20.4.2024 | Svátek má Marcela


Diskuse k článku

PRÁVO: IZIP se své dojné krávy nevzdá lacino

Média v úterý zveřejnila informaci, že švýcarská firma eHealth International vlastnící 49 % akcií IZIP považuje vypovězení smluv ze strany VZP za nezákonné. Je vidět, že IZIP se své dojné krávy VZP jen tak snadno nepustí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Lenc 22.6.2012 8:52

IZIP

je dobrá myšlenka krachující pouze na neochotě lékařů.To je tak, když se spoléhá na rozum a dobrovolnost.

P. Schuster 22.6.2012 8:50

Re: IZIP je potřeba dále rozvíjet

Od roku 2006 jsem klientem IZIP a pořád si myslím, že s Elektronickou zdravotní knížkou by se mělo na lécích i na péči o pacienta ušetřit spoustu peněz. Rušit je, je stejná blbost jako rušit státní maturity. Ale od toho tu máme naši geniální vládu aby to vyřešila.

P. Schuh 22.6.2012 8:25

Hledání poctivce

Takže by jste si měli dát s ODS vzájemně přes držku. Vy jim třeba za IZIP, oni vám třeba za megazlodějinu s fotovoltaikou. Inu jak se říká bratr bratru.....

I. Schlägel 22.6.2012 7:57

Re: IZIP je potřeba dále rozvíjet. Pane Humpolíku (06:23) jsem stejného názoru.

Přesně tak. Kdyby byl IZIP pro lékaře i pacienty povinný, mohlo to docela dobře fungovat i s českým rizikovým příplatkem v podobě korupčních cen. Pro řadu lékařů je však výhodnější stávající systém. Je více nepřehledný a proto více nese.

M. Bílý 22.6.2012 7:29

Re: IZIP je potřeba dále rozvíjet. Pane Humpolíku (06:23) jsem stejného názoru.

Po počátečním tápání (není se co divit, s osobním počítačem jsem začínal v 83 letech) jsem IZIPu přišel na chuť.Uvítal bych sice trochu sevřenější formu, ale to není nic podstatného. Systém IZIP nelze ovšem vybudovat pro hloupé (těch nebude tak mnoho) a pro lenivé. Těch jsou u nás mraky. Nejsem rozhodně obhájcem starých časů, ale kdyby ho zaváděli bolšáni, tak by ho striktně nařídili a nikdo by si netroufnul remcat a IZIP by šlapal.

T. Marek 22.6.2012 7:02

Re: Programové kopnutí do politického oponenta

Obávám se, že otázka stojí poněkud jinak. Nikdo snad nebude zpochybńovat účelnost jednotné informovanosti pokud jde o pacienty. Mám za sebou 2 infarkty jistě nepotřebuji, aby  mně nějaký lékař z nevědomosti přizabil. Nicméně spoléhat se v současnosti na to, že když bude zle se někdo honem podívá do portálu IZIP a také, že tam budou aktuální zprávy o mém stavu, to by bylo dost odvážné. Nejsem odborník v dané věci, ale osobně bych dal přednost osobní kartě s čipem na kterém mi bude vše zapisováno, přičemž by i záchranka byla schopna onen čip "přečíst". Kupodivu podobné zařízení má i moje obyčejné auto. Zatím si holt vozím údaje na papíře sebou. Pokud jde o IZIP, jako ekonom tvrdím, že je silně předražený a že oni poslanci nemohli být tak pitomí, aby nevěděli co vyvádějí. Měl-li vzniknout IZIP, tak akcionáři měly být všechny české zdravotní pojišťovny, které by také ručily za jeho všeobecné a plné využití.

J. Humpolík 22.6.2012 6:24

Re: Programové kopnutí do politického oponenta

souhlasím. lenost a některých závist lékařů je neskutečná

J. Humpolík 22.6.2012 6:23

IZIP je potřeba dále rozvíjet

IZIP je velmi dobrý projekt a je v něm potřeba pokračovat!!

P. Kolář 22.6.2012 6:14

Programové kopnutí do politického oponenta

Jsem v IZIPU už několik let a považuji tento systém za přinejmenším dobrý.Je podivné,že stát,který umí nařídit všechno,nenařídil lékařům tento systém používat.Zabránil by tak situaci,kdy lidé,kteří navštěvují více lékařů nebyli tzv. přelékovaní.Prozatím neví pravá ruka,co dělá levá a tento systém,třeba po dořešení bezpečnosti uložených údajů mohl fungovat dál.Ale díky ministerstvu zdravotnictví,kde se vedou stálé politické boje,nakonec nemáme nic a to nás ještě čeká pěkná ostuda.Považuji vypovězení smluv s IZIPEM za nešťastné.Na otázku zda a jestli utráceli více peněz než měli,mohl odpovědět soud.

F. Doušek 22.6.2012 0:15

Přes 10 let těžili z nevypověditelných smluv? Roučku -

takový vlastňák si dá jen naprostý blb.