1.3.2024 | Svátek má Bedřich


POLITIKA: Hloupost se šíří všemi směry

21.3.2016

Že ministr Jiří Dienstbier ve stylu „jednou synek potentáta, vždycky potentát“ zastává jednu z nejzbytečnějších agend, lidská práva a rovné příležitosti, a že mu zároveň s těmito předpoklady naloží ještě agenda legislativy, je již samo o sobě dost velký průšvih. Je to smrtelné spojení, protože tak zaplevelení již beztak plevelné legislativy dostává nový, netušený rozměr. Daleko horší však je, že se „konečně“ s vervou intelektuálním lenochům vlastní pustí do genderového narovnání příležitostí, je vyvrcholením této tragédie. Vlna genderového rovnostářství je tím nejhorším výplodem tzv. lidskoprávní agendy a je také předzvěstí definitivního úpadku západních civilizací, a to bez ohledu na kontinent, kde se zrovna surfování na ní provozuje.

Pronikavý myslitel Dienstbier, patrně po mnoha bezesných nocích, dospěl k názoru, že v Česku je málo žen ve vedoucích funkcích, a tak vznikl v jeho hlávce „akční plán“, jak to změnit. K vypracování akčního plánu si vybral ku pomoci další čestně geniální nadbytečnou gážistku Lucii Zachariášovou, tímto vedoucí vládního Oddělení rovnosti žen a mužů (dovedete si představit nádhernější Abteilung, jaká tam asi je denní agenda a jak to tam v těch mozkovnách musí bzučet?). A spoluautorka tohoto akčního plánu vysvětlila, že plán pracuje s předpokladem, že ženy nyní čelí různým znevýhodňováním, tzv. skleněným stropům a je třeba přenastavit podmínky pro výběr lidí na vysoké pozice. Cílový stav je dosažení 40 % hranice ženského podílu do roku 2020 a basta. Jen nevím, proč zrovna 2020, proč ne 2021 do 30. června, než budou prázdniny třeba, ale to je už podružné. Nejlepší na této hovadině je, že akční plán tohoto naprosto zbytečného úřadu (jehož cílem je jiné úřady zaměstnávat blbinami podobného ražení) obsahuje 38 úkolů pro ministry na následující dva roky. Ti nebožáci se teď k tomu budou muset vyjádřit. To bude vypitých lahví, to bude popsaného papíru.

Skvělé dále bude, že této stupidity nezůstane ušetřen nikdo. Slyšte: ministerstvo vnitra má upravit zákon tak, aby kandidátky k volbách do sněmovny, krajů nebo Evropského parlamentu musela tvořit aspoň ze 40 procent ženská jména. To lze pochopit tak, že partaj nebo hnutí, které nesežene tolik bab, bude buď z voleb vyřazeno, anebo nastoupí genderová policie, pozatýká potřebný počet ženských a donutí je kandidovat pod pohrůžkou trestu odnětí svobody. Ale pozor na případy, kdy by sice na kandidátce byla ženská jména, ale ve skutečnosti by se za tím skrýval muž. Pro ten případ se patrně bude zrcátkem upevněným na selfie-tyčce koukat pod sukně na nádobíčko. Navíc úřad výtečníka Dienstbiera bude také zkoumat, jestli předvolební kampaně neobsahují genderové stereotypy. Asi že na billboardech nebudou prsaté kandidátky nebo budou mít prsa zamalovaná, začerněná anebo zploštěná a běda, bude-li v sukni, bestie jedna. Laura Janáčková už si svůdně nelehne na billboardu (jak já bych ji, krasavici inteligentní, volil, kdyby byla v mém obvodu!). Na plakátech budou nějaké bezpohlavní vycmrdliny a který kandidát muž bude mít prsa, tak si je stáhne šerpou. Tak.

Pod dohledem také budou lidé na vysokých postech ve školství, vědě, ale třeba i v médiích nebo sportovních organizacích, vyhrožuje akční plán. Český statistický úřad bude shromažďovat a zveřejňovat informace o zastoupení žen na vedoucích pozicích. To je nádhera, bude třeba zaměstnat (genderově vyváženě) stovky nových statistiků. Také se nastaví transparentní pravidla pro výběr do rozhodovacích pozic, čemuž neuniknou korporace s majetkovou účastí státu a státní podniky. Jak nebude 40 % hajných a polesných v r. 2020 lítat po lesích při těžbě v sukni, zavřou generálního ředitele, až zčerná.

Soudím, že pod vlivem tohoto šílenství se za čas ještě (a nabude to dlouho trvat, že, pane Hromado?) přidá povinný podíl homosexuálů a lesbiček (na ty nelze zapomenout, vždyť je přece tak krásné a nezbytné být jinaký), také těch, co jsou pod obojí (na naftu i benzín), muslimské ženy přibudou (to rozhodně, hlavně ty s burkou se budou krásně vyjímat). Zavede se povinně, že alespoň 40 % všech manželek v manželství budou ženy, a co já navrhuji, je třeba genderovou rovnost prosadit i do sportu. Kde je první na bedně chlap, na 2. místě musí být žena. Když na druhém místě na bedně žena, na prvním lesba a naopak, a tak dále. Je třeba být důsledný a tvrdě se s tím poprat. Jinak nás EK podrobí tvrdé, zničující kritice.

Teď zvážním a pravím: hloupost, stejně jako zvuk i kruhy na vodní hladině se šíří všemi směry. Nikdo jí neunikne. Dochází těm bláznům, že tak především nejvíce uškodí ženám, které prostě budou ve funkcích pro srandu, protože z povinnosti, ať na to mají nebo nemají? Jistě že ne. Říká se, že Bůh nedělá chyby. Jenže když tvořil tyto genderové šílence, tak mám pochybnosti. Spíše ale věděl, co činí, a vystavuje nás těžké zkoušce, jak to vše bojovně přežít. V Německu už to mají – v čele je Anděla, hned za ní genderově vyrovnaně, leč v opačném gardu bezpohlavní Altmeier a Gabriel (oba nosí podprsenky). A panečku, jak je to pro genderově se postupně vyvažující Německo a potažmo EU přínosné.