18.4.2024 | Svátek má Valérie


Diskuse k článku

POLITIKA: S EET vzad levá, kupředu ni krok!

Pamatujete si ještě na nekonečné problémy s centrálním registrem vozidel? Spousta lidí tehdy upřímně v duchu prosila: Když to stát neumí, ať se probůh do informační techniky nehrabe!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Janos 5.12.2016 20:22

A proč teda zdražili, když nekradli?

Kvůli tomu pětistovkovému paušálu za mobilní data? Nějak kolem toho kroužíte, ale to hlavní neřeknete. Každý kdo někdy nakouknul do podnikání v pohostinství, přesně ví proč bylo EET zavedeno. Čest vyjímkám.

K. Janyška 5.12.2016 18:06

Ano, EET je nástrojem pro přivlastnění lidí, nazývaných

podnikatelé pro jejich osobní aktivitu a zodpovědnost, státem. Je to stříhání chovných a kontrolovaných ovcí podle vzoru Olaf Palme. Je to prostě socialistické, tentokrát fašistické, svinstvo... Dzp.

P. Vaňura 5.12.2016 16:18

Mimochodem, kolik zákazníků je vůbec schopno si

uvědomit, ža jakékoliv zvýšení daní, placených živnostníky (ať už právem či neprávem), zaplatí v konečném součtu ONI.

Řekl bych, že blbost závistivého českého človíčka limituje v nekonečnu...

P. Janos 5.12.2016 20:23

Re: Mimochodem, kolik zákazníků je vůbec schopno si

On někdo živnostníků zvýšil daně? Sem si nevšim. A kdy?

J. Vintr 5.12.2016 14:43

Ještě taková jedna věc

kterou zaplatíme všichni za tu Burešovu zhovadilost. Ta spousta zbytečných dat, která se kvůli tomu posílá, se určitě někde projeví na rychlosti přenosu ostatních dát.

F. Lesniak 5.12.2016 17:13

Re: Ještě taková jedna věc

Pro Burešovy firmy data nejsou zbytečná. Už teď dostávají hostinští nabídky od Burešových firem.

J. Kyselková 5.12.2016 14:41

Dobrá zpráva.

Že je daňový systém složitý, stále se měnící rébus, víme. Online EET je další profese (platí i pro pingly !) mimo vlastní p r á c i, která má podnik uživit. Většina lidí, Babišem poštvaných na "zloděje" vůbec neví, co to EET je a to, že "paraziti" zkrachují se jim moc líbí. Z hostů se stávají udavači. Jejich web už se plní. Sankce budou likvidační.

Je to geniální nefér farizejství.

Ale přichází radostná zpráva pro poctivé zaměstnance ! EKZ ! Po velkém úspěchu odstranění "zlodějů" podnikatelů - přichází konečně i EKZ - elektronické kontroly zaměstnanců. Zaměstnanec si pořídí čepičku s kamerou. Zaplatí ze svého, i servis. Neposkytnutí videa však bude přísně pokutováno! Kdo by protestoval proti EKZ přiznává, že podváděl a bude nahlášen.

P. Selinger 5.12.2016 13:55

EET vychází ze starého čekého přísloví

" Podle sebe soudím tebe ", takže příznivci EET praví "všichni kradou " ( tak jako oni).

I. Schlägel 5.12.2016 13:24

EET dožene až 18 doposud utajených mld.

Kdo dožene ty stovky mld. prohospodařených každý rok naším efektivním státem, to neví ani Bureš.

R. Morava 5.12.2016 12:50

Já bych se zaměřil na tu realizaci

Myslím že EET sám o sobě není tak příšerný nápad. Daně by se měli platit. Tento názor nikomu nevnucuji, protože nepracuji na berňáku, ale už jsem zažil hodně "podnikatelů" kteří odvedli nekvalitní práci...

Problém EET ale vidím v realizaci což píše i paní Šichtařová. Tak dlouho diskutovaná věc měla být skvěle připravená. Jestli byla prováděcí vyhláška vydána v srpnu a v prosinci už se najelo, je to špatně. Taky měl být použit co nejmodernější uživatelsky přívětivý systém. A měli být vyškoleni poradci kam se mohli ti víkendoví podnikatelé obrátit a ne se zbytečně systému bát...

J. Pospíšil 5.12.2016 15:24

Re: Já bych se zaměřil na tu realizaci

A co takhle odposlouchávátko, co by si každý musel zaplatit a nosit, jestli někdo nemluví sprostě. Všichni by měli mluvit slušně. Jsou dokonce takoví, co domlouvají horší věci. Kdejaká nekalá a trestná činnost by pak byla pod kontrolou. A kamerku, co by se zapojila online na ministerstvo vnitra, jestli někteří (a víme, že jsou takoví) nepřechází silnici mimo přechody, ač mají přechod poblíž. Řešila by také problémy s domácím násilím, krádežemi, a tak. A všichni by měli dodržovat pravidla. A i na jiné věci, co mají všichni dělat, by se to hodilo.

P. Vaňura 5.12.2016 16:24

Systém automaticky předpokládá, že každý

zvládne počitač či mobil. Znám ale i vysokoškoláky, kteří mají z obojího hrůzu. A EET podnikatelům bere čas a čas jsou peníze. Naťukat dvě piva do počitače zabere třeba pětinu času s jejich načepováním a prodáním spojeného!

J. Vintr 5.12.2016 19:24

Re: Já bych se zaměřil na tu realizaci

EET je příšerný, přímo obludný nápad. O tom, že stát bude strkat rypák do každého nákupu, který kdokoliv udělá, by se Orwellovi ani nesnilo. To, že taková věc nevyvolala bouři veřejného odporu, svědčí o tom, že stát si vůči občanům může dovolit cokoliv. Třeba přijde s tím, že budou centrálně hlídány veškeré útraty každého občana a porovnávání s centrálně evidovanými příjmy a úsporami, aby ani koruna neuniklo státnímu dozoru.

J. Brožek 5.12.2016 12:35

ono by úplně stačilo

aby Babiš nekradl desítky miliard ze SR do svých firem. A žádná EET a další náklady u živnostníků by nebyly nutné.

K. Vyšata 5.12.2016 12:57

Re: ono by úplně stačilo

To jako chcete tvrdit, že nepřiznávání tržeb začalo až nástupem Babiše do politiky? Takže kdyby nebyl Babiš a byl nějaký jiný podnikatel, tak by se nekradlo? Všichni nebabišové by byli poctiví a radostně by odevzdávali to co mají?

J. Brožek 5.12.2016 13:15

Re: ono by úplně stačilo

Ale jděte. Tvrdím jenom to, že ty desítky miliard co si vytunluje do svých firem (viz tendry lesy, nový zákon o OZE a další) je desetkrát víc, než se dá získat z lidí zdražením všech služeb.

K. Vyšata 5.12.2016 13:28

Re: ono by úplně stačilo

Zase píšete hlouposti, kdyby nebyl Babiš, byl by jiný nebabiš co by pobíral stejně to co on. Zdražují podnikatelé využívajíce situace mediálního šílenství proti EET. EET až na mírné výdaje nezdražuje konečný produkt. Někteří podnikatelé prostě přišli na nápad zkusit trpělivost zákazníků. Ale určitě se najdou tací, co využijí chtivosti jedněch ke svému prospěchu, nezdraží a odeberou těm nenasytům zákazníky. Proto je přeci EET, vyrovnání konkurenčního prostředí kde se bude soutěžit poctivou cenou a úrovní služeb.

M. Prokop 5.12.2016 15:03

Re: ono by úplně stačilo

Jiný Bureš, mající zároveň koncern a dřepící ve vládě, není jaksi k mání.

Blbost voličů ANO je nekonečná.

J. Brožek 5.12.2016 17:11

Re: ono by úplně stačilo

Bláboly.

Veškeré zvedání daní nakonec zaplatí spotřebitel. Přijdete (za chvíli) k holiči a místo 120 budete platit 150. A můžete jásat, že těch 30 Kč o které zaplatíte víc si Babiš ukradne jako dotaci pro sebe. Já jásat rozhodně nebudu.

Zatím zdražili všichni - prostě museli. Nikdo nebude platit desítky tisíc nákladů jen tak, aniž by je zahrnul do cílové ceny.

V. Dostál 5.12.2016 19:25

Re: ono by úplně stačilo

Který jiný miliardář se hrabe do nejvyšší politiky? No tak, sem s jmény

P. Vaňura 5.12.2016 16:36

Vy naprosto neoprávněně předpokládáte, že

stát vybírá daně spravedlivě. Když někdo řekne "čím méně daní zaplatím, tím méně toho všelijací šíbři (Babišem počínaje) rozkradou," je to PRAVDA!

K. Vyšata 5.12.2016 17:07

Re: Vy naprosto neoprávněně předpokládáte, že

Jestli někdo špatně hospodaří, tak je to naše společná vina. Měli jsme zvolit někoho poctivějšího. U Vás je to ale jen výkřik abyste byl IN, nebo se připojil do klubu postižených, v nejhorším se Vás dotklo EET přímo. Já taky nesouhlasím s živením nějakých začleňovacích neziskovek a podobných parazitů přisátých na stát (a na mé daně). Ale zase, naše volba a než hodíme do urny, zamysleme se.......

P. Vaňura 5.12.2016 20:17

"Vytvořit republiku ve státě, kde jsou lidé zkaženi dlouhým

působením špatných zákonů je takřka nemožné. Vhodnější by zde byla "rozumná monarchie."" (c) Niccolo Machiavelli.

Ukažte mi u nás člověka, který za 100 milionů, které získal "Upřímný Standa" neprodá vlastní babičku!

Rath to těsně před svým zatčením řekl naplno v televizi. "Pro kmotry není rentabilní platit někomu volební kampaň. Lepší je prostě počkat, kdo bude zvolen a toho pak zařadit na výplatní listinu."

Řešením může být někdo jako Putin, který před penězi dá přednost snaze zapsat se do dějin. Jinak to nevidím!

K. Vyšata 5.12.2016 20:30

Re: "Vytvořit republiku ve státě, kde jsou lidé zkaženi dlouhým

Není řešení. To tvrdím vzhledem k tomu, že všude na světě, v současnosti a i minulosti je možné jen zúžit možnost dělat protizákonné věci a zvýšit možnost tuto aktivitu odhalit. Jsou země které sáhly třeba při záchytu distribuce drog ke trestu smrti, dlouholetým trestům, v historii i k sekání končetin. Stejně se drogy vyrábí, konzumují, převáží, stejně tak se krade, smilní, podvádí a podobně. Protože je to jedna z lidských vlastností a u některých převažuje nad rozumem.

J. Kulheim 5.12.2016 13:23

Re: ono by úplně stačilo

Socialističtí inženýři nebudou mít peněz nikdy dost. Už začínají hrabat i tam, kde toho moc nenahrabou. Neslyšel jsem od žádného člena této vlády, že by se mělo také šetřit. Právě naopak. Náklady budou stát cca 3 milardy Kč a bude to obsluhovat x tisíc ůředníků. I kdyby to do státní pokladny přineslo 20 milard, ta jsou to jenom drobné pro solárníky /cca 40 miliard ročně/, dotace, garnty, různé neziskové organizace, které na rozdíl od řemeslníků, mnody škodí a nikdo je nepotřebuje.

J. Jelínek 5.12.2016 14:16

Re: ono by úplně stačilo

Myslíte jistě "sociální inženýři", i když v tomto případě to vyjde nastejno.Začíná to sociálním inženýrstvím, pokračuje přes inženýry lidských duší a končí to vždy v ozajstnej p.či.

J. Kulheim 5.12.2016 15:01

Re: ono by úplně stačilo

Nejhorší jsou snílci, kteří chtějí vychovat celosvětového člověka. To nevím jak skončí.

O. Uživatel 5.12.2016 15:09

Uživatel požádal o vymazání
J. Schwarz 5.12.2016 20:05

Re: ono by úplně stačilo

nějak jste si nevšiml že se k EET vehementně hlásí socan a zřejmě pro velký úspěch tohoto nápadu se halasně ohrazuje že to ne babiě, ale oni po něčem takovém už léta volají a že jim Babiš EET vlastně "ukradl".

J. Pražák 5.12.2016 10:53

To snad nemyslíte vážně !!!

Paní Šichtařová, vygooglujte si příjmy a výdaje státního rozpočtu a zjistíte, že osvč neodvedou na daních, penzijním a zdravotním (povinném) "pojištění" ani tolik, aby si zaplatili za servis, který jim stát poskytuje-např. školy pro jejich děti, údržbu silnic, zdravotnictví,.. A ty penze jsou obzvlášť veliké zlo. Když někdo odvádí na důchodovém "pojištění" 2 nebo 3 násobek co jiný, tak nedostane 2 nebo 3násobnou penzi, jako je to třeba i v Německu, ale všichni dostanou skoro stejně. Asociální stát totiž sebere těm, kdo si zaplatili více a přerozdělí to těm, kdo platili méně, tedy i osvč.

Až si to nastudujete, tak prosím napište opravu. Děkuji.