11.7.2020 | Svátek má OlgaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Hýčkej si svého estébákaŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 57, poslední: 13.3.2018 0:21, přehled diskusí

Ano, přesné:
Autor: Z. Frys Datum: 12.3.2018 21:03

i když si myslím, že cestou ven je dekonstrukce státu, přinejmenším aspoň toho "sociálního" státu. Vkládám naděje do technologií a kryptoekonomiky. Svoboda je nade vše.

Paní Šichtářová,:
Autor: P. Kmoníček Datum: 12.3.2018 16:29

NA HRAD!

Re: Paní Šichtářová,:
Autor: D. Šimáček Datum: 12.3.2018 17:18

můj hlas má také

Raději vysvětlete standardním stranám, že ... :
Autor: B. Rudolf Datum: 12.3.2018 15:41

Raději vysvětlete standardním stranám, že namísto tahanic o procenta daní by se měli zajímat o to, co lidi trápí, namísto ideologických frází by měly přijít s nějakými srozumitelnými a zajímavými vizemi, jak to udělali Babišovi PR poradci v knize_ "O čem sním, když ...".

A zejména změnit systém svého (tj. standardních stran) fungování tak, aby byly prostupné pro lidi poctivé, chytré a pracovité. Babiš dal ve svém hnutí šanci mnoha skutečně schopným lidem (bez ironie). Docela si (zatím!) vážím například M. Stropnického nebo R.Pelikána. Takže míč je u standardních politických stran: Měly by si méně vážit tupé loajality a dávat více šancí pracovitým inteligentním lidem. A pokud možno odborníkům.

Re: Raději vysvětlete standardním stranám, že ... :
Autor: M. Prokop Datum: 12.3.2018 16:24

To (bez ironie) je tedy tvrdá ironie! :-P

Rudolfo/Hofman, neo-marxistiý primitiv:
Autor: A. Nový 840 Datum: 12.3.2018 17:02

Podle Rudolfo/Hofmana a ne jen jeho je ukrajinský, ruský... oligarcha fuj, ale oligarcha Babiš/Bureš se zřejmě vymyká a je to podle něj státotvorný a geniální nepolitik politik.

Jak z toho ven?:
Autor: M. Pivoda Datum: 12.3.2018 14:39

Šichtařová: "Cestou, jak z toho ven, není vyřvávat na náměstích. Cestou je ..."

Já bych doporučil pro pomýlenou českou veřejnost začít veřejnou omluvu tradičních politických stran. Například omluvou tzv. pravicové strany ODS, že za svého mistopředsedu demokraticky (ač pod hypnotickým působením Václava Klause) zvolila komunistu Vlastimila Tlustého, který se chtěl přiživit na privatizaci. Teatrální omdlévání při jedné z mnoha přísah komunisty Miloše Zemana a demonstrativním odchodem paní Němcovou, věci mnoho nepomůže. To si myslím já.

Re: Jak z toho ven?:
Autor: M. Prokop Datum: 12.3.2018 16:25

Ještě štěstí, že to ODS neví.

Re: Jak z toho ven?:
Autor: A. Nový 840 Datum: 12.3.2018 17:05

Jak ztohoven? Navštivte psychiatra, pane bájný lháři.

Pro A. Nový 840 kg?:
Autor: M. Pivoda Datum: 12.3.2018 18:16

Něco konkrétního ke sdělení byste neměl?

U psychiatra přece nemohu zdůvodňovat svou návštěvu tím, že nějaký anonymní A. Nový 840 se domnívá, že bych měl psychiatra navštívit, přestože se sám cítím dobře.

Re: Pro A. Nový 840 kg?:
Autor: M. Prokop Datum: 12.3.2018 22:09

nemusíte. Stačí když se trošku rozkecáte a už bude hledat ve skříni svěrací kazajku.

Nejenže nebyli viníci potrestáni,:
Autor: L. Severa Datum: 12.3.2018 14:27

ale spokojeně si užívali vysokých důchodů, kdy se jim do výpočtu započítávala i doba ve které někteří páchali justiční vraždy. Pamatuji jak lidé před válkou škudlili aby si nastřádali na důchod a komunisté jim nemilosrdně vše bez náhrady smázli. No, nejsme jako oni.

Z článku :"I po válce dál ve vysoké politice zůstávali někteří lidé, kteří předtím byli členem NSDAP, ačkoliv nešlo o nijak masový jev." Odkud má autorka tuto informaci? Domnívám se, že členství bylo masové.

Re: Nejenže nebyli viníci potrestáni,:
Autor: P. Beránek Datum: 12.3.2018 19:03

"Nejenže nebyli viníci potrestáni,"

Kteří a za co? Konkrétně!!!

Kdyby byly konkrétní důvody k trestání konkrétních lidí, už dááávno by se tak stalo. A já bych nebyl proti.

Dále: "Pamatuji jak lidé před válkou škudlili aby si nastřádali na důchod a komunisté jim nemilosrdně vše bez náhrady smázli."

Také nesmysl. Za komunistů dostávali důchod VŠICHNI, kteří dosáhli důchodového věku. Konkrétně muži 60 let a ženy 54 - 57 v závislosti na počtu vychovaných dětí. Ne 65 let jako je tomu dneska. Za tatíčka Masaryka dostávali důchod jenom státní zaměstnanci - byli tzv. pod penzí, ostatní - dělníci a zemědělci nikoliv. Fakt nejsme jako oni.:-)

Lustrace:
Autor: M. Klas Datum: 12.3.2018 11:45

Asi to sem úplně nepatří, ale kam s tím jinam? Jde o to, že pokud se ucházíte o místo ve veřejné správě pod služebním zákonem(např. "nadřízený"), musíte pro výběrové řízení od určité úrovně dokládat lustrační osvědčení. Kde to pak najednou končí? U ministrů, nebo už někde níže? Ví tohle tady někdo?

Nevyšlo to s Dieselgate na IVK, tak raději o StB:
Autor: M. Pivoda Datum: 12.3.2018 11:43

... Kdyby zelených šílenců nebylo, zcela dominující většina spotřebitelů by s prominutím kašlala na to, jestli jsou emise jejich auta takové či makové; mnohem víc by je zajímala spotřeba a výše jejich pojistky. Kdyby zelených trotlů nebylo, nedostal by Mezinárodní panel pro čistou dopravu (ICCT) do ruky hůl, kterou mohl Volkswagen bíti. Ne, já se Volkswagenu nezastávám, podvádět se nemá a už naši předkové moudře říkávali, že „kdo lže, ten krade, do pekla se hrabe“. Tvrdím ale, že bez umanutých zelených naivků, kteří jezdí do práce na kole, ale osmkrát za měsíc létají na kongresy o globálním oteplování a emitují při tom víc emisí, než majitel dvoulitrového Volkswagen-Transportera za rok, by se svět celkem jistě oteploval taky, ale s našimi auty bychom si užili víc srandy. Bez zelených hlavinek bychom se v létě nedusili alergií na řepku olejnou, Volkswagen by neměl motiv a nepodváděl by s měřením emisí a nemuseli bychom se teď bát, co když hysterické prognózy o zpomalení německého i našeho hospodářského růstu nejsou hysterické, ale realistické.

Autor: Markéta Šichtařová | pátek 25.9.2015

Zdroj: https://sichtarova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=478155

Škoda mění plány ohledně elektromobilu – bude dříve

https://autozine.cz/skoda-meni-plany-ohledne-elektromobilu-bude-drive/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Re: Nevyšlo to s Dieselgate na IVK, tak raději o StB:
Autor: P. Han Datum: 12.3.2018 12:56

Ano, i tady bych s paní Šichtařovou celkem souhlasil. A co vy a estébáci? Pohoda?

Re: Nevyšlo to s Dieselgate na IVK, tak raději o StB:
Autor: R. Langer Datum: 12.3.2018 13:00

Bude dříve? Tak to alespoň o to dříve s elektromobily zkrachuje... :-D

Pro Romana Langera:
Autor: M. Pivoda Datum: 12.3.2018 14:17

Lidé s technickým vzděláním ví, že elektromobily určitě nezkrachují (nemluvím o firmě Škoda). Je třeba rozumět technologickému vývoji, tzn. inovacím. Elona Muska odpisovali všichni bankéři, ale on na Marsu určitě přistane. Bitcoin se také dlouhodobě prosadí.

Do naší technologické budoucnosti bohužel nevidí ekonomové, tzn. například i výše diskutující ekonom pod nickem "P. Han", akreditovaný hlupák.

Paní Šichtařová je ředitelkou Next Finance, nikoliv Next technology. Jako občanka demokratického státu se samozřejmě může vyjadřovat k jakémukoliv tématu.

Pokud tedy existuje nějaký problém, je to problém redakce Neviditelného psa, že ty nekvalifikované názory zde zveřejňuje. Ale i tomu se dá rozumět, protože webové blogy jsou dnes hodnoceny dle počtu diskusním příspěvků. A čím kontroverznější článek, tím více diskusních příspěvků.

Re: Pro Romana Langera:
Autor: M. Prokop Datum: 12.3.2018 16:27

Zatím ovšem nad vámi Šichtařová jasně vede.

U některých lidí technické vzdělání přechází ve fachidiocii a někdy lze i to fach vynechat.

:-P:
Autor: M. Prokop Datum: 12.3.2018 11:26

"pokud bychom totiž sečetli oběti Mao Ce-tunga, Stalina a Pol Pota,"

Ani na toho Lenina bych nezapomínal.

Re: :-P:
Autor: P. Beránek Datum: 12.3.2018 19:17

Pol Pot? Považovat Pol Pota za komunistu je nesmysl. To je jako považovat nějakého Satanistu, který se ohání pojmy jako Satan, Ježíš, Bůh atd za křesťana.

Za to, že se Pol Pot dostal k moci může JůEsEj. Ušáci ho pak podporovali i když byl u moci. Řádění Pol Potovců udělal konec až komunistický Vietnam. Pamatuji jak tehdy zástupce JůEsEj vykřikoval v OSN o "napadení suverenního státu" Vietnamem.

Blíže i tady:http://narodnidemokracie.cz/pol-pot-slunickar-se-poucit-genocidy/

Je to sice také tendenční článek, ale o Kambodži a Pol Potovcích nemohl ani autor moc lhát. Jsou tam fakta.

Re: :-P:
Autor: M. Prokop Datum: 12.3.2018 22:10

Jo, komunista ho bude hájit, to je ložené.

Re: :-P:
Autor: P. Beránek Datum: 13.3.2018 0:21

No jo, typický Prokůpek. Zase jenom kecy, ale na argument se, jako obvykle, nezmůže.

Sancta simplicitas.

V čem je úspěch netradičních stran a hnutí?:
Autor: P. Hlosta Datum: 12.3.2018 10:22

Je to naříkání mimo mísu. Slaboduchý volič nejde k urně, případně volí dle víry. Proto se i tak drží KDU-ČSL, že má určitý punc křesťanský, ovšem jsou víc jen Lidovci a v případě nábožensky nevěřících voličů by nemohli být už dávno voleni pro nespolehlivost a přílišnou přizpůsobivost ve vládách.

Pravicová ODS dělá vše, jen aby se udržela špička ve vedení strany. Němcová je toho historický důkaz. Ta už tam neměla být patrně od počátku, protože nic nepřinesla, krom řízení sněmovny při schůzích. Ale to je jejich strategie a dřívějším voličům ODS po tom nic přeci není, jak si upravují své posty.

ČSSD je profláklá naprosto. Ta svým kolektivistickým způsobem upadla do takových dluhů, že se z nich nikdy už nedostane a bude navždy předlužená a v problémech. To je ten alibismus levičáků! Já nic, já muzika a pak padne facka na sále a semele to všechny.

Noví, socialismem nezatížení voliči, ta mladá generace nemá ani potuchy, čeho se jí přes Piráty a Okamuru dostává. Ten extrémismus je cítit na hony a mladým nevadí. Jak může kdo přesvědčit mladé voliče, aby volili tradiční pravolevé strany, když v nich je starý způsob vedení?! Nic mladistvého nelze ani napravo, ani nalevo, ba ani na střed najít! Starý Babiš působí mladistvějším dojmem, než nejmladší z těch stran. Stejně tak Okamurovci, či Piráti působí dojmem. A V TOM TEN JEJICH ÚSPĚCH VĚZÍ!

Cestou je:
Autor: M. Gavlák Datum: 12.3.2018 9:22

i vyřváváni na náměstích. Mimochodem, paní Šichtařová někdy vystupuje ze své bubliny a chodí do čtvrté cenové vysvětlovat méně chápavým? To bych rád viděl naživo... :)

Srovnávání poválečného Německa a Česka po tzv. Sametu:
Autor: M. Pivoda Datum: 12.3.2018 9:17

Po válce nebyli v Německu trestáni spolužáci ze škol, které studoval Adolf Hitler. Nedávalo to smysl.

V Česku by ale takové lidi pohotově věšeli.

Re: Srovnávání poválečného Německa a Česka po tzv. Sametu:
Autor: P. Lenc Datum: 12.3.2018 10:22

Bože...

Český barikádový styl uvažování:
Autor: M. Pivoda Datum: 12.3.2018 10:39

K čertu!

Re: Srovnávání poválečného Německa a Česka po tzv. Sametu:
Autor: M. Prokop Datum: 12.3.2018 11:28

Spíš Chocholoušku ... :-P

CHocholoušek Prokop:
Autor: M. Pivoda Datum: 12.3.2018 11:40

Fakt je, že sestru Lídy Bárové v Česku nepověsili. Ona raději spáchala sebevraždu.