28.2.2024 | Svátek má Lumír


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Krátký 12.2.2024 10:42

Jedním z faktorů důkladné informovanosti veřejnosti ( i Halíka a podobných tajtrlíků ) může být soustavné zveřejňování zvěrstev, která t.zv. palestinci páchali v prvních dnech po útoku na Izraelský stát a národ - sadistické vraždění osob se "nesmí" z humanitárních důvodů ukazovat ??? a proč ne !!!!!!

P. Kubáč 12.2.2024 8:51

Putin vede válku a říká tomu "speciální operace"..... Izrael vede - de facto - "speciální operaci" proti teroristické organizaci Hammás a říkají tomu "válka"

Nejsem si jistý že "rytířský způsob boje" přes léto, ve dne, bez účasti civilistů a s výměnou zajatců po bitvě není přesně to co by Hammás považoval za slabost a tudíž styl boje, který provozuje Izrael není jediný možný, kteří tito lidi berou opravdu vážně.

K. Wágner 12.2.2024 8:48

Zpravodajka při OSN pro okupovaná palestinská území Francesca Albaneseová označila loňský teroristický útok Hamásu na Izrael za „odpověď na útlak“. Uvedla to v reakci na středeční prohlášení francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, který útok označil za „největší antisemitský masakr našeho století“. Výrok zpravodajky OSN už odsoudily Francie a Německo.

L. Král 11.2.2024 23:48

Progresivní levice je jednoznačně antisemitismem prolezlá, jen to maskuje za pseudomorální vyhlášení a jednoznačně straní muslimům, protože převzali prapor antisemitismu od sovětského bloku.

Stačí si jen přečíst jména signatářů a další text jejich prohlášení je předvídatelný.

P. Han 11.2.2024 20:55

Něco k tématu:

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-blizky-a-stredni-vychod-dalsi-ostuda-osn-zpravodajka-pro-okupovana-uzemi-oznacila-masakr-hamasu-za-odpoved-na-izraelsky-utlak-40460306

O. Buda 11.2.2024 19:37

Jestli není zásadní omyl všech snah o "řešení palestinského konfliktu" v tom, že "ti či oni rozhodli"... Lhostejno kdo a kdy, ale nikdy to nedopadlo dobře. Je potřeba si připustit, že jediní, kdo mají právo rozhodovat na území Izraele, o Izraeli, o Židech, jsou Židé sami. Zbývá jediné externí rozhodnutí: všechny organizace na obou polokoulích, které se řídí mezinárodním právem, zejména OSN a EU, všechna globální uskupení, pakty i vměšující se nevládní organizace musí přijmout rozhodnutí, že budou bezvýhradně respektovat suverenitu Židů v rozhodování o dění na celém území Izraele. Žádné další konstrukty vznikající mimo Izrael nemohou vyřešit nic.

J. Černý 11.2.2024 18:25

Mrtvých v Gaze je údajně asi 28 000 obyvatel. Prý teroristů.

Nacisté také považovali partyzány za teroristy a měli takový zvyk , že za jednoho zabitého Němce popravili třeba 100 obyvatel. Třeba v Kragujevaci v Jugoslávii popravili celou třídu gymnázia i s profesorem. U nás zase heydrichiáda.

Fakt je že Židé stavějí nezákonné na palestinských územích své osady. Největší židovská osada tam má 80 000 obyvatel.

Divím se, že nejvyšší státní zástupce Stříž nestíhá ty co schvalují tuto sionistickou genocidu.

H. Lukešová 11.2.2024 18:33

Stříž by měl stíhat především ty, co schvalují palestinskou genocidu židovského obyvatelstva. Izrael tuto válku nechtěl, byl do ní vtažen palestinskými teroristy. Z těch údajných palestinských obětí prý 28 tisíc (čísla uvádějící Hamásem, nikdo neví, zda jsou pravdivé nebo ne, protože Hamás lže) je přes 10,5 tisíce teroristů z Hamásu, ozbrojených bojovníků.

A i za zbývající palestinské oběti může Hamás, který působí v civilních oblastech, tj. kolem domů, škol, nemocnic, mešit. A většina Gazanů nejsou "nevinnými civilisty". 76% z nich schvaluje Hamás a jeho zvěrstva, která spáchal.

A o jakých "nezákonných osadách" mluvíte. Území Judeje a Samaří je historické židovské území. V dějinách nikdy neexistoval Palestinský stát, ani neexistuje palestinský národ, palestinská kultura. Je to arabská náplava z okolních arabských zemí.

J. Černý 11.2.2024 19:28

A kdo tam byl před Židy ? Brontosauři.;-D

K. Křivan 11.2.2024 19:50

;-D Blbe !

V. Petr 11.2.2024 19:57

Docela určitě tam nebyli Arabové, ani předci Arabů, co si teď řikají "Palestinci."

O nejstarším obyvatelstvu dnešního Izraele so moc neví, říká se jim Kanánci (od počátku 3 tisíciletí před Kristem). A historici se rozcházejí, zda Židé byli kmeny, které přišly kolem roku 1300 př. Kr. a vytlačili Kanánce na území dnešního Libanonu,kde z nich vynikli Féničané nebo šlo o část Kanánců.

Každopádně, Arabové dobyli území dnešního Izraele roku 638 po Kristu.

V. Čermák 11.2.2024 22:58

Arabové jsou stejně jako Židé potomci Abrahama, jsou to nevlastní bratři a do Palestiny, která se tak dříve nejmenovala samozřejmě patří..

K. A. 11.2.2024 20:35

Číslo 28000 uvádí Hamás a ti určitě netvrdí, že jsou to teroristé, takže jste si vycucal z prstu tvrzení, které nikdo netvrdí, abyste ho pak zpochybnil. Jaký to má smysl? Pokud věříte Hamásu, tak to nejsou teroristé. A pokud věříte Izraelcům, tak je těch obětí podstatně méně.

F. Ogáv 12.2.2024 18:06

Státní zástupce by měl především stíhat všechny "Černé" kteří vedou i zde na internetu odpornou antisemitskou kampaň. Tam kde Izraelci stavějí "nezákonné" osady žili Židé již 2000let před tím, než se narodil Mohamed. Ty hnusný antisemito jeď do Auschwitz, postav se v krematoriu před pece a přemýšlej, jsi-li toho schopen. Nacisté v Německu na tom byli ve vztahu k Židům stejně tak jako dnes Palestinci. Pokud by svět ovládli takoví Černí, tak by jsi se mohl dočkat toho, že Ti takové zrůdy jako má Hamás znásilnili Tvou manželku a pak jí z rozmaru rozpárali břicho

H. Lukešová 11.2.2024 10:22

Připomeňme si, jak to vše začalo. "Česká velvyslankyně v Izraeli viděla obrázky setnutých dětí: Bylo to opravdu strašné".

"Hovoří se dokonce o stínání hlav dětem.

Bohužel je to potvrzená informace, izraelská vláda a armáda k tomu mají obrázky, které jsou opravdu hororové, opravdu strašné.

Vy jste je sama viděla? Ano, já jsem ty obrázky viděla."

https://www.novinky.cz/clanek/podcasty-zbytecna-valka-ceska-velvyslankyne-v-izraeli-videla-obrazky-setnutych-deti-bylo-to-opravdu-strasne-40446690

K. Filip 11.2.2024 9:45

Bezvýhradný souhlas pane Stejskale! Teroristy je nutné likvidovat, ne jim posílat petice. V tomto jediném se současnou vládou souhlasím.

P. Čech 11.2.2024 9:00

"Signatáři výzvy uvádějí, že v politice Fialovy vlády (ve vztahu k arabsko-izraelskému konfliktu; ještě se o tom zmíním níže) čemusi nerozumí"????

Čemusi? Oni nerozumí ničemu a je to z jejich "výzvy" zcela patrné. Nerozumí ničemu, ale do všeho kecají. Takto si přesdtavují demokracii a podle toho to také vypadá. Zejména tam (ponejvíce v Praze), kde podobné "osobnosti" disponují nemálo lidmi, kteří se jimi nehcají ohloupit.

Politika Fialovy vlády směrem k Izraeli je asi jedinou věcí se kterou u této vlády lze souhlasit.

H. Scholzova 11.2.2024 10:43

Souhlasím s vámi.

I. Schlägel 11.2.2024 5:49

R^

R. Tichý 10.2.2024 21:31

Petenti toho blabolu by meli byt presunuti do Gazy a zlepsit povest UNRWA.

P. Čech 11.2.2024 9:01

Přesně tak. Blábolu. Jinak se něco takového nazvat nedá.

J. Kindl 10.2.2024 21:24

Palestinský národ byl vyhlášen Araby-muslimy, kteří po roce 192O přišli do Palestiny a v roce 1967 se prohlásili za potomky Pelištejců - Palestinců, byl to nesemitský národ pocházejí z Kréty, který definitivně zmizel z historie během 4. století před naším letopočtem. Původní název Palestiny byl země Izraelská.(Erec Jisra'el ) V roce 135 našeho letopočtu Řím přejmenoval na Pelištejnu- Palestinu. jako mstu Židům za povstání proti nim. Osmané ji přejmenovali na Sýrii a v Británie opět na Palestinu. Cílem Arabů bylo činit si nárok na celou Palestinu a hlavně na tu část, kterou mají Židé.

P. Čech 11.2.2024 9:11

Pelištejci nebyli palestinci, pane Kindle. V dobách kdy tito na daném území žili nebylo o nějakých palestinských arabech nikde ani zmínky. A lidé, o nichž je dnes řeč jsou palestinští Arabové. jsou jedním z nemála arabských kmenů a to zrovna tím nejhorším. Nechtějí s nimi mít téměř nic společného ani ostatní arabské kmeny. Zdá se, že to máte trochu pomotané. Je pravdou, že název "palestina" si vymysleli britové, když po první světové válce "dostali" do správy území, kterým do té doby vládli Osmané. A cílem Arabů (nejen palestinských) je ovládnutí celého světa. zatím se jim to podařilo na větší části Blízkého východu, V Egyptě, Libyi, Tinisku, Maroku atd. A jediným, kdo se staví proti jejich expanzivní a agresivní politice je právě ten Izrael.

V. Němec 10.2.2024 21:22

Založení novodobého státu po 2 tisících letech byla úlitba za přehlížení holokaustu, ale zároveň otevření Pandořiny skříňky. Tam pod olivami NIKDY mír nebude. Byl to jen další impuls ke zvrácené obrodě Islámu. Navíc je to rozbuška pro likvidaci celého lidstva.

A vůbec, kdyby byl bůh, byl by pěkný "vtipálek", protože by vlastně způsobil, aby vznikly jeho 3 nenávistné fankluby, ještě s dalšími frakcemi, jejichž členové si vzájemně (doslova) odřezávají hlavy, upalují se, odstřelují apod.

A ́T žije humanismus bez potřeby jakékoliv berličky!

J. Kindl 10.2.2024 21:33

Židé jsou skutečnými, původním obyvatelstvem země a žijí zde 4O 000 let podle archeologických náletů podle písemností z Egypta, Řecka, Persie, podle Koránu .. Společnost národů hlasy 60 států světa rozhodla v roce 1922, že se území o rozloze 118 000 km/2 . se stane domovinou Židů. V. Británie se rozhodla ještě v tomto roce,, že z území Palestiny bez souhlasu mezinárodního společenství vyčlení území o rozloze 97 230 km/2. k založení Arabského státu dnešního Jordánska .Dne 29. 11. 1947 Valné shromáždění OSN rozhodlo rozdělit zbytek Palestiny na dva státy Arabský a Židovský Liga Arabských zemí návrh vytvoření svého státu odmítla. Kdyby jej přijala stal by se zákonem. Takže Izrael nemůže okupovat území státu, který neexistuje K dnešnímu dni je rozloha Izraele 20 770 Km/2., z čehož největší část zabírá Negevská poušť, která se rozkládá na ploše 12 000 km². Mandátní území Palestina o rozloze 97 230 km/2 mají Arabové- Jordánsko.

V. Němec 10.2.2024 22:03

Valné shromáždění OSN a podobné teátry a jejich závěry, no, jak se to kdy hodí. Teď Izraeli moc ne, že.

Jsem přesvědčen o tom, že platí, co jsem napsal.

Šalom, pozdraven buď, salam alejkum. Jeden za osmnáct, druhý za dvacet bez dvou a třetí za třicet tři bez patnácti. Z marketingového hlediska ale všechno dobrý byznys.

P. Čech 11.2.2024 9:27

Tady máte pravdu, pane Kindle. Liga arabských států odmítla území, které jí bylo nabízeno. Chtěla buď všechno a nebo nic. Bylo jí tedy vyhověno. Nedostala nic. Může poděkovat jen sama sobě a je třeba těm palestinským Arabům patřičně důrazně vysvětlit, jak se mají chovat k ostatním. Bláboly nějakých novinářských "osobností" nelze brát vážně.

M. Šejna 11.2.2024 10:22

Jak víte, že lidské fosilie staré 40 tisíc let na území Izraele patřily Židům?

Chcete nám sdělit, že Vestonická Venuše byla Češka?

Nebo chcete tvrdit, že lidé od Cro-Magnonu byli Francouzové?

Mimochodem, na území Izraele byly nalezeny ještě starší lidské ostatky z období před 110 tisíci lety.

P. Čech 11.2.2024 10:39

V dnešní době, kdy už lidé rozumí genetice lze nalézt a vysvětlit mnohé. Ke kterým lidem dnešním měli lidé v daném místě před 40 000 lety blíže již zjistit lze. A Cromagnonci rozhodně nebyli Francouzové, zato dnešní Francouzové klidně mohli mít Cromagnoncké předky. Věstonická Venuše rozhodně nebyla Češka. Jde o keramickou sošku nahé ženy, nalezenou na Moravě. Mohla tedy být Moravankou. Byla nalezena na území někdejší Velké Moravy. V té době nějaké Čechy ještě ani neexistovaly.

P. Pavel 11.2.2024 12:06

Vzhledem k tomu, že Židé a Arabové jsou sourozenci i když nevlastní, tak bych si tím nebyl zcela jist. A v tom je i část toho problému, vztahy mezi sourozenci nebývají vždy ideální, obzvlášť u nevlastních. A do toho ještě odlišné náboženství.