30.5.2024 | Svátek má Ferdinand


Diskuse k článku

ROZDÍLNOST PLATŮ MUŽŮ ŽEN: Nespravedlnost, nutnost nebo výhoda

Z železnou pravidelností se v médiích objevují obvinění ze strany zejména aktivistických organizací, poukazující na skutečné i údajné rozdíly v platech mužů a žen a požadující jejich dorovnání.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Doleželová 20.3.2024 12:58

Prostě chcete, aby si muž mohl i nadále zachovat svoje nadřazené postavení v rodině i ve společnosti! Ovšem muži už nejsou co bývali, a proto nezaslouží mít privilegia. Zdravím.

J. Jurax 20.3.2024 13:20

8-o;-D;-D;-D;-D

Jste v rodině i ve společnosti v podřízeném postavení, i když muži už nejsou co bývali? Pak se nad sebou zamyslete - jestli to není tím, že ani ženy už nejsou co bývaly?

A pamatujete dobu, kdy muži bývali co už nejsou? ;-D

M. Grundmann 20.3.2024 14:07

Muž žádné nadřazené postavení v rodině i ve společnosti nemá a nikdy neměl. Podstatou a cílem patriarchátu není mužská nadvláda, ale kontrola sexuálního chování mladých žen. Muži dělají vše jenom proto, aby omezili sexuální svobodu mladých žen a udrželi si lidskou reprodukci pod kontrolou. Nyní však ženy na Západě mužům úplně přerostly přes hlavu a spí si, s kým chtějí. Tím se Západ dostal do matriarchátu a muži ztratili nad západní společností svůj vliv. Dnešní muži žijí na Západě tvrdě pod pantoflem.

Celý boj mezi muži a ženami je o tom, kdo s kým spí a kdo o tom rozhoduje. Vše ostatní je nepodstatné a pouze nástrojem v tomto boji.

P. Diviš 20.3.2024 14:13

Tu jednoduchost vám skoro závidím. :-P

M. Grundmann 20.3.2024 14:21

Je to moje teorie o vzniku lidské civilizace i o její podstatě. Liším se tím od marxismu, podle kterého jsou základem lidské civilizace majetkové vztahy. Liším se tím i od západního pohledu na lidskou civilizaci, podle kterého jsou základem lidské civilizace hodnoty a kultura.

Mé pojetí je relativně blízké myšlenkám islámu, kde je ženské tělo hlavním tématem tohoto náboženství. Proto mezi feministkami a muslimy dnes zuří na celém světě válka. Také se výrazně liším od křesťanství, které se snaží důležitost ženského těla bagatelizovat.

M. Grundmann 20.3.2024 14:39

Rychlý rozpad západní společnosti je vidět i na Ukrajině. Za Ukrajinu bojují hlavně starší muži. Mladí muži bojovat nechtějí, protože buď manželku a rodinu nemají, nebo žijí pod tvrdým pantoflem. Mladé ukrajinské ženy spí, s kým chtějí, a muži se jim musí podřídit. Není divu, že mladí muži nechtějí umírat za stát, který neplní svou hlavní roli, regulaci sexuálního chování mladých žen. Mladí Ukrajinci nemají co bránit, o vše už přišli před válkou s Ruskem.

P. Diviš 20.3.2024 16:03

Minimálně je vaše teorie velmi zábavná.

Ś. Svobodová 20.3.2024 16:40

Prosím, vysvětlete mi, jak jsme mohly přerůst mužům přes hlavu, když nikdy nadřazené postavení neměli??? ;-D;-D;-D

M. Grundmann 20.3.2024 16:47

Až dosud existovala křehká rovnováha mezi pohlavími. Dnes se moc výrazně posunula k ženám a role muže v západní společnosti je podobná zoufalému postavení páva, který jenom pasivně čeká na rozhodnutí samic a bezmocně ukazuje svoje peří. ;-D

Ś. Svobodová 20.3.2024 16:59

Žádná rovnováha mezi ženou a mužem neexistuje. Stehně jako neexistuje mezi samotmými muži nebo samotnými ženami. Vždy je to záležitost převahy. V některých kulturách vládnou ženy, v jiných muži. Není mi známa společnost, ve které by si byli ženy a muži rovnocenní.

M. Grundmann 20.3.2024 17:40

Muži nikdy nemají převahu. Kdyby měli převahu, nebyli by pořád frustrováni chováním žen a nevytvořili by civilizaci, ani by nedoletěli až na Měsíc. Pohodlně by se poflakovali někde v africké savaně.

J. Jurax 20.3.2024 19:08

Ženy a muži mohou být maximálně rovnoprávní. Rovnocennost je pofidérní pojem - záleží od jaké vlastnosti tu cenu odvozujete.

P. Diviš 20.3.2024 20:52

Prakticky ve všech západních. Rovnocenní neznamená totožní.

Pokud ovšem někdo neblbne s kvotami a podobnými zhovadilostmi.

V. Kučer 20.3.2024 19:12

Muž má zájem aby neživil dětí někoho jiného a pokud má dceru má zájem aby její dětí živil jejich zploditel a nemusel je živit jejich děda. Další problém jsou pohlavní choroby.

Z. Lapil 20.3.2024 17:14

Neurážejte. Já jsem stejnej produkt evoluce jako vy.

(c) Ondřej Neff, kdysi, v podobné souvislosti.

V. Církva 20.3.2024 22:28

Budete asi z nějaké sociální zaostalé rodiny. Žádná privilegia a nadřazené postavení v normální rodině muži většinou nemají. Prostě každý má nějaké schopnosti a povinnosti a manželé se vzájemně doplňují. No a to jestli bere větší výplatu muž, o tom to vážně není. Některým většinu výplaty utratí manželka A jen ty úplně hloupé nedostanou nic a ještě mají magora který je mlátí. Jenomže to jsou právě ty máklé rodiny.

M. Kocián 21.3.2024 8:09

Když si někdo chce svoje postavení zlepšit tím, že si vyžádá pomoc silnějšího, v tomto případě vládnoucí autority, říká se tomu vyhánění čerta belzebubem a vydělá jedině peklo. Svoje postavení na tomto světě si každý musí vydobýt sám a znám spoustu skvělých žen, kterým se to velice dobře daří.