2.3.2024 | Svátek má Anežka


Diskuse k článku

POLITIKA: Povinné školky? Sprostá šikana

Měla jsem tuhle takový báječný den. Začal tím, že jsem se pokusila hned po ránu zapsat dítko do jedné základní školy. Podotýkám, že do takzvané spádové školy. Škola konstatovala, že nemá volnou kapacitu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Schwarz 7.5.2017 13:44

Re: Souhlas. Valachová je strašné zlo.

Socani jsou horší než bolševik - jediné, co pro ně hovoří je že nechají lidi - narozdíl od bolševiků - kdykoli odjet. Ale to umožňoval i jugoslávský bolševik.

V. Kříž 6.5.2017 17:24

nejde o žádný experiment...

... je to jen další krok po nekuřáckých hospodách, svačinách na základkách a podobných hnusárnách, naplánovaný socan a vedoucí k tomu, že z obyvatelstva se stanou nemyslící hovada, neschopná jakéhokoliv odporu, souložící na povolenky, poslušně a ochotně pracující a odevzdávající své peníze státu, aby řetězy mu mohly být více utaženy. už o tom psal Aldous Huxley - Brave new world. a když jsem to četl,myslel jsem, že je to utopie. ne, ne, je to žhavá přítomnost

P. Janos 6.5.2017 13:30

Politická korektnost

Problém je vlastně jednoduchý, ministerstvo školství prorostlé od sklepa až na půdu neomarxismem se v zájmu pokroku rozhodlo zrušit "zvláštní" školy a inkludovad malá cikáňata mezi běžné žáky. Ale ouha, zjistilo se, že dva takoví inkludovaní žáci dokážou zcela rozvrátit chod celé třídy, neboť nevědí, že na podlahu se nemočí, že při hodině je třeba se chovat disciplinovaně a ne dělat co člověka zrovna napadne, že věci které patří spolužákům není běžné si přivlastňovat, že učitelce se říká paní učitelko a ne ty *íčo atd. Takovéto drobnosti ovšem pokrokáře v jejich svatém úsilí nedokážou odradit i řekli si: "Víme co uděláme, pošleme ty malá cikáňata povinně do posledního roku školky, kde je naučí mýt se, a že ku*va se neříká" Pak se ze svého nápadu zděsili: "Soudruzi! Proboha! Vždyť by to mohlo být chápano jako rasismus!" No a tak to dopadlo, jak to dopadlo. Když není možno problém správně pojmenovat, tak ho není možné ani správně řešit.

J. Kanioková 6.5.2017 21:38

Souhlas,

u nás by mělo být prioritou ochránit děti před OSPOD a na ně nabalené psycholožky. Totéž ve vzdělávacím systému. Obávám se, že v této oblasti se koncentrují osoby psychicky narušené, léčící si tak svoje mindráky. Ovšem tyto osoby dostaly úřad a pravomoc! Obrovské škody, které se tímto systémem způsobují, ale nikdo neřeší.

V. Vaclavik 6.5.2017 11:08

Obcanske stado

vas stejne spolkne. Jste demokratka, tak drzte hubu a krok a chovejte se jak diktuje vetsina, tedy to demokraticke stado. Vitejte v te nasi demokracii omezene pouze libovuli vasich spoluobcanu, vcetne te vasi.

F. Kusák 6.5.2017 10:47

Je to zas jeden z experimentů

socialistů. Bože chraň mě od jakékoliv vlády, kde budou socani. Mějme to neustále na mysli, protože ten současný cirkus je jen předvolební kampaní socanů. A i kdyby ANO mělo třeba 35 % voličských preferencí, stejně nebude ve vládě, sněmovna takovou vládu nepodpoří. Tak se tím prosím nezabývejme a raději přemýšlejme, koho vlastně budeme volit. To je fakt oříšek. A také bychom se měli ptát, co budeme od naší vyvolené partaje chtít. To pokládám za stěžejní.

Z. Čábelka 6.5.2017 11:26

Re: Je to zas jeden z experimentů

Pane Kusáku, vy píšete v tom smyslu, že Ano bylo a je jinou alternativou než ČSSD. Nebuďte naivní. Všechny ty zhovadilosti ANO se socialisty podporuje stejně. Socialisti nad námi roztáhli síť ze stejných stran vč. ANO tak, aby nebylo z připravených klíčových rozhodnutí úniku. Pravdu máte v otázce: "Koho volit?" Hrůza je, že stále není zřetelně vidět koho.

R. Langer 6.5.2017 11:54

Re: Je to zas jeden z experimentů

Přesně! On si snad někdo furt myslí, že ten Babiš není socan. :-(

R. Langer 6.5.2017 11:57

Re: Je to zas jeden z experimentů

... ba někteří ho dokonce označují za "kapitalistu". :-D

J. Anděl 6.5.2017 19:22

Re: Je to zas jeden z experimentů

Tak býval tu jeden, co připomínal, že velkokapitalisti jsou socialisti, protože chtějí řídit lidský svět jako firmu, místo aby ho ponechali spontánnímu vývoji.

J. Jurax 6.5.2017 23:53

Re: Je to zas jeden z experimentů

Jojo, kdepak kapitalista, jestli on vlastně není přesvědčením komunista a jen řízením osudu miliardář :-)

A. Richter 7.5.2017 8:25

Re: Je to zas jeden z experimentů

Asi to tak je.

A BUDE!

*8-D

F. Kusák 6.5.2017 12:12

Re: Je to zas jeden z experimentů

ANO není žádnou alternativou jiných stran. Vzniklo na objednávku i z vůle určitých kruhů včetně A. Babiše. Je to podnikatelský záměr. Takto to já chápu. To prosím ještě nemusí být samo o sobě špatně, protože politická hnutí se dnes neformují na ideologické bázi. Vznikají (a zanikají), protože je politický trh chce. Takže o žádnou naivitu nejde. Jestli se mně to líbí nebo nikoliv, je věc úplně jiná. Jsem konzervativní člověk, respektující základní hodnoty lidské společnosti. A s tímto přesvědčením už umřu. Tak to jen na vysvětlenou.

Z. Čábelka 6.5.2017 14:16

Re: Je to zas jeden z experimentů

Pane Kusáku, já jsem Vás tak i pochopil ale chtěl jsme Vám naznačit, že sázet na ANO s tímto i mně vlastním názorovým přesvědčením je opravdu omyl. Též i ostatní politická hnutí jsou, dle mého přesvědčení, politický podvod, který dušičky jen lapá ale nic ze slíbeného nedá. Je to novodobá prasácká politika agilních podvodníků a zlodějů. Žádné politické hnutí nemá jasnou strukturu ani spolehlivě prokazatelný program. Lidé ta hnutí volí pouze z blbosti, manipulování různými plátky. Vzpomeňte si, že až Babiš jako politik zkrachuje, tak do půl roku se všech novin zbaví. Politika a státy bez stran založených na ideologii se změní v chaos a anarchii. Anarchie je dnes opět módou včetně skutečné destrukce všeho.

V. Kain 6.5.2017 18:58

Re: Je to zas jeden z experimentů

Babišovo ANO radostně schvalovalo všehno s tím socani přitáhli a naopak socani šli na ruku ANO (Babišovi).Všechny ty zhovadilosti vzešly za této koalice.Pokud se zadaří,tak Valachová vylétne(zaslouženě) jako papír a věci se dají zase do pořádku.Dementi půjdou tam kam patří a nebudou brzdit výuku normálních dětí.

J. Lepka 6.5.2017 10:37

A na to máme celé ministerstvo

se spoustou dobře placených úředníků! Co by chudáci dělali, rozšlapat jim bábovičky, pardon, zrušit sinekuru? Ano, mám na mysli tento diluviální relikt zrušit bez náhrady! (maximálně jim nechat jednu kancelář na MV)

F. Kusák 6.5.2017 10:51

Re: A na to máme celé ministerstvo

Jó, kdyby jenom úředníci na MŠ, ale těch krajských je taky dost a těch neziskovek, které tom parazitují a peníze čerpají z dotací a z dalších zdrojů. Pak se nedivme, že není na platy kantorů nebo na učební pomůcky.

P. Burda 6.5.2017 10:01

Inkluze

jako taková problém není.

Proč neinkludovat dítě na vozíku mezi ostatní, když má v pořádku ruce a hlavu? Může z nej vyrůst bezva konstruktér, právník...

Proč neinkludovat dítě bez jemné motoriky rukou mezi ostatni? Pořád může mit v pořádku hlavu, převod hlasu na text už celkem funguje, bude z nej programátor, nebo právník.

Ale proč inkludovat dítě s výrazně podprůměrnou inteligencí? Bude z nej brzda třídy, otloukánek nebo naopak mlátička, který to dotáhne maximálně na zavozníka.

Proč inkludovat ty, u kterých rodiče jakékoli vzdělání odmítají? Takové dítě, i kdyby se samo vzdělávat chtělo, bude doma za snahu v tomto směru trestáno.

V. Váňa 6.5.2017 21:16

Re: Inkluze

Vážený pane Burdo,

problémem je, že inkluzi, o které píšete, tedy dětí s fyzickým handicapem, není nutno nijak prosazovat, ta tu byla víceméně vždycky.

To až teď nás ti správní evropští ideologové poučují, že normální člověk si podporu nezaslouží. Ta je pouze pro menšiny jakéhokoli typu: čtyřprocentní,sociálně vyloučení, nemakačenkové, přistěhovalci.

Však se ještě dožijeme toho, že budou na úkor mužů a žen podporovány osoby třetího pohlaví.

A není to vtip, Německo jej už uzákonilo ve své ústavě (myslím to třetí pohlaví).

Z. Lapil 7.5.2017 9:46

Re: Inkluze

V zásadě souhlas, ale pozor: to, o čem mluvíte (a nejste sám, až po tu ministryni), není inkluze, ale integrace (= zařazení nových/atypických prvků do stávajícího systému). Tehdy a jen tehdy platí, že je-li prvek dostatečně nevhodný, systém se zhroutí (např. prvek "písek" do systému "ložisko"). Do klasické školy (učitel vykládá a zkouší, děti poslušně plní pokyny) můžete celkem snadno integrovat dítě typu "klidný blb", naopak vyučování může solidně rozvrátit i žák teoreticky ideální (chytrý a iniciativní: ptá se na věci, které vlastně nikoho nezajímají. Nedej pámbu, aby byl v látce napřed).

"Ta správná" inkluze je přizpůsobení systému tak, aby byl schopen absorbovat prvky dosud neabsorbovatelné. Například tedy žáky, kteří jsou na lasickou školu příliš pomalí nebo rychlí ( (slova hloupí a chytří nechci použít, protože hodnotí, a my tu řešíme problém, nepomlouváme ani si nenatřásáme svá geniální peříčka). Jinými slovy: cílem inkluze není zařazení problematických žáků do standartních tříd, ale úprava systému tak, aby ti problematičtí mohli být součástí systému.

Naprosto souhlasím s těmi, kdo tvrdí, že zařadit do klasické třídy žáka s asistentem je nesmysl. Nemusí ani "dělat bordel", stačí, když si vzadu v koutku něco šepotají. Pokouším se tu napsat, že TOHLE není inkluze. A že snaha přizpůsobit školu žákům, pro ketré je současný způsob nepoužitelný, je dobrý nápad.

Kolem a kolem vzato - nahradíme-li slovo škola slovem školství, pak zvláštní školy definici inkluze naplňují. Že je to způsob, myslím si, dost nedokonalý a mně nesysmpatický, inu - nemusím mít všechno. Naopak za dobrý způsob považuju systém, který vymyslela paní Montessori, aby do školy mohly (funkčně) chodit i extrémně chudé děti, které (a teď si vymýšlím) v životě neviděly tužku, jíst příborem považují za nemístnou zpanštělost akoneckonců PRAVIDELNÁ školní docházka je nad jejich síly.

P. Aron 6.5.2017 9:48

Paní Šichtařová

Paní Šichtařová, problém s povinnou školkou asi nejvíce ilustruje, kam se naše společnost řítí. Je to salámová metoda návratu k levicové totalitě. K státu, kde občan není svéprávný a moudrý stát mu bude určovat jak má žít. Současné ministryně školství Valachová a Marxová ministryně práce a sociálních věcí jsou předními představitelkami tohoto trendu. Nechtěla byste kandidovat na presidentku ? Na jedné straně jste mi velice sympatická tak bych Vám to nepřál. Ale na druhé straně byste byla skvělá.

F. Kusák 6.5.2017 10:38

Re: Paní Šichtařová

No, nevím, zda-li by chtěla být paní Šichtářová prezidentkou, spíše ministryní práce a sociálních věcí nebo ministryní financí, ale při jejím vytížení doma a nastavení životních hodnot, asi nechtěla. Ale její názory mi většinou sedí, čtu je pravidelně už od dob, kdy působila v Hospodářkách. To byla ještě bezdětná a bez Pikory (no nevím, třeba už spolu chodili). Jó, časy se mění. Tak hodně zdraví a děkuji, Vážená paní Šichtářová.

Z. Čábelka 6.5.2017 11:30

Re: Paní Šichtařová

Připojuji se k Vám do řady :o).

D. Polanský 6.5.2017 7:40

Pochopitelně víme, že je to hlavně,

jak píše níže i pan Prokop, kvůli Romům. Trpět musí i ostatní, solidarita v praxi. Cítit z toho i obavu státu z individuální výchovy v rodině, že vyroste z jedince nestandardní občan, který se bude snažit fungovat sám. Jinak já nikdy do školky nechodil a hle dokonce žiju. Možná bych tam měl být poslan v 64 dodatečně, abych dohonil, co jsem zameškal. Markosová by měla navrhnout příslušný zákon v duchu hesla: Stát = zaopatřovací ústav.

P. Aron 6.5.2017 9:48

Re: Pochopitelně víme, že je to hlavně,

Přesně tak, souhlasím.

J. Chaloupka 6.5.2017 9:52

Ano, také se domnívám, že je to hlavně kvůli

Romům (dříve cikánům), kteří na práci s dítětem doma kašlou a pak se diví, jak je to dítě, které nerozezná barvu a tužku vidí poprvé v životě, diskriminované a nedostane se nejen na vysokou, ale ani na střední, nebo dokonce do učení. Ostatně chodit pro dávky se naučí doma a rychle.

O. Zuckerová 6.5.2017 14:05

Re: Ano, také se domnívám, že je to hlavně kvůli

Myslím, že nejen Romům. Celá ta komedie včetně tzv. "inkluze" je kvůli srovnání úrovně (neúrovně) vzdělání VŠECH etnik. A na ty příchozí se to vztahuje patrně především, plánováno to bylo dávno. Jistě uznáme, že nemůžeme učit jíst vidličkou a počítat do pěti jen dítka podle původu a etnické příslušnosti - to by byl "rasismus". Proto se musí - ze solidarity - aby nebylo považováno za něco "extra" - učit jíst vidličkou a počítat do pěti i zázračné dítě s IQ 150.

P. Smatlak 6.5.2017 23:39

Re: Pochopitelně víme, že je to hlavně,

Mělo se to nechat tak jak to bylo a bylo to správné řešení.Nemáš na to,abys zvládl klasickou základku tak je tu pro tebr škola na kterou stačíš a kde si nebudeš připadat jako trouba,protože tam budeš mezi podobnnými a spodobnými schopnestmi.Není to nějaké opovržení těch dětí,codo těch šlol budou chodit ale jedinné východisko,Každý nemůže býti schopen vše pochopit a tak je to dané a ne odsouzeníhodné a i žáci ,kteří na tu školu nestačí jsou potom spokojeněější a netrpíTo jen ti co se tímto jakoby problémem zaobírají v tom vidí něco jiného než to ve skutečnosti je.Je to normální,že každý je schopen jen toho na co má,když ovšem pomineme problém a to ten,že něktří na to mají ale nechtějí a nebo je sráží jejich rodinapotažmo rodiče , což je u cikánů běžný jev.Ale to jsou výjimky a jen u těch cikánů je to skoro jev všeobecný a doplácejí na to i ti co schopnosti mají.Takže vrátit vše jak to bylo a podporovat jen ty co jak píši jsou schopny se něco naučit a ne to zgeneralizovat tak jak to je u nás běýžné.A neodsuzovat ty co na to nemají a neponižovat je,protože jsme každý jiný a každý má vlohy na něco jiného a i ti o kterých se tady zmiňuji jsou potřební.A jen tak na okraj, schopnosti vystudovat střední a nebo vysokou také nemá každý a přece jsou to normální,slušní a potřební občané a paradoxně má bohužel vysokou nebo střední školu také obrovské procento lidí co na to také neměli nebo nemají a je to podobné tomu,že chceme aby měl každý klasickou základku.Ale to neznamené,že ti co na to nemají a nebo neměli by byli nějací podřadní lidé a kdy si i tací nezsluhují úctu ostatních,když se ovšem alespoň snaží podle svých možností.Vše je jen dané dobou a jakýmsi nesprávným názorem a hodnocením,kdy když nemám ty školy tak nejsem nic.Každý jedinec je jedinečný a škola na to nemá vliv,jsou to jen bláboly různých chytrolínů a rádoby filosofů,psychologů a dalších a hlavně lidí pracujících v sociální sféře.

M. Prokop 6.5.2017 0:22

Řekněmež si to na rovinu,

státní oudové nemohli přiznat, že celá šaškárna je kvůli cikánům. A ti se na celou záležitost stejně většinou vys ... razdvatři.

A slušní rodiče budou mít starosti, pokud školku chtít nebudou (protože musí chtít) i když chtít budou (protože budou obsazeny těmi, kdo by třeba nechtěli, ale musí.

Jedna z největších socanských sviňárem.

Ale Šejna ji určitě nějak obhájí, protože Šichtařová!

J. Matoulek 6.5.2017 1:51

Re: Řekněmež si to na rovinu,

Zkrátka,když blbnout,tak ze všech sil.