30.5.2024 | Svátek má Ferdinand


Diskuse k článku

POLITIKA: Klaus k rozpadu ČSFR

Prezident Klaus ve svém bilančním rozhovoru pro Českou televizi vychvaloval vlastní roli při rozpadu Československa, obhajoval Mečiara a otřel se o bývalého prezidenta Havla. Podle něj nebyla k rozpadu Československa alternativa.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Š. Hašek 22.8.2012 21:54

Je toho tam moc.

Vyberu tedy tu mantru dnešních levičáků - občanskou společnost.

Vám totiž nejde o občanskou společnost osobní odpovědnosti (tam totiž stačí fakt jen občas ty volby, parlament, soudy, policie, armáda), Vám jde o to vybudovat  byrokratickou, přikazovací společnost, která již teď plnou silou  (i díky Vám) programově ruší všechny zpětné vazby ať už v ekonomické či sociální oblasti. Zpětné vazby, které jedině jsou schopny udržet společnost dlouhodobě ve slušné kondici. Vy to nahrazujete programy na změnu množství jednoho plynu v atmosféře na století dopředu. Jste buď snílkem nebo nedoukem. Nebo obojí.

Pan Hayek by zíral.

Po nekonečných hádkách se Slováky (tehdy), které by asi jen pokračovaly, se mi vůbec nestýská. Já pán ty pán. Ale politik vašeho typu by měl aspoň něco na práci, že?

F. Eliáš 22.8.2012 21:28

Dezintegrace Evropy

by nebyla prospěšná pro politiky, kteří z EU tyjí. Pro občany státu je současná integrace  velmi neprospěšná. Pan Rouček píše o občanech republiky. Už zapomněl, že  se republika nerozpadla, ale že z  ní vystoupili Slováci a že v tehdejší době neexistoval jediný Slovák, který by netoužil po naprosté samostatnosti Slovenska

V. Němec 22.8.2012 21:08

Re: Jde mu o korýtko, Roučkovi....

Já se domnívám že těmito články redakce nahrazuje koutek humoru

J. Krásenský 22.8.2012 20:00

Re: K rozpadu by došlo dříve, nebo později!

Máte pravdu. Ale je pro mnoho současníků nepřijatelná. Zejména pro ty, kteří mají první republiku za "Aurea prima..." a Masaryka s Benešem za spasitele. Co naplat, Masaryk byl vrtošivý stařec, uctívaný se stejnou devotností jako císař František Josef. Beneš byl po mozkové příhodě v polovině let dvacátých naprosto neschopný zvládat krizové situace (což se ukázalo v roce 1938 a také o deset let později). Vládnoucí elita první republiky byla vesměs v lóži Svobodných zednářů. Popravdě mi je jedno, zda jsou třeba u zahrádkářů, spolku za starou Prahu, či přátel žehu. Jsou-li představitelé republikánského státu členy směšné, ale tajné organizace, která má pevnou hierarchickou strukturu a předepsanou poslušnost, pak cosi smrdí, neboť to je v rozporu s "Res publica" čili věc veřejná, což mělo být státní zřízení první republiky. V nejlepším případě to byli (jsou) pokrytci, snobové, karieristi. V horším? No Breivick byl svobodný zednář. Že to není nevinný spolek je možné doložit na medializovaném přijetí Václava Havla jakousi lóží svobodného zednářstva počátkem devadesátých let. Pamatujete si? Jak se rozebíralo, kdo přijede a jakého zasvěcení se Vaškovi dostane? To bylo tehdy téma na měsíc. Nejsem sám kdo si to pamatuje, ale nedokázal jsem to najít na internetu. Ani stopa. Zmizelo to. Proč?

P. Gabriel st. 22.8.2012 19:44

Re: Podivné představy

Souhlasím. A ještě horší, když se blbec srazí sám se sebou ;-)

J. Krásenský 22.8.2012 19:34

Re: Roučku Roučku,

To je pravda, charizma mokrého hadru už má....

S. Netzer 22.8.2012 18:41

Re: Pane Roučku, umíte číst (nebo poslouchat)?

"Souhlas z autorem."

J. Boleslav 22.8.2012 16:32

Re: K rozpadu by došlo dříve, nebo později!

To je zajímavá infomace.To, že jste Roučkův příspěvek nečetl, by totiž mohlo leccos vysvětlovat. Zkuste to, a uvidíme.

J. Boleslav 22.8.2012 16:29

Re: Kvalite politika se mimo jiné pozná podle intenzity nenávisti, kterou vyvolává

Mýlíte se, já se při čtení jeho příspěvků většinou docela bavím.

J. Boleslav 22.8.2012 16:28

Re: Podivné představy

To víte, on totiž už Werich říkal, že nejhorší je srážka s blbcem.

P. Gabriel st. 22.8.2012 16:17

Podivné představy

O diskusi a tím i zřejmě o demokracii zde ukazuje dosti podstatná skupina komentátorů. Argumenty a protiargumenty žádné, jenom urážky, nebo nezdůvodněné hrubé odsudky.

P. Gabriel st. 22.8.2012 16:12

Re: Stejný rozhovor?

Myslíte? A co to takhle obrátit. Máte nějaké argumenty, nebo to končí tím, že děláte ramena?

Pro pana Boleslava platí totéž.

P. Gabriel st. 22.8.2012 16:08

Re: Stejný rozhovor?

Nikoliv. A vy jste, prosím, hrdý třeba na okolnosti první volby nebo druhé volby o kterých Klaus samozřejmě neměl tušení,nebo na to, s jakou vehemencí hlásá jménem státu věci, které jsou v diametrálním rozporu  s tím, co zastávají  ostatní vrcholné státní  instituce, nebo snad na to, že nemá tolik slušnosti, aby požádal o unikátní pisátko a zamachluje si je do kapsy? Nebo... pokračovat je zbytečné, příkladů toho, za co nelze, slušnému občanu, než se stydět, jsou přehršle a  nic nezachrání to, že čas od času z něj vypadne něco, co zapadá do toho, jaký by měl být dobrý prezident. Je to nahodilost, která to ostatní nezachrání.

P. Gabriel st. 22.8.2012 15:59

Re: K rozpadu by došlo dříve, nebo později!

Pa¨ne Boleslave a máte vůbec na to diskutovat na toto téma? A Roučka nechejme stranou. Ostatně, já jsem Roučkův textík ani nečetl, již dlouho jeho věci nečtu. Jenom mně zaujalo téma, které nadhodil a napsal jsem k němu svůj názor. Zatím jsem se od vás dověcděl jen drobnou urážku, která ale není založena na ničem pravdivém. Já jsem ve své poznámce uvedl velmi stručně několik nezpochybnitelných historických skutečností. Buďte tak laskav a pochlubte se co vám na nich připadá pitomého?  Nebo jste jen tak něco plácnul a pořádně nevíte proč?  Neznáte ty věci? Nestudoval jste je? Buď dejte na stůl svoje věcné argumenty, nebo přestaňte dělat zbytečně ramena. Je t o trapné.

P. Gabriel st. 22.8.2012 15:49

Re: K rozpadu by došlo dříve, nebo později!

Pane Koláři, se čtením, není problém, s pochopením, že jste chtěl být ironický rovněž. Ještě si zkuste rozmyslet, kterým směrem vaše ironie vlastně míří.sa co jste měl v úmyslu takto ironicky říci. Kdybyste se v té džungli ztratil,  rád zapůjčím plně funkční mačetu... No nic  ve zlém, nezadařilose, ironie na druhou není vaše káva. 

J. Kanioková 22.8.2012 15:18

:)))))

J. Boleslav 22.8.2012 14:41

Re: Pane Roučku, umíte číst (nebo poslouchat)?

Určitě napadlo, leč nechám si to v tomto případě pro sebe (viz výše).

J. Boleslav 22.8.2012 14:38

Re: K rozpadu by došlo dříve, nebo později!

Nezlobte se, ale diskutovat s Vámi považuju za ztrátu času, stejně jako v případě p. Roučka. Už to tady někdo psal a nezbývá než souhlasit.

P. Lenc 22.8.2012 14:31

Re: Pane Roučku, umíte číst (nebo poslouchat)?

Blběnko Netzer, vím že často nechápete psaný text, ale to se takovým multi-kulti intelektuálním velikánům jako jste vy stává často.Nakonec Heusinger, duše vám tak blízká je toho také příkladem.

P. Kolář 22.8.2012 14:04

Re: K rozpadu by došlo dříve, nebo později!

Mám jedinou radu pane Gabriel st,naučte se číst.A pochopit ironii.

P. Gabriel st. 22.8.2012 13:25

Re: Pane Roučku, umíte číst (nebo poslouchat)?

Pane Boleslave a něco méně hloupého a více k věci vás nenapadlo?

P. Gabriel st. 22.8.2012 13:24

Re: K rozpadu by došlo dříve, nebo později!

Pro znalce naší historie , Zuckerová, Kolář, Boleslav, Lamnger... : Nejprve si nastudujte faktografii a pak oponujte. Jste vůbec schopni nějaké reálné protiargumentace, nebo umíte být jenom hulvátští, jako třeba pan Filek? Pochlubte se! Vaše reakce jsou stejné, jako od bolševiků. argumenty 0, sprostota 100%.

P. Gabriel st. 22.8.2012 13:15

Re: K rozpadu by došlo dříve, nebo později!

Do dělníků střílele policie v situaci, kdy se nechali zprmpulíkovat bolůševiky a umožňovali bolševikům pokus o převzetí státní správy na  Mostecku. Na druhé straně, to střílení bylo zbytečné, jen způsobilo, že mezi nešťastnými, kteří objektivně neměli práci, třeli bídu s nouzí  a stát jim nedokázasl pomoci, bylo několik ještě nešťastnějších.  Samozřejmě své důsledky to mělo, spousta lidí se díky tomu posunula názorově na stranu komunistů, což se projevilo po válce. Ve stejné době konzervativec Baťa ve Zlíně  jednak pojmenoval krizi pravým jménem, jednak každému, kdo si přišel alespoň s vlastní lopatou, dal práci a slušnou obživu. To jenom abychom si zarámovali věci do reality paní Zuckerová.

P. Brodský 22.8.2012 13:12

Kvalite politika se mimo jiné pozná podle intenzity nenávisti, kterou vyvolává

u skalních občansko demograturních nacionálsocialistů.Z tohoto hlediska (a nejenom z tohoto)je pan Rouček jedním z nejlepších autorů publikovaných na neviditelném Psu.Již několik zdejších Boleslavů Langerů a|Lenců prý při četbě jeho příspěvků ze vzteku vybouchli jako by snědli dynamitovou nálož.

K. Filek 22.8.2012 13:11

Re: Pane Roučku, umíte číst (nebo poslouchat)?

A jak by ta otázka podle vás znít?

K. Filek 22.8.2012 13:06

Re: K rozpadu by došlo dříve, nebo později!

s.Gabrieli,vy jste stejný vůl jako Rouček.

S. Netzer 22.8.2012 12:37

Re: Pane Roučku, umíte číst (nebo poslouchat)?

"Quislink nebylo vymyšleno v Československu."

J. Václavíková 22.8.2012 12:16

Re: Stejný rozhovor?

Také to tak cítím, ještě bych připomněla Klausovy výroky na adresu Ústavního soudu a jeho přemítání na téma, jak mu omezit pravomoci, aby si nemohl dovolit překazit mu nějaké plány. Tehdy tento můj pocit vygradoval.

J. Boleslav 22.8.2012 12:10

Re: Roučku Roučku,

Taková židle by mu myslím docela slušela, je pro takové panáky jak dělaná. Stačí se podívat na toho současného, taky toho nebude v hlavě mít o moc víc. 

J. Boleslav 22.8.2012 12:09

Re: To se nám po ránu

Pokud se netýkají drážní problematiky, tak většinou ano.