26.2.2024 | Svátek má Dorota


Diskuse k článku

POLITIKA: Hradní prionity

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
jan 1.12.2008 13:44

Re: Slibuji na svou čest, že svůj úřad budu zastávat v zájmu všeho lidu a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí.".

já bych s vámi i disktutoval boužel s váma celkem souhlasim- nelíbí se mi jen bod 4) Klaus nepřekrucuje nález ústavního soudu dle mého názoru ho zpochybňuje a nerespektuje což pokládám za ještě horší 5) zakládat vlastní stranu klidně může ale ať netvrdí že je nadstranický k bodu 6) těch atd tam je spousta nadbíháním rusům počínaje, krytím šmelin při transformaci (proč asi?) konče

yorik 1.12.2008 13:46

Re: Slibuji na svou čest, že svůj úřad budu zastávat v zájmu všeho lidu a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí.".

Použijte posuvník.

VLK 1.12.2008 12:05

Ta zkratka...

Ta ykratka té nemoci... ehm... není to v případě politiků... ehm... něco jako OBSE?

yorik 1.12.2008 11:39

Důstojvenství prezidentského úřadu

spočívá podle autora v tom, že prezident bude klást věnce, přebírat lejstra od velvyslaců, podepisovat každou blbost, kterou na Hrad pošlou a jinak držet hubu. Zvláštní oblibu si Václav Klaus získal u zelených všech odstínů. Od oslavného projevu jejich předsedy ve Španělském sále, přes tu "lesní zvěř" až po toho zeleného disidenta. Teď si tato partaj vzala za své, že zmákne v parlamentu Lisabonskou smlouvu jako nějakou vyhlášku o dobytčím moru. Nejlépe do Štěpána. Právní expert zelených a nejmenovaného deníku by si mohl uvědomit, že jediným opravným prostředkem proti Lisabonské smlouvě je opuštění struktur Evropské unie. Je třeba vážit dlouho a odpovědně tento zázazek. Jde o více, než to předvánoční porcování poslaneckého prasete.

janoryna 1.12.2008 12:39

Re: Důstojvenství prezidentského úřadu - opuštění

eu je sice jediný, ale za současné situace taky jedině rozumný opravný prostředek. když se tam nedokážeme domluvit už teď, tak co tam pohledáváme ?

yorik 1.12.2008 13:51

Re: Důstojvenství prezidentského úřadu - opuštění

Postavení občanů EU se po ratifikaci změní. Dost bych se divil, kdyby toho řada našich bývalých spoluobčanů nevyužila. Dovedu si představit, čím bych argumentoval já. Nedovedu si představit čím, ten evropský soud. Nechci malovat čerta na zeď, ale dovedu si představit i reakci lidí, kteří tento stav umožní nastolit. " Tohleto jsme nepředpokládali" 

milan007 1.12.2008 11:23

autorovi

Pokud vezmu jen jedno kriterium hodnocení Vašeho elaborátu, to jest kdo z diskutujících s Vámi souhlasí, vychází mi , že jste napsal hodně zjednodušující , ba přímo hloupý článek.

von 1.12.2008 11:19

Jako obvyčejně - dilema!

Analyza pana Bárty je přijetelná, ale jako obyčeně - bez východiska. Zdá se, že jsou v podstatě možná dvě řešení  - buď  dosáhnout výměny celé garnitury všech polistopadových politiků, nebo "vyměnit všechny voliče"! Jednodušší je samozřejmě varianta první, ale bohužel je v demokracii pevně svázána s tou druhou. Takže ....?

brok 1.12.2008 10:44

bude to asi tím hradem

Ti z nás, kteří si alespoň trochu pamatují dějiny vědí, že už přemyslovští králové propadali stejnému vývoji. Poslední (Václav III) a předposlední (Václav II) zemřeli poměrně mladí a do této krize se nedostali. Jinak stejné schema. V mládí skvělý panovník, úspěšný diplomat a politik. V pozdějším věku vrtošivý a samolibý hlupák.

PROKOP BUBEN 1.12.2008 11:22

Re: bude to asi tím hradem

Vy jste historický kulobrok člověče.....

L'ego 1.12.2008 10:23

Takový hodný kluk to byl

"Václavu Klausovi bylo možno vyčítat ledasco, ale doposud se vždy snažil přizpůsobovat sebe úřadu, nikoli úřad svým libůstkám"

To jako myslíte vážně? A kde jste byl posledních 10 let? Na Madagaskaru?

jan 1.12.2008 10:33

Re: Takový hodný kluk to byl

hehe tohle mě taky pobavilo

1946 1.12.2008 9:54

poznání

Oba nejvyšší státní úředníci se patrně nechtěli smířit s poznáním, že jsou v naší společnosti jenom prezidenty. Některé jejich kolegy např. v Německu či Švýcarsku to holt tak nebere. Nakonec bude mít kus pravdy nezkušený Liška o nadcházející nutnosti to prezidentům včas vysvětlit.

PROKOP BUBEN 1.12.2008 9:28

JAK VIDNO

Autor srovnává nesrovnatelné hodnotou i časem......Každý soudný jedinec musel již v průběhu devadesátých roků a nejpozději při stvoření Oposmlouvy poznat KVALITY naší kLause.....Netvrdím, že V.Havel nespáchal přehmaty, ovšem zdá se, že byl především POUŽIT a jeho odpor vůči svému následovníkovi v úřadě byl od počátku, kdy se tento vtíral do vedení OF - na místě.....

Miloš Zfrantišku 1.12.2008 9:28

Havel má své chyby,

ale nelže a neškodí.

hlava22 1.12.2008 9:45

Re: Havel má své chyby,

pokud považujete operace ČNB ( Tošovský ) před Sarajevem za neškodné pak opravdu neškodí.

jan 1.12.2008 10:22

Re: Havel má své chyby,

no srovnávat havla a klause to bych moc neriskoval - gigantičnost klausova másla na hlavě způsobuje že se chová tak jak se chová - havlovi šlo o morálku a demokracii západního typu klausovi o vlastní moc a teď  zřejmě o destrukci EU proč? přiblížení čr k rusku proč? nainstalování střídačky vlád socdem a ods případně jejich kooperace proč?

hlava22 1.12.2008 10:26

Re: Havel má své chyby,

tak,tak. V rámci morálky bylo nutné naslibovat komančům beztrestnost výměnou za podporu při volbě.

jan 1.12.2008 10:29

Re: Havel má své chyby,

vyjadřujte se konkrétně takovýhle plivání nemá smysl

hlava22 1.12.2008 10:34

Re: Havel má své chyby,

to není plivání, VH byl zvolen komunistickým NS. Vyjednáváním se pověřil Čalfa. Sám nijak důrazně nepopírá, že používal metodu cukru a biče. Politika je svinstvo, neumazat se od ní je dost kumšt.

PROKOP BUBEN 1.12.2008 10:39

Re: Havel má své chyby,

No viděl bych rozdíl i při zvednutí komunistických paciček při první volbě Havla a škemrání a balkonování s Grebeníčkem a nakonec i mafiozní úmluva při volbě druhé.....Lidovci koukají  doposud na slib restitucí, jako tele na stará, totiž kLausova vrata....

hlava22 1.12.2008 10:49

Re: Havel má své chyby,

já si zas vzpomínám na nějakýho Sládka.

jan 1.12.2008 11:06

Re: Havel má své chyby,

pliveš hlavo22 piš pořádně nebo vůbec co nějakej sládek - nakonec tu budeš fňukat že havel po revoluci slíil světový mír a nesplnil to jako nějaký plačky co sem chodí nadávat na život

hlava22 1.12.2008 11:19

Re: Havel má své chyby,

nic než fakta. Poslanec Sládek strávil volbu VH ve vyšetřovací vazbě, takže nebyl přítomen a VH rozdílem jediného hlasu byl zvolen presidentem. No a když došlo k soudu, tak byl Sládek osvobozen. A prokurátor se neodvolal. Jak prosté milý Honzo.

Štváč 1.12.2008 13:11

Re: Havel má své chyby,

hlava 22 lehce natvrdlá asi neví, že se "sládkovci" byli protiHavlovi taky všichni komunisti. Ví, jen to je malý hajzlík.

badaxe 1.12.2008 12:20

Re: Havel má své chyby,

zavřít poslance je asi horší než "vyjednávat" a právě to venda veškrna udělal, kdyby byl tehdy republikán Sládek v Parlamentu byl by veškrna nezvolen a jeho "dáma" by si mohla hubu uhvízdat. To je bohužel fakt. O tom že by chtěl někdy normální standardní demokracii si můžete jen nechat zdát, nikdy nechtěl politické strany, které právě ke standardní demokracii patří, chtěl jakési rozbředlé "lidové" hnutí které by poskakovalo jak si on pískne.

jan 1.12.2008 13:54

Re: Havel má své chyby,

to co tehdy předváděli sládkovci bylo k zblití, sládek sám měl jít sedět už jenom za to že fyzicky napadl nějakou kolemjdoucí pani  byl to cvok, že tehdy havel málem nebyl zvolen byl trapas vládní koalice, havel sám se do funkce necpal (viz Občan Havel)  - to že ho nemáte rádi celkem chápu, havel je totiž svědomím národa, upozornuje na morální poklesky, varuje před konzumem jistě jsou lidé kteří si raději nechají hladit ego od klause a upokojí své špatné svědomí  z totáče kde v lepším případě drželi hubu a krok, když si poslechnout že vlastně byli disidentni když kradli materiál a chlastali v práci.

Dalším pak vadí, že havel komunisty nepozavíral - zaprvé havel neni a nebyl bůh jestli jste si toho nevšimli, za druhé demokracie se nezavádí tak, že se bez soudů pošle do vězení statisíce lidí, za třetí tehdy se dost věcí dělo za pochodu asi nidko nečekal že za dvacet let budeme v EU NATO, že budmee bohatý, že skoro každý bude mít auto myčku na nádobí mobil a plazmovou televizi dvě dovolený v zahraničí ročně - tak už kua přestaňte kušnit a zkjuste taky něco dělat sami, nečekejte co vám kdo dá zadarmo

Sýček 1.12.2008 18:06

Jene, Jene, to je vážná věc

že Havel se do funkce necpal, no to vykládejte hlavně na Slovensku a přátelům Dubčeka. Trochu tím narušujete Havlovu pravdomluvnost, již tak dost pošramocenou. Mnoho lidí je Havlem znechuceno, zejména pro jeho sebeoslavu - zřídil si vlastní muzeum i film o sobě nechal natočit. No ano natočili to nezávislí filmaři a muzeum zřídili přes jeho odpor, že. Inu můžete si myslet, že Havel je svědomím a upozorňuje na poklesky - jenže jak. Poslední jeho věta, že nechápe, proč musí společnost pořád růst, je jen výrazem jeho hlouposti. Zapadá k dalším jeho nezapomenutelným výrokům, třeba nad zaplavenou Moravou si liboval, že konečně se naše zem zbaví těch příšerných komunistických paneláků. Havel nemá autoritu k tomu aby byl svědomím národa, jen k tomu aby se mu národ smál jako senilnímu mocnáři.

Venca 1.12.2008 18:16

Re: Havel má své chyby,

Absolutni souhlas Honzo, vidim to uplne stejne.

Pepino 1.12.2008 11:29

Re: Havel má své chyby,

Podle mne jim šlo v první řadě o plat,teda o velké peníze.pokud by si někdo myslel,že je to závist tak já se nikdy do předu necpal,protože peníze jsou v mých prioritách na posledním místě,i když bez peněz se žije těžce ale s čistým štítem.