24.5.2024 | Svátek má Jana


Diskuse k článku

POLITIKA: Karel S. není žádný pravicový kandidát

Kníže má brilantní marketing, a tak se mu podařilo prezentovat se jako jediný silný kandidát pravice. To je image, s kterou nejspíš půjde i do druhého kola. Je tedy dobré osvěžit paměť a připomenout, že nikdy nebyl pravicovým a dokonce ani středovým politikem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 16.1.2013 13:29

V jedné věci je pan kníže pravicový

A tou je ochrana soukromého vlastnictví. Ovšem především toho, který pro sebe vysoudil od různých větví rodu Švancenbergů. Získání a udržení tohoto miliardového majetku je očividně hlavním cílem, kterým je pan kníže povinován odkazu svých předků. Je to nejspíš jediný smysl jeho politického života.

To, že v soudech obvykle uspěl, přesto že své nároky opíral i o ne všude platná dědická práva potomků adoptovaných, bezpochyby souviselo s tím, že dokázal být nablízku politické "moci". Zpočátku moci Havlovi, která mu otevřela i cestu k moci rodící se evropské veleříše.

V těchto souvislostech je pochopitelné, proč pan kníže horlivě vykřikuje do očí bijící nesmysly o našem rychlém zapojení do bankovní unie a různých fondů pro záchranu eurozóny, v nichž bychom jako nečlenové neměli právo ovlivnit jednání, pouze povinnost platit. Toto jednání je navíc hrubě nevychované, protože je veřejně vyhlašuje ještě před zasedáním vlády (a navíc bankovní, měnové, finanční a ekonomické otázky nepatří do jeho rezortu.

Z uvedených důvodů je a vždy bude bezcharakterním EU-hujerem, což je v dnešní EU-krizové době ta nejhorší kvalifikace pro úřad našeho prezidenta.

P.S. Hysterická podpora, které se mu dostává od "našich" masmédií to jenom potvrzuje. ODS je opravdu v nezáviděníhodné situaci, když má rozhodovat mezi Eu-hujerským (a tedy levicovým) činitelem své koaliční vlády a nevypočitatelným levicovým eurofederalistou.

B. Rybák 16.1.2013 14:23

Dodatek

V čtenářské reakci pana Machaly na článek "Klausův polibek smrti (J. Bartoň)" jsem nalezl velmi zajímavé rozšíření mých informací o panu knížeti.

K vůli přes něj jdoucí, pro mne neodstranitelné reklamě na levicový tisk, jsem ho musel zkopírovat do Wordu.