30.3.2020 | Svátek má ArnoštDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Odkup vepřína v LetechŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 25, poslední: 30.7.2017 18:41, přehled diskusí

Na odkup řádného zemědělského podniku v Letech:
Autor: Š. Hašek Datum: 30.7.2017 18:40

nedám ano floka. Na pucování dnešního pomníku nechť si tedy vezme ministerstvo 1 Kč, celkem tedy asi 5 melounů od daňových plátců, to by kórva mohla stačit na příštích cca padesát let. Tedy 2 haléře ročně, jako za Masaryka! Rychlovka, nejsem až tak státní ekonom.

Možno se též obrátit na aktivistickou komunitu pražských cikánů, neustále v tramvaji on line s radiopojítky osmnácté generace, dále Halíka, komunistickou ombudsmanku, Šimona Pánka, orlického pána s cizím občanstvím, co nás poučuje, jak máme brát příbor u oběda, (asi to má nakonec v katastru a jeho otec v účetních knihách), .............. , a taky těch "bez hranic".

Já nikoho k ničemu nenutím, totéž očekávám od těch "lidskoprávařů, kteří ani nespí, abych i já se měl dobře"....... !

Ich begrüsse Frau Netzer!

Nevolit! :
Autor: V. Klepetko Datum: 30.7.2017 13:48

1. Odkup vepřína je správná věc.

2. Daniel Herman je slušný člověk.

3. Tento slušný človek se nìkdy neměl stát ministrem vlády, hlásá naprosto marginální až extrémní názory a doufám, že u nás v Praze ve volbách zcela propadne! I slušný člověk může v politice škodit víc, než deset grázlů - zejména když by raději svou vlast viděl spíše jako spolkový stát, než jako samostatnou republiku!

Praha je Praha:
Autor: F. Navr8til Datum: 30.7.2017 8:37

Strýček Brady, sudeťáci, prasečák v Letech. Tím je Herman v pražské kavárně děsně populární. Mimo Prahu je tomu naopak.

Re: Praha je Praha:
Autor: Š. Hašek Datum: 30.7.2017 18:41

Bude blízko pravdě.

..že by Daniel Herman mohl ve své funkci přeci jenom vyřešit:
Autor: P. Szirotný Datum: 29.7.2017 20:51

Dovolte, abych se zasmál. Tento problém nezajímá vůbec nikoho, kromě hrstky aktivistů. A troufám si tvrdit, že nezajímá ani drtivou část Romů. Bylo by zajímavé udělat mezi nimi objektivní průzkum kolik z nich vůbec ví, co bylo v Letech u Písku. Nechci vůbec zlehčovat podmínky a život v tomto pracovním táboře. Pietní místo ovšem už existuje na důstojném místě "kousek vedle". Je opravdu nezbytně nutné,aby stál nějaký pomník přímo v centru současného vepřína ? Za cenu minimálně 300 miliónů za odkup (dnes již spíš víc). A nemůžu si odpustit ještě dovětek. Pracovní tábor pro Romy v Letech zřídili němečtí fašisté. Vepřín na tom místě následně vybudovali komunisté. A tyto křivdy máme nyní platit my, daňoví poplatníci, kteří jsme tenkrát ještě ani zdaleka nebyli na světě ? A proč vlastně ? Kvůli "čárce" pro nějakého ministra a ukojení několika aktivistů ? Podle Wikipedie žilo v roce 1994 v ČR cca 300 000 Romů (takže dnes již o dost víc). Kdyby každý z nich dal tisícovku, byl by problém vyřešen, vepřín vykoupen a na jeho místě by mohl stát památník. A to pomíjím dary romských organizací z celé Evropy a USA, které by také zřejmě přispěly. To bych viděl jako korektní.

pan hartman je vynikajici komentator:
Autor: P. Jansky Datum: 29.7.2017 16:40

a dobře vi ze veprin v letech vadi 1% cikanu a 0% ostatním obcanum.. je s podivem ze herman nebere na vedomi názor verejnosti.. stava se nevolitlenym

Vepřín v letech není nic jiného, než:
Autor: F. Doušek Datum: 29.7.2017 14:48

kostlivec ve skříni po komunistické nadvládě. Tož všimněte si, jak jsou dnešní komunisté zticha.

Re: Vepřín v letech není nic jiného, než:
Autor: P. Boublíková Datum: 29.7.2017 16:50

Zajímalo by mně, jestli se vůbec tehdy nějaký Rom či lidskoprávník ozval proti stavbě vepřína. Možná by ho tam i tak postavili, možná že ne, komouši rádi připomínali nacistické zločiny a systematické vyvražďování etnických skupin na území Protektorátu si skutečně nevymysleli Češi, jak se nám teď kdekdo snaží nakukat.

Herman?:
Autor: M. Klas Datum: 29.7.2017 14:22

Nejhorší ministr vlády,hned po Bělobrádkovi a Sobotkovi.Oslavný článek na něj nechápu,ale asi je myšlen jako ironie nebo mám prostě dlouhé vedení.Rozhodně Herman,Bělobrádek a spol. nezvýší počet věřících v ČR ,spíše úbytek,ačkoliv bychom si měli přát spíše opak

Stát už vepřín v Letech odkoupil?:
Autor: V. Kraus Datum: 29.7.2017 11:30

Pokud vím, tak si zatím stát a majitelé vepřína vyměnili své představy o kupní ceně vepřína. To neznamená, že už se na ceně dohodli.

Veřejnost vepřín v Letech nezajímá,:
Autor: J. Chaloupka Datum: 29.7.2017 11:01

to zajímá jen prodavače emocí (dříve novináři. Jediné, co je zajímá je, kolik nás to bude stát.

Re: Veřejnost vepřín v Letech nezajímá,:
Autor: V. Kříž 191 Datum: 29.7.2017 11:37

a cikány nejméně

Existují desítky milionů Evropanů a Američanů, kteří:
Autor: P. Vaňura Datum: 29.7.2017 9:27

zasluhují nějaký památník více, než banda potulných kriminálníků, které semlel během války nacistický režim. To bylo ale až r. 1942.

Předchozí internace tuláků (národnost NEBYLA určující), živících se trestnou činností byla v podstatě v pořádku. Problém byla jen epidemie tyfu, na který zemřeli i někteří četníci!

Herman se zviditelnil:
Autor: M. Moravcová Datum: 29.7.2017 9:22

kamarádstvím s Posseltem, protlačovaným strýčkem, podporou Pride Prague a bojem proti prasečáku. Takový zbytečný ministr.

Co budou:
Autor: P. Lenc Datum: 29.7.2017 8:24

profesionální Cikáni a organizace na ně přisáté dělat, až se tento "problém" vyřeší?Jaký nový "problém" nám, xenofobům a rasistům předloží?To přece nejde, aby se státní penězovod po "vyřešení" tohoto "takřka světového" problému uzavřel.Z "obyčejné" cikánské sociální podpory by tato profesionální smečka plaček přece nemohla vyžít.Po tolika letech usilovného lhaní...no uznejte!

Přinese výkup vepřína Hermanovi popularitu?:
Autor: P. Boublíková Datum: 29.7.2017 7:11

Pokud se ho podaří státu získat za symbolickou částku, tak možná (nezaměstnanost je nízká, obsluha vepřína získá práci jinde).

Jestliže by to měly být stamiliony z resortu MK, tak snad každý rozumný člověk musí dát přednost např. opravě historických památek.

Kolik vůbec má MK ročně k dispozici?

Re: Přinese výkup vepřína Hermanovi popularitu?:
Autor: V. Hejdak Datum: 30.7.2017 12:48

Vepřín je soukromý, navíc firma nemá potíže s prodejem produkce a byli by blázni a mizerní hospodáři, kdyby vepřín prodali státu "za symbolickou částku". Odhadovaná částka se pohybuje od stamilionů po miliardu, je to dost velký komplex.

Cikány tam nikdo nepopravoval, úmrtí byla na běžné choroby, občas z nedostatku hygieny. Byla válka, i když tady to byl jen protektorát.

Jak jezdím občas okolo, nezdá se mi, že by se tam hrnuly návštěvy k tomu památníku, ať už cikánské nebo bílé. Jednou za rok tam bývá oficiální akce s umělou účastí.

Byly by také takové protesty:
Autor: J. Berger Datum: 29.7.2017 6:48

kdyby místo vepřína tam stála např. továrna na výrobu automobilů? Podle mne v tom není žádný rozdíl. Nebo snad jako muslimové považujeme vepře za "nečisté"? Zdá se, že celý povyk spustilo pár zarputilých "lidskoprávníků".

Re: Byly by také takové protesty:
Autor: P. Boublíková Datum: 29.7.2017 7:13

Těžko říct, z nevimjakych důvodů se ustavičně operuje těmi ubohými prasaty.

Ale řízek si dá do trumpety každý rád, to zas jo!

Re: Byly by také takové protesty:
Autor: M. Moravcová Datum: 29.7.2017 9:23

i cikáni

PŮVODNÍM smyslem celého cirkusu, který začal před:
Autor: P. Vaňura Datum: 29.7.2017 9:32

více než 20 lety, bylo implantovat Čechům POCIT VINY za příkoří, kterého se prý na Cikánech (o tom, že se to týkalo nepracujících tuláků obecně se oficiálně mlčí DODNES) dopustili, když je počátkem války internovali. Tento záměr selhal už dávno, ale teď se kolem toho CELÁ LÉTA snaží přiživit banda "lidskoprávníků"!

Herman nemá ve vládě co dělat.:
Autor: K. Novák 396 Datum: 29.7.2017 6:11

Zemanovi ovšem Herman ve vládě nevadil až do okamžiku, kdy naštval jeho Číňany.

Na internetu jsem našel názor, že aféru s vepřínem v letech rozvířil majitel vepřína v naději, že se mu ho podaří prodat státu za výhodnou cenu. Stát se ovšem ke koupi nemá a nyní dokonce probíhá (samozřejmě mezinárodní) výzkum, jehož předběžným výsledkem je, že tábor na území současného vepřína neležel. Je to sranda.

Likvidace vepřína - hřeb do rakve nejen romsko-ČR soužití.:
Autor: P. Maleček Datum: 29.7.2017 4:56

Letský vepřín 98% veřejnost nezajímá. A to i tu romskou. Je to jen hra několika panovačně šílených aktivistů a jim na ruku jdoucích politiků, vidících v tom šanci na další znechucení občanstva politikou a tak snažší nekontrolované vládnutí, tudíž výnosnější dojení státu.

Co je však jisté, bude to další, a to těžkonážní hřeb do rakve česko romsko - ČR soužití. Už dnes pije většině společnosti krev povalečství a hygienická či bezpečnostní otravnost většiny Romů, žijících z cca 10 miliard od bílých vybraných daní v podobě státních sociálních dávek a dotací ročně. Z valné části rozjívenými Romy rozfofrovaných za chlast, drogy či hazard.

Teď přibude další víc jak miliarda s likvidací či přesunem vepřína, který až na pár m2 v ploše bývalého sběrného tábora pro osoby práce se štítící (až nacisty změněný na romsko sběrný) neleží. Takže jediným důvodem je to, že prý občas svým pachem ruší pietu na zde na tyfus zemřelé Romy.

Pietu, které se zůčastňuje jen pár vykuků z řad agresivních aktivistů a vyčůraných politiků a jen sem tam nějaký Rom, ke všemu tím si zajišťující výnosnější cucání státních peněz.

Je-li cílem dál rozbít už tak špatné romsko-zbytek ČR vztahy a dál lidem znechutit politiku a zahnat je do pasivity, není lepší cesty.

Kdo dal politikům právo:
Autor: J. Vintr Datum: 29.7.2017 1:01

mrhat penězi daňových poplatníků na to aby se vyhovělo nějakým cikánským "aktivistům", kteří se na této kauze snaží zviditelnit. To je totiž jediné, o co tady jde. Nějaká úcta k mrtvým je každému ukradená. Navrhoval bych takový test, jak to ti cikáni myslí vážně. Ať mezi sebou vyberou třeba deset procent částky, kterou to bude stát a zbytek jim může dorovnat erár. Předpokládám, že k tomu by nedošlo.

Ostatně soudím, že za ta léta by mohli:
Autor: J. Chaloupka Datum: 29.7.2017 11:05

cikáni alespoň přispět na sbírku a ne jen křičet s nataženou dlaní. Ale bohužel takto jsme si je vychovali.