednak se hodně ušetří za advokáty ex offo, jejich blábolení o vytrženosti pachatelů z rodinného prostředí, frustrace během cesty do Evropy, frustrace z nepochopení většinové společnosti a podobné nesmysly. Také věznice se nebudou plnit a státy ušetří za zaopatřování svých nepřátel a placení vězeňských imámů. Je to první vlaštovka: státy začínají plnit v oblasti bezpečnosti svoji roli a to přispěje k většímu klidu obyvatel dotčených zemí a jejich víře ve státní obranu. Tím nebudiž zavržena jako ratio ultima i sebeobrana obyvatel, bude-li toho třeba.

Tato vláda, v jejíž čele stojí špatný premiér, v této době začíná plnit dohodu nedohodu EU s Tureckem a vybírá jako koně v dražbě kdesi na Blízkém východu s pomocí tajných služeb něco kolem 80 uprchlíků ze Sýrie. Nevidím důvod, proč plnit dohodu, která ve skutečnosti žádnou dohodou není. Přijímat kohokoli z této oblasti je bezpečnostním rizikem - důkazů pro to je hodně. Možná, že by bylo dobré tentokrát omilostnit pitomé heslo KSČ z doby Charty 77: „Republiku si rozvracet nenecháme.“ Ať vyberou, koho vyberou, povede to k problémům a neblahým koncům. A když už tak chtějí lézt do zadnice Evropské komisi, co kdyby Bohuslav Sobotka, Jiří Dienstbier, otec a syn Stropničtí a další pseudohumanisté začali u sebe a ubytovali si některé z uprchlíků na své náklady doma, ve svých domech a zahradách a ukázali nám, že neplatí „chceš-li být bezdomovcem, nastěhuj si je domů“. Byl by to krásný příklad.

Ale to bych snil až moc - ostatně vzpomeňme na Michaela Kocába, jak se nastěhoval k cikánům v době kraválů kolem Matiční ulice v Ústí nad Labem a všem nám hlupákům ukázal, že to jde s nimi žít na jednom poschodí. Takže se nadále bude experimentovat za peníze daňových poplatníků a nebude se hledět na strach a obavy obyvatelstva. Čeho my se ještě nedočkáme.