14.4.2024 | Svátek má Vincenc


Diskuse k článku

POLITIKA: Povinné školky? Sprostá šikana

Měla jsem tuhle takový báječný den. Začal tím, že jsem se pokusila hned po ránu zapsat dítko do jedné základní školy. Podotýkám, že do takzvané spádové školy. Škola konstatovala, že nemá volnou kapacitu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rameš 9.5.2017 13:02

Samozřejmě, že je to sprostá šikana,

ovšem zcela to zapadá do zákona bobtnající moci.

J. Milota 7.5.2017 18:51

Financování

školství pod vedením Valachové se naprosto zvrhlo. Mělo by to být ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Ve skutečnosti je to nalévání peněz daňových poplatníků do soukromých sportovních firem (profesionální fotbal, hokej, brněnský okruh). Tož tak. To není ministryně, ale služka bafuňářů.

M. Prokop 7.5.2017 20:49

Re: Financování

Placení sportu státem je zvrhlost mnohem starší, než to copaté neštěstí.

M. Bílý 7.5.2017 14:43

Chodil jsem do školky (v Modřanech, tenkrát u Prahy) ....

.... v letech 1931/2 a 1932/3 a mám na ni docela hezké vzpomínky. Bylo nás tam 45 dětí (podle fotografie) a tři zaměstnanci. Paní učitelka (asi 40 let) její pomocnice (asi 25 let) a paní uklízečka, starší pani, která s námi jako dozor chodila na vycházky. Hráli jsme si (podle počasí) venku, nebo ve třídě, kde nám paní učitelka četla někdy pohádky, nebo jsme si kreslili. Já jsem si nejraději stavěl ze stavebnice uložené ve velkém dřevěném kufru a za své výtvory jsem byl pravidelně chválen. Odkud nám vozili jídlo si nepamatuji. Pečivo vozil pekařský pomocník na kole v nůši.

Nějaká příprava do obecné školy nepřicházela v úvahu. Písmenka i číslice jsem poznal teprve tam a přesto jsem se v životě velmi dobře uplatnil.

P. Beránek 7.5.2017 13:03

Jo, jo.

Jo, jo. Kdyby to bylo před rokem 1989 tak by to byla totalita.

Co je to dnes? Demokratické totalita?

Asi abnormalizace, když předtím byla normalizace.:-)

J. Schwarz 7.5.2017 13:35

Re: Jo, jo.

Ano, před rokem 89 by šlo o projev totality. Je tak moc překvapující, že ty dnešní buzerace prosazují prakticky titíž lidé / kolektivisti, socani / jako tenkrát? Není. To je taky důvod proč se opět suneme k totalitě. Jen je dnes snazší se jí vyhnout vystěhováním někam jinam.

P. Beránek 7.5.2017 13:53

Re: Jo, jo.

"ty dnešní buzerace prosazují prakticky titíž lidé..."

Takže Sobotka, Herrmann, Zaorálek, Stropnický, Šlechtová, Babiš a ostatní z této vlády vládli i "tenkrát"?

Ach jo.:-(

R. Tesařík 7.5.2017 16:51

Re: Jo, jo.

Ale no tak..není jich tam daleko víc?

P. Beránek 8.5.2017 14:04

Re: Jo, jo.

Samozřejmě, ještě Valachová, Marksová, Ťok, Chovanec, Brabenec, Babiš,...

A který z nich tedy tam byl, dle Tebe před rokem 1989. Myslím ve vládě, ne že žil před rokem 1989.

Tak jsem zvědavý jaký "argument" ještě vypotíš.

A. Javůrek 7.5.2017 11:05

prostě levicová vláda a filosofie, podle

levičáků patří dítě státu a úředníkům. Rodiče do jeho výchovy nemají co kecat ... . Levice - prokletí civilizace

I. Dekyský 7.5.2017 18:10

Re: prostě levicová vláda a filosofie, podle

Je třeba to do nich hustit pokud možno od co nejnižšího věku. Jen tak se povede vychovat a vytvořit nového člověka, nikdy nepochybujícího a zcela oddaného myšlence "Nové Evropy" :-)

P. Vaňura 7.5.2017 10:23

Můžeme to ovšem postavit jinak a prohlásit ten rok

školky za povinný nultý ročník základních škol. A hned to bude na odbornou diskusi.

Jinak soudím, že inkluze v základním školství je do nebe volající NESMYSL! Přesněji, lze ji uplatnit u žáků, postižených fyzicky, nikoliv mentálně.

P. Portwyn 7.5.2017 10:30

Re: Můžeme to ovšem postavit jinak a prohlásit ten rok

Souhlas s obojím.

Ovšem odborná diskuze by ukázala, že nultý rok ZŠ má význam jen pro některé děti. Pak by se muselo říct, pro které. A to už by bylo politicky nekorektní, takže se to říct nesmí.

A je po odborné diskuzi :(

P. Aron 7.5.2017 9:36

Mimochodem všimli jste si

že když nejde o politiku a o to kdo je pro/proti Zemanovi, Babišovi, Sobotkovi atd., tak se v diskusi v některých tématech téměř na 100% shodujeme ?

K. Loskot 7.5.2017 6:45

Je to delano kvuli Cikanum , jejichz deti maji problemy s hygienou a zakladnimi dovednostmi i kdyz "socializovane" jsou az az.

Pani bankerka chce pripravku pro male bankere, tak ta asi opravdu nikde neni.

J. Jurax 6.5.2017 23:29

Souhlas

a to takový, že naprostý.

Stát se do toho séře s elegancí buldozeru nasazeného v obchodě s porcelánem.

Má-li někdo se socializací dítka problém, nechť je pošle do školky. Nemá-li problém a má-li možnost se o dítě starat, má-li použitelné prarodiče nebo tak něco, tak ať stát nebuzeruje. Pro jistou minoritu, kde je potřeba té správné socializace vyšší, se dělají nulté třídy.

Jistě, jsou rodiče, kteří výraz socializace ani nepřeslabikují a dítka jsou jak odchovaná opicemi, ale to se snad dá řešit cíleně jen pro potřebné; ono jich zas tak moc nebude. Taky to vyjde levněji - místo ve školce něco stojí nejen rodiče.

Jak si vzpomínám, ve školce jsem socializován nebyl - a přesto jsem nezaznamenal potíže, ač jsem nastoupil bez školky až do první třídy naprosto odborně nesocializovaný; pravda bylo to v roce 1955. Tak nevím, jestli od té doby zblbly děti, nebo rodiče, nebo slovutná ministryně s celým ministerstvem?

M. Prokop 7.5.2017 0:16

Re: Souhlas

Slovutná pidistryně se všemi socany a sociálními inženýry je zcela jasná a nesporná.

A. Richter 7.5.2017 20:53

Re: Souhlas

No ono. ...

Já bydlel ve fabrice, s dělníky a dělnicemi se stýkal dennodenně a při zápisu do školy prohlásila soužka, že musím do školky, asi abych byl "socializován". Bylo to L.P. 1955.

Chodil jsem tam 3 (slovy tři dny). Nejstrašnější 3 dny mého života. Ani exmanželka, a ta to uměla, mě nedokázala tak mučit, jako ten socialistický kolektiv. Část z nich se stala v období puberty mými kamarády a byli donedávna. Jeden z nich to poignoroval a tak nevím ...Vnuk, ten zase, ač má DMO a kratší levou nohu, hned dělal va školce kápa. Jak se někdo rval, už tam byl a roztrh je. Je socializován, když se občas zastaví a mimochodem vytáhne stůček 5000-i Kč a tvrdí ýe vydělal n_tisíc?

Holt "naše" nebrat.

*8-D

P. Portwyn 6.5.2017 23:18

K té "rozšířené škole"

Je to pár let, co se školy s rozšířenou výukou M rušily, a s nimi i ostatní "profilové" školy. Samozřejmě s výjimkou sportovních, protože fotbal a hokej jsou co? Přece hlavní!

Samozřejmě nikdo nemá být nucen do takové školy chodit, ostatně dítě paní autorky na to možná ani nemá vlohy. Nicméně si myslím, že možnost dít dítě do "lepší" základní školy by tu být měla. Možnost nikoli povinnost... A rovněž si myslím, že by ty "lepší" školy nemusely být zrovna soukromé, ostatně náplní jediných dvou soukromých ZŠ, o nichž mám informace, určitě není naučit lépe a více. Naopak - specializují se na děti, kterým to "tak nějak nejde".

Co se týče povinných školek, předřečníci pojmenovali příčinu poměrně nesmyslného zákona jasně. Ano, jde o cikáňata, a ano, nesmí se to říct nahlas.

P. Portwyn 6.5.2017 23:21

Re: K té "rozšířené škole"

P. S. Když už se tu říká natvrdo - o zglajchšaltování zmíněných základek do jedné škatulky (s výjimkou fotbalu a hokeje) se v našem městě postarala "pravicová" ODS.

M. Prokop 7.5.2017 0:19

Re: K té "rozšířené škole"

Podstatné je, mít možnost si vybrat.

Ať už to zařídí kdokoliv.

Obvykle spíš pravice (což ODS bohužel není).

P. Portwyn 7.5.2017 10:28

Re: K té "rozšířené škole"

Souhlas.

T. Pudil 6.5.2017 22:28

Statni buzerace.

No popravde receno, nemam zadne deti skolniho nebo predskolniho veku,takze by mi to nemuselo vadit, v pripade, ze bych v Ceske Republice zil. Vlastne mam vnoucata, ktera by tam v tom pripade zila a tem bych tento vladni diktat nepral a problem bych s nim mel.

Ja se ale ptam, po vzoru Vrati Karaska. Co to tam v tech Cechach vladne? To je skutecna drzost, co si ti pohunci evropske unie dovoluji. Kdybych byl vic agresivni, pripadala by mi prazska defenestrace, jako docela dobre, ale jen docasne reseni. Jelikoz jsem vsak tvor mirumilovny, myslim si, ze nevolit tyto spratky snad postaci. Muj nazor.

J. Jurax 6.5.2017 23:47

Re: Statni buzerace.

Nevolit ty spratky nepostačí. Volíme strany - a ony si už takové spratky na volitelná místa kandidátek nastrkají.

Adresně řečeno - nevolit socany, neboť ti mají tendenci pro naše dobro strkat rypák do kde čeho. Dobroserně a blbě. Koneckonců současná ministryně je za socany a posuďte sami :

Vzdělání: Absolventka doktorského studijního programu na Masarykově univerzitě v Brně se zaměřením na ústavní právo, teorii práva a správní právo.

Zkušenosti: Působila jako právnička Magistrátu města Brna. Od roku 2002 do 2012 pracovala v Kanceláři veřejného ochránce práv jako vedoucí právního odboru ombudsmanů Otakara Motejla a Pavla Varvařovského. Mezi lety 2013 a 2014 zastávala pozici ředitelky legislativního odboru v Kanceláři Senátu Parlamentu ČR. Poté se stala náměstkyní ministra pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiřího Dienstbiera a zároveň místopředsedkyní Legislativní rady vlády. Působila také jako členka Komise pro správní právo Legislativní rady vlády, pracovala i ve Výboru pro sociální, kulturní a hospodářská práva Rady vlády pro lidská práva. Přednášela rovněž na Katedře správní vědy a správního práva Masarykovy univerzity Brno.

Ergo - kariéra hezká, ale kolem školství ani nešla. Profilována je jako právník, vlastně abych byl gender tak právnice. Nebo právnička? Nikdy neučila na ZŠ či střední škole (přednášet na VŠ je něco jiného), nepracovala ve školství, zkušenosti se školstvím má naposled z gymplu než maturovala, nepočítáme-li vysokou školu, která je poněkud specifická. A pak snad skrze vlastní děti - chodí taky do třídy s nějakým inkludovaným z blbšulky? Ale inkluduje a vymejšlí hovadiny jak na běžícím pásu; tohle nám snad ani EU nenařizuje, nebo ano?

M. Prokop 7.5.2017 0:22

Re: Statni buzerace.

Nenařizuje. Jen naznačuje, že by to tak mělo být.

A bohužel, nachází dost místních fandů.

Nemá cenu se dohadovat, zda více blbnou místní zjevy typu Valachové nebo soudruzi a soudružky v Bruseli. Je to symbioza.

J. Jurax 7.5.2017 0:24

Re: Statni buzerace.

Asi jo ... blbost kvete rudými květy tam i tam ...

A. Richter 7.5.2017 9:04

Re: Statni buzerace.

A pokračování kantorkova vtipu (v Dikobrazu) o týden později:" Vidíte, děti, blbost vykvetla a přináší plody.".

*8-D

J. Kanioková 6.5.2017 21:19

Povinná školka..

jen a jen pokrytecká šaškárna politické korektnosti. Každý ví, že pro normální populaci to nutné NENÍ. A že je to potřebné pro cikáňata, s tím naprosto souhlasím..

Jenže syrová pravda... to se "nesmí"... Hnus! Orwelliáda !

P. Klíma 6.5.2017 18:06

Souhlas. Valachová je strašné zlo.

Stát věnuje všechno své otravné úsilí péči o obskurní, často stejně nevzdělatené menšiny.

A hlavní proud vzdělávání budoucích živitelů národa je nejen ignorován, ale ke všemu likvidován zařazováním obtížně vzdělavatelných dětí mezi děti kompetentní.

Lže se tady víc jako za Bolševika !!!

A. Richter 7.5.2017 8:48

Re: Souhlas. Valachová je strašné zlo.

Nesouhlasím! Tady se nelže.

Tady se jen upravuje pravda tak, aby to socialistům vyhovovalo.

A to je nějaký rozdíl, že!

*8-D