27.2.2024 | Svátek má Alexandr


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
smolik01 8.9.2009 7:16

Už mě přestáva Topolánek a spol. bavit.

Už mě přestáva Topolánek a spol. bavit.

Mezi ním a Paroubkem není rozdíl.

Měli by (ODS)změnit vedení a dát tam někoho normálnějšího jestli ovšem někdo takový je

Vlad 7.9.2009 21:37

Re: Už mne to zaříznutí českého předsednictví unavuje

Odvětil bych "Ýgen", ale nevím jak se to píše. Ještě umím Jónapot kivánok a cókolom. Kesenem. :-)

jeff 7.9.2009 21:30

Re: Už mne to zaříznutí českého předsednictví unavuje

Miklóš Šarkózy...... to je ten malý zamindrákovaný Maďar, který se usalašil ve Francii?

Vlad 7.9.2009 18:46

Už mne to zaříznutí českého předsednictví unavuje

Není to spíš než ostuda důkaz, že jsme i v případě pádu domácí vlády schopni bez problémů pokračovat v zahraničních aktivitách? Prostě nastoupili další politici, možná schopnější, než ti předchozí. Nebo máme snášet neschopnou vládu a tvářit se pokrytecky, jakoby nic? Sesazení hoši prostě přišli o příležitost se naparovat a čuchnout si k nabobství papalášů větších států. Tak jsou naštvaní. To by bylo trachtací a žranic na oslavu, kdyby se tam byli udrželi. Mimochodem, jak to řekl Miklóš Šarkózy krátce "poté"? Topolánek? Kdo je to? Neznám.

exulant 7.9.2009 17:53

Re: Tak i ten kapitalismus jsme vyzkoušeli - teď zas vážně !

Nezapomente na 1953. Tehdy tu zlodejnu dodelali.

exulant 7.9.2009 17:50

nedostatek IQ

Hlavni problem je v tom, ze predstavitelum hlavnich stran jde jedine a pouze o moc. Kdyby byli dost chytri a vedeli co ceska politika a ekonomika potrebuji, nechaji pana Fisera udelat vsecko to nutne, potrebne a nepopularni, pockat na radne volby a pak to vsecko svest na nej a pomalu ohrivat svoji polivcicku. Na to jim chybi rozum (a moudrost).

libero 7.9.2009 16:31

Re: Tak i ten kapitalismus jsme vyzkoušeli - teď zas vážně !

No, smajlík tam není, ale vážně bych to nebral, spíš jako parodii na některé místní levicové rozumbrady.

josef krouman 7.9.2009 16:25

ten to má tady asi předplacený

euroekobiomlamoj ...

AKIBUA 7.9.2009 16:15

ANO

Článků, které chválí ÚS a vychvalují  oddálení předčasných voleb se tedy opravdu urodilo. Osobně nemám s událostmi, které vyvolal ÚS žádný velký problém. Mám jenom, jako vždy, jakési pochybnosti. V roce 1997 se stalo něco zcela identického a dnešní předseda ÚS to tehdy obhajoval PSP. Poslanci si tehdy také zkrátili funkční období. KDU-ČSL zde hrála velmi významnou úlohu, když se těšila na lepší výsledky ve volbách. Tehdejší události bych si dovolil pokládat za vytvoření precedentu a existují i soudní systémy pracující s precedenty jako nosnými. Nemá cenu vytahovat a srovnávat tehdejší výroky těch, kteří dnes potřebují oddálit konání voleb. Takže pokud to bylo možné v roce 1997 chtěl bych vědět, proč to najednou možné není?! Jinak bude dobře změnit lépe ústavu, tak aby funkční období bylo zkrátitelné méně krkolomnými cestami. Nemám nic proti tomu, že když se zhroutí důvěra vládě a důvěra občanů ve vztahu k politice, jít co nejrychleji převolit. Je to stejný hlad po právní čistotě, kterou nyní obhajuje ÚS. Dalším mým problémem je názorová nejednota špičkových odborníků nad výrokem ÚS. Těžko se mi to hodnotí, ale opticky bych to typoval tak 50 na 50. To jenom novináři vyrábí veřejné mínění jako jednotné. ÚS by se měl chovat v úctě, ale já si pamatuji výrok této stolice, kdy odejmutí 13. platů soudcům tato ctihodná instituce shodila se stolu s tím, že by to snížilo nezávislost soudců. Výsledek byl o tom, že učitelé, úředníci a celá rozpočtová sféra přišla o tento požitek, soudci nikoli. Také zajímavý rozsudek. Nezávislost za 13. plat!

Rybář 7.9.2009 15:17

Re: Vládu máme

Vláda provizorní, nebo stálá, jaký je to rozdíl? Fischer, neboli rybář (přeloženo do Češtiny) vládne docela dobře a je jedno jesltli tam je on, nebo jiný. Krize je opravdu jen asi v peněženkách některých politiků

Janšta 7.9.2009 14:48

Re: Tak i ten kapitalismus jsme vyzkoušeli - teď zas vážně !

Paroubkův volič? No jó, to se nedivím. Takový blábol nemůže nikdo jiný vypustit z huby. Národní frontu jsme tady měli, zloděje, největší jaké pamatuji, také. V osmačtyřicátém obrali šmahem každého, kdo něco měl. Povinné volby a doživotně volené politiky také. Rovněž pracovní rady si zaměstnanci, ze svého středu, sami volili, a  honoráře tehdy také nestály za nic. Tak o co ti jde, troubo? ;-D

vltava 7.9.2009 13:44

Re: Tak i ten kapitalismus jsme vyzkoušeli - teď zas vážně !

Problém není v kapitalismu, ale ve státě a jeho armádě úředníků. Pokud trh svážete a zdeformujete zákazy a nařízeními, tak se nedivte, že nefunguje. Pokud by někdo zakázal sprinterovi tretry a poručil mu běhat s kovadlinou na zádech, tak také moc rychle nepoběží.

vltava 7.9.2009 13:40

Re: ...Jasně!...

No jistě. Zase by se nic nestalo.

Není žádná ústavní krize, to jenom papaláši už zaplatili předvolební reklamu a teď bučí strachy, že to k ničemu nebude.

vltava 7.9.2009 13:34

Re: Á jé, eurokašpárek z Dižónu opět poučuje.

No kdybysme neměli státní dluhy, tak je nám "rating" šuma fuk. Takže si stěžujte na ty vlády, které bez dělání dluhů vládnout neuměly. V tom byla mistrem ČSSD a její předseda s nezapomenutelným výrokem o dluzích, které se neplatí.

Šerlok Homeless 7.9.2009 13:31

Re: ...Jasně!...

Anobo v řádném termínu v červnu příštího roku.

Šerlok Homeless 7.9.2009 13:25

Re: Á jé, eurokašpárek z Dižónu opět poučuje.

Nota bene, když ke schválení rozpočtu jim stačí většina prostá?

Omar 7.9.2009 13:17

Re: ...Někdy je...

Jakejpak konec demokracie, místo aby byly volby na začátku října budou na začátku listopadu (teda pokuď se hoši budou schopný domluvit a nepoplivou se při tom)

Šerlok Homeless 7.9.2009 13:00

Re: Á jé, eurokašpárek z Dižónu opět poučuje.

A kdo způsobí ten zhoršený rating? Ustavní soud, že dbá na dodržování Ústavy? Máme vládu, která dostala důvěru Parlamentu ČR a nic nebrání témuž parlamentu schválit zákon o státním rozpočtu na příští rok, jak jej navrhuje Janota. Rating ČR je v jejich rukou. A není zaručeno, že po volbách (zvlášť pokud neproběhnou ústavní cestzou) se rating ČR nezhorší.

Kirken 7.9.2009 12:50

Re: Á jé, eurokašpárek z Dižónu opět poučuje.

Pane Kličko, pokud to náhodou nevíte, zhoršený rating ČR se projeví vyššími úroky při splácení stále se zvětšujícího státního dluhu. A o to mi zvednou daně. Já je totiž platím.

(_!_) 7.9.2009 12:42

Tak i ten kapitalismus jsme vyzkoušeli - teď zas vážně !

Já si  myslím, že celý ten kapitalismus je hovadina ! Je to jen o nezřízené touze mít co nejvíc prachů za jakoukoliv cenu. To není nic pro nás, pro tak spořivý národ ! Chce to zrušit strany, čímž si ušetříme ty nechutné volební kampaně a hlavně zbytečně nevyhodíme stamilióny z našich daní. Zrušme strany, zaveďme povinné volby, udělejme jednotnou kandidátku, kam si navrhnou kandidáty různé zájmové spolky (hasiči, rybáři, myslivci, zahrádkáři) - tito tam budou seřazeni abecedně - a máme po starostech. Stejně všude jen čtu, že politici všech krevních skupin, náboženských vyznání i barvy pleti, jsou jen jeden větší zloděj druhého. Prý je to všechno jen o nekončících nejdříve stranických, poté i privátních zlodějnách. A mohli by být voleni třeba doživotně jako soudci, co by se jen ušetřilo peněz a času za volby ! A také žádní generální a výkonní ředitelové, mangeři a podobné zbytečnosti - zaměstnanci si sami zvolí pracovní rady ze svého středu, které to budou všechno řídit bez nároku na honorář. Tak to jen tak co mě napadlo, když jsem neměl chvíli co na práci .

Klička 7.9.2009 12:22

Re: Á jé, eurokašpárek z Dižónu opět poučuje.

Docela by mne zajímalo, jak ev. rozpočtové provizorium ovlivní Vaše příjmy.

Klička 7.9.2009 12:20

Re: ...Macku,...

Už jste někdy četl nějaké argumenty od lidí, kteří nedovedou nic jiného než být sprostí? Nedivte se, bohužel i takoví mohou "diskutovat" na internetu.

Cricket 7.9.2009 11:10

No, možná máte pravdu.

Chce se mi říci, jak jste je nezištně všechny odhalil. Jistě jste si jist, že vám tato krize nešlápne do vašeho Studijního evropského programu.  

Dolly 7.9.2009 10:28

Mně se pan Fischer ve vládnutí

docela líbí, takže volby, pokud je vůbec třeba tuto šarádu konat, kliďánko mohou být v řádném termínu za rok. Stejně dopadnou fifty-fifty a jediný rozdíl ve výsledku bude datum.

šakal 7.9.2009 10:13

...Jasně!...

...Vláďu máme...Jardu taky...tak jaká krize! Volby můžou bejt klíďopíďo třeba až po další světový válce - to tam pak opravdu hodně lidí nepůjde ;-P  ;-D

vltava 7.9.2009 9:39

Vládu máme

Vládu máme, tak jaká krize? Jestli budou volby o týden dříve, nebo o měsíc později, to je úplně jedno, stejně tam hodně lidí ani nepůjde.

Ludva 7.9.2009 9:33

Paroubek má vážný důvod

Potřebuje rychlé volby, aby se stal premiérem a potom odejfe na paragraf, aby mohl hlídat malou Margaritu. Jako premiér na tom bude finančně lépe, kojenecká výbavička je drahá.:-D

JardaB 7.9.2009 9:33

Re: ...Někdy je...

Jistě,facka je součástí demokracie.Hlavně,když chci podpořit svůj názor.

šakal 7.9.2009 9:28

...Někdy je...

...facka v pravou chvíli lepší než bůhvíjaký vysvětlování. Co chcete říct volovi, kterej se raduje z konce demokracie a vydává to za respekt k pravidlům a demokratickejm institucím?  (Y)

JardaB 7.9.2009 9:19

Re: ...Macku,...

Není nad "argument."