5.3.2024 | Svátek má Kazimír


Diskuse k článku

PRÁVO: IZIP se své dojné krávy nevzdá lacino

Média v úterý zveřejnila informaci, že švýcarská firma eHealth International vlastnící 49 % akcií IZIP považuje vypovězení smluv ze strany VZP za nezákonné. Je vidět, že IZIP se své dojné krávy VZP jen tak snadno nepustí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Bílý 22.6.2012 15:20

Žádná babka, paní Heidlerová (14:46) podle mne, dovolíte-li (trochu jsem Vás na Psu poznal) KOČKA.

Mne ten název mé nové choroby  také překvapil, ale alespoň takto se částečně vykompenzovalo mé,"od mládí litování", že nejsem XX. Je mi jasné, že v tom hlavní roli hraje má mužská lenost a nic jiného (ještě to tak). My se dřeme, namáháme, předvádíme a vy jen fouknete a jsme v háji.  Na druhou stranu musím přiznat, že mě to bez namáhání nikdy nebavilo. Nemám to jednoduché...

V. Heidlerová 23.6.2012 0:08

Re: Žádná babka, paní Heidlerová (14:46) podle mne, dovolíte-li (trochu jsem Vás na Psu poznal) KOČKA.

Já patřím mezi Vaše ctitele! Máte vtip, bezvadný postřeh, moderní názory, mladého ducha a výbornou znalost internetu a PC, což je obdivuhodné.  Mnohý mladý by Vám mohl závidět. Tož jen tak dál!!! A v dobrém zdraví ještě řadu let.

M. Bílý 23.6.2012 11:08

Milá paní Heidlerová (23.06 00:08) je to příliš chvály snášející se na mou osobu.

Ne že by mi nedělala dobře, ale (myslím si to celý život) není to ani tak mými kvalitami, jako přízní osudu. Něco navíc mi dali ještě mí rodiče (byli vynikající) a má žena, která mě celou tu dobu co jsme spolu (63 let) občas mírmě "přikopla" na správnou trajektorii. Jsem jim za to vděčný.

I já vám přeji: Mnoga ljeta!

Bílý

P. Kolář 22.6.2012 6:14

Programové kopnutí do politického oponenta

Jsem v IZIPU už několik let a považuji tento systém za přinejmenším dobrý.Je podivné,že stát,který umí nařídit všechno,nenařídil lékařům tento systém používat.Zabránil by tak situaci,kdy lidé,kteří navštěvují více lékařů nebyli tzv. přelékovaní.Prozatím neví pravá ruka,co dělá levá a tento systém,třeba po dořešení bezpečnosti uložených údajů mohl fungovat dál.Ale díky ministerstvu zdravotnictví,kde se vedou stálé politické boje,nakonec nemáme nic a to nás ještě čeká pěkná ostuda.Považuji vypovězení smluv s IZIPEM za nešťastné.Na otázku zda a jestli utráceli více peněz než měli,mohl odpovědět soud.

J. Humpolík 22.6.2012 6:24

Re: Programové kopnutí do politického oponenta

souhlasím. lenost a některých závist lékařů je neskutečná

T. Marek 22.6.2012 7:02

Re: Programové kopnutí do politického oponenta

Obávám se, že otázka stojí poněkud jinak. Nikdo snad nebude zpochybńovat účelnost jednotné informovanosti pokud jde o pacienty. Mám za sebou 2 infarkty jistě nepotřebuji, aby  mně nějaký lékař z nevědomosti přizabil. Nicméně spoléhat se v současnosti na to, že když bude zle se někdo honem podívá do portálu IZIP a také, že tam budou aktuální zprávy o mém stavu, to by bylo dost odvážné. Nejsem odborník v dané věci, ale osobně bych dal přednost osobní kartě s čipem na kterém mi bude vše zapisováno, přičemž by i záchranka byla schopna onen čip "přečíst". Kupodivu podobné zařízení má i moje obyčejné auto. Zatím si holt vozím údaje na papíře sebou. Pokud jde o IZIP, jako ekonom tvrdím, že je silně předražený a že oni poslanci nemohli být tak pitomí, aby nevěděli co vyvádějí. Měl-li vzniknout IZIP, tak akcionáři měly být všechny české zdravotní pojišťovny, které by také ručily za jeho všeobecné a plné využití.

V. Mlich 22.6.2012 10:20

Ano! Lidi je potřeba očipovat!

Nehodilo by se to jen na zdravotní údaje, ale by to řešilo i problémy autorizací (banka, vstup do budovy atd) a pokud by se to propojilo i s neuronickým bičem, dala by se tím synchronizovat třeba spartakiáda.

J. Virtuál 22.6.2012 11:11

Re: Programové kopnutí do politického oponenta

Dotaz: nahlédl jste někdy u lékaře do počítače?Na IZIP?Pokud ano, tak si skutečně představujete, že tak by měl fungovat takto důležitý,nebojím se napsat životně důležitý systém?Vždyť tam skoro nic není!Nejdříve je třeba upravit legislativu: nařídit všem lékařům používání počítače, nákup se slevou a s bezplatným přístupem na internet.A teď něco pro MUDr.Cabrnochovou, manželku tuneláře MUDr.Cabrnocha, zakladatele IZIPu:není Vám stydno prohlásit se za samozvanou mluvčí terénních podiatrů, když v pozadí stojí právě Váš manžel Dr.Cabrnoch, dříve šéf dětských obvodních lékařů,před tím, než se stal poslancem, později i poslancem v EU a současně tunelářem Všeobecné zdravotní pojišťovny?Nenutí Vás stud stáhnout se do pozadí a nevystupovat neustále v televizi a jiných mediích? Máte pocit, že jste to pravé ořechové, že jste tou správnou vizitkou dětských lékařů?

V. Heidlerová 23.6.2012 0:05

Re: Programové kopnutí do politického oponenta

Máte mimořádně zajímavé příjmení, počítám, že budete v ČR  jako jeho nositel naprostým solitérem!! Háááááááááááááááááááá

F. Doušek 22.6.2012 0:15

Přes 10 let těžili z nevypověditelných smluv? Roučku -

takový vlastňák si dá jen naprostý blb.