2.3.2024 | Svátek má Anežka


Diskuse k článku

POLITIKA: Hradní prionity

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
libero 1.12.2008 12:12

Re: Havel má své chyby,

Kéž by, byli bychom podstatně dále.

Ale možná si to jen neuvědomuje.

Magor Milda , Mgr. etc. 1.12.2008 9:18

Oba presidenti jsou různí, ale oba mají své slabé stránky.

Václav Havel byl na začátku velmi potřebný, bez něj by asi hodně soudruhů viselo na lucernách a to by nebylo konstruktivní. Tu smířlivost se zločinci však dostal až do absurdna, jako president ovšem neměl takové pravomoci, aby s tím mohl moc udělat. V zahraničí však pomohl naší republice k lepšímu obrazu, přestali nás tam spojovat s ruskou zónou. Délka jeho presidentování nemohla zůstat bez následků, příliš si zvykl na ten respekt a jeho okolí, pražský hrad, zřejmě opravdu pozměnilo vztah ke zbytku republiky. Tak trochu mocnářem byl už v druhém volebním období.

Václav Klaus, na rozdíl od Václava Havla chlapec z proletářského prostředí, který se vypracoval svojí přizpůsobivostí, vlivem nomenklatury, do které se přiženil a svojí učenlivostí, s jakou se naučil intrikovat, se všude probíjel triky. Dospěv na špičkové státní funkce se z obyvatele paneláku na Proseku stal respektabilní vážený muž. To mu ovšem stouplo do hlavy a považuje se sám za někoho mimořádného a  s vizí. Psychiatři však vědí, že nositelé vize bývají nebezpečnými pacienty. Problém roste se stářím, na Hradě pevně přisátý rádoby mocnář není ochoten přiznat, že se mýlil, i kdyby to měl černé na bílém od nejvyšších soudů. Zachránit zeměkouli od oteplování, to je obecně oblíbená metoda k získání Nobelovky, zachránit EU před byrokraty v Bruselu však v malém Česku s malým presidentíčkem, kterého už nikdo nebere moc vážně, to je vize bez naděje na úspěch. Můžeme tam něco změnit, jestliže najdeme aktivní politiky s námi kýženými cíli, které tam pošleme. Dosud se tam posílalo do asylu nebo vybírat pěkné platy a příplatky.

PROKOP BUBEN 1.12.2008 9:30

Re: Oba presidenti jsou různí, ale oba mají své slabé stránky.

Možno souhlasit.....

Magor Milda , Mgr. etc. 1.12.2008 9:36

Re: Oba presidenti jsou různí, ale oba mají své slabé stránky.

Aby nevznikl dojem, že naše účast v Bruselu je pouze takovou katastrofou, jako paní Bobošíková nebo V. Železný, jsou tam i veskrze respektovaní Češi, zejména pan Špidla, který si za dobu svého působení získal zásluhy o sociální politiku EU a třeba paní Hybášková, která jako expertka na arabské jazyky podporuje politiku EU na blízkém východě, zejména spolupráci s Izraelem a Palestinou. Většina těch ostatních Čechů se v Bruselu uplatnila pouze společensky, expertů na víno je tam tolik, že pan Železný sotva najde posluchače.

Delam Sikozy 1.12.2008 10:06

Re: Oba presidenti jsou různí, ale oba mají své slabé stránky.

Vedle titánů českého národa jako je Hybášková nebo všemi respektovaný Špidlo nesmíte zapomenout na Ransdorfa, eurotátu Falbra (prý se již prospal k nesmrtelné slávě) či na prvního Čecha vystřeleného do vesmíru, Vladimira Vladimiroviče Remka.U Špidly bych pak ocenil zejména jeho snahy na poli regulace slunečního osvitu a distribuce opalovacích krémů zdarma.

Magor Milda , Mgr. etc. 1.12.2008 14:41

Re: Oba presidenti jsou různí, ale oba mají své slabé stránky.

snažil jsem se, najít na našich lidech v Bruselu alespoň něco pozitivního. Jak Špidlovi, tak Hybáškové nelze upřít jistou aktivitu, i když Špidla je také poněkud introvertovaný a dost zvláštní typ, jak se do té politiky zamotal, je mi záhadou. Ty ostatní by klidně mohli vystřelit opět do vesmíru, nikomu by nechyběli. Jako Velkého Kormidelníka té lodi bez návratu můžeme navrhnout hned toho našeho.

wandy 1.12.2008 15:57

Re: Oba presidenti jsou různí, ale oba mají své slabé stránky.

v novinách snad jen jeden den probleskla zpráva o aktivitě pí Hybáškové a pana Schwarzenberga při prosazování jakési dohody EU s Izraelem bez ohledu na výsledek mírových rozhovorů Izrael-Palestina. To by mohla jedna z nesmírně významných aktivit v době našeho předsednictví, kterou by si Izrael (ale také arabové) asi hodně dlouho pamatoval - dodnes si Izrael pamatuje to, jak mu ČSR pomáhala při zrodu jeho existence. Proč se o tom nemluví?

Magor Milda , Mgr. etc. 1.12.2008 16:44

Re: Oba presidenti jsou různí, ale oba mají své slabé stránky.

Paní Hybášková zde naráží na evropský antisemitismus. V Německu si ti antisemité moc netroufají, v Rakousku a Francii jsou však zřetelně rozeznatelní. V Izraeli žije zbytek české židovské generace 1920-1938, proto máme k tomuto státu trochu užší vztah, než k ostatním okolním národům. Francie a Anglie tam však byly koloniální moci a jim ten Izrael vadí. Proto bych paní Hybáškovou považoval za náš přínos k objektivitě evropské zahraniční politiky.

wandy 1.12.2008 19:59

Re: Oba presidenti jsou různí, ale oba mají své slabé stránky.

také pí.Hybáškové fandím, ale zdá se mi, že tyto problémy ODS vůbec nezjímají. Je to vidět i na tom, jak propagují radar. Proč se nepoužívá argument typu: 1) Izrael je první linií obrany Evropy proti expanzi islamizmu.  2) Irán nestaví dálkové rakety proto aby je střílel na nás, ale jako odstrašující prostředek proti zásahu NATO.

Vašek 1.12.2008 10:46

Re: Oba presidenti jsou různí, ale oba mají své slabé stránky.

Něco dobře(první odstavec),něco nepřesně.VK se rozhodně nepřizpůsoboval nomenklatuře,neintrikoval.Problémy způsobuje nedostatek taktiky a následná nepříjemná úpřimnost vytáčející řadu lidí a pak nebetyčná zarputilost nejen ve sportu,ale i při prosazování vlastních názorů,které jako u všech nejsou v souladu s převažujícím míéněním.Nezachraňuje zeměkouli před oteplováním,naopak oteplování připouští jako přírodní mnohokráte opakovaný jev,kterému se nutno přizpůsobovat a ne čelit dalším zbídačením chudých národů.Podraz na Topolánka "za zásluhy o své zvolení"je evidentně první charakterový renonc a sázka na Béma v nesprávnou dobu vč.obětování ODS za LS je vyslovený úlet VK.

PROKOP BUBEN 1.12.2008 10:59

Re: Oba presidenti jsou různí, ale oba mají své slabé stránky.

Jak vidno tají i modré ledovce, nikoliv jen ty arktické.....

Magor Milda , Mgr. etc. 1.12.2008 16:50

Re: Oba presidenti jsou různí, ale oba mají své slabé stránky.

nuže, tomu oteplování je srdečně jedno, co si o něm myslíme, dokonce ani nějaké viditelné omezení  tím, že se lidstvo se Země ztratí, by se sotva dalo změřit. Současnými politickými rozcvičkami, zdaňováním aut a odpustky na spalování uhlí se pro přírodu nemění nic, uhlí se spálí, auta vše spotřebují. Za peníze, vydřené z poplatníků, budou létat služební letadla kolem zeměkoule, spotřebuje se vše opět tak, že tím paradoxně to zatížení atmosféry jenom vzroste.

Náhodou zde V. Klaus trefil opravdu sporný bod, pochybuji však, že by o tom sám opravdu něco pochopil.

Cricket 1.12.2008 9:12

Já bych se ohradil

V prvním odstavci jste použil spojení "... nám to naše humánní medicína naštěstí neumožňuje".

Já říkám "naneštěstí" a to také souzní s vaším závěrem, neboť blbové a zblbnuvší (nejen presidenti), jsouce ponecháni naživu ovlivňují svojí činností naše životy například tím, že volí, nebo taky nevolí. Tím nechávají nás poddané ve spárech svých vyvolených (a nemyslím tím zase jen presidenty) čímž ohrožují naše životy více, než priony. Chyba je tedy buď v medicíně, nebo v tom, že volební právo je všeobecné a rovné (to ale taky mohlo být zapříčiněno aplikací humánní medicíny) ;-D 

hlava22 1.12.2008 8:49

Něco tam chybí.

Pan Bárta opomněl  využití ČNB v Sarajevu.

cesko 1.12.2008 8:32

Ano, velmi hloupy clanek

nebot, srovnavat prezidenstvi jesitneho p. Klause, ktery svymi osobnimi nazory skodi cesku,  s p. Havlem, ktery svym prezidenstvim uvedl cesko na vedomi sveta, je prinejmensim nestastne.

kopec 1.12.2008 8:53

Re: Ano, velmi hloupy clanek

Kdyz dva delaji totez, neni to totez.

Štváč 1.12.2008 8:16

jste drzej

srovnávat Havla s chameleonem. Klaus nemá jednu dobrou vlastnost, byl léta zbabělý a lhal před volbou prezidenta s důkazem záznamu. Havel je člověk uznávaný ve světě (není přátelé ?) Klaus jen v Moskvě, jinak je za pitomce. Tak pozor.

hamar 1.12.2008 7:23

Takže za krizi v roce 1997 ...

... *hroutící se hospodářství, měnovou krizi, nečisté spozorování ODS ... ... může expresident Havel a posléze za zvolení Topolánka do funkce šéfa ODS. Zajímavé poznatky - asi jsem žil v jiné ČR. V té "mé" ČR populista Klaus hlásal pravicovou politiku, ale dělal populárně - socialistickou spojenou s vytvářením kapitalismu metodou tunelování a výsledkem bylo* ...

Radim 1.12.2008 8:17

Re: Takže za krizi v roce 1997 ...

absolutní souhlasR^

ll 1.12.2008 7:15

Klaus měl s Kaslem problémy? Nepamatuji se

Naopak. Podporoval ho na pražské radnici, Kasl vedl předvolební mítink na václaváku, pak Kasl během noci prozřel, vystoupil z ODS a spolu s Havlem dělali hepenink na Hradě.

Pan Bárta má velmi krátkou paměť.

Ale 1.12.2008 7:44

Re: Klaus měl s Kaslem problémy? Nepamatuji se

Klaus několkrát Kasla podržel proti snaze jej odvolat, v roce 2002 byl Kasl v situaci, kdy bylo jasné, že po podzimních volbách jako primátor za ODS skončí. Stejně jako Bém dneska hledal cestu k záchraně svojí kůže - a stejně jako Bém dneska pomocí podrazu na druhou

Jartep 1.12.2008 6:36

Osobnosti české politiky

Společný jmenovatel: chorobná ctižádost, kombinovaná s nedostatkem schopností

derik 1.12.2008 6:11

Nejak jsem ten clanek nepochopil

Co je spatneho na tom kdyz se nekomu nelibi zasadni odchylovani ODS od sveho programu? Co je spatneho na tom ze nekdo nepodporuje kandidata na predsedu ODS ktery prohral volby, podleha Zelenym a Lidovcum, a slibuje prosazovat LS? To je naopak dobry priklad toho ze nekomu zalezi na budoucnosti. A podpora nove, proti-LS strany pokud vznikne? To neni zadne rozbijeni. To je pokus o napravu ODS a pokud se to nepodari tak pokus o vyplneni uvolneneho prostoru novou stranou. Tak aby nepropadl zadny pravicovy hlas. Topolanek muze mit hlasy volicu kteri chteji LS a muze mit i hlasy byvale US, DEU, atd. A nova strana muze mit hlasy volicu kterym se takove smerovani nelibi. Pokud se na necem takovem Vaclav Klaus a "blizky okruh" podili tak je jim treba prat hodne energie a pokud nekdo muze tak i pomahat.

Ale 1.12.2008 6:24

Re: Nejak jsem ten clanek nepochopil

Kdyby se ODS skutečně odchylovala od svého programu a nebo od programu, který platil za VK, tak by deregulaci nájemného nemuseli za ODS dělat socialisti a poplatky u lékaře by zavedl ministr Stráský.

Zatímco pro Klause bylo normální, že v roce 1997 prohlásil na VR, že programovým dokumentem ODS je dohoda s ČSSD o toleranci menšinové vlády, dneska tvrdí, že je politika ODS vyprázdněná, přestože koaliční program sleduje volební program ODS alespoň v té míře koaličního kompromisu a síly koalice ve sněmovně

George 1.12.2008 10:23

Re: Nejak jsem ten clanek nepochopil

souhlas s Derikem. Bárta je dobrý pozorovatel (výjmečně dobrý popis udáostí 1997), ale není schopen pochopit motivaci proč.  To, že by některému politikovi mohlo záležet na tom, co tady bude za 20 let je pro něj asi nepředstavitelné. 

Petr Vileta, balík z Plzně :-) 1.12.2008 4:30

jestli to nebude jen vekem

Mozna, ze zadna zahada neni, mozna to vsechno je zpusobeno jen a pouze vekem. Rozhlednete se kolem sebe po lidech nad 60 let. Ano, ono jim to porad "mysli", ale uz trochu pomaleji, neberou v uvahu nejnovejsi udalosti a skutecnosti, ziji jako by o par desitek let zpatky. To neni dusevni nemoc, to je proste stari a potka to kazdeho. Nekoho v sedesati, nekoho v sedmdesati. Myslim, ze by se melo uzakonit, ze i prezidenti musi povinne odejit do duchodu po dosazeni zakonem urcene vekove hranice. :-D

Ale 1.12.2008 5:09

Re: jestli to nebude jen vekem

U kardinálů to je 80 let věku, pro papeže to neplatí, ...

Petr Vileta, balík z Plzně :-) 1.12.2008 5:19

Re: jestli to nebude jen vekem

a bylo videt, jak to u Pavla janevimkolikateho dopadlo, to bylo ke konci uz trapne. Ackoliv jsem bezverec, predchoziho papeze jsem si vazil. Ovsem ten konec byl nedustojny, to uz byla jen cvicena opice pro ukazani davu.

Drx 1.12.2008 6:29

Re: jestli to nebude jen vekem

Churchill vyhrál válku v 80ti. Znám 50tileté mimoně. Takže věkem to asi nebude. Přečtěte si Mňačka "Jak chutná moc" a bude Vám to jasnější.

karas 1.12.2008 8:42

Re: jestli to nebude jen vekem

R^R^R^