20.2.2024 | Svátek má Oldřich


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Cricket 11.10.2007 11:44

Re: Re: Re: ježíáši kriste, pane machu,

Co to melete za hověziny? Kdyby vlády ČSSD neutrácely jak divé a jen splácely staré dluhy, tak by při ekonomickém růstu deficity nerostly, naopak. Já tedy nemám ekonomické vzdělání, ale rodinný rozpočet ovládám celkem dobře (zas takový rozdíl to není) a z vaší argumentace na mne jde lechtání na bránici.;-D

www racek 11.10.2007 14:13

Re: Re: Re: Re: ježíáši kriste, pane machu,

no, je to vidět... :-D

westík 11.10.2007 14:42

Re: Re: Re: ježíáši kriste, pane machu,

Všichni diskutující by si měli uvědomit, že v době privatizace skoro   všechny  státní podniky /čím větší tím víc/ byly zadluženy až po uši  u bank. Účetní hodnota těchto podniků byla /s kterou vstupovaly  do privatizace/ byla něco jiného  než tržní hodnota / někdy skoro záporná /.Ostatně-ty různé úvěry na trvale se obracející  zásoby a pod.byly jistě také jedním z důvodů , proč se sanovaly  některé banky/. Když máte barák za 1 mil.Kč s hypotékou za 900 tis.,chci vidět vola, který za něj zaplatí  1 mil.Takže ty dluhy  vznikly  před privatizací-!!

zloch 11.10.2007 9:46

Řadový poslanec Paroubek

si stejně bude plkat co bude chtít, svolávat denně 10 tiskovek a slibovat blbcům pastelky i fixy a ještě větším blbcům bude tvrdit, že pečení holubi právě startují z letiště v Mošnově. A když eskadra nedoletí, může za to stejně Klaus. A Paroubka nerušte, musíte se kát před kostelní svatbou!

karel 11.10.2007 9:35

příspěvek modrého doprde.vleza nebo diletanta ?

Kdyby si autor příspěvku chtěl pamatovat a ne záměrně lhát lidem v ekonomice se neorientujícím, musel by napsat o tzv.Klausových transformačních nákladech, jednoduše řečeno několika stovkách mld Kč, které zůstaly po tunelování devadesátých let, následně přes očištění bank od klasifikovaných úvěrů přešly na Konsolidační banku a ve finále se staly státním dluhem. Takže jen člověk neznalý nebo lhář může tvrdit, že za Klause byl minimální dluh, jen byl v té době skrytý a nyní důsledky těchto tunelářských dluhů ponese ještě několik dalších generací.  Soc.dem. dělala následně  jen to, že tyto obrovské klausovsko-odesácké dluhy ještě tvrději nesplácela na úkor sociálních výdajů.

zloch 11.10.2007 9:47

Re: příspěvek modrého doprde.vleza nebo diletanta ?

karlíku, pokuď si Jyrka nebo štětinatý Bohouš, pochopitelně že píšeš "správně" ;-D

milan007 11.10.2007 9:51

Re: příspěvek modrého doprde.vleza nebo diletanta ?

Čísla neukecáš chlapečku, nerozumíš tomu stejně jako tvůj idol Paroubek.

www racek 11.10.2007 9:57

Re: Re: příspěvek modrého doprde.vleza nebo diletanta ?

ty tomu rozumíš? fakt?

milan007 11.10.2007 10:09

Re: Re: Re: příspěvek modrého doprde.vleza nebo diletanta ?

Vzhledem ke svému vzdělání bych měl .

jojo 11.10.2007 10:12

Re: příspěvek modrého doprde.vleza nebo diletanta ?

stale stejne lzi, ze vas to bavi.

Uhuhu 11.10.2007 12:27

Re: příspěvek modrého doprde.vleza nebo diletanta ?

Jestlipak pan Ward a pan Kubišta souhlasí, aby z jejich počítače se šířily takové bludy ?

vlasta232 11.10.2007 9:17

pro autora Jan

Ptala jsem se proč lžete o vzdělání pana Topolánka??? Co jste dokázal v životě Vy, že si dovolíte tak ubohé odsudky i profesora Klause??  Víte, co říká jedno naše přísloví:: ""Vždy se otírá menší špína do větší"""! Doufám, že jste pochopil!!!

Jan 11.10.2007 9:27

Re: pro autora Jan

Ja jsem napsal, ze Topolanek absolvoval stredni vojenskou skolu a to je pravda. Ani on sam se tim netaji.

O Klause se neotiram, vim jen, ze to je takova ikona (pod)prumernych, kteri potrebuji nejake "bozstvo", ktere jim bude rikat, co maj delat. A na Svejnara proste nema.

Tim Vasim prislovim jste chtel rici, ze pan Klaus je vetsi spina? S tim bych si dovolil nesouhlasit. On je jenom takovy prumerny clovicek, ktery touzi po obdivu davu, ale snad to jinak nebude tak zly clovek.:-/

Pešek 11.10.2007 9:37

Re: Re: pro autora Jan

Vy jste napsal: stranu vedenou hloupym buranem se stredni vojenskou skolou a IQ v pasmu debi.lity (20-40).   Mohu s tím člověken nesouhlasit a kritizovat, ale vysokou školu dokončil.

Co vy?  Mně připadáte právě tak, jak to popisujete: máte své "božstvo Švejnar", tak nechte těm druhým jejich Klause. V té emigraci (doufám, že jste byl na ZÁPADĚ?) vás totiž nenaučili toleranci k názorům druhých a polemizovat umíte jenom hloupě a bez argumentů jenom napadáním a svěcením vlastních ikon... Promiňte, ale mám celkem jasno o tom, kdo je ten vámi zmiňovaný průměrný človíček. A podle mého názoru dost zlostný.;-P

Kajda 11.10.2007 9:42

Re: Re: Re: pro autora Jan

R^

Roman 11.10.2007 10:31

Re: Re: pro autora Jan

Švejnar kope v první řadě za ČCOB

Dovedete si představit větší konflikt zájmů? Vazby

ČSOB a socdem nestačí?

Cricket 11.10.2007 11:51

Re: Re: pro autora Jan

Švejnar možná má na Klause v ekonomii, nikoliv však v politice a o jeho všeobecném rozhledu mám taky jisté pochybnosti. Morálku vynechám, protože to by se špatně hodnotilo u člověka, který je v DR ČSOB, soudí se se státem, kterému chce dělat presidenta a a venek se staví jako lilium.

Jan 11.10.2007 9:02

Velmi jednoduse lze poznat, jaky typ volicstva zastupuje ta ktera strana.

ODS + KSCM maji jako sveho prezidentskeho kandidata Klause - podprumerneho ekonoma, jeste mizernejsiho predsedu vlady z let 1992-97,cloveka vychodniho typu, ktery nevaha pomlouvat zapad (Evropskou unii i Spojene staty v r. 1999 a 2003), krcil se celou normalizaci pred komunisty a podkuruje Putinovi. To musi zajiste imponovat volicum obou techto stran.

Zeleni + socdem budou podporovat (na rozdil od Klause) skutecneho profesora Svejnara, cloveka, ktery se uplatnil ve Statech, na rozdil od Klause je odbornikem a umi jazyky, ma smysl pro humor a spoustu dalsich P.

Nastavajici prezidentska volba bude skutecne volbou mezi Vychodem (Klaus spolecne s leninskym slepencem  ODSCM = ODS + KSCM) a Zapadem (Svejnar podporovany demokratickymi parlamentnimi stranami).

Je uplne k zbl.ti, jak se ty leninske totalitni strany stale inspiruji na vychode - leninismus, rovna dan a podobne nesmysly.

vlasta232 11.10.2007 9:06

Re: Velmi jednoduse lze poznat, jaky typ volicstva zastupuje ta ktera strana.

Když pominu, že tu jde o naprosto jiné téma k diskuzi- musím konstatovat, že to máte v hlavičce pěkně pomotané!!!!

Jan 11.10.2007 9:10

Re: Re: Velmi jednoduse lze poznat, jaky typ volicstva zastupuje ta ktera strana.

Mozna jsem to schvalne trochu prehnal, abych rozproudil diskusi, ale fakt je to pomerne jasne. Podprumerny Klaus prikrceny po celou dobu normalizace pred komunisty versus vedec svetoveho formatu Svejnar, ktery se uplatnil v Americe. Tak to proste je.

Jirka 11.10.2007 9:17

Re: Re: Re: Velmi jednoduse lze poznat, jaky typ volicstva zastupuje ta ktera strana.

Náš žigulík jede líp než vaše po**aná dáčije, tak to prostě je a taky ti můžu rozbít držku. Snad už jsme velký kluci. Nebo ne?

Jan 11.10.2007 9:23

Re: Re: Re: Re: Velmi jednoduse lze poznat, jaky typ volicstva zastupuje ta ktera strana.

Tak jo.

tatina 11.10.2007 9:14

Re: Velmi jednoduse lze poznat, jaky typ volicstva zastupuje ta ktera strana.

Pokud jde o jazyky,tak tam jsou oba pánové na tom naprosto stejně.Pokud ale jde o Váš příspěvek,tak jste zralý k panu Chocholouškovi.

Jan 11.10.2007 9:29

Re: Re: Velmi jednoduse lze poznat, jaky typ volicstva zastupuje ta ktera strana.

Prvni veta je absolutne mimo misu. O druhe se nehodlam prit.:-)

tatina 11.10.2007 11:49

Re: Re: Re: Velmi jednoduse lze poznat, jaky typ volicstva zastupuje ta ktera strana.

Angličtina-pan Klaus i pan Švejnar na stejné úrovni

Němčina- oba jsou na tom opět stejně

o dalších jazycích nevím.Poučte mně.

westík 11.10.2007 14:28

Re: Re: Re: Re: Velmi jednoduse lze poznat, jaky typ volicstva zastupuje ta ktera strana.

Pan Jan zřejmě chodí na soireé jak ke Klausovi tak i k Švejnarovi-když je tak dobře osobně zná:-D

 Soudím, že povoláním  je "hlubinný " psychoanalytik !!

Malý Aston 11.10.2007 9:15

Re: Velmi jednoduse lze poznat, jaky typ volicstva zastupuje ta ktera strana.

Zatím co kandidáti tlačeni ČSSD+ kolaboranty z KDU a strany Zelených v době,kdy bylo nutné systém zavedený komunisty a kolaboranty z ČSSD+KDU změnit byli za bukem,jeden zašitý v zahraničí a druhý v nějaké laboratoři,Klaus prosadil základy pro fungování tržního systému.Vzpomene si ještě někdo někdy jak to tady vypadalo před rokem 1989?Kdepak byli ti kandidáti od socek,KDU a Zelených v té době?Copak udělali konkrétně ti stavitelé dvojdomků aby se nám žilo lépe?Zase se vytahuje závist mezi úspěšnými a nefachčenky,to socky dobře znají mají školení jestě od Bilaka.:-D

Jan 11.10.2007 9:22

Re: Re: Velmi jednoduse lze poznat, jaky typ volicstva zastupuje ta ktera strana.

V te dobe (pred 1989) byl profesor Svejnar v Americe a Klaus pracoval v Prognostickem ustavu, ktery byl rizen primo UV KSC. To jste chtel slyset?

Co se tyka zavisti, tak pusobte na sve kolegy a pratele, at tem uspesnym nezavidi. At zkusi opravdu tvrde pracovat a nejenom spolehat na prukazku ODS ci KSC v kapse. A vysledky treba prijdou. R^

Kajda 11.10.2007 9:40

Re: Re: Re: Velmi jednoduse lze poznat, jaky typ volicstva zastupuje ta ktera strana.

Neškolte tu nikoho z toho jak působit proti závisti. Z vašich příspěvků je jasné, že k těm malým podprůměrným človíčkům závidějícím nos mezi očima nejspíš patříte také.

Pokud se týká pana Švejnara, tak to je fakt bomba. Tak úspěšný profesor na vyhlášené americké univerzitě a chce být prezidentem takového zapadákova?

dvd 11.10.2007 9:46

Proč ne

Nakonec je mj. předsedou dozorčí rady ČSOB, takže by jako préza jistě zařídil to, co se panu JUDr Sobotkovi coby ministru financí za ČSOB - pardon, za ČSSD - nepodařilo.