Středa 15. 5. 2024Žofie polojasno10 °C

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

  • Příspěvků: 280
  • Poslední: 3.11. 2008 17:11
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
StandaT 13.8.2008 9:55

Souhlas s autorem

R^

Malý Aston 13.8.2008 9:54

Články se nemají psát dopředu!

Gruzínci se musí stáhnout do pozic než začali útočit,to jest do vzdálenosti 40 km od hranice mezi Osetií a Gruzií.Takže překročili oni tu hranici nebo ji překročili rusové?Takže kdo je agresor a kdo plnil rozhodnutí OSN o "Mírových sborech" Nemám ruské imperium rád ale doporučuji měřit všem stejně.USA si v srbsku počínalo naprosto stejně a humanitarní bombardování podporoval i náš Láska,takže o co kráčí?:-D

Karel 13.8.2008 9:59

To byste chtěl po některých moc paměti a uvažování....

Zvláště pak je nutno připomenouti, že jaksi humanitární bombardování Bělehradu bylo vlastně na podporu albánské narkomafie zapletené do stejně tak humanitárního dárcovství orgánů....

Harpyje 13.8.2008 10:08

Blbost kvete

Vaše (ach, jak vtipná) ironická poznámka o humanitárním dárcovství orgánů sice svědčí o Vaší informovanosti, ale Vaše informace jsou poněkud zastaralé. Podle nejnovějších zpráv se jednalo o obchod s orgány srbských neviňátek a tento zločinný obchod se odehrával s vědomím a pod dozorem amerických vojsk v Kosovu. (Y) (Y)

Ondra 13.8.2008 10:05

Re: Články se nemají psát dopředu!

Kráčí o to, aby mi náhodou nějaká ta bratrská ruská bombička nepřistála na bembeřici...

tsstss 13.8.2008 10:41

Re: Re: Články se nemají psát dopředu!

Nebuď zase ze všeho hned vylekanej.

brblal 13.8.2008 12:05

Re: Re: Články se nemají psát dopředu!

Možná na palici dříve pvistane bomba s pvuhama a hvězdama,zazpívá k tomu Pavkanová,naše odbovnice na obvanu.

zk 13.8.2008 10:16

Re: Články se nemají psát dopředu!

Problém je v tom, že hranice Jižní Osetie a Gruzie není hranice mezi dvěma suverenními státy, ale mezi dvěma částmi jednoho státu. Rusové pak překročili hranici suverenního státu, protože vstoupili do Gruzie (ne do části osetské, ale do gruzínské)

Ivan 13.8.2008 10:26

Re: Re: Články se nemají psát dopředu!

Těmi hranicemi Gruzie myslíte hranice stanovené Gruzíncem Stalinem?  Jak výstižné pro modré ptáky.      Osetinci prostě v Gruzii být nechtějí a s tím žádná propaganda nic nenadělá. Stejné je to s Abcházci. A když se k tomu přidá to, kdo teď v Gruzii vládne....   Sarkašvili je přece diktátor vraždící své odpůrce (to se nedělá ani v Bělorusku), dává střílet do demonstrantů, podvodně se sám "zvolil" za podpory USA, no prostě figurka úžasně demokratická podle USA vzoru.

ireq 13.8.2008 10:30

Re: Re: Re: Články se nemají psát dopředu!

Ještě byste nám mohl popsat demokraticii podle ruského nebo sovětského vzoru.

brblal 13.8.2008 12:11

Re: Re: Re: Re: Články se nemají psát dopředu!

Proč by to dělal?To přece dokážete sám,ne ?

zk 13.8.2008 10:35

Re: Re: Re: Články se nemají psát dopředu!

Jasně a Osetinci a Abcházci chtějí být v Rusku a proto mají od roku 2001 ruské pasy:-D:-D:-D. I když jejich jazyk a kultura nemá s Ruskem a ruštinou nic společného. To, že byl Stalin Gruzinec nikdo nepopírá, především však to byl bolševik, který stěhoval národy, jak se mu zachtělo a důsledky toho přetrvávají dosud. Nemění to nic na tom, že všechna tato území spolkl Sovětský svaz. Zatím je to tak, že hranice nikdo nezměnil. Takže pořád to jsou hranice Gruzie. A Rusku nejde o samostatnost Jižní Osetie nebo Abcházie, ale o získání tohoto území zpět. Zrovna tak, jako by moc rád měl pod svými křídly pobaltské státy, prostě jak pravil soudruh Putin, rozpad SSSR byla největší tragédie. A narážku na nějaké "modré ptáky" si příště odpusťte, já vám také neříkám, že jste rudý nebo oranžový bolševik:-/ 

brblal 13.8.2008 12:14

Re: Re: Re: Re: Články se nemají psát dopředu!

Osetijci a abcházci mají nejméně taková práva,jako mafiánští kosovští albánci.Přece byste je jedněm neupřel,když jste je druhým přiznal,že?

F. Čech 13.8.2008 11:04

Re: Články se nemají psát dopředu!

Zapomínáte vážený soudruhu, že Jižní Osetie je legální částí Gruzie, takže nechápu proč by se Grizínci měli držet 40 km od hranic své vlastní provincie. O jaké hranici mezi Gruzií a Osetií tady mluvíte? Dnes není přece tak horko, tak proč tak blábolíte? Rusko se také nedrží 40 km od hranice svého Čečenska!

Patrik 13.8.2008 11:57

Re: Re: Články se nemají psát dopředu!

Že srbská armáda se musela stáhnout z Kosova,tak to Vám nevadilo?Vy jste doopravdy soudruhu Čechu objektivní.

brblal 13.8.2008 12:16

Re: Re: Články se nemají psát dopředu!

Ono,bratře,bylo Kosovo také legitimní součástí Srbska.A přesto bylo Srbsko napadeno,že hájilo svoji celistvost.

JaRo 13.8.2008 13:10

Re: Re: Články se nemají psát dopředu!

A co takto dohoda všech zůčastněných z roku 1992 -Dagomys neznáš -přečti!

Figel 13.8.2008 9:39

Skvělý článek!

Logické, čtivé, pravdivé. R^

Skybird 13.8.2008 9:35

Čtěte něco jiného, než naše média a Bártu !

Wall Street Journal kritizuje Saakašviliho i americkou vládu. Riceová nebyla schopna efektivně reagovat na situaci, administrativa ani nebyla schopna zadržet Saakašviliho, nechala ho příliš "vyrůst" a ukousnout takové sousto, které jej téměř zadusilo .

Řada faktů svědčí o tom, že Saakašvili záměrně vyprovokoval Rusy k jejich akci a očekával přímé angažmá USA a jejich spojenců. V tom se však silně přepočítal.

Karel 13.8.2008 9:47

Debakl Saakašviliho je neskutečný debakl politiky USA - Condoleeza musela tuto akci posvětit a Putin si nic jiného nemohl přát...Nemohu se zbavit dojmu, že Saakašvili je starý agent KGB..dle efektu jeho politiky určitě

Mám jen obavu, aby nás naši američtí kamarádi časem nezavlekli do podobného průseru... I když samozřejmě bychom ten radar mít měli...

I-Worm 13.8.2008 10:10

Re: Čtěte něco jiného, než naše média a Bártu !

tak velkej blb snad není, to ne. Spíš jen spoléhal na to, že se Rusi nedají vyprovokovat.

Martin 13.8.2008 9:20

Moc by mě zajímalo......

pane Bárto,jaký je rozdíl,který kolík(jak píšete),jestli Ruský nebo Americký,bude kde zapíchnut.Snad i vám už mohlo dojít,že oběma jde o to samé,částečně ovládat co možná nejvíc světového území.Rozdíl je ale trochu v tom,že Rusko si tady hlídá svou hranici a "své" obyvatele.Amerika se rozpíná daleko,daleko od svých hranic a v krátké době by podobně jako nás obsadila i Gruzii.

pumpido 13.8.2008 9:48

Re: Moc by mě zajímalo......

Ruský kolík už tu nějaký čas byl a upřímně - nic moc. Já tedy hlasuji spolu s panem Kodetem z filmu Pelíšky pro ten americký ;-)

Ivan 13.8.2008 10:27

Re: Re: Moc by mě zajímalo......

Opět blb, co si plete SSSR s Ruskem. Rusko bylo okupováno od SSSR ještě brutálněji než Československo. Zejména Gruzínec Stalin organizoval genocidu Rusů.

Öman 13.8.2008 10:48

Re: Re: Re: Moc by mě zajímalo......

Jste komik! Jeden gruzín může za genocidu rusů ;-D. Stačí mrknout lehce na východ a uvidíte, jaké je (a bylo i dříve) rozložení sil.

Ondra 13.8.2008 10:07

Re: Moc by mě zajímalo......

Cože? To jste pane kolego četl v dnešním Rudém Právu?

zk 13.8.2008 10:17

Re: Moc by mě zajímalo......

Své obyvatele? To myslíte ty Osetince a Abcháze s ruskými pasy od roku 2001? Rusko si hlídá své hranice? Hm, má asi nějaké jiné mapy, možná z dob SSSR8-o

Honza 13.8.2008 14:06

Re: Re: Moc by mě zajímalo......

A jaké mapy má podle vás USA,když válčili ve Vietnamu,Koreji,Jugoslávii,Iráku ??? Všude jsou za nimi statisíce mrtvých a obrovské materiální škody.Základny po celém světě - hnus.

toogood 13.8.2008 9:06

Nejsme pouze prvni na rade.

 Z clanku mrazi, prestoze je autor ve svych zaverech pomerne zdrzenlivy. Je to bohuzel presne tak. O Ruske chuti k imperialismu neni pochyb. Nase jedine stesti je, ze jsme nikdy nebyli skutecne svazovou republikou, ale "pouze" clenem komunistickeho bloku. Tj. neni u nas pritomna ruska mensina, citajici v radu desitek procent obyvatelstva. Zde nutno podekovat i panu Kocabovi - nebyt vcasneho a uplneho odsunu sovetskych vojaku, mel by Putinodvedev i u nas "sve obcany, ktere musi chranit" s nalezite zapustenymi koreny.

Ale nenechme se mylit. To, ze u nas nemame ruskou 5. kolonu neznamena, ze by na nas ARusko nemohlo, ale pouze, ze nejsme prvni na rade.

Ale 13.8.2008 9:20

Re: Nejsme pouze prvni na rade.

Když se to vyvine, tak bude úplně stačit, aby nějaký z Karlových Varů dostal pokutu za špatné parkování

RZ 13.8.2008 9:22

Re: Re: Nejsme pouze prvni na rade.

Předběhl jste mne!