21.4.2024 | Svátek má Alexandra


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
sokol 7.4.2009 13:44

Re: Oslazení se podařilo

budeš nejspíše psát sám o sobě....

Ivan 7.4.2009 17:31

Re: Oslazení se podařilo

Kdo seje vítr, sklízí bouři. Při sestavování vlády spočívající na hlasech přeběhlíků si Topolánek moudrost přísloví neuvědomil. A vydírání předsednictvím EU a poškozením národních zájmů mu nevyšlo. Nedošlo to, chalanovi, že když jednou přeběhnou tři přeběhlíci od ČSSD k ODS, že jindy mohou přebíhat jiní směrem od ODS a že dokonce není nutné, aby někdo přebíhal k ČSSD. Že stačí, když jenom odejde od zelených nebo ODS.

Monika 7.4.2009 12:05

Re: Oslazení se podařilo

Je mi z Vás špatně, tolik nenávisti a hulvátství, a to Vy se opovažujete osočovat někoho z hulvátství, od Vás to sedí, jste nechutný. Bohužel jste také volič a ovlivnujete i můj život a nic s tím nenadělám. Největší buran jste Vy , dostatečně jste to tady předvedl.

Svatava-Anna 7.4.2009 23:47

Re: Oslazení se podařilo

Bravo Luďku,    perfektní zhodnocení celkové situace ,v přesném chronologickém sledu.

Vtipné a výstižné!

Informace 7.4.2009 9:28

Dodatek

Politický komentář zahraničního tisku o situaci v cizí zemi se snaží obvykle jít k jádru věci, najít přímou příčinu událostí a odhadnout jejich mezinárodní dopad a nezabývá se všemi podrobnostmi vnitropolitického života dané země. Tak italský tisk, pokud jde o pád Topolánkovy vlády, vyjádřil většinou  obavy, že ČR nebude respektovat závazek ratifikovat lisabonskou smlouvu a vystaví tak EU nebezpečí, že nebude moci efektivně reagovat na složitou mezinárodní politickou a ekonomickou situaci. Téměř žádný politický komentátor se hlouběji nezabýval vnitřní politickou situací ČR, většinou v v pádu české vlády ‚efekt domina‘, po vládní krizi Rigy a Budapešti. Mluví se o vzrůstající turbolenci ve střední a východní Evropě.

Podrobnější rozbor podává europa quotidiano.it v článku Pochmurné pražské jaro, kde zdůrazňuje negativní roli, kterou bude mít na evropské politické šachovnici euroskeptický prezident Klaus vytvářením nové vlády. Vnitrostátní turbolence Prahy tak může ohrozit "dosažení evropské politické identity a dále oslabit princip solidarity , který je základem evropského projektu". V této souvislosti autor kritizuje neochotu starých členských zemí poskytnout širší finanční podporu novým členským zemím EU, na které silně dolehla současná finanční a hospodářská krize.

Žádný komentář nevěnuje pozornost chaotické situaci v ČR, kde proevropská ČSSD, pravděpodobně v dohodě a za podpory prezidenta Klause, shodila vládu, aniž by měla možnost a i chuť vytvořit vládu novou a tak krátkozrace nechala volné pole činnosti euroskeptického prezidenta, jehož pozice zase sdílí část zástupců topolánkovy strany. Je to skutečně situace plná paradoxů a zvenčí ne tak snadno pochopitelná.

 

Harpyje 7.4.2009 9:44

Re: Dodatek

R^ Spiegel online pokládá za původce krize prezidenta republiky: After Topolanek: Will Europe Be Held Hostage in Prague Castle (31.03.2009), Tschechiens Gewinner heißt Klaus (25.03.2009).  Le Figaro se také ptá: La main de Vaclav Klaus? (http://www.lefigaro.fr/international/2009/03/26/01003-20090326ARTFIG00048-crise-tcheque-bruxelles-opte-pour-la-politique-de-l-autruche-.php). Nevím, proč to autor článku taktně zamlčel, když cituje Spiegel i Figaro.

kvid 7.4.2009 9:18

a Topolánek si drbe hlavu, že nevolil Švejnara.

Pozdě.

Haui1 7.4.2009 8:30

Tak to je na tom Evropa fakt bledě,

když jí položí naše problémy s Paroubkem. Takže stojí vůbec za to, takovou Evropu podporovat? Nebylo by lépe to odpískat a začít s budováním znovu, na trochu jiných základech?

Raul 7.4.2009 10:14

Re: Genialisimus Klaus

Evropa není za hranicemi, ale uvnitř ČR. ČR funguje už jenom kvůli EU. Alternativa klausovské diktatury povede akorát do ještě větší izolace, než si je ochoten připustit možná i její genialisimus.

Haui1 7.4.2009 11:59

Re: Genialisimus Klaus

Nenech se vyysmát. ČR bude fungovat, i když se EU rozpadne. Ostatně EU k tomu pomaličku polehoučku směřuje. A my se dostali z jedné totality a táhnou nás do druhé.

Jarda 7.4.2009 10:58

Re: Tak to je na tom Evropa fakt bledě,

Já bych byl pro. Ale bez ČR. Proč špinit EU podobným xindlem...

Raul 7.4.2009 13:13

Re: Genialisimus vrací úder,

Das Gesindl - lůza se do politiky natáhla za vlády tandemu Zeman-Klaus. Nyní se začala situace pro genialisima "neúnosně" zlepšovat, takže lidi jako Tlustý, mazánek Schwippel nabo duo zelených Milek dostalo uprostřed předsednictví neodbytný záchvat eurofobie. Mimochodem Klaus na letišti nepůsobil jako zástupce EU, ale se svou hradní stáží ( která tam byla platná jak pověstný kůl v plotě ) spíš jako Alibaba a 40 loupežníků.  

Astonova Vila 7.4.2009 8:12

Hvížďala se vážně zabývá západním bulvárem

Ono to z toho článku vysvítá ostatně samo. Chudák Hvížďala a chudáci co ho berou vážně.

Harpyje 7.4.2009 9:25

Re: Hvížďala se vážně zabývá západním bulvárem

Der Spiegel, Le Figaro, Times a Süddeutsche jsou bulvární tisk? 8-o Pokud si to myslíte, tak jste spíše chudák Vy.

Pech 7.4.2009 11:32

Re: Hvížďala se vážně zabývá západním bulvárem

Novináři jsou pisálkové - bez rozdílu, zda v ČR nebo jinde - kteří reagují rychle a tudíž povrchně. Není třeba je brát až tak vážně.

Rudolph 7.4.2009 14:24

Re: Hvížďala se vážně zabývá západním bulvárem

A co začneme brát vážně? Až se Klaus bude na Ruzyni na férovku pusinkovat s Medvědem Putinem, jako blahé paměti jistý Husák (JUDr) s jistým Brežněvem? Nebude pozdě?

Rudolph 7.4.2009 14:19

Re: Hvížďala se vážně zabývá západním bulvárem

Der špígl bulvár je. Jinak máte ovšem mojí 100% podporu :)

Harpyje 7.4.2009 16:01

Re: Hvížďala se vážně zabývá západním bulvárem

Co je Der špígl nevím, ale Der Spiegel je nejvlivnější německý týdeník.

Rudolph 7.4.2009 16:13

Re: Hvížďala se vážně zabývá západním bulvárem

Já vím, podporoval mnoho sociologických studií, znám ho z téhle strany. Nebuď te tak naježená, myslel jsem to vyloženě dobře.

vlasta.232 7.4.2009 7:39

ŘÍKÁ SE,

po druhé nikdy do stejné řeky nevstoupíš!  Bohužel, tento národ je nepoučitelný!  Pod jalovými sliby - gaunera z komediantského vozu se opět řítíme do katastrofy!

ZaZu 7.4.2009 9:04

Re: ŘÍKÁ SE,

Jalové sliby gaunera a duchaplnosti rotmistra - pak si vyber. Je mě z toho smutno. Pražské jaro skončilo na hlavních armád Varšavské smlouvy, tzv. sametová revoluce v divokém nadnárodním kapitalizmu a v politickém cirkusu po česku. Humanitní ideály revoluce jsou nahrazeny vulgárními politickými hesly a honbou za ziskem nenažraných rádobykapitalistů.

Rudolph 7.4.2009 14:29

Re: ŘÍKÁ SE,

Máte pravdu. Ale taková je doba, takový je celý svět. Čína, která o svoji tisíciletou morální tradici přišla v šedesátých letech komplet, nemá skrupule lautr žádné. Je to těžké. Neodvážím se dávat žádné rady. V tuhle chvíli může být každá strategie nakonec vítězná. Abych předešel diskuzi :) nemyslím si, že by třeba ti Číňani přistoupili na strategii win-win.

Ivan 7.4.2009 17:38

Re: ŘÍKÁ SE,

Nesmírně naivní představa o Číně. I za kormidelníka Maa se Číňané drželi konfuciánské filosofie a i čínští bolševici dodržovali zásadu, že např. smlouvy mají být vyvážené a prospěšné pro všechny podpisující strany dokonce i v případě, kdy by to navenek mohlo vypadat tak, že si jedna strana může nadiktovat cokoliv. A přistupovali tak k mezinárodní politice.

Rudolph 7.4.2009 20:56

Re: ŘÍKÁ SE,

No já nevím. Pracoval jsem ve firmě, co s potomky Konfuciovými obchoduje (ne občas, téměř výhradně). Možná máte pravdu, ale tady v těch firmách rozhodně nikdo nemeditoval ve švestkovém háji, než začal vyjednávat o smlouvách :-)

Koupíš? Nekoupíš? Nazdar: koupí Rusové.

#13 7.4.2009 6:52

Hvížďala

 Podle Hvížďaly evropští novináři nic neví o Jiřím Paroubkovi a jeho socanech. Jak je možné, že ho neoslavují, zase ho okrádájí o slávu. jak si to představují? On se tak snaží a zase je to Topolánek, kdo plní noviny. Jemu zůstávají jenom zvěšené koutky a bezradnost. když to všechno tak p-s-al, tak ho pošlete, ať vede předsedniství  a dokáže co umí. Hlavně ho nechte sestavit vládu. Když už je všechno pos-r-ným navrch tak je to jedno. Vymáchejte mu v tom čumák.:-/

derik 7.4.2009 4:49

Predsednicka vlada padla v Italli a Dansku

Vi nekdo kdy to bylo? Nebo kde se to stalo driv? A jak to resili? Co kdyz to cele Predsednictvi je opravdu jen lokalni urednicke cviceni a EU funguje bez ohledu na to kdo prave organizuje setkani, vede delagace, nebo rozdava darky? Pokud funguji bruselsti eurokomisari a ministerstva clenskych statu tak je snad jedno zda nejaky docasny "rotator" je nebo neni na nejake fotografii. Jiste, neni to prijemne. Ale dulezite je zda ho ma kdo zastoupit a zda se pad vlady resi standardne a v souladu s ustavou.

derik 7.4.2009 5:08

Doplneni

Mozna zahranicni tisk reaguje na prvotni vyroky Topolanka nebo Bursika. Ze jde o zradu, puc primatora, spiknuti prezidenta, ze se oslavovalo na rezidenci neclenskeho statu,atd. Nebo na videoklip ODS kde se situace prirovnava k udalostem z 1938, 1948 a 1968. Potom se te reakci neda divit. Snad to ale pan prezident svym slusnym, rozhodnym a korektnim postupem napravil a presvedcil predstavitele EU ze Cesko je demokraticka zeme, ze dokaze i neprijemne situace resit v souladu s ustavou, a ze svym povinnostem dostojime.

Svatopluk 7.4.2009 3:04

To je seznam všecho, co se za posledních 20 let nepovedlo

Dělá si snad stejný Německo s nadpisy typu Návrat do hnědé totality ?

Asi ne. Typ propagandy kontinuálně pokračuje.

#13 7.4.2009 7:06

Re: To je seznam všecho, co se za posledních 20 let nepovedlo

Vy jste spadl z višně? Návrat komunistů v podobě, kterou jsme zažili jistě nehrozí, ale hrozí styl vlády a oranžový Paroubek se svou sqadrou spolustraníků ná předvádí o co jim jde. Je to Touha po moci . Nezastaví se před ničí. jechich smysl pro zodpovědnost za občany je nulová.

Jejich rozdávání lze přeložit: my vám dáme, máte na všechno nárok, ale už nedořeknout: napřed vám to ale seberem a když něco zbude, tak vám taky něco dáme.  Paroubkova chuť pomstit se a vládnout je tak veliká, že ho nezastaví ani světová ekonomická krize. Celý svet se třese a horečně jedná jak ztoho ven, jenom Paroubek nás táhne do černé díry. Z huby so dělá ř-t, dnes něco dohodne, zítra to neplatí a popady na ekonomika , zahraniční investory podceňuje. Když Paroubek řekne, že to nemá na noc vliv, tak opak je pravdou, má to setsakramenský vliv. A to je ta obava návrat komunistických manýrů. Nevěříte? Venezuela je toho příkladem jak se to dělá.

Vlados 7.4.2009 2:59

Už tomu rozumím.

Tak teď už tomu rozumím. Říkat pravdu o ekonomickém plánu USA na půdě EU je být provinčním politikem. V tom případě bych ale prosil víc a víc provinčních politiků. kteří budou říkat pravdu, i když bude někomu nepříjemná.