13.4.2024 | Svátek má Aleš


Diskuse k článku

POLITIKA: Kdo tady krade?

Vládní politici a ministři se rádi chlubí tím, kolik nám „dali“ z prostředků státu. Nechávají se slyšet, kolik dali na stavby a opravy dálnic, kolik dávají sociálně slabým, jak ze státních peněz pomáhají maminkám na mateřské a školám, učitelům, nemocnicím.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Liptovský 25.4.2019 22:12

Kto dáva úplatky...

...politikom, sudcom, policajtom, štátnym úradníkom, atď...? Obávam sa, že ľudia ako je väčšina z nás, to nie sú (nemáme z čoho, a nevieme to)... Sú to práve zväčša podnikatelia a veľkí podnikatelia, aby získali výhody, zákazky, získali beztrestnosť a pod.... Ako je známe, platí, že kto dáva, je rovnako vinný ako ten, čo berie... Takže ilúzie o nevinnosti pánov podnikateľov sú chiméry...

D. Habina 25.4.2019 22:00

STÁT je , byl a bude potřeba

Stát je , byl a bude "špatný" hospodář a to právě proto, že má jistý příjem. Dříve jsem si taky myslel , že by bylo lepší nemít daně . Ale to znamená nemít školství, policii, legislativu, finanční systém, zdravotnictví, sociální participaci, infrastrukturu, hasiče, armádu, atd. A nakonec by přestala existovat i Česká republika, protože bez toho všeho by nás zabral jiný stát a byli by jsme tam kde jsme teď a možná ještě hlouběji :-)

Š. Hašek 25.4.2019 21:47

Re: V r. 1886

Potřebná připomínka!

M. Prokop 25.4.2019 21:44

Re: V Česku chybí 70 tisíc rybníků,

Podle kolchozníka Tomana se až na další bude stavět každý den jeden rybník.

M. Prokop 25.4.2019 21:42

Re: V r. 1886

Do vašeho ať se klidně sere, pokud se vám to líbí. Ale neměl by se příliš srát do těch, kteří tak bláhoví nejsou. Neprospívá to ekonomice.

M. Prokop 25.4.2019 21:41

Re: velmi špatná a jednostranná úvaha

Podnikatelé si mohou dělat ze státu dojnou krávu jen tehdy, když jim ten stát dá možnost. Když příliš přerozděluje. A moc se neliší od těch mafiánů.

Špatný není stát, špatné je příliš mnoho státu, což je dnes prakticky všude, i v USA.

Z. Frys 25.4.2019 21:34

Re: Největším zlodějem jsou vlády, které vyslali zloději voliči,

https://blogadmin.idnes.cz/blog/5634/329707/nolane.png

D. Habina 25.4.2019 21:31

Re: V r. 1886

A podnikatelé se tam jen hrnou ! Nejlépe tam mít firmu a tady neplatit daně vůbec. Kromě takové drobnosti , aby mi bylo umožněno tady podnikat, využívat zdejší pracovní sílu, kvalifikovanou jak jinak - tedy školství, infrastrukturu, finanční systém, legislativu, zdravotní péči, atd. Hlavně aby se stát "nesral" do mého podnikání :-)

K. Janyška 25.4.2019 21:23

Re: Největším zlodějem jsou vlády, které vyslali zloději voliči,

Jste totálně mimo, socane. Modelujete nový svět, jako Marx. To nejde. Neposlechne vás... Dzp.

Z. Frys 25.4.2019 21:19

V r. 1886

byla na ostrově Liberty Island odhalena Statue of Liberty. V tomto roce byla v USA daň z příjmu 0%, důchodová a zdravotní daň neexistovala, zrovna tak daň z obratu či DPH. Hlavním zdrojem příjmů federální vlády byla cla a spotřební daně (tabák a alkohol) nízkých sazeb. Stručně: stát se nesral lidem do života.

Dnešní míra zdanění je cca 62,45%, zdroj: https://libinst.cz/danove-bremeno-zamestnancu-2018-6245/ ... Stručně: stát se sere lidem do života daleko víc než si většina lidí vůbec dokáže představit.

D. Habina 25.4.2019 21:14

velmi špatná a jednostranná úvaha

Sám podnikám a vím že to není pravda, bráno jako celek. Je to jednostranný pohled a navíc velmi zavádějící. Tady je nesprávně postaven podnikatel do role spasitele. Vůbec se nebere v potaz nechvalně známá stránka podnikání, Kdy si podnikatelé dělají ze státu dojnou krávu a bez státu by neměli zisk a ani podnikání. Naopak podnikatelé jsou na státu závislí. Bez legislativy, bez infrastruktury, bez policie atd. , by se někteří podnikatelé nedožili důchodu, protože podnikání by řídili pouze mafiáni.

A státní zaměstnanci ? Ti jsou naprosto nezbytní, své platy totiž utrácí právě u nich u těch "nezávislých" podnikatelů. A zeptejte se taky těch neúspěšných podnikatelů, kteří jsou dnes rádi, že od státu dostávají důchod, jestli je stát opravdu tak špatný.

L. Novák 25.4.2019 21:07

Re: Babiš máká, Bábek tlachá.

Tak blbej, abyste dělal Babišovi trolla zadarmo, asi nebudete. Nebo snad ano? :-P

L. Novák 25.4.2019 21:05

Re: a do roku 1989

Blbečku komunistický Babišův, řeč je o soukromých podnikatelích (podnicích), ne jenom o OSVČ či živnostnících.

L. Novák 25.4.2019 21:03

Re: V Česku chybí 70 tisíc rybníků,

Tak si kupte pár hektarů pozemku s protékajícím potokem a můžete zkusit si tam "postavit rybník"... :-)

J. Schwarz 25.4.2019 20:27

Re: Nie štát, politici!!!

Umělci, sportovci a média by se mohli snadno živit taky jako podnikatelé a nabízet své "produkty" zájemcům na trhu...a pokud jde o instituce a úřady, tam jde o efektivitu. Například boty potřebuju, ale ne bačkory za 4000.-

J. Kanioková 25.4.2019 19:59

V Česku chybí 70 tisíc rybníků,

voda jen odtéká, tvrdí rektor Sklenička - https://sux.cz/83a2

V. Liptovský 25.4.2019 19:39

Nie štát, politici!!!

Pre autora: Štát nemôže kradnúť, bez peňazí z daní by pri dnešnom systéme nemohol existovať - aj podnikatelia a živnostníci potrebujú políciu, súdnictvo, školstvo, zdravotníctvo, vojakov, ba aj priživujúcich sa umelcov, športovcov, média atď., atď... Zo štátneho kradnú politici a ich nominanti na rôznych miestach (vrátane polície a súdnictva)! Aj preto štát musí brať toľko, koľko berie, a aj to je málo. Takže nariekate na nesprávnom hrobe... Štát sme my, všetci. A že si volíme takú ľudskú kvalitu, akú si volíme - z toho, čo máme na výber, je to vlastne jedno. Ako hovorí istý môj priateľ, pár exemplárnych popráv na Staromestskom námestí v Prahe, či na Hlavnom námestí v Bratislave, by možno prispelo k lepšiemu...

J. Jurax 25.4.2019 19:27

Mýlíte se.

Neobešel přinejmenším od konce prvobytně pospolné společnosti.

J. Kulheim 25.4.2019 19:26

Re: Skutečný blábol

Peníze tisknou v tiskárně na pokyn ČNB. V tomto momentě mají hodnotu papíru a barvy na papíře. Skutečnou hodnotu dostávají, když za ně můžu něco koupit. Tj. je na trhu zboží které je někdo ochotný směnit za platidlo, v tomto případě peníze. Hodnota peněz je odvislá od množství, kvality výrobků a množstvím peněz v oběhu. Skutečnou cenu výrobku nebo služby je možné stanovit pouze na trhu. Lze ji stanovit pouze na základě dohody mezi kupujícím a prodávajícím.

SPotřební sfára Např. hasiči , zdravotníci a pod. Jsou potřebnou a důležitou službou, která peníze spotřebovává. Ideálním stavem by bylo, pokud by nehořelo, nabyly povodně a hasiči leželi na kavalci dostávali peníze za držení pohotovosti a prevenci. Čím víc bude hořet, tím víc musí pracovat, ale stát nebohatne.

Obraz od Picasa má velkou hodnotu uměleckou i finanční. Pokud nebude co jíst, tak obraz nevyměníte ani za krajíc chleba.

Pokud ČNB natiskne víc peněz než je hodnota prodejného zboží na trhu, tak snižuje hodnotu peněz. Inflace nám žere z talířku.

J. Jurax 25.4.2019 19:23

No, nevím ... každý holt chválí svoje peří.

A tvrzení, že jediným strojem na peníze a jediným ekonomickým segmentem společnosti generujícím peníze jsou podnikatelé a živnostníci je neúplné a tudíž chybné. Neboť podstatnou složkou onoho stroje na peníze jsou též zaměstnanci oněch podnikatelů, případně živnostníků. Málokterý podnikatel se bez nich obejde.

A konečně ty daně - ano, málokdo chce platit víc než musí, než je ze zákona povinen. Nicméně nemálo je takých, co chtějí platit a platí míň než musí, což se týká právě podnikatelů a živnostníků, neboť zaměstnanci jsou toho pokušení ušetřeni; autor jistě zná řadu způsobů a triků, jak toho dosáhnout.

A konečně - mnozí z těch, co jsou placeni z daní, poskytují podnikatelům, živnostníkům i zaměstnancům servis, jenž je pro ně nezbytný.

J. Farda 25.4.2019 18:56

Re: Babiš máká, Bábek tlachá.

Dobrý den, opravdu a upřímně s Vámi souhlasím v tom, že je velmi schopný, leč zlé jazyky dodávají, že všeho. A metr má bohužel poněkud specificky cinknutý, sám neodstoupí ani jako obžalovaný, ale pan Rafaj by v případě obviněný odstoupit měl. Ale co když se pan Rafaj bude hájit dle jeho vzoru, že je to všechno jen kampaň novinářské Bakalovské prodejné žumpy s objednaným trestním stíháním a též prohlásí, že nikdy neodstoupí, nech si to všichni pamatují, nikdy?! Toho, co by pak bylo dál, jsem pak pane Čermáku velmi žádostiv ... :-)

J. Kulheim 25.4.2019 18:27

Re: Stále platí že

"Státní podnik Lesy ČR hospodaří na ploše 1,22 mil ha, Vojenské lesy a statky na cca 122 tis. ha, ostatní státní lesy (národní parky, krajské lesy apod.) spravují cca 121 tis. ha. Z celkové výměry lesů tak stát spravuje cca 56 %, fyzické osoby 19 %, obce 17 %, právnické osoby 3 %, církev 3% a družstva 1 % "

Jaká je příčina současného sucha nevím. Většinu lesů vlastní stát, jinak řečeno nehospodaří tam nikdo. Zemědělci o peníze nežádají, protože tady žádní nejsou. V padesátých letech proběhla genocida selského stavu. Hospodaří velkopodnikatelé v zemědělství a ti berou peníze stále např. ve formě dotací. Příroda potřebuje hospodáře ne peníze. Ti nejsou a ani nebudou.

J. Chaloupka 25.4.2019 18:25

To s vámi nesouhlasím. Např. profese lékař, je v našem

parlamentu zastoupená tak, že kdyby chtěli, tak by ten socialismus ve zdravotnictví dávno zrušili. Ale ono se tak pěkně čerpá z cizího, že?

J. Chaloupka 25.4.2019 18:22

Máte pocit, že až bude vše státní, tak bude líp?

Ale to jsme my, co pamatujeme, již zažili a podruhé (se západem) nechceme. Když budeme mít štěstí, tak umřeme dřív.

J. Chaloupka 25.4.2019 18:20

A kdo je to naučil? "média", která křičí jako protržená.

Nedávno mne napadlo, že jako za minulého režimu jsou největšími nepřáteli zemedělců: jaro léto podzim a zima. Poručili dešti, a on je neposlechl.

A. Hrbek 25.4.2019 17:59

Stále platí že

ti samí podnikatelé, kteří neustále volají po omezení pravomoci státu a snaží se platit co nejméně daní, se v případě, že se sami dostanou do potíží, tvrdě domáhají státní pomoci.

Nyní je na řadě sucho a kůrovec.

V. Čermák 25.4.2019 17:57

Re: a do roku 1989

Přečtěte si níže pěkný rozbor pana Hrbka a budete možná překvapen. Rozhodně živnostníci a OSVČ nejsou tím hlavním Pilířem České ekonomiky, za který se rádi považují...

V. Čermák 25.4.2019 17:55

Re: Venezuela Maláčová je typická socanka, která

No tím se to všechno vysvětluje, včetně malého důchodu...

V. Čermák 25.4.2019 17:52

Re: Babiš máká, Bábek tlachá.

Babiš je schopný premiér schopné vlády a proto je taky drtivě volen. Naproti tomu opozice a její voliči nemají NIC a jsou z toho dosti Konsternovaní. Sami žádný program na rozvoj ĆR Nemají, proto je taky nikdo nevolí, že? No a tak se prohrabávají paragrafy, soudy, pomluvami atd, atd. Inu, Budiž jim to přáno. Toš tak, pane Fardo....

V. Čermák 25.4.2019 17:46

Re: Babiš máká, Bábek tlachá.

Koblihy moc nejím. Teď jsem snědl ještě zbylé Velikonoční kuřátko...