4.3.2024 | Svátek má Stela


Diskuse k článku

POLITIKA: S EET vzad levá, kupředu ni krok!

Pamatujete si ještě na nekonečné problémy s centrálním registrem vozidel? Spousta lidí tehdy upřímně v duchu prosila: Když to stát neumí, ať se probůh do informační techniky nehrabe!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Vyšata 5.12.2016 12:37

Re: Paní Šichtářová, nezlobte se,

̈Milý Lepíčku, tedy radši ve vší slušnosti pane Lepku, chápat byste měl Vy. Postupně se přechází na nový způsob komunikace s úřady. Vytrhnout jeden příklad z mnohých je hloupost. Postupně se bude elektronickou formou podávat jakýkoliv styk podnikatelů s úřady. Vzpírat se nevyhnutelnosti je známkou zaostalosti. S tím nic nenaděláte.

P. Harabaska 5.12.2016 10:43

Ať už si o EET a jeho přínosech myslíme cokoli,

spousta argumentů proti je naprosto nesmyslná. Jde jen o snahu popřít základní skutečnost, že daně mají platit všichni, kdo jsou podle zákona daňovými plátci, a platit je mají řádně. Popírat nebo relativizovat některé z těch dvou slov "všichni" a "řádně" je cesta do pekel. Pokud ubereme na závaznosti jednoho z nich, okamžitě se ztratí závaznost i toho druhého. Jako OSVČ vykonávám pro podniky práce, po jejichž provedení vystavím firmě fakturu, kterou mi firma proplatí na bankovní účet. Z toho, co do banky přijde, zaplatím daň. Jiné příjmy nemám. Takže platím daně. Řádně. Proč by je neměl platit, také řádně, kdokoli jiný, kdo má také příjmy? Nevymlouvejte se na internet, počítač, odezvu systému, a spoustu těch dalších prkotin, o nichž je zde řeč. Jde jen o to, že někomu se nechce platit to, co zaplatit má. Tečka. Od paní Šichtařové jako ženy vzdělané bych očekával v tomto ohledu stanovisko pevné a neuhýbající před oportunními výmysly těch, kdo si jen nějaký důvod pro neplacení chtějí najít.

V. Dostál 5.12.2016 10:53

Re: Ať už si o EET a jeho přínosech myslíme cokoli,

Vši kradli a jediný poctivý si v té době vydělal miliardy, Lže nám všem Bureš a tupější část národa mu to věří

P. Harabaska 5.12.2016 11:08

Re: Ať už si o EET a jeho přínosech myslíme cokoli,

Ale, pane Dostále, nevykládejte mi pořád jenom o Burešovi. Víte-li bezpečně, že kradl, proč ho neoznámíte? Vy sám víte o spoustě lidí, kteří daně řádně neplatí, například Čong vedle ve večerce, oznamte ho. Nebo se stydíte, že byste byl udavač? Okrádat stát není trestný čin, tak ho není třeba pranýřovat? A od kterého trestného činu se nebudete cítit jako bonzák, když ho oznámíte? Od těžkého ublížení na těle, nebo až od vraždy? To vědomí, že jste potenciální udavač, vám chtějí do mysli implantovat ti, kde nechtějí, abyste udal je. Tak si potom nestěžujte, že lump Franta od vedle jezdí mercedesem, zatímco vy jezdíte jenom škodovkou (byť i novou).

V. Dostál 5.12.2016 11:21

Re: Ať už si o EET a jeho přínosech myslíme cokoli,

Milý pane, pokud by stát hospodařil s vybranými penězi dobře, k prospěchu všech a odvod nebyl zbytečně vysoký, pak problém s neplacením daní nebude existovat. Ovšem když celkový odvod je téměř 50 procent včetně sociálního a zdravotního pojištění a příspěvkem zaměstnavatele) a při pohledu na stav silnic a armádu nevýkonných líných státních zaměstnanců pak samozřejmě myšlenka na zbytečně utracené peníze je logická.

Vím bezpečně, že miliarda je tisíc milionů. A Bureš k tomu jistě přišel poctřivě, ostatně to bylo v době kdy všichni kradli a jen on se živil poctivě, Je toriž 10 000 krát schopnější, než normální český milionář.

Na kontrolu placení a neplacení daní by stačilo, aby Burešovi zaměstnanci z kontrolních oddělení FÚ pracovali tak, jak mají

K. Vyšata 5.12.2016 12:53

Re: Ať už si o EET a jeho přínosech myslíme cokoli,

To jako chcete svým neustálým vnášením podnikání Babiše vnutit čtenářům, že až nebude Babiš v politice, tak že všichni co "na protest" nepřiznávají tržby je budou přiznávat? Jste opravdu takový naiva?

V. Dostál 5.12.2016 19:22

Re: Ať už si o EET a jeho přínosech myslíme cokoli,

Vy o voze , že? Každý, kdo sledue domácí vývoj ví, že Bureš vstoupil do politiky až v okamžiku, kdy neměl pod palcem ministra vnitra. Kubice ho nikdy neposlouchal. A tak nezbylo než zabezpečit nakradené, pardon poctivě vydělané, přímo

J. Lepka 5.12.2016 11:58

Re: Ať už si o EET a jeho přínosech myslíme cokoli,

Vyjádřete se také k šetření OLAF.

M. Sedláček 5.12.2016 12:00

Re: Ať už si o EET a jeho přínosech myslíme cokoli,

Čong mi poskytuje užitečnou službu. Proč bych ho měl proboha udávat státu, který mi sebere přes polovinu vydělaných peněz a neposkytuje prakticky nic?

Závist je spíš Vaší parketou, jak je vidno.

B. Uhlich 5.12.2016 12:37

Re: Ať už si o EET a jeho přínosech myslíme cokoli,

Tak pro lidi vždy bylo, je a bude jednodušší přijmout nějakého nepřítele a tvrzení, že je to on kdo může za všechnu bídu světa, než aby trochu přemýšleli a nenechali sebou manipulovat....

D. Ondrejkovič 5.12.2016 10:10

Názor je OK, některé argumenty ne

Názor nechť má každý jaký chce - ten, který prezentuje autorka je zcela legitimní. Ovšem jakýkoli názor značně znevěrohodňuje používání zjevných nepravd, polopravd a argumentačních klamů. Zde například: *** 1) Srovnání s registrem vozidel je nepřípadné - účtovat na EET lze i když internet zrovna nejede (vyšší odezva než 2 vteřiny - zatím nepřekračuje 0,5 vteřiny - viz www.hlidaceet.cz)

2) Když nejede skoro celý internet kvůli tomu, že nejede Google (a že každý používá jeho DNS s ohledem na jeho vysokou spolehlivost), nemůže za to EET a dále viz bod č. 1) *** 3) Pro malé živnostníky je několik programů na EET zcela zdarma a bez jakéhokoli paušálu (Kasa FIK nabo EET Plus). Ovládají se úplně stejně jako kalkulačka. Kdo neumí ovládat kalkulačku, ať to neklade za vinu EET. *** 4) Žádný datový paušál pro ty nejdrobnější prodejce není třeba - zákon umožňuje těch "pár prodaných lahváčů" nasázet do webové aplikace dodatečně do 5 dnů od prodeje. *** 5) Datové přenosy pro EET jsou řádově v jednotkách kilobajtů (bavíme se o těch nejmenších prodejcích s "pár lahváči"). K tomu stačí např. "Připojení na skok" od Vodafone za několik jednotek korun. *** 6) Autorka tvrdí, že EET nebude fungovat a článek zde byl publikován pátý den poté, co EET bez nejmenších problémů funguje.

D. Šimáček 5.12.2016 10:41

Re: Názor je OK, některé argumenty ne

samozřejmě, že to ztatím funguje Bureš totiž není neschopný jak zbytek vlády, ale bohužel je na rozdíl od nich schopný všeho! pokud chce narovnat podnikatelské prostředí, ať zruší veškeré dotace!

P. Lenc 5.12.2016 10:04

Paní Šichtařová,

bohužel v české společnosti převáží názor, že živnostník občana okrádá.Začal s tím soudruh Mládek a fízl Babiš to přivedl k dokonalosti.Všetky kradnů, na to mnoho občanů stále ještě slyší.Že tento největší příjemce dotací lže jako když tiskne mnoho občanů nezajímá, vždyť Vodňanské chlazené kuře je díky dotacím pořád poměrně levné.Že normální živnostník nebo malý výrobce na tyto dotace většinou není schopný dosáhnout občana samozřejmně nezajímá a většina médií o této disproporci mlčí.

P. Harabaska 5.12.2016 10:57

Re: Paní Šichtařová,

V české společnosti spíše převažuje, alespoň tedy u lidí, kteří tuší, z jakých elementů se skládá hospodářský život státu a občanů, bohudík, názor, že (mnohý) živnostník NĚKOHO okrádá. Jestliže mi malíř pokojů řekne, že kuchyně bude vymalována dejme tomu za tisíc bez účtenky a nebo za dva s účtenkou, mohu si být jist, že živnostník chce okrást buďto stát (na dani) nebo zaměstnavatele (na příjmu). Nemohu si být jistý, zda také neokrádá mě, protože ta cifra tisíc je příliš kulatá. Stejně jsou kulaté ceny i v konzumu, kde všechny končí na -,90 Kč. Mistrem je ovšem konzum Qanto v Letohradu, tam ceny končí na -,99 Kč. (Prostě ceny od blbců pro blbce). Je tomu tak proto, že v tomto státě cena není vyjádřením hodnoty (práce, produktu). Jen proto za kabát, který na jaře prodávali za 10 tisíc, mohou chtít na podzim jen 3 tisíce. Jen proto lze si přečíst názor, že hostinští zdraží přinejmenším proto (byť se vymluví na zavedení EET), že stejně už dlouho nezdražovali! Probůh, Franta ve fabrice a Máňa v kanceláři přece taky už dlouho nezdražila svoji práce. A tady vynikne ta nesouměrnost vztahů: hospodský si klidně může zdražit, Franta a Máňa ne. Jinými slovy: Buďtež šťastní vy, kdo máte povolání, kde můžete zdražovat bez ptaní. Vy ostatní plačte.

P. Švejnoch 5.12.2016 11:32

Re: Paní Šichtařová,

... tak ať Franta s Máňou jdou dělat na hospodu, když zdražit je tak snadné, přeci, no ne?

A jestli se živnostník snaží nedat tomuto státu nic, co není nezbytně nutné, tak to není opovrženíhodné, ale zcela logické - já, kdybych nemusel, tak nedám Burešovi taky ani vindru. A v tomto případě to dáváme všichni dokonce Burešovi osobně - byť obezličkou přes dotace.

A Vy a Vám podobní, místo abyste (alespoň, když už nic jiného) nadávali, že nás tento stát nestydatě okrádá, tak nadáváte živnostníkům. No, to mi přijde naprosto k uzoufání...!

K. Janyška 5.12.2016 10:03

Ano, EET je nástrojem pro přivlastnění lidí, nazývaných

podnikatelé pro jejich osobní aktivitu a zodpovědnost, státem. Je to stříhání chovných a kontrolovaných ovcí podle vzoru Olaf Palme. Je to prostě socialistické, tentokrát fašistické, svinstvo... Dzp.

D. Green 5.12.2016 10:55

Re: Ano, EET je nástrojem pro přivlastnění lidí, nazývaných

Hop, idiote, hop! Jste jako pominutý pes, honíte se za svým ocasem namočeným v spontánním kompostu. Vas rotundum. Lynx hic potat. Hic est carrus. Palum motat.

P. Švejnoch 5.12.2016 11:47

Re: Ano, EET je nástrojem pro přivlastnění lidí, nazývaných

Vy jste učiněný vtipník, to se nedá nic dělat.

O. Uživatel 5.12.2016 12:02

Uživatel požádal o vymazání
D. Green 5.12.2016 13:26

Re: Re:To je latinsky?

V pohádce Boženy Němcové se vydal Honza do světa, aby se naučil latinsky a byl jako páni. Zapamatoval si, co slyšel, ale nechápal. Když se tím po návratu pochlubil, vylili mu na hlavu vědro vody, aby mu z ní latinu vyplavili. Jenže se kolosálně zmýlili. Honza latinsky doopravdy uměl, jen nevěděl, co říká. Jen se podívejte:

Sud kulatý, Vas rotundum, Rys tu pije, Lynx hic potat, Tu je kára, Hic est carrus, Ten to ryje, Palum motat.

U pana Janyšky je to stejné, x-let mele A.F.von Hayeka, netuší však o čem hovoří. Je to nejvzdělanější idot.

K. Janyška 5.12.2016 17:01

Re: Re:To je latinsky?

Rudý komunistický greenténe z Ostravy, nechte toho... Dzp.

D. Green 5.12.2016 19:38

Re: Re:To je latinsky?

Nejvzdělanější idiote z díry u "Bruntále".

M. Sedláček 5.12.2016 12:12

Re: Ano, EET je nástrojem pro přivlastnění lidí, nazývaných

Něco k věci, idiote?

D. Green 5.12.2016 13:30

Re: Ano, EET je nástrojem pro přivlastnění lidí, nazývaných

Vám něco věcného ? Běžte do rekta, soudruhu.

J. Plíva 5.12.2016 9:57

Anonymní udávání

To by mohlo být u Šichtařové "za páté":

Jste naštvaný-á na hospodskou? Pošlete anonymně vzkaz financům, že vám nedala - účtenku.

Za šesté-Věčná závist:

Poslouchám v hospodě debatu rádoby o EET - a prý má zamezit tomu, že si hospodský levně koupí zboží v supermarketu a pak ho v hospodě prodává mnohem dráž. Když se ptám, jak to souvisí s EET, neumí vysvětlit. A když se ptám, co je na takovém počínání hostinských špatného, tak prý to, že kradou. Když se ptám, koho okrádají, neví.

K. Frauknecht 5.12.2016 8:31

Všeci kradnů

jen Andrej je čistej jak lilium :-)).

http://dfens-cz.com/kolegove-zivnostnici-zdrazujme/

M. Sedláček 5.12.2016 12:15

Re: Všeci kradnů

Největší zloděj v ČR řve chyťte zloděje. Bych se i smál, kdyby ho nikdo nevolil.

Z. Švrček 5.12.2016 8:21

ten nadpis není výstižný.

Spíš bych řekl, že do staru éry EET jsme stáli na kraji propasti, ale zavedením EET jsme udělali mocný krok vpřed.

Tu propast jsme si v průběhu let sami vyhrabali. Na straně příjmů vysokými daněmi s neuvěřitelnou záplavou regulací, které svazují ruce i nohy svobodě všeobecně a podnikatelské zvlášť. Proč bychom se tedy divili, že v průběhu doby pak začala vznikat šedá ekonomika? Na straně výdajů podporou veškerých nezdravých nešvarů, které podvazují chuť pracovat (vysoké podpory, bytnění dobře placené byrokracie a další státní zásahy do svobodného trhu) a které nejsou popudem pracovitým občanům k vyšší aktivitě (krmení neziskovek a podobné výdaje)

Ten mocný krok vpřed bude znamenat pouze pád do té vyhrabané propasti, protže presumpce viny, bonzáctví a další silný popud k dalšímu bujení šedé a černé ekonomiky, kterým EET je, se žádným záchranným lanem nestane.

D. Polanský 5.12.2016 7:00

Populární pohled

Registr vozidel? Problém nebyl v informatice, ale nepořádku v datech. Živnostníkem se člověk stává především proto, že něco umí a že chce být nezávislý. Ani know-how ani nezávislost mu EET nebere. Řemeslníků chybí cca 100 000. Takže pokud o něco své služby zdraží, nic se neděje.

P. Švejnoch 5.12.2016 7:37

Re: Populární pohled

Odhlédnu-li od Vaší poněkud diskutabilní představy, že pokud má stát bordel v datech a spustí registr, pak za nefunkční registr stát nemůže (a kdo tedy?), chci se hlavně zeptat na poslední dvě souvětí Vašeho příspěvku:

"Řemeslníků chybí cca 100 000. Takže pokud o něco své služby zdraží, nic se neděje."

Předpokládám, že hovoříte o řemeslnících-živnostnících, protože jinak by celá citace nedávala smysl už vůbec žádný. Tedy - jednak nerozumím tomu, jaká je souvislost mezi oběma tvrzeními. A druhak - chybí-li 100.000 řemeslníků, a ti fungující své služby zdraží, tak se nic neděje? Já myslím, pane Polanský, že se něco děje - protože máte omezený výběr řemeslníkovy konkurence. A dokonce bych řekl, že samotný fakt, že chybí 100.000 řemeslníků-živnostníků, znamená, že v celé státní ekonomice je něco zatraceně špatně...