21.4.2024 | Svátek má Alexandra


Diskuse k článku

POLITIKA: Kdo tady krade?

Vládní politici a ministři se rádi chlubí tím, kolik nám „dali“ z prostředků státu. Nechávají se slyšet, kolik dali na stavby a opravy dálnic, kolik dávají sociálně slabým, jak ze státních peněz pomáhají maminkám na mateřské a školám, učitelům, nemocnicím.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Čermák 25.4.2019 17:46

Re: Babiš máká, Bábek tlachá.

Koblihy moc nejím. Teď jsem snědl ještě zbylé Velikonoční kuřátko...

L. Novák 25.4.2019 21:07

Re: Babiš máká, Bábek tlachá.

Tak blbej, abyste dělal Babišovi trolla zadarmo, asi nebudete. Nebo snad ano? :-P

M. Krátký 25.4.2019 11:25

Venezuela Maláčová je typická socanka, která

rozdává z našich peněz plnou náručí - dokud tady budou jí podobné 3,14či rozhodovat o našem bohatsví tak nikdy nezbohatneme - a tak musím chodit do práce teprve 59tým rokem, protože ze starobního důchodu 13,500 kč se nemůžu ani náhodou uživit

V. Čermák 25.4.2019 12:21

Re: Venezuela Maláčová je typická socanka, která

A "chodíte do práce" jako Zaměstnanec, nebo OSVČ?

M. Krátký 25.4.2019 13:33

Re: Venezuela Maláčová je typická socanka, která

OSVČ od roku 1992

V. Čermák 25.4.2019 17:55

Re: Venezuela Maláčová je typická socanka, která

No tím se to všechno vysvětluje, včetně malého důchodu...

M. Sedláček 25.4.2019 10:52

Takto ne

Jsou obory a profese, které jsou zestátněné a měly a mohly by být soukromé. Třeba zdravotnictví nebo školství. Není správné házet lékaře a učitele, kteří se živí vlastní užitečnou prací do jednoho pytle s parazitickými úředníky a politiky. Oni za socialismus ve zdravotnictví a školství nemohou. Kdyby ten socialismus nebyl, tak by byli normálními zaměstnanci soukromých firem a jejich zákazníci by za služby standardně platili. Pak tu jsou profese z podstaty státní, přesto užitečné a nezbytné. Bez fungující policie a justice by to všichni podnikatelé mohly zabalit rovnou. Že se na jejich činnost vybírají daně je špatně. Že by tyto správné a morální funkce měly být financovány jinak je pravda. Ale to neznamená, že "živíme" policii nebo soudce. Oni se živí svou prací. A teď to porovnejte s podnikateli a zaměstnanci "soukromých" firem přisátých na nesmyslné státní zakázky a dotace. Podpora kulturní diverzity, výzkum soběstačnosti v chovu prasat apod, výstavba sociálního bydlení..... Rozlišovacím znakem mezi parazitem a produktivním člověkem rozhodně není to, zda je v naší polosocialistické společnosti placen ze státního rozpočtu.

J. Vintr 25.4.2019 11:58

Re: Takto ne

Vy máte pocit, že naše justice a policie nějak skvěle funguje? A přesto to tady nikdo nebalí.

J. Chaloupka 25.4.2019 18:25

To s vámi nesouhlasím. Např. profese lékař, je v našem

parlamentu zastoupená tak, že kdyby chtěli, tak by ten socialismus ve zdravotnictví dávno zrušili. Ale ono se tak pěkně čerpá z cizího, že?

J. Olejník 25.4.2019 10:41

Tak se dělá třídní boj a nenávist

Připadá mně to stejně štvavé a nenávistné jako když dělnická třída říkala, že studuji za jejich peníze. Slovy autora jsem okrádal dělnickou třídu a vysával státní rozpočet.Tak se vyrábí třídní boj a nenávist. Konec konců autor je odborář, takže žádné překvapení.

Tímto vůbec nezpochybňuji fakt, že tvůrcem příjmů státu je zejména soukromý sektor a taky mi vadí,kolik peněz sežere a stále více nárokuje státní aparát, politické neziskovky atd.

Korupce a rozkrádání tady je a bude, je přímo úměrná přerozdělování a množství nesmyslných EU dotací. Faktem ale je, že za posledních cca 6 let se míra korupce hodně snížila. Čím to je?...

Krade ten, který jedná protizákonně. Stát může kráct snad pouze tím, že berňák chybně vyměří daň nebo nějaké penále. Podnikatel okrádá stát (nás), když ulije tržbu - zkrátka neodvede daň podle zákona, který jsme my (námi zvolený parlament) schválili. Jak asi vypadá skóre v Kč na těchto dvou stranách ? Kdo "vede" a o kolik ?

Babiš a jeho poslanci (slova autora) nevysávají státní rozpočet, státní rozpočet vysávají socani, kteří vydírají Babiše. Za současného složení parlamentu a neochoty stávajícího vedení ODS vystřídat socany zřejmě jiná možnost neexistuje a nové volby by mnoho změn nepřinesly kromě zefektivnění parlamentu, který by už nemusel poslouchat zlostné výlevy Kalouska.

V. Čermák 25.4.2019 12:28

Re: Tak se dělá třídní boj a nenávist

Tak nějak to je. Taky mně vadí Politické Neziskovky, kterých je ovšem mezi Neziskovkami Menšina, ale zřejmě mají velký Vliv, že se i Babiš na ně bojí sáhnout, doufejme že později to udělá...

A. Hrbek 25.4.2019 9:45

Skutečný blábol

Podnikatelské odbory vznikly v roce 2016 a sdružují 6 spolků, 160 právnických osob a 1060 osob fyzických.

Blbosti: Podnikatelé a živnostníci negenerují peníze. Ty tiskne Česká národní banka. Podnikatelé i živnostníci (a nejenom oni) vytvářejí hodnoty a poskytují služby. Ale hodnoty a služby vytvářejí a poskytují přece i nepodnikatelé a neživnostníci. V ČR je cca 2,5 mil. podnikatelů, z toho cca 2 mil. fyzických osob. Z toho je 890 tis. mikro podniků. Počet zaměstnanců je cca 3,9 mil., z toho je rozhodujícím část ve středních a velkých podnicích, kde se také vytváří největší část hrubého domácího produktu (cca 59%). Přitom se největší část hrubého domácího produktu vytváří ve službách (cca 60%) a ne v primárním a sekundárním sektoru. A cca 16 % HDP se přitom vytváří v domácnostech. Je totiž celkem jedno, jestli se uvaří oběd v restauraci nebo doma. Hodnota je přibližně stejná a část daní (např. DPH) také. Jenom domácnosti si DPH nemohou odečíst.

Autor nemá ani základní představu o struktuře daní. Největší daňový příjem je z DPH (413 mld) a ta zatěžuje veškeré obyvatelstvo. Výrazně klesá podíl DPPO (174 mld) a roste podíl DPFO zaměstnanců (193 mld), což je logické. Přitom daň DPFO podávajících samostatné daňové přiznání je jen 8 mld. Daňové zatížení zaměstnanců není 70% ale i při chybném započítávaní odvodů zaměstnavatele (což je daň z práce) jen 62%. Ve skutečnosti je u zaměstnance ze mzdy jen 34%. Ostatní daňové zatížení je společné s daňovým zatížením nezaměstnanců.

Zajímavé jsou výkřiky, že jsou předražené státní zakázky, že se miliardy rozdají na investičních pobídkách, že se rozdávají miliardové dotace, že se odpouštějí pokuty, atd. Kdo je příjemce těchto příjmů? Zaměstnanec? Příjemci těchto příjmů jsou přece převážně podnikatelé! A útok na pana Babiše (na kterého mám svůj názor) je zcela nefér. Pan Babiš je podnikatel jako každý jiný, jen jinak využívá svých možností.

Pan Bábek se potřeboval zviditelnit. To se mu povedlo. Ale dost nešťastným způsobem.

J. Kulheim 25.4.2019 19:26

Re: Skutečný blábol

Peníze tisknou v tiskárně na pokyn ČNB. V tomto momentě mají hodnotu papíru a barvy na papíře. Skutečnou hodnotu dostávají, když za ně můžu něco koupit. Tj. je na trhu zboží které je někdo ochotný směnit za platidlo, v tomto případě peníze. Hodnota peněz je odvislá od množství, kvality výrobků a množstvím peněz v oběhu. Skutečnou cenu výrobku nebo služby je možné stanovit pouze na trhu. Lze ji stanovit pouze na základě dohody mezi kupujícím a prodávajícím.

SPotřební sfára Např. hasiči , zdravotníci a pod. Jsou potřebnou a důležitou službou, která peníze spotřebovává. Ideálním stavem by bylo, pokud by nehořelo, nabyly povodně a hasiči leželi na kavalci dostávali peníze za držení pohotovosti a prevenci. Čím víc bude hořet, tím víc musí pracovat, ale stát nebohatne.

Obraz od Picasa má velkou hodnotu uměleckou i finanční. Pokud nebude co jíst, tak obraz nevyměníte ani za krajíc chleba.

Pokud ČNB natiskne víc peněz než je hodnota prodejného zboží na trhu, tak snižuje hodnotu peněz. Inflace nám žere z talířku.

Z. Frys 25.4.2019 9:41

Drobná oprava

Stát není zloděj, nýbrž lupič. Daně jsou vymáhány za použití násilí, jedná se tedy o loupež, nikoli prostou krádež. Stát je v podstatě mafie, vymáhající výpalné.

https://pbs.twimg.com/media/DBBU7vwXUAEYV7e.jpg

A. Hrbek 25.4.2019 9:52

Re: Drobná oprava

Není to stát kdo okrádá, jsou to skuteční majitelé státu, tedy úzká společenská vrstva. Ti potřebují jednak vládnoucí ideologii, že státní forma i ekonomická formace jsou zatím tím nejlepším (samozřejmě, že jsou nějaké chybičky, ale ty se odstraňují) i že vládnou oprávněně. Dále pak represivní orgány všeho druhu na realizaci a udržení této ideologie.

R. Brzák 25.4.2019 10:06

Re: Drobná oprava

Majitelem státu je ten, kdo stát platí. Tedy Vy a já. Jenže jsme si (protože VY to tak chcete) zvolili správce našeho služby poskytujícího podniku (státu). A tito správcové získali tak nad našimi životy moc (protože jsme jim ji odevzdali v naději, že se nebudeme muset starat o množství věcí v našich životech a že nás ochrání před existujícími i hypotetickými riziky života). Na této moci jsme všichni závislí - i oni mocní, i my, kteří jsme si zvykly se nestarat. A ta moc pokřivuje všechno a všechny. Především naše vnímání reality - a tak klidně přijímáme jako nutnost i to, že z dobrovolnosti jsme se svým státem již dávno došli k silovému nucení. Nevidíme, že kdo nechce odevzdávat část moci nad svým životem (a moc jsou peníze) státu, je státem prostě okrádán - pod pohrůžkou ztráty svobody. Prostě si svobody vážíme míň, než bezpečí - a nakonec nemáme ani jedno...

K. Janyška 25.4.2019 9:09

Největším zlodějem jsou vlády, které vyslali zloději voliči,

aby v jejich prospěch vykradli státní rozpočet. Stát je bez nich nic, neumí mluvit ani myslet. Je to jen technická struktura. Demokracie, tedy vláda zlodějských většin, musí být nahrazena demarchií, tedy vládou jediného práva pravého, práva soukromého, nade vším. I nad správou věcí veřejných.

Je smutné a zarážející, že to nedokážete rozlišit, autore... Dzp.

Z. Frys 25.4.2019 12:50

Re: Největším zlodějem jsou vlády, které vyslali zloději voliči,

Demarchie je podobná πčovina jako demokracie. Je třeba decentralizace politiky a hlavně dekonstrukce státu. V první fázi na minarchii - tedy důsledná deetatizace všech možných, státem ovládaných, systémů (školství, zdravotnictví, důchody, infrastruktura atd.) a ponechání bezpečnosti a vymahatelnosti práva v gesci minimálního státu. A v další fázi postupný, nenásilný přechod až k anarchokapitalismu...

K. Janyška 25.4.2019 21:23

Re: Největším zlodějem jsou vlády, které vyslali zloději voliči,

Jste totálně mimo, socane. Modelujete nový svět, jako Marx. To nejde. Neposlechne vás... Dzp.

Z. Frys 25.4.2019 21:34

Re: Největším zlodějem jsou vlády, které vyslali zloději voliči,

https://blogadmin.idnes.cz/blog/5634/329707/nolane.png

M. Krátký 25.4.2019 8:34

Píšu to tady furt - tak znovu

zaměstnanci a zvláště ti státní setrvale žijí v bludu, "že taky platí daně" !!! A tak se jich znovu ptám - do které banky je nosíte ??? Celý tenhle švindl je zaviněn tak zvanou hrubou a čistou mzdou !!! Hezký den

D. Polanský 25.4.2019 8:05

I pro stát by mělo platit

příliš nerozdávej z cizího. Divoké navyšování mezd v státním sektoru k ničemu dobrému nepovede.

B. Rameš 25.4.2019 9:38

Re: I pro stát by mělo platit

Inu, vede a povede to k tomu, že masa lidí závislých na státu bude volit toho, kdo jim nasype. Což je samozřejmě v souladu s vaším tvrzením, jen jsem cítil potřebu to konstatovat. Jinak mám pocit, že dnešní státy se podobají Uroborovi, onomu hadu, jenž požírá svůj vlastní ocas, ovšem momentálně se propracoval až k řitnímu otvoru.

J. Cyrany 25.4.2019 6:52

Co to je za blábol?

Princip zdanění někoho , kdo něco má je logický a má historii od nepaměti. Podnikatelé nejsou nějakou skupina vybočující z obecných pravidel. Zlodějů(neplacení či krácení daní je v USA téměř na úrovni hrdelního zločinu) je mezi nimi stejně jako v každé jiné soc. skupině. Jinak díky za message o realitě . Mnoho dalších lidí co v 89 cinkalo opět dále procitne.

O. Uživatel 25.4.2019 7:15

Uživatel požádal o vymazání
J. Cyrany 25.4.2019 7:24

Re: Co to je za blábol?

Ročně 120 miliard ukradnou úředníci a politici v korupčních kauzách. Desítky miliard za předražené státní zakázky. Miliardy ročně „rozdají“ (rozuměj rozkradou) na investičních pobídkách. Stovky milionů až miliardy ročně sleví korporacím na daních. „Odpouští“ kamarádům stamilionové pokuty. Neoprávněně rozdávají miliardové dotace. Dokonce majetek premiéra státu bobtná díky penězům ze státního rozpočtu. To je zpráva k zaznamenání. A je jedno jestli za to může ten zleva , zprava či odkud.

J. Cyrany 25.4.2019 7:25

Re: Co to je za blábol?

K tomu ročně odtečou ze země stovky miliard a jsme na tom , tak jak jsme.

V. Kotas 25.4.2019 7:28

Re: Co to je za blábol?

Teď už máme co chtěli - nejsme jako oni.

J. Lukavsky 25.4.2019 7:28

Re: Co to je za blábol?

"Mnoho dalších lidí co v 89 cinkalo opět dále procitne" Čili chcete říci, že za "Totáče" dělníci, rolníci a pracující (!!!) inteligence žádné daně neplatili? Stát jim naopak štědře sypal neb měl spolehlivého oslíčka co se otřepával a na požádání z něj padaly zlaťáčky. Aha - tak to bylo, no to jsem procitnul. J.L.

J. Kulheim 25.4.2019 7:58

Re: Co to je za blábol?

V zásadě máte pravdu. Tomu, kdo peníze nemá, tak je nelze ukrást. To je logická úvaha. Ten kdo si peníze vydělá na základě dohody prodávajícího a kupujícího, nemůže být zloděj. Ale socialisté kradou aniž by porušili nějaký zákon, který si sami demokraticky schválí. Jsou schopni sebrat nejenom peníze a majetek, ale také důstojnost.

V USA jekrácení daní zločin. U nás se říkalo, že kdo nekrade okrádá rodinu a lidojedí jedí lidi. Všude je to nějak.