18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

POLITIKA: Kdo tady krade?

Vládní politici a ministři se rádi chlubí tím, kolik nám „dali“ z prostředků státu. Nechávají se slyšet, kolik dali na stavby a opravy dálnic, kolik dávají sociálně slabým, jak ze státních peněz pomáhají maminkám na mateřské a školám, učitelům, nemocnicím.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Vébr 25.4.2019 17:18

Re: a do roku 1989

Pravděpodobně budete chudších schopností chápat psaný text. Autor se zmiňuje o státních podnicích, který je ale poskrovnu až zanedbatelně. Největší část zisku (a z toho platů zaměstnancům a následně daní) produkují soukromníci.

Č. Berka 25.4.2019 16:40

a do roku 1989

stál stát na podnikatelích? Stát se bez podnikatelů v podstatě obešel po staletí...

J. Tachovsky 25.4.2019 16:30

No ono to nebude uplne tak, jak pise autor

Jsou i statni firmy, ktere podnikaji. Pak jsou statni zamestnanci, bez kterych by podnikatele nemohli podnikat. A tim nemyslim uredniky na zivnostnaku.

M. Vondráček 25.4.2019 15:02

Re: Babiš máká, Bábek tlachá.

Nejezte ty koblihy Čermák :-)

J. Farda 25.4.2019 14:38

Re: Babiš máká, Bábek tlachá.

ANO, ing. Babiš je makáč, makal a maká stále, což se popřít vskutku nedá: https://www.peak.cz/agrofert-od-vstupu-babise-do-politiky-dostal-na-dotacich-pres-devet-miliard/14345/ . A makají i jeho lidé, dokonce tak, že ignorýrují rozhodnutí tajtrdlíků z Ústavního soudu: https://www.euro.cz/blogy/panika-nad-prazdnou-statni-kasou-1448637?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu . Ale by též měl možná vzít v potaz stále platnou radu z dialogu filmu "Pumpaři od Zlaté podkovy": https://www.youtube.com/watch?v=ZPX8F2jhZX0 :-)

M. Krátký 25.4.2019 13:33

Re: Venezuela Maláčová je typická socanka, která

OSVČ od roku 1992

P. Podešva 25.4.2019 13:29

Tento symbol

(!) Mám fakt rád.

Z. Frys 25.4.2019 12:50

Re: Největším zlodějem jsou vlády, které vyslali zloději voliči,

Demarchie je podobná πčovina jako demokracie. Je třeba decentralizace politiky a hlavně dekonstrukce státu. V první fázi na minarchii - tedy důsledná deetatizace všech možných, státem ovládaných, systémů (školství, zdravotnictví, důchody, infrastruktura atd.) a ponechání bezpečnosti a vymahatelnosti práva v gesci minimálního státu. A v další fázi postupný, nenásilný přechod až k anarchokapitalismu...

V. Čermák 25.4.2019 12:28

Re: Tak se dělá třídní boj a nenávist

Tak nějak to je. Taky mně vadí Politické Neziskovky, kterých je ovšem mezi Neziskovkami Menšina, ale zřejmě mají velký Vliv, že se i Babiš na ně bojí sáhnout, doufejme že později to udělá...

V. Čermák 25.4.2019 12:21

Re: Venezuela Maláčová je typická socanka, která

A "chodíte do práce" jako Zaměstnanec, nebo OSVČ?

V. Čermák 25.4.2019 12:18

Babiš máká, Bábek tlachá.

Je to Odborář a tlachání je jeho práce, tak se to dá pochopit, ale..... U Jílkové se také snažil vystupovat proti Babišovi, ale tradičně dobře připravený Babiš z něj udělal slušným způsobem malého Neználka....

J. Vintr 25.4.2019 11:58

Re: Takto ne

Vy máte pocit, že naše justice a policie nějak skvěle funguje? A přesto to tady nikdo nebalí.

J. Vintr 25.4.2019 11:46

Re: Zvlastni svet

Nemluvě o tom, že vlastní plat státního zaměstnance je většinou jen menší částí celkové sumy, kterou takový zaměstnanec stojí. Kancelář, služební auto a další režijní náklady ...

M. Krátký 25.4.2019 11:25

Venezuela Maláčová je typická socanka, která

rozdává z našich peněz plnou náručí - dokud tady budou jí podobné 3,14či rozhodovat o našem bohatsví tak nikdy nezbohatneme - a tak musím chodit do práce teprve 59tým rokem, protože ze starobního důchodu 13,500 kč se nemůžu ani náhodou uživit

M. Sedláček 25.4.2019 10:52

Takto ne

Jsou obory a profese, které jsou zestátněné a měly a mohly by být soukromé. Třeba zdravotnictví nebo školství. Není správné házet lékaře a učitele, kteří se živí vlastní užitečnou prací do jednoho pytle s parazitickými úředníky a politiky. Oni za socialismus ve zdravotnictví a školství nemohou. Kdyby ten socialismus nebyl, tak by byli normálními zaměstnanci soukromých firem a jejich zákazníci by za služby standardně platili. Pak tu jsou profese z podstaty státní, přesto užitečné a nezbytné. Bez fungující policie a justice by to všichni podnikatelé mohly zabalit rovnou. Že se na jejich činnost vybírají daně je špatně. Že by tyto správné a morální funkce měly být financovány jinak je pravda. Ale to neznamená, že "živíme" policii nebo soudce. Oni se živí svou prací. A teď to porovnejte s podnikateli a zaměstnanci "soukromých" firem přisátých na nesmyslné státní zakázky a dotace. Podpora kulturní diverzity, výzkum soběstačnosti v chovu prasat apod, výstavba sociálního bydlení..... Rozlišovacím znakem mezi parazitem a produktivním člověkem rozhodně není to, zda je v naší polosocialistické společnosti placen ze státního rozpočtu.

J. Olejník 25.4.2019 10:41

Tak se dělá třídní boj a nenávist

Připadá mně to stejně štvavé a nenávistné jako když dělnická třída říkala, že studuji za jejich peníze. Slovy autora jsem okrádal dělnickou třídu a vysával státní rozpočet.Tak se vyrábí třídní boj a nenávist. Konec konců autor je odborář, takže žádné překvapení.

Tímto vůbec nezpochybňuji fakt, že tvůrcem příjmů státu je zejména soukromý sektor a taky mi vadí,kolik peněz sežere a stále více nárokuje státní aparát, politické neziskovky atd.

Korupce a rozkrádání tady je a bude, je přímo úměrná přerozdělování a množství nesmyslných EU dotací. Faktem ale je, že za posledních cca 6 let se míra korupce hodně snížila. Čím to je?...

Krade ten, který jedná protizákonně. Stát může kráct snad pouze tím, že berňák chybně vyměří daň nebo nějaké penále. Podnikatel okrádá stát (nás), když ulije tržbu - zkrátka neodvede daň podle zákona, který jsme my (námi zvolený parlament) schválili. Jak asi vypadá skóre v Kč na těchto dvou stranách ? Kdo "vede" a o kolik ?

Babiš a jeho poslanci (slova autora) nevysávají státní rozpočet, státní rozpočet vysávají socani, kteří vydírají Babiše. Za současného složení parlamentu a neochoty stávajícího vedení ODS vystřídat socany zřejmě jiná možnost neexistuje a nové volby by mnoho změn nepřinesly kromě zefektivnění parlamentu, který by už nemusel poslouchat zlostné výlevy Kalouska.

R. Brzák 25.4.2019 10:06

Re: Drobná oprava

Majitelem státu je ten, kdo stát platí. Tedy Vy a já. Jenže jsme si (protože VY to tak chcete) zvolili správce našeho služby poskytujícího podniku (státu). A tito správcové získali tak nad našimi životy moc (protože jsme jim ji odevzdali v naději, že se nebudeme muset starat o množství věcí v našich životech a že nás ochrání před existujícími i hypotetickými riziky života). Na této moci jsme všichni závislí - i oni mocní, i my, kteří jsme si zvykly se nestarat. A ta moc pokřivuje všechno a všechny. Především naše vnímání reality - a tak klidně přijímáme jako nutnost i to, že z dobrovolnosti jsme se svým státem již dávno došli k silovému nucení. Nevidíme, že kdo nechce odevzdávat část moci nad svým životem (a moc jsou peníze) státu, je státem prostě okrádán - pod pohrůžkou ztráty svobody. Prostě si svobody vážíme míň, než bezpečí - a nakonec nemáme ani jedno...

A. Hrbek 25.4.2019 9:52

Re: Drobná oprava

Není to stát kdo okrádá, jsou to skuteční majitelé státu, tedy úzká společenská vrstva. Ti potřebují jednak vládnoucí ideologii, že státní forma i ekonomická formace jsou zatím tím nejlepším (samozřejmě, že jsou nějaké chybičky, ale ty se odstraňují) i že vládnou oprávněně. Dále pak represivní orgány všeho druhu na realizaci a udržení této ideologie.

A. Hrbek 25.4.2019 9:45

Skutečný blábol

Podnikatelské odbory vznikly v roce 2016 a sdružují 6 spolků, 160 právnických osob a 1060 osob fyzických.

Blbosti: Podnikatelé a živnostníci negenerují peníze. Ty tiskne Česká národní banka. Podnikatelé i živnostníci (a nejenom oni) vytvářejí hodnoty a poskytují služby. Ale hodnoty a služby vytvářejí a poskytují přece i nepodnikatelé a neživnostníci. V ČR je cca 2,5 mil. podnikatelů, z toho cca 2 mil. fyzických osob. Z toho je 890 tis. mikro podniků. Počet zaměstnanců je cca 3,9 mil., z toho je rozhodujícím část ve středních a velkých podnicích, kde se také vytváří největší část hrubého domácího produktu (cca 59%). Přitom se největší část hrubého domácího produktu vytváří ve službách (cca 60%) a ne v primárním a sekundárním sektoru. A cca 16 % HDP se přitom vytváří v domácnostech. Je totiž celkem jedno, jestli se uvaří oběd v restauraci nebo doma. Hodnota je přibližně stejná a část daní (např. DPH) také. Jenom domácnosti si DPH nemohou odečíst.

Autor nemá ani základní představu o struktuře daní. Největší daňový příjem je z DPH (413 mld) a ta zatěžuje veškeré obyvatelstvo. Výrazně klesá podíl DPPO (174 mld) a roste podíl DPFO zaměstnanců (193 mld), což je logické. Přitom daň DPFO podávajících samostatné daňové přiznání je jen 8 mld. Daňové zatížení zaměstnanců není 70% ale i při chybném započítávaní odvodů zaměstnavatele (což je daň z práce) jen 62%. Ve skutečnosti je u zaměstnance ze mzdy jen 34%. Ostatní daňové zatížení je společné s daňovým zatížením nezaměstnanců.

Zajímavé jsou výkřiky, že jsou předražené státní zakázky, že se miliardy rozdají na investičních pobídkách, že se rozdávají miliardové dotace, že se odpouštějí pokuty, atd. Kdo je příjemce těchto příjmů? Zaměstnanec? Příjemci těchto příjmů jsou přece převážně podnikatelé! A útok na pana Babiše (na kterého mám svůj názor) je zcela nefér. Pan Babiš je podnikatel jako každý jiný, jen jinak využívá svých možností.

Pan Bábek se potřeboval zviditelnit. To se mu povedlo. Ale dost nešťastným způsobem.

Z. Frys 25.4.2019 9:41

Drobná oprava

Stát není zloděj, nýbrž lupič. Daně jsou vymáhány za použití násilí, jedná se tedy o loupež, nikoli prostou krádež. Stát je v podstatě mafie, vymáhající výpalné.

https://pbs.twimg.com/media/DBBU7vwXUAEYV7e.jpg

B. Rameš 25.4.2019 9:38

Re: I pro stát by mělo platit

Inu, vede a povede to k tomu, že masa lidí závislých na státu bude volit toho, kdo jim nasype. Což je samozřejmě v souladu s vaším tvrzením, jen jsem cítil potřebu to konstatovat. Jinak mám pocit, že dnešní státy se podobají Uroborovi, onomu hadu, jenž požírá svůj vlastní ocas, ovšem momentálně se propracoval až k řitnímu otvoru.

K. Janyška 25.4.2019 9:09

Největším zlodějem jsou vlády, které vyslali zloději voliči,

aby v jejich prospěch vykradli státní rozpočet. Stát je bez nich nic, neumí mluvit ani myslet. Je to jen technická struktura. Demokracie, tedy vláda zlodějských většin, musí být nahrazena demarchií, tedy vládou jediného práva pravého, práva soukromého, nade vším. I nad správou věcí veřejných.

Je smutné a zarážející, že to nedokážete rozlišit, autore... Dzp.

M. Krátký 25.4.2019 8:34

Píšu to tady furt - tak znovu

zaměstnanci a zvláště ti státní setrvale žijí v bludu, "že taky platí daně" !!! A tak se jich znovu ptám - do které banky je nosíte ??? Celý tenhle švindl je zaviněn tak zvanou hrubou a čistou mzdou !!! Hezký den

J. Vintr 25.4.2019 8:25

Re: Autor ignoruje velkou mnozinu platů “na ruku”...

Máte problémy s logikou. Ten kdo se snaží neodvádět výpalné státu nikomu nic nekrade, jen se brání tomu, aby byl okrádán.

D. Polanský 25.4.2019 8:05

I pro stát by mělo platit

příliš nerozdávej z cizího. Divoké navyšování mezd v státním sektoru k ničemu dobrému nepovede.

J. Kulheim 25.4.2019 7:58

Re: Co to je za blábol?

V zásadě máte pravdu. Tomu, kdo peníze nemá, tak je nelze ukrást. To je logická úvaha. Ten kdo si peníze vydělá na základě dohody prodávajícího a kupujícího, nemůže být zloděj. Ale socialisté kradou aniž by porušili nějaký zákon, který si sami demokraticky schválí. Jsou schopni sebrat nejenom peníze a majetek, ale také důstojnost.

V USA jekrácení daní zločin. U nás se říkalo, že kdo nekrade okrádá rodinu a lidojedí jedí lidi. Všude je to nějak.

J. Kulheim 25.4.2019 7:39

Re: Autor ignoruje velkou mnozinu platů “na ruku”...

Živnostník nemůže nikoho okrást protože má pouze svoje peníze. "Stát" má pouze peníze daňových poplatníků a dluhy. Socialistický stát si ještě libuje k vytváření strukturálních rozpočtových dluhů, které zaplatí daňoví poplatníci nebo budoucí generace.

Každá koruna, kterou ušetří podnikatel, který optimalizuje daně, má několikerý efekt. Může ji investovat do podnikání, nezvýší se cena výrobku, úředníci nemusí přemýšlet komu ji dají, třeba ve formě dotací. Navíc toho co dotace bere, se může dostat před soud a jít do kriminálu, atd.

Spotřební sféra má vždycky málo peněz, vždycky tam chybí lidé a zaměstnanci jsou předřítí a pokud chtějí svou práci zvládnout, tak často vyhoří, protože jsou to přímo altruisti, kteří neváhají obětovat svoje zdraví pro druhé. Přitom by byli nejužitečnější, pokud by nemuseli nepracovali vůbec.

V. Kotas 25.4.2019 7:28

Re: Co to je za blábol?

Teď už máme co chtěli - nejsme jako oni.

J. Lukavsky 25.4.2019 7:28

Re: Co to je za blábol?

"Mnoho dalších lidí co v 89 cinkalo opět dále procitne" Čili chcete říci, že za "Totáče" dělníci, rolníci a pracující (!!!) inteligence žádné daně neplatili? Stát jim naopak štědře sypal neb měl spolehlivého oslíčka co se otřepával a na požádání z něj padaly zlaťáčky. Aha - tak to bylo, no to jsem procitnul. J.L.

J. Cyrany 25.4.2019 7:25

Re: Co to je za blábol?

K tomu ročně odtečou ze země stovky miliard a jsme na tom , tak jak jsme.