23.2.2024 | Svátek má Svatopluk


POLITIKA: Je pitomost u českých pravicových politiků dědičná?

12.12.2009

Pohled na otřeseného Nečase, koktajícího do mikrofonu, že ODS odvolá své ministry z Fischerovy vlády a „přejde do opozice“, byl děsivý. Pro slabší povahy to bylo nové převtělení událostí z roku 1948.

Dnešní sjednocená levice je něco na způsob bývalé Národní fronty. Přes ČSSD a zelené ovládá většinu ministrů Fischerovy vlády, kteří jsou však spíše hlásnými troubami pokynů ČSSD než ministry.

Tak jako v roce 1946-1948 „Lidová strana“ dnes pod Svobodou a minule pod Plojharem nalezla své „levé srdce“! Česky řečeno se částečně podělala strachy a částečně se bojí, že hra na demokracii podle dosavadních not končí a prebendy jsou ohroženy. Ovšem proč si dneska Svoboda myslí, že by někdo (mimo jižní Moravu, kde volí lidovce za každého režimu) volil „komunisty, co chodí do kostela“, to nevím.

Strašlivou novinkou proti roku 1948 jsou „zelení“ nacpaní do Parlamentu za peníze milionáře Soukupa a ČSOB (neuvěřitelná figura Švejnar) a za ideové podpory Václava Havla. Ten se v politice ihned od převzetí moci ideově, zásadně a většinou nešťastně mýlí. Na to, abychom spočítali, “kolik“ a „co“ nás tenhle experiment vedený zkušeným politickým šíbrem Bursíkem stál, je ještě brzo. Ukazuje se však, že to bude asi víc peněz než všechny ty propírané „tunely“ a krachy a zachraňování bank.

V poslední době je jasné, že se naše Poslanecká sněmovna se mění v loutkové divadlo. Principál Paroubek rozhoduje o tom, co se bude hrát, a jeho pověření loutkáři-manipulátoři pak jen tahají za nitky rukou paňáců.

Tristní pohled z hlediska klasického demokrata ukazuje, že české voličstvo je nenapravitelné a příště asi bude volit levici a podivná seskupení zase. (No, milí čtenáři hlavně z Německa a USA, než začnete psát do diskuze výlevy o morální a duševní ubohosti Čechů, podívejte se, jak volili Američané – např. Obama a Schwarzenegger, Němci - Hitler a Putinův agent Schröder a další tzv. „moudré demokratické„ národy.)

Za této situace se ODS projevila jako naprosto neschopná strana. Nezmohla se na nic. Paroubek, který dokáže mistrně naplánovat mnoho kroků dopředu od chvíle, kdy položil vládu, která velice dobře pracovala v roli předsedy EU, vede jen vítězné boje. Všichni, kdo si mysleli - mne v to počítaje -, že byl Paroubek sám překvapen svržením vlády , se asi mýlili. A pokud byl, mistrně toho využil. V tom je vidět rozdíl mezi obratným, byť bezskurpulozním politikem a partou amatérů.

Jestliže politické strana nedokáže využít například potenciálu voličských hlasů důchodců, které nový rozpočet vážně ohrožuje, a svolat a zorganizovat hlučnou demonstraci, tak to není politická strana, ale parta „hic“! ODS (a naši novináři) dokonce ani nemektla, že zvýšení platů státních úředníků, všeobecně považovaných za nemakačenky, může vést z zhroucení výplaty důchodů. Mimořádná možnost, jak pro sebe využít nálady lidí. A ne málo lidí! ODS ani tady nic nenabídla, nic nevymyslela, jen hloupě „cintá“. A tak prohrává v mediálním boji 10 : 0. Aféry, většinou vyprodukované se záměrem ODS a pravici poškodit, se na ni hrnou ze všech stran. A ODS neumí najít a vytáhnout žádnou skutečnou aféru na ČSSD a Paroubka. Zapomeňte na výkřiky o morálce. Politika je drsná rvačka. Vzpomeňte si, jak Clintonův orální sex od stážistky využili republikáni, až to Clinton nakonec musel zabalit. A jak američtí demokraté, spojeni i s tou neobskurnější levicí po celé světě, notujíce si s Al Kajdou a všelijakými bandami usvědčených vrahů, mydlili schody Bushovi. Až je namydlili. Za trest máme Obamu!

Místo toho ODS kvílí, kouká jak vyvalené tele, vyhrožuje, že odejde do opozice (jako kdyby tam už fakticky nebyla), stěžuje si na lidovce. Copak Cyrilka neznají, anebo jsou duševně zaostalí? Marně roní slzy nad bandou zelených. Jako kdyby si je sami spoluprací ve vládě nenechali vyrůst a ovládnout značnou část státního aparátu.

Hoši z ODS si mohou stěžovat akorát tak sami na sebe. Topolánek je v USA a vypadá to, že by bylo pro ODS a posléze i pro nás nejlepší, kdyby tam zůstal. A vzal si s sebou značnou část vedení. Klaus si musí v duchu říkat: „Ukradli jste mi ODS, nevíte, co s ní, dobře vám tak!“

Všichni se bojí, že se brzo Paroubek vrátí z Hradu s tím, že „pan president demisi (zrádných) ministrů podepsal“. No nevím, Klaus není Beneš, i když přesvědčení o vlastní genialitě je u obou asi stejně silné. A představa obou, že se dá Rusko nějak „zkrotit“, je asi stejně pošetilá. Ale myslím, že nepodepíše. I když chutě by byly, že?! ?

Všichni se chlácholí představou, že je klika, že už není Sovětský svaz. A že máme Unii. Klika to je. I ta Unie. Ovšem, přátelé, Unie nemá skoro žádné skutečné možnosti. Ta nás dokáže buzerovat v malichernostech, jako jsou štítky na potravinách a rovné platy, ale jinak nic. S řeckou juntou si kdysi také neporadila, dneska, kdyby se Rakušanům nezabil neonácek Haider, bychom se ještě divili. A kdyby Němci sami nevyhodili od válu neohenleinovce Stoibera z CSU a on se stal kancléřem SRN, to by Evropa nestačila koukat.. Zapomeňte na to, že nám z EU „pomohou“. Nemají důvod. Naopak. Eurohujer, naprostý marxistický šílenec Schulz – šéf socialistů v parlamentu EU - přednesl v Praze na Sjezdu evropských socialistů řeč, kterou by mohl zařadit mezi své projevy i šéfideolog KSČ v roce 1948 Václav Kopecký.

Na nic jiného než vytvořit „pravý socialismus“ tihle blouznivci od té doby, co jim umřel Sovětský svaz, nemyslí. A Paroubkova Česká republika ve spolupráci s Ficovým Slovenskem by byla ideální laboratoří. Sociální smír, „lidová demokracie“ typu EU, i nějaké to socialistické sbratření kapitalismem rozdělených národů by se určitě konalo. To by byl sukces! A Žádné nátlaky na Paroubka, že není demokrat! Zapomeňte na to. Koukněte se na postoje EU k Rusku, Číně, Kubě atd.

No, naštěstí Paroubek není Gottwald. A taky ví, jak to s Gottwaldem dopadlo. Bolševici z vlastní strany (dnes Rath, Zaorálek?) Gottwalda už jen nechali upíjet se k smrti , bát se a plakat nad vlastní podpisy nad rozsudky smrti (dneska jistě jen politické) pro své bývalé spolubojovníky. Paroubek není padlý na hlavu. To však neznamená, že se nějaký „Vítězný únor“ ve spolupráci naší „obrozené Národní fronty“ a levičáků z EU nebude konat.

Jistě nebude vypadat jako náš „Únor 1948“. Spíš jako vláda Zapatera ve Španělsku. Ten od roku 2004, kdy se dostal k moci, dokázal „vyrobit“ dvacetiprocentní nezaměstnanost (oficielně, ve skutečnosti víc než 30%), vyostřit tam ideové konflikty a ukázat zemi jako naprosto nespolehlivého partnera (stažení vojáků ze spojeneckých misí). Dále dovést Španělsko rozhazovačnou, nerealistickou sociální a rozpočtovou finanční politikou ke státnímu krachu. Který oficielně dosud nenastal jen díky spřízněným duším v EU. Ale který Španělsko, zdá se, tak jako tak nemine.

U nás se ukázalo, že má pravdu naše stará zkušenost. V Čechách žádná skutečně pravicová strana není. Neb tu nejsou žádní skuteční pravicoví voliči. Jsou tady již od dob Rakouska - až na pár blouznivců - maximálně jen „pravicově-liberální“ voliči sociálně demokratického typu. A od roku 1945 různé party naprosto neschopných, rádoby pravicových politiků.

Proto se prostě ty „Únory“, počítaje v to i „Srpen“, kdy jsme si mysleli, že můžeme mít „demokratický komunistický stát“, u nás pořád opakují.

Jak zpívali V+W v písni Politické nebe na zemi:

Německé nebe mít, v tom by nikdo nechtěl žít, dreimal nein. Moment, snad Henlein! Bratr Rus, je Slovan, ale zase je tu otrava, že my chcem svý nebe mít aspoň trošku doprava. Nač máme dlouho chodit okolo horký kaše, my chceme nebe malý ale naše!

No, moc se nám to pořád nevede, ale naděje umírá poslední. Za Paroubka to tedy bude ráj. Totiž „RaJ“. Nechá pak soudruh vedoucí „provozovny“ politiky ODS, aby si v reálné politice aspoň někdy „dali pivo“? Moc to na to nevypadá.

Mají, co chtěli. A my taky.