21.2.2024 | Svátek má Lenka


Diskuse k článku

POLITIKA: Volební taktika

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
T. Vodvářka 14.3.2010 8:32

takzvaná pravice

Jistě netřeba připomínat, že stádní pud funguje zejména u té části populace, která méně přemýšlí a více čeká na to, co dostane. On ten problém není Paroubek, ale to, co se u nás nazývá pravicí. ODS představuje svou vizi 2020 a myslí si, že všichni usednou na zadek nad tím zázrakem. Bohužel si Topolánek neuvědomuje několik podstatných věcí. Jakékoli vizi jakékoli SLUŠNÉ politické strany musí předcházet a poté trvale existovat samočistící mechanismus. Nelze čekat, že ve straně, kde jsou evidentně kriminální živly /netřeba příliš jmenovat, všichni - i Topolánek - o nich ví/, bude všechno směřovat k lepším zítřkům a přemýšlivý pravicový volič jim ochotně dá svůj hlas. Spíše mi to teď připadá, že právě ta parta těch lidských zmetků už na všechno kašle, že jsou za vodou a současné vize jsou jen tlachy. Je jim celkem jedno, že se k vládě dostane parta poloineligentů /Mgr Sobotka je ekonomický primitiv, který by zkrachoval, i kdyby šéfoval veřejným WC na Wilsoňáku/. Tito takzvaní pravicoví politici se zdiskreditovali natolik, že současné procento voličů ČSSD je spíše dáno nízkým počtem těch, co volí slušnější nerozhazovačné strany. Takže, volby asi dopadnou pro Paroubka příznivě, a pro občany - myslím tím pracující, vydělávající a odpovědné - strašně. Vždycky mě rozesměje, když si vzpomenu, jak krutá církev chtěla po poddaných desátek z toho co vydělají.

V. Linhart 14.3.2010 10:20

Re: takzvaná pravice

Ano,ta pravice jako esence vzdělanosti a nositelka nejlepších tradic evropských...Ten zbytek společnosti,co si nečistí zuby a nemyje nohy,je dopředu odsouzen v našich životech k roli lokajů,pečujících o naši vysokou kulturu a naši svatozář.

T. Vodvářka 14.3.2010 13:22

Re: takzvaná pravice

Diskusní kolego Linharte, je věcí známou, že v obecné rovině konservativní strany většinou majetek společnosti rohojňují, zatímco ty takzvaně levicové jej rozhazují. Vaše zjednodušené vnímání společnosti Vám znemožňuje jasnější úvahy a vede Vás do diskusního okraje. Vůbec to není o tom, zda levicově uvažující člověk musí být primitiv a pravicově smýšlející naopak nějak vysoce vzdělán. Jde jen o to, že pravicově - konservativně uvažující společnost se pokouší a umožňuje jedincům uspořádat si si věci samostatně s tím, že jim do toho stát bude zasahovat co nejméně. Naopak levice se snaží svou ingerencí srovnat vše do jedné linie. Tento sociální experiment - totiž aby se všichni měli stejně - končí v dějinách masakry milionů lidí, nicméně vždy po odeznění nějaké vlny se opět objevují krysaří, kteří svým vábením zmatou velké kvantum lidí směrem k sociální nivelizaci. Tolik jen na Vaši představu, jak to asi chodí.

Smyslem mého článku byl stesk nad situací naší takzvané pravice, která páchá sebevraždu a umožňuje povýšencům, kteří na více nemají, aby se dostali někam, kam nepatří a kde to zoufale neumějí. Diskutujte příště, prosím ,k věci.

V. Linhart 14.3.2010 13:45

Re: takzvaná pravice

Postavme mé zjednodušené vnímání proti Vašemu.Neznám žádnou českou autentickou  konzervativní pravici,jen postkomunistické oportunistické partičky,které ze svých styků z dob bolševických(sbolševiky) a zasloužilých profesionálních antikomunistů vytvořily s.r.o,které jim poskytuje bohaté zdroje obživy.Stejně tak neznám v našem státě autentickou levici,ukřivdění postkomunisté tu i onde svázaní úzkými styky s kriminálním podhoubím jsou ve své  výkonnosti dojení státu stejně dobří jako ti první.Obě partičky žerou a mlaskají,ale jen jedné občas upadne kost k ohlodání plebsu.Ta první to rozhodně není.Rozhodovat,kdo je lepší,nelze podle racionálních argumentů,ale podle emocí.A to bývá vždy špatná volba.

T. Vodvářka 14.3.2010 14:17

Re: takzvaná pravice

Teď  s Vámi v zásadě souhlasím. Můj příspěvěk nevelebil ani takzvanou pravici /viz můj nadpis/ a o to méně levici. Mám za to, že se shodujeme v tom, že v této zemi zoufale chybí věrohodná politická strana, které nepůjde o korýtka, ale o věc. Můj pohled je takový, že Paroubkovi nelze věřit /potažmo jeho nohlsledům/, komunisté jsou historicky fašisty, které je třeba ze společnosti zcela vyřadit. No a na tak zvané pravé části spektra v tuto chvíli místo věrohodného konservativního subjektu je skupina gaunerů, kteří diskreditují věkem prověřené hodnoty. Takže marnost nad marnost.

V. Linhart 14.3.2010 16:08

Re: takzvaná pravice

Věřte,pane,že největším nepřítelem demokracie je zjednodušování až na černobíle pojaté vnímání reality.Pokud budeme v zajetí levých a pravých zjednodušujících "pravd" o tom druhém spolku,nikam se nedostanem,navyklé schéma obvykle brání objevování nových souvislostí.Z tohoto pohledu volič levice je stejně zmanipulovaný nešťastník jako volič pravice.A svojí zarytostí jsou obě party stejně fanatické jako fašouni v třicátých a bolšáni v padesátých letech.Mrazí mi z obou v zádech.

Z. Holub 14.3.2010 16:22

Re: takzvaná pravice

Svatá pravda, mezi pravicí a levicí dnes prakticky není žádný podstatný rozdíl, vyznačují se obě především tím, že nejsou schopny řešit stávající problémy, ale jen ohlupujou lidi a nejhorší je na tom, že těch, kteří se nechají ohlupovat,  je u nás drtivá většina.

R. Kříž 13.3.2010 12:56

joj....

jezkovyvoci...

bezpracny zisk, co maji veritele.....

idealni demokracie bez manipulace lidmi....

prosteautore, proc proste nenapisete: "je to jinak, nez bych chtel !!!!!" - bude to stejny, bezobsazny blabol.

jinak proti stadnimu reflexu spravne bojujete tim, ze citujete cizi text.... :DDDDD

J. Havelka 13.3.2010 11:36

A ODS jen bezmocně kouká,

jak ztrácí preference. Intelekt předsedy Topolánka a jeho blízkých naprosto nestačí na sice nestydaté, populistické a nesmyslné žvásty pana Paroubka a jeho nohsledů. Zase se potvrdilo tvrzení Václava Klause o prázdném topolovi.

S. Trkola 13.3.2010 10:53

Proč

pravicové strany  včetně voličů už předem se smiřují,že

prohrají !! Stále jen říkají bude zle až růžoví vyhrají,místo

aby napnuli všechny možnosti ,aby  se to nestalo!!

Ukažte mě trenéra který před zápasem bude říkat my

prohrajem ,to by si podepsal výhazov !!!  Nazdar

K. Filek 13.3.2010 7:18

volby

Máte sice pravdu,ale ještě by to chtělo návod jak změnit myšlení těch potencionálních voličů Paroubka.To je skoro nemožné.Musela by přijít silná osobnost,která voliče Přesvědčí o škodlivostí Paroubka pro tento stát.Oni na to přijdou sami,ale už bude pozdě.

J. Veselý 13.3.2010 11:34

Re: volby

Řešení by bylo.Každý kdo pujde do volební místnosti,by odevzdal socanský volební lístek ochrance a ta by udržovala oheň.Kdo neodevzdá,dostane pořádně přes držku aby se mu rozsvítilo v palici.

J. Láníček 13.3.2010 12:56

Výborný nápad,

teď ještě nají někoho, kdo nás všech těch problémů opravdu zbaví. Hádám to nemá být Topolánek a ta jeho grupa profesinálních defraudantů a podvodníků ? Ti už jsou ze všeho tak mimo, že se zmohou akorát na natrénované zoufalé výkřiky - populismus, lži, nesplnitelné ... na adresu Paroubka. Nic rozumného a konkrétního z nich ještě nevypadlo. Stín ministra financí Kocourek bude nejnověji léčit nezaměstnanost tím, že nadělá z nezaměstnaných podnikatele - v druhé fázi jim asi sníží daně, a hned přibude voličů. To z nich bude ale muset nadělat zrovna velkopodnikatele typu Gatese, protože ti drobní jsou decimováni hyper a supermarkety jako mouchy. Kocourek z nich nadělá akorát bankrotáře, kteří přijdou vbrzku i o zbývající majetek. Tak podobné nápady jestli se už rodí modrým ptákům v hlavách, tak potěš nás Pánbůh !

J. Veselý 13.3.2010 13:17

Re: Výborný nápad,

Je jasné,že tu velký výběr není ale dokud budou mít socani a komouši hodně hlasů,tak to tu nedá dohromady ani svatý Petr.Ta banda zločinců nepodpoří už s principu vůbec nic,co by mohlo fungovat a ukázat že je nikdo nepotřebuje.

J. Hruška 13.3.2010 14:00

Re: Výborný nápad,

Pane inženýre, prozraďte mi, prosím, jaké správné řešení nezeměstnanosti slibuje ta správná strana se správným programem. Potěš nás Karel Marx! Nesvatý Josef.

J. Hruška 13.3.2010 14:04

Re , Řešení.,

Pane inženýre, prozraďte mi, prosím, jaké správné řešení nezeměstnanosti slibuje ta správná strana se správným programem. Potěš nás Karel Marx! Nesvatý Josef.

J. Láníček 13.3.2010 14:18

Vidím, že jste to napsal hned dvakrát,

předpokládaje, že volič levice by to asi na poprvé nepochopil. Ale trefil jste se celkem dobře. Jen tak pro srandu, dělal jsem 8 roků vedoucího odboru poradenství a zprostředkování zaměstnání na jednom okresním úřadu práce, takže něco málo o té problematice vím. Že Kocourek vymyslel hovadinu, to vím ale naprosto přesně. Rozhodně je lepší pokusit se něco vymyslet a nezaměstnaným ulehčit, než šmahem pokládat všechny  za parazity a notorické flákače a "nepopulisticky" jim permanentně zhoršovat jejich situaci. Tím neříkám, že by se měli podporovat i opravdoví nemakačenkové. Těch se ale spíš zastávají Američani, jestli jste stačil postřehnout !