22.5.2024 | Svátek má Emil


Diskuse k článku

POLITIKA: Kruh se uzavírá

Vláda schválila, že pošle zemím platícím eurem prostřednictvím Mezinárodního měnového fondu 38 miliard korun. Je jedno, zda vláda pošle peníze zemím západní Evropy ze státního rozpočtu nebo z devizových rezerv, stále jde o peníze České republiky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Malá 30.1.2012 16:08

Nejen stranické pokladny

i do vlastních kapes osvícených politiků padají miliony z Evropy.Kdo je spolumajitelem goplfového hřiště v Čeladné? No přece Rob,in Hood., dříve lidovec, nyní posila TOP.Golfové hřiště ve vesnici Kravaře na Opavsku za 80 evropských milionů má také několik spolumajitelů, z řad osvícených politků. A že pan Pilip po návratu z Lucemburku si mohl koupit zámek je jisté, ale rekonstrukc i včetně bytového  zařízení už hradila evropská unie- atd. - A pak řekne pan Mach, ať se těch penez raději vzdáme.My ano, ale politici nikdy.Čas se jim krátí a coje doma, to se počítá, pánové.

V. Vlach 29.1.2012 12:56

Re: hohohó

Osobně si myslím,že žvanění je dobrou předehrou k činům.Poprvé se můžou lidičky předvést u voleb a vlastně krátce před nimi.Jestli přistoupí na starou dobrou hru o negarantovaných slibech a ne-odpovědnosti a jestli vůbec přistoupí na výběr vybraných a jestli vůbec stojí o dosavadní Systém,který je jako starý roztřesený mocnář se syfilitidou a alzhaimrem.Podruhé se můžou předvést při konfrontaci se Systémem v případě fiaska Voleb a při roztržce Společnosti,která nás tak jako tak nemine.Pokud si kapři sami nevypustí rybníček!

P. Sulc 27.1.2012 20:38

Re: Ano, kruh se uzavira. Z prijemncu EU dotaci se stali fetaci.

No prekvapuje mne, jak hloupi Cesi si nechali zlikvidovat ohromny prumysl, ktery fungoval jeste z casu R-U. Jenze hloupi Cesi se mohli prerazit, aby "u nas Zapad investoval, at se mame dobre". A co z toho je? Fabriky ve Vysocanech i jinde, Poldovka, slavna hut, ktera dodavala pred valkou hlavnovou ocel i do Anglie, Tatra, kde to vsechno dneska je. Cukr je z ciziny, cukrovary ve srotu a Cesko je vlastne jakasy kolonie zahranicniho kapitalu, ktery svym nevolnikym blahosklonne dovoluje, aby si sem tam zajeli na Kanary ci do Recka a kupovali z ciziny mene kvalitni potraviny, neb tam u nich nemaji tolik psu k uziveni. Vloni v Praze se pratele ptali co bych chtel k obedu. Pravil jsem, ze uz jsem nemel 40 let jitrnici. Vysmali se mi: jitrnice jsou, ale nedaji se zrat a ty co se daji nevedi kde koupit.. Hergot, i za toho bolsevika byly jitrnice k zradlu.

P. Sulc 27.1.2012 20:23

Re: Ano, kruh se uzavira. Z prijemncu EU dotaci se stali fetaci.

Asi mate pravdu, nevedel jsem to, z CSR , permanentniho delnickeho raje jsem odesel uz v 67 roce. Ale do te doby jsem znal z Bulharska jen konservu "Dzuvec s tunakem", ovsem, velice dobrou a i ted na ni vzpominam. A na ty madarske taky. Asi pred rokem jsem si v Praze koupil nejakou konservu, ceskou, ale nedalo se to zrat. Jestlipak je takovy upadek potravin v Bulharsku a Rumunsku?

J. Kanioková 27.1.2012 20:07

Ano, dotace JSOU drogou a živnou půdou pro korupci !

M. Stuchlik 27.1.2012 19:34

Re: Ano, kruh se uzavira. Z prijemncu EU dotaci se stali fetaci.

My jsme integrované obvody do r 1968 vyváželi hlavně do NSR, pak nám soudruzi z CCCP poručili prodávat prakticky veškerou výrobu jim, nešlo už o kvalitu ale o kvantitu čímž byla naše elektronika zlikvidována. Takže s těmi kalkulačkami je to kapku zavádějící. Při vší úctě k Bulharsku a bulharům, když zaostalé Rusko osvobodilo v r. 1878 Bulharsko od Turků byl to pro Bulharsko velký posun vpřed, dokonce mohli založit první bulharskou universitu. V té době jsme byli členy jedné z nejpokrokovějších zemí světa Rakouskouherska a to její průmyslově nejrozvinutější oblastí

T. Pansky 27.1.2012 17:06

Re: Pan ministr to říci mohl a také řekl. Nekritizujte, nevíte-li co, neboť "nejste tak žhavej" si údaje vyhledat.

Dekuji za informaci za posledni rok. To vsak nic nemeni na celkovem obrazu. Prijem penez z EU se zmensuje a dostaneme se do cervenych cisel. Je to cele o efektivnosti, strukture EU a obrovskem prerozdelovani, nad kterym maji obcane minimalni kontrolu a v tom je ten prusvih !!!

A. Nováček 27.1.2012 14:09

Kruh se uzavírá.

Naprostý souhlas s příspěvkem.

S. Vaněček Šauerová 27.1.2012 12:01

Není to VYROVNANÉ, pane Panský, viz dole, stále vysoce aktivní bývalí spolupracovníci bývalé StB si mohou psát co chtějí (viz dole Ševeček).

Odkazy viz níže.

P.S.: Žasnu, pane Panský, co z Vašeho pera v posledních měsících čtu.

S. Vaněček Šauerová 27.1.2012 11:57

Pan ministr to říci mohl a také řekl. Nekritizujte, nevíte-li co, neboť "nejste tak žhavej" si údaje vyhledat.

http://www.mfcr.cz/cps/rde/xchg/mfcr/xsl/tiskove_zpravy_ministerstva_60149.html?year=2011

http://www.mfcr.cz/cps/rde/xchg/mfcr/xsl/tiskove_zpravy_67499.html

Hledání je snadné. mfcr.cz (1 kliknutí), tiskové zprávy, vždy koncem ledna každého nového roku (2. kliknutí).

L. Kubeš 27.1.2012 11:35

Naprostý souhlas s autorkou

Ty dotace jsou podstatou té morální bídy po celé Evropě, je to ještě horší než to co přinesla slavná RVHP, spadli jsme z louže pod okap, jenom snad jediné plus je to, že se o tom ještě zatím dá psát...

A. Bocek 27.1.2012 11:19

Re: Vždycky žasnu

I zaradovali se konšelé města Kocourkova , když gauner rozflákal v celém Kocourkově všechna okna , protože svým činem dal hodně vydělati sklenářovi , že musel i pomocníka přijmout. To že občané si nekoupí nové boty a zkrachuje obuvník je nezajímá.

J. Boleslav 27.1.2012 10:47

Re: Ano, kruh se uzavira. Z prijemncu EU dotaci se stali fetaci.

Nejvýhodnější naše pozice byla z tohoto pohledu v době před vstupem do EU, kdy jsme v podstatě pouze čerpali peníze z přístupového programu PHARE. V současnosti myslím, že 1% HDP je o něco míň, než uvádíte, cca 35 miliard. Co zpětně čerpáme jsem taky nikde nenašel, podle mého názoru se to sumárně buď vůbec nesleduje a tedy ani neví nebo je to tak tajné, že se to zveřejňovat nesmí. Ono by se zřejmě ukázalo, že to v současnosti už až takové štěstí není. Hlavně je ale špatné, že zatím co transfer peněz via Brusel jenaprosto  jednoduchý a bezproblémpvý, zpětný směr je komplikovaný jak letadlo (zřejmě záměrně) a proto se na něm přiživují hejna různých parazitů jak u nás, tak v Bruselu i jinde. A navíc nás ještě pořád někdo z Bruselu buzeruje, že ty peníze všechny nečerpáme. Větší absurditu si snad ani nelze představit. I když vlastně v EU...

R. Gramblička 27.1.2012 10:07

Re: hohohó

aspoň, že o tom můžeme stále svobodně psát a žvanit. Možná opět přijde doba, kdy už to možné nebude

R. Gramblička 27.1.2012 9:53

hohohó

Tak tohle je vodvaz. Autorka šla až ke kořenu věci a odhalila holou pravdu. A přitom stručně a jasně. Plyne z toho, že jsme na tom hůř, než jsem si myslel

J. Schwarz 27.1.2012 9:47

Re: Ano..je to nový způsob...

A ony "kontroly z EU" slouží leda tomu, aby prachy ze "strukturálních fondů" přišly k těm správným lidem a ne, jak přesvědčuje propaganda v médiích - aby nebyly vydávány "neprůhledně".

S. Ševeček 27.1.2012 9:22

Re: Vždycky žasnu

Z tohoto pohledu byl nejlepší Mirek Té - vycpávky v rozkroku.

O. Zuckerová 27.1.2012 9:20

Vždycky žasnu

nad tím, jak žádný politik neumí hovořit bez vycpávek.. Ono to není nemravné, ono je to "nemravné a nemorální" - chybí tam ještě "neetické". Podle mne je hlavně  "nemorální a nemravné" zaflákat dobrou ornou půdu řepkou za tím účelem, 1)aby si její pěstitelé mastili kapsy 2) aby se zadřelo a zničilo co nejvíc motorů (to potom půjdou nová auta na odbyt, výroba se rozjede, do nových se zase naleje benzin s řepkou, ta se zničí, půjdou nová na odbyt... atd). Prostě hospodářský zázrak (ale v opačném gardu...)

S. Ševeček 27.1.2012 8:51

Re: Ano, kruh se uzavira. Z prijemncu EU dotaci se stali fetaci.

Pane Šulci, odvody do "rozpočtu EU" představují zhruba jedno procento HáDéPé - tedy kolem 40 miliard ročně. Takzvaná "čistá pozice" ČR je kolem 25 miliard KORUN, NÉ EURO - jak slavnostně vyřvávali sosácipřed pár lety, že pro nás maj nachystaný v bruseli.

Odečtete-li z těch šedesátipěti mld korun, co ročně přijdou k Nám (protože co "odešlo" už nikdo zpětně nespočítá, např. cla a dph ... jenom vývoz zisku a přímé efekty z podnikání cizích firem, dočasně umístěných na českém území se počítá na 250 až 400 miliard korun ročně), rúzné politické (tzv. veřejné) projekty a dotace, nemluvě o tom, že tyto "projekty" zhusta realizují firmy cizí, zbývá nula nula nic.

Zato "vyrábíme automobily"!

B. Hudzieczek 27.1.2012 6:58

Re: Ano, kruh se uzavira. Z prijemncu EU dotaci se stali fetaci.

Prosím bez urážek. nezapomeńte, že Bulharsko vyrábělo kalkulačky dřív než naše republika. Dacie a Oltcity u nás jezdily také a Dacia dneska zažívá nový boom. Nic na tom nemění fakt, že se jedná o licencní výrobky a ani ty kalkulačky Elky asi Bulhaři neměli ze své hlavy. Japonci a Korejci začínali stejně. Zatímco naše Tatra, onehdy špičková automobilka, se potácí a to nemluvím o dalších českých fabrikách, které vyvážely investiční celky (cukrovary, pivovary, elektrárny) do celého světa. 

M. Petr 27.1.2012 6:03

Ano..je to nový způsob...

...jak krást ve velkém. Jen a jen politici rozhodují, kdo bude dotace čerpat...spousta nesmyslných a nekontrolovaných projektů, které umožňují vydělávat přes své kumpány politickým funkcipnářům na všech úrovních..od nevyšších až, a to zejména, po komunální zloděje. K tomu je nutné mít všude své lidi včetně policie, kontroly, zastupitelství a soudů.

P. Sulc 27.1.2012 5:39

Re: Ano, kruh se uzavira. Z prijemncu EU dotaci se stali fetaci.

ASi je to jak rikate, logicky by to melo vychazet: divosi se uz zcivilisovali, maji domy a nebydli ve stanech, ted ale mame na krku nove divochy kteri potrebuji jemnou ruku bruselskych vladcu. To asi bude horsi, kdo kdy slysel ze by Rumuni ci Bulhari vyrabeli hodinky, elektroniku, auta, motocykly ci traktory. Tak mozna vidle, hrabe ci bice postroje na kone.. Na druhou stranu Francie dodavala kulturu Evrope, pres Svatou risi rimskonemeckou i do ceskeho kralovstvi, ale ted zere dotace zemedelcum jako by tam tisic let pestovali jenom kedlubny.Ty dotace, to je opravdu zlo, to nikdy nemelo byt a nejlepe je to zrusit, jinak se Unie s potizi asi nevyhrabe. Nemam nic proti kratkodobe pomoci: v Cesku uz druhy rok sucho, v Holandsku povodne protrhly hraze, honem sem s miliardami. To jo, ale permanentni pomoc, jako treba desetileti posilat zradlo do Afriky, kde ted jeneom natahuji ruce? Vzdyt se jim pry prodluzuji az ke kotnikum.Mejte se.

T. Pansky 27.1.2012 5:01

Re: Ano, kruh se uzavira. Z prijemncu EU dotaci se stali fetaci.

Jestli si dobre pamatuji, v prvnich nekolika letech po prijeti Ceske republiky do Unie bylo Cesko vetsim prijemcem nez platicem. V dnesni dobe by to melo byt tak asi vyrovnane s tim, ze v budoucnu bude Cesko vice platit nez dostavat. A v tom je cely ten trik. Pripojenim vychodnich statu k Unii si EU ziskala nova odbytiste. To je v poradku. Nicmene, prerozdelovani uvnitr Unie je socialisticky vymysl, na ktery si bohuzel mnoho lidi i v Ceske republice rychle zvyklo. Ted nas to bude pozirat, nebot se to vymklo kontrole a presouvani vice pravomoci do Bruselu je dalsim socialistickym trikem signalizujicim ztratu obcanskych prav a kontrolu nad vlastnim zivotem

P. Sulc 27.1.2012 2:12

Re: Ano, kruh se uzavira. Z prijemncu EU dotaci se stali fetaci.

Me by ale zajimalo, kolik rocne Cesko od Unie bere, ale take kolik dava. A totez pro ostatni zeme. Jiste, je to nekde na Internetu, ale nejsem zase tak zhavej abych u toho ztravil hodinu hledanim. Takze pan ministr mohl rici: tolik sme dostali, tolik jsme dali. Cesko snad preci jen neni "cerna dira", francouske zemedelstvi.

T. Pansky 27.1.2012 0:19

Ano, kruh se uzavira. Z prijemncu EU dotaci se stali fetaci.

Dnes uz neni schopen nikdo uvazovat bez dotaci. A presne o tohle evropskym socialistum slo. Tento fenomen ochromil pocit lidske zodpovednosti a smysl pro realitu. Proto se tu otevira prostor pro stranu s durazem na konzervativni chapani politiky. Ono ani nic jineho nezbyva - Evropa se topi v dluzich a jen otazkou zasu, kdy evropske bankovnictvi zacne tonout v nesplatitelnych dluzich (a hyperinflaci). Osobne se bojim nastupu nejake "pravicove" strany schopne vsechno vyresit. S tim ma Evropa sve zkusenosti. Jsme schopni se rozpomenout? top0625top@live.com