25.4.2024 | Svátek má Marek


Diskuse k článku

PRÁVO: Kravál pouštěný z okna

Vzpomínám na svátek Božího těla v Doubravě u Karviné. Bylo to v roce 1948. Průvod šel kolem kostela k jednotlivým oltářům, monstranci nesl pan farář Klisz a baldachýn čtyři doubravští horníci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Václavíková 15.11.2017 23:44

Pane dochtor, příště pište radši jen o té erekci.

Tohle je na Vás moc složité.

E. Škamlová 15.11.2017 20:40

Co chtěl pan doktor říct?

Cituji větu z dopisu dr. Uzla: "Ať už drží tento výtečník hladovku nebo absolutní abstinenci, nemůže nikoho přesvědčit o tom, že podle zákona shromažďovacího nemá právo rušit řádně povolené shromáždění asi tisíce občanů."

Jestliže si představím, že nemůžu nikoho přesvědčit o tom, že nemám právo cokoli rušit, tak to snad znamená, že si ostatní myslí, že právo rušit shromáždění mám. - Pan doktor si dělá ze čtenářů legraci, anebo v horším případě neví, kdy a jak se používá dvojí zápor. Přesto se i přes tento poněkud toporný styl domnívám, že to celé byl od pana doktora žert. Snad mi to promine, ale bylo by pro něj možná lepší, kdyby se i nadále věděcky zabýval ďábelskou erekci...

C. Horák 15.11.2017 21:19

Re: Co chtěl pan doktor říct?

Toho překlepu si asi všimli všichni, nutno ale přiznat, že nikdo ho nedokázal vytěžit tak dechberoucím způsobem, jako Vy.

J. Ševčík 15.11.2017 17:10

Jasne

Kdo se zucastnil tohoto shromazdeni nebo si pustil zaznam verejne dostupny,musi uznat ze pisen od Marty Kubisove znela mirne ze soukromneho bytu a o nejakem revu nemuze byt rec Policejni zakrok byl proti zakonu a kdo s nem souhlasi je na omylu

S. Donát 15.11.2017 15:22

Souhlasím, i kdyby to byla státní hymna, nemá

tím co rušit nahlášenou a povolenou akci. Na druhou stranu se ti PaChové mohli trochu mírnit. Nelíbí se mi přístup ani jedné ze stran.

M. Prokop 15.11.2017 16:50

Re: Souhlasím, i kdyby to byla státní hymna, nemá

Asi tak.

S podotknutím, že u policie je přehánění horlivosti nebezpečnější.

V. Student 15.11.2017 15:16

Vy, pane doktore?!

Ministrant, kadidelnice, dokonce obrat "pan farář"...! Kdo by se nadál!

Heleďte, když už jste na Psu, co takhle jako psychiatr vyjádřit se k tolerování muslimského zájmu o nedospělá děvčata, šestileté chlapce ve sprchách a naposledy poníka v německé ZOO, který to schytal od nadrženého muslima údajně před zraky konsternovaných návštěvníků včetně dětí. U nás byli takoví lidé považováni za nemocné, nicméně trestatelné, což také byli, tedy jsou. Jaksi oboje. Nemocní i trestaní.

Jsou muslimové pedo(zoo, geronto atd.)filové které nutno trestat nebo je to určitý...ehm...nový druh normy? Co vy na to?

A. Alda 15.11.2017 11:18

Nemám Vás rád,

ale k tomuto článku nemohu jinak než veřejně s Vámi souhlasit. Od začátku do konce.

A. Pakosta 15.11.2017 11:59

Re: Nemám Vás rád,

Nemám rád pana MUDr. Uzla a nemám rád ani Vás, pane Aldo.

Nepochybuji o tom, že si pan doktor pamatuje, jak hlasitý byl hluk, způsobený tehdy v osmačtyřicáté jedním gramofonem. Pan doktor, tehdy osmiletý, tam byl osobně přítomen.

Mám ale jistou pochybnost o tom, zda byl pan doktor přítomem osobně i na té prezidentské NEpředvolební šou v Lipníku. Mám důvod domnívat se, že tam pan MUDr Uzel nebyl. Ani já jsem tam nebyl, ale aspoň jsem si poslechl záznam z onoho incidentu - zde: http://forum24.cz/video-dalsi-prezidentovy-lzi-podivejte-se-jak-znela-zakazana-modlitba-pro-martu/

Na záznamu je velmi dobře slyšet projev řečníka na pódiu, který je zdáli podbarven zvukem zpěvu Kubišové, místy v hluku pískajících posluchačů sotva patrném.

A na základě tohoto záznamu jsem přesvědčen, že policejní akce proti zvukaři byla projevem arogance moci, ničím jiným. Kdyby pro nic jiného, pak i proto, že se nespokojili s umlčením produkce, ale dotyčného odvedli na služebnu a tam jej drželi, dokud akce na náměstí neskončila.

M. Prokop 15.11.2017 12:07

Re: Nemám Vás rád,

Souhlas.

Policie by měla zachovávat uvážlivost a neutralitu.

R. Langer 15.11.2017 15:10

Re: Nemám Vás rád,

Ano, když se nám to hodí. Jinak by měla nekompromisně zakročit, že? ;-)

M. Prokop 15.11.2017 16:51

Re: Nemám Vás rád,

Bohužel, za vaše "nám" hovořit nemohu.

K. Němec 15.11.2017 15:42

Re: Nemám Vás rád,

Zdáli podbarven? To jste tedy zcela mimo. Navíc to video bylo natáčeno na pódiu, co slyšeli diváci dvacet metrů od pódia?

Zdáli podbarven. :-)

A. Pakosta 15.11.2017 16:31

Re: Nemám Vás rád,

A Vy jste tam osobně byl, vašnosti? Pokud ne, pak Váš názor není o nic lepší než ten můj, a s Vaším dovolením si jej ponechám.

Ano, možná lidé, kteří stáli těsně pod oknem, odkud Kubišová zněla, slyšeli spíše ji, než ty plky na pódiu. Ale to bylo ještě předtím, než začal mluvit Zeman - přesně tak, jak to bylo s policií předem domluveno. Nepřesvědčil jste mne, že se tu policisté nezachovali naprosto stejně, jako v Praze při návštěvě čínského prezidenta, totiž jako pochopové a pohůnci vrchnosti.

D. Polanský 15.11.2017 11:11

Je vidět, že už i v Lipníku

mají kavárenští povaleči navrch. Holt i venkov se intelektualizuje. U6 žádné holínky, kravíny, vepříny, pole a makat.

J. Pražák 15.11.2017 11:07

To nebyla první obdobná akce slunéček

V Praze obdobným způsobem rušili povolené shromáždění v květnu "studenti" Uměleckoprůmyslové školy, když na Palachovo náměstí z okna školy pouštěli z velkých reproduktorů orientální kvílení a křepčili u toho na chodníku. Asi i nějaké drogy v tom musely být. A policie neudělala nic. Snad už dochází ke zlepšení a ta multimuslikultigenderpolitkorektní lůza bude alespoň někdy dodržovat zákony. Pomohlo by jí, kdyby se musela živit poctivě a nebyla dotovaná z fondů všelijakých Sorošů a ze státního rozpočtu.

Bylo by potřebné okopírovat americký zákon, který tyto "aktivity" považuje za nepřátelskou činnost.

J. Lepka 15.11.2017 10:43

Ještě dodatek:

na prezidentské zástavě stojí Pravda vítězí ne vyděsí.

B. Rameš 15.11.2017 10:21

Uzel na Hrad!

Pro každého Čecha Clavin dle jeho potřeb zdarma! Češky jako kompenzaci dostanou kilo lubrikačního gelu měsíčně! Jinopohlavníci ostrouhaj mrkvičku. Konečně uděláme tu populační explozi, i budou Čechové, statní junáci, jakož i Češky, vnadné panny (ty panny berte metaforicky, díky, Clavine), zalidňovat vyprazdňující se Evropu svým ušlechtilým genofondem! Jo a Moravané a Moravanky, item Slezané a Slezanky taky.

Sorry jako, hrabe mi.

O. Zuckerová 15.11.2017 18:04

Re: Uzel na Hrad!

Mně by se to Vaše heslo lépe líbilo v podobě "pro jeho pohřeb zdarma"

M. Malovec 15.11.2017 10:12

Doufejme,

že podobnost bude dokonalá, a že za rok se nebude Zeman již konat. Byl jste tam pane sexuologu, věnujte se raději dámským přirozením, to umíte.

S. Donát 15.11.2017 15:24

Re: Doufejme,

Je zcela lhostejno, jestli to bylo kvůli Zemanovi, nebo kvůli komukoliv jinému. Jde o princip. Bránit někomu v projevu je u mě hulvátství a to se ještě mírním ve výrazivu.

P. Hlosta 15.11.2017 9:36

Hradílkovi věří v omluvitelnost svého jednání?

Vono je to o politickém přesvědčení, nebo spíše politické víře. Když je politicky věřící pobouřen jemu opozičními, pak se pro sebe omluví i v porušení práva. Zeman a starosta neporušili práva některého občana a jejich věřící se sešli k politickému shromáždění se, aby jim Zeman sdělil své náhledy na svět. Řádně povolené shromáždění lidu se nelíbilo jedné rodině a tak pustili svou oblíbenou písničku přes reproduktory ve značné hlasitosti, coby protest proti Zemanovi. Narušili tím právo, ale jsou přesvědčení o omluvitelnosti svého jednání. Jejich příznivci taktéž. Ovšem naopak tihle jsou přesvědčeni a věří tomu, že prezidentem Zeman je neprávem a měl by z funkce odejít. Prostě tomu věří.

Pokud by policie nešla umlčet rušivou produkci, pak by se dopustila porušení své pracovní povinnosti. Musela udělat o tom byrokratický zápis a tedy na služebně vyslechnout a zapsat to. Nebyl žádný fyzický odpor a proto ani nepoužila chmatů a chvatů, či obušku z pytle ven. Při představě, že by policie nekonala svou povinnost, příště by mohl rušit shromáždění občanů někdo třeba jinak, odvážněji a nakonec by to mohlo končit naprostým nerespektováním práva a střílet po těch, kterým nevěří.

Já bych potom mohl kvůli své víře střílet do Hradílkovy rodiny a myslet si, že je to omluvitelné, protože dříve prošly porušení práva a to vždy zhoršuje právní povědomí, až do absurdna!

A. Alda 15.11.2017 11:20

Jo.

Není co dodat.

L. Bystrý 15.11.2017 9:13

Za rok bude Uzel člen Strany!

Ano, půjde to rychle, stejně jako po Vítězném Únoru: Tehdy i nyní se Radim Uzel hezky česky zařadí mezi nás; není přece nepřizpůsobivý, že. No samozřejmě že není – nepřizpůsobivé jsme přece VŽDY odsouvali, my Češi a Rusové; odsouvali jsme je z naší země, pod naši zeminu, či alespoň do našich slovansky humánních pracovně-převýchovných táborů.

Přirozeně, občan Uzel se zařadil mezi nás na víc než na 100%; stačí si přečíst jeho životopis. Ano, takové soudruhy a soukmenovce občany potřebujeme, k řádnému a bezproblémovému budování socialismu resp. babišismu.

Prostě, příští rok občan R. Uzel tento svůj provokační článek opravdu OSTŘE odsoudí: Napíše do Rudého práva sebekritický článek, a kajícně vystoupí v Agrofert TV, kde se v přímém přenosu přizná ke stykům s agenty CIA a Mossadu, v době před ustavení Vlády národní jednoty našeho Vůdce Babiše.

Načež mu bude odpuštěno, prostřednictvím milosti prezidenta Vůdce Miloše Zemana, aby se mohl opět zařadit mezi nás prosté pracující. Po svém omilostnění R. Uzel požádá Stranu o umožnění kandidovat na členství; sám se rozhodne, jestli bude kandidovat do ANO nebo KSČM. Takže jedinou otázku: Stojí mu to za to, ministrovat či psát takové články, když se pak stejně hezky zařadí?

Volte ANO, KSČM a našeho Miloše, pro štěstí našich dětí!

V. Čermák 15.11.2017 23:34

Re: Za rok bude Uzel člen Strany!

Bobky, nic než bobky jelene...

M. Valenta 15.11.2017 8:55

Koukám že pan Uzel taky nepochopil,

že v demokracii se může protestovat.

V. Javora 15.11.2017 9:33

Re: Koukám že pan Uzel taky nepochopil,

No to nic není. Vy zase nechápete demokracii.

R. Gramblička 15.11.2017 10:09

Re: Koukám že pan Uzel taky nepochopil,

ani protesty nemohou být neomezené. Nemůžete omezovat ty, proti nimž protestujete, na jejich svobodách

M. Valenta 15.11.2017 10:50

Re: Koukám že pan Uzel taky nepochopil,

...protest by značně omezený na své intenzitě.

J. Pražák 15.11.2017 11:10

Re: Koukám že pan Uzel taky nepochopil,

Přečtěte si shromažďovací zákon a nebudete pak psát nesmysly.