23.6.2024 | Svátek má Zdeňka


Diskuse k článku

POLITIKA: Kroužkujte svého premiéra

Preferenční hlasy rozhodnou o poslancích i premiérovi. Známé nestranické osobnosti v čele kandidátek mají pomoci stranám zaujmout zklamané voliče. Nejen nováčci z ANO a Úsvitu, ale i ODS (Fiala), KDU-ČSL (Gabal, Krása), SZ (Seitlová, Láska) a zemanovci na ně spoléhají, a proto je shora dosadily do čela kandidátek, i když v některých stranách primárky zdařile předstírali.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 13.10.2013 11:21

Kroužkování je vhodné pro ptáky a ne pro politiky

Kandidátky sestavuje vedení stran a schvalují je stranické sněmy (na všech jednotlivých úrovních). Představa, že na dně těchto kandidátek se skrývají spasitelé naší politiky je skoro tak pitomá jako představa, že se ti "spasitelé" najdou mezi politicky amatérskými celebritami (vy by jste opravdu nějaké celebritě svěřili svoje peníze, svoje zdraví a budoucnost svých dětí)? Politika je týmová práce. Myslíte si, že fotbalový tým sestavený podle návrhu laiků, bez ohledu na to, jestli jsou v něm zastoupeni hráči na všechny potřebné pozice a především bez ohledu na to, jestli spolu chtějí hrát a jestli jsou pro tu hru ochotni obětovat své osobní zájmy, by měl nějakou šanci na úspěch? Myslíte si vážně, že tohle o kandidátech vědí voliči lépe než členové stran?

R. Langer 11.10.2013 19:14

Re: To je všechno hezké

Tak podle toho, co myslíte novými novými tvářemi. Já jsem si zatím žádných nevšiml...

J. Malá 11.10.2013 18:10

Všechno marné, přátelé!

Jen sledujte ty denodenní besedy v TV.Kandidují převážně tupci, kteří neví  o ničem nic, mnohdy neschopni kloudné věty, opakující jen naučená hesla. Ti nás mají zachránit?  Nepomůže ani kroužkování, hrne se k moci a požitkúm další banda všehoschopných. Už ani moc neslibují, jen bojují každý sám za sebe.

J. Boleslav 11.10.2013 14:55

Re: SSO je v pohodě,

Good luck. :-)

M. Prokop 11.10.2013 14:40

Re: SSO je v pohodě,

Však také dělám.

A. Novák 11.10.2013 14:26

SSO je v pohodě,

na mnoha diskusních fórech se probírají jejich šance, myslím, že by do sněmovny tentokrát mohli projít. Ale musíme pro to něco dělat :o)

M. Prokop 11.10.2013 12:58

"Kroužkujte svého premiéra"

To bych ovšem musel volit stranu, která si premiéra "urve". Žádnou, u které to alespoň trochu přijde v úvahu a byla by pro mne volitelná, nevidím.

SSO až v některých dalších volbách, až to ti současní favorité přivedou na buben úplně.

P. Lenc 11.10.2013 8:40

Re: To je všechno hezké

Problém starý jako lidstvo samo je, že i z nepitrýsků se rychle stanou pitrýsci, hned jak se dostanou ke korýtku."Nové"tváře nám to předvedou velice rychle.

I. Skolin 11.10.2013 7:31

O premiérovi

nerozhodnou voliči, ale Jeho Veličenstvo !

I. Schlägel 11.10.2013 7:17

Re: To je všechno hezké

Hm, a nabízí tato republika nesvatých občanů někoho jiného k použití než pitrýsky? A včil mudrujte... ;-)

J. Jurax 11.10.2013 1:24

To je všechno hezké

jenomže Jeho Veličenstvo volič stejně může kroužkovat jenom ty pitrýsky, které mu ta která strana předhodí ne kandidátkách.

A jsou dva typy těchto pitrýsků - staří matadoři, na něž volič už ví, co za lumpárny vyvedli a co pokazili, a nové tváře, o nichž neví vůbec nic; skeptik by napsal o jejichž lumpárnách ještě neví. A včil mudrujte ...