17.1.2021 | Svátek má Drahoslav


Diskuse k článku

ROZHOVOR: Vystrčilův amatérismus

Vnímám jej jako nenáboženský nacionální konflikt, v němž straním jednoznačně Arménii a jsem rád, že svým způsobem pomůže medializovat její osud a utrpěné křivdy. V

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Burda 20.10.2020 12:33

Zase rozhovor neznámého s neznámým! Nikdo by to nečetl, kdyby byla uvedena jména na začátku? TO svůj výtvor považujete až za takový žblebt?

K obsahu: Uznáváme-li jednotnou Čínu, je Taiwan uzemím patřící pevninské Číně, nebo je pevninská Čína územím patřícím Taiwanu? Na Taiwan se uchýlila právoplatná vláda v době komunistického puče - tímto pučem nebyla tedy nikdy svržena. Považuji osobně pevninskou Čínu (Čínskou lidovou republiku, PRC, People Republic of China) za odpadlickou provincii Čínské republiky (Taiwan, Republic of China).

Ale líbí se mi myšlenka z "rozhovoru", že na Taiwan se smí jet jen se souhlasem čínské vlády. Aplikoval bych to tak, že kdokoli z čínských politiků smí (recipročně) navštívit jakoukoli část České republiky (s výjimkou čínské ambasády) jen a pouze s jednohlasným souhlasem vlády České republiky. Čínský velvyslanec navštívil (kdysi slavně otvíraný) pavilon čínské medicíny v Hradci Králové - jaktože ON nedodržuje politiku jedné České republiky a jel tam?

Š. Hašek 20.10.2020 13:33

No ..... nějak jste to všechno pomíchal.

Žonglujete termíny (a Hradcem Králové) z politiky a mezinárodních vztahů ..... no, jak Vystrčil.

F. Doušek 20.10.2020 13:53

Spíš Vodvářka.

J. Lancik 20.10.2020 16:27

"Cina povazuje Taiwan za svou odtrzenou provincii". V tom pripade by mohlo Rakousko povazovat tri byvale korunni zeme Slezko, Moravu a Cechy za sve odtrzene provincie. Navstevnik by mel pozadat o povoleni ve Vidni. Stejny princip. Dulezite je lid, at uz taiwansky nebo cesky a moravskoslezky nechce byt provincii nejake zeme!