22.2.2024 | Svátek má Petr


Diskuse k článku

POLITIKA: Hlavní figurou na šachovnici je prezident

Ač každý den slyšíme, že premiér je slabý, že se rozbil a nefunguje, je to jen důsledek hry pana prezidenta, který ví, jak fungují globální šachy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Čech 19.7.2019 12:30

Re: Žádné masové protesty by nenastaly, pane Hvížďalo.

Jaká je ta většina rozumných lidí? Stačí se podívat na výledky posledních voleb. Politické strany a STAN dosáhly podle některých lidí výrazné většiny - 50% hlasů voličů. Přinejmenším polovina voličů je tedy rozumných. Není to sice skutečná většina, ale přece. Prezidenta volila většina a přímo. Spotřební zboží jsme i kolem roku 1993 vyváželi na západ velmi hodně. V té době jsem se pohyboval m.j. v oblasti obchodu tímto zbožím, takže o tom něco vím. Zejména však znám situaci v textilním a oděvním průmyslu. Fabriky skoupili cizí "podnikatelé" a nechali je zkrachovat. Klaus odmítl regulaci dovozu z Číny a tento dovoz směšně levného a vysoce nekvalitního zboží český průmysl zlikvidoval. Osobně jsem viděl celní deklaraci na pánské manšestráky v ceně 3,50 Kč. I ten knoflík nad poklopcem měl vyšší cenu, než za jakou byly dováženy celé kalhoty. S tím CCCP neměl co dělat, byla do idiocie našich lidí v čele s Klausem, Dlouhým, Kalouskem a jim podobných.

M. Prokop 19.7.2019 16:20

Re: Žádné masové protesty by nenastaly, pane Hvížďalo.

Konzumní textilní a oděvní průmysl krachnul v celé EU. Zůstaly jen drahé speciality.

Za to nemůže Klaus, to je běžná tržní zákonitost. Cla jen zdraží zboží pro zákazníky a pokud něco uchrání, tak jen za cenu zaostávání.

P. Čech 19.7.2019 16:36

Re: Žádné masové protesty by nenastaly, pane Hvížďalo.

To jsou jen hloupé teoretické Klausoviny. V celé Evropě zkrachoval textilní průmysl ze stejného důvodu jako u nás. Legalizací dovozu čínského šmejdu. Šmejdu, který je extrémně levný a tudíž mnoha lidmi žádaný. Až tito lidé zjistí jakou má skutečnou kvalitu, je pozdě. To není tržní záležitost. Každý stát má možnost se bránit dovozu nekvalitního šmejdu mnoha způsoby. U nás např neexistuje kvalitní oděvní zboží za rozumnou cenu pro střední vrstvu obyvatel. Jsou k mání buď nehorázně předražené značkové výrobky, jejichž kvalita je sice střední, ale cena neúměrně vysoká a na straně druhé levný nekvalitní šmejd. Normální výrobky, které dříve produkoval náš průmysl zcela chybí.

J. Richtter 19.7.2019 15:40

Re: Žádné masové protesty by nenastaly, pane Hvížďalo.

Tak ty se už nemnož.

F. Houžňák 19.7.2019 6:47

A Hvížďaly se nikdo na nic neptá a všichni na něj

zvysoka kálejí, a to ho deptá, v noci nemůže spát a píše takovéhle výplody.

J. Elias 19.7.2019 6:25

A většina by se generální stávky nezúčastnila. A co pak? Pane Hvížďalo " počkejte do voleb, spadnou"

P. Čech 19.7.2019 7:06

Re:

V roce 1989 při skutečné generální stávce lidé protestovali proti vládě jedné strany (ono tomu bylo trochu jinak, ty vládnoucí strany byly čtyři pod vedením jedné z nich - KSČ). Dnes je to v podstatě stejné. Pouze těch stran je více a svou moc nad občany si volně vysoutěžují. Výsledek? V podstatě tentýž. Vláda jakýchkoliv spolků(politická strana není nic jiného než spolek naprosté menšiny občanů) nad občany jako celku je vždy odsouzeníhodná. Občané si totiž dovedou vládnout sami a k tomu zásadně politické strany nepotřebují. Systém vlády a moci politických stran, nastolený v devatenáctém století se obecně nepovedl a nikde ve světě pořádně nefunguje. M.j. vedl ke dvěma světovým válkám i k současnému rozdělení světa mezi t.zv. velmoci. A lidé už , sice pomalu, ale přece, dostávají rozum a od politických stran se houfně odklánějí. Zatím k občanským hnutím, protože jim nic jiného nezbývá. A nějaké neziskovky, které nedělají nic jiného než že štvou lidi proti sobě? Ty podporují jen ovčané, kteří jsou příliš líní přemýšlet a proto se rádi vzdávají své svobody myšlení ve prospěch politických stran, které je následně, také přes tyto neziskovky, ovládají.

V. Pavelka 19.7.2019 13:04

Re: No

Opoziční novinářstvo a ČT ,se chystají na mobilizaci proti Babišovi,Až výměnu popřevratové stávky za Babiše si omladina vyzkouší jací jsou borci, ve vylévání pověstné vaničky i s dítětem(Babišem).A nastolí "Štěstí",kterého je nějak málo..

A. Nový 19.7.2019 13:14

Grafománie je nemoc

Co ústavní článek č4, génie Čechu?

P. Čech 19.7.2019 16:48

Re: Grafománie je nemoc

Čl 4 ústavy - Základní práva a svobody jsou pod ochranou soudní moci. Takových nicneříkajících článků je naše ústava plná. Jakpak chrání naše soudní moc základní práva, vycházející z Listiny základních práv a svobod např Babiše proti nehorázným útokům politiků politických stran, novinářů a médií? Ono se u nás neustále žvaní něco o nějakých právech, ale zcela se zapomíná na povinnosti. Občanské povinnosti, mezi něž patří m.j. vydělávat si peníze prací. Např. svolávání a pořádání demonstrací nepovažuji za smysluplnou práci. Copak v životě dokázal Mikuláš Minář? Ani studovat se mu nechtělo. Proč také, když zjistil, že štvaním lidí proti sobě se dají bezpracně vydělávat nemalé peníze. Ústava, když už obsahuje čl. 4, měla by také obsahovat článek o občanských povinnostech

P. Grigar 19.7.2019 18:57

Re: Grafománie je nemoc

.. dle Čl.4 Ústavy ČR má každý právo domáhat se ochrany svých práv a svobod soudní cestou. Před soudem musí být prokázano porušení jeho práv. Je volební neúspěch v řádně uznaných volbách něčím takovým? Neřekl bych. Takže demonstrace jsou v tomto případě něco jako politický folklórní festival. Kdo chce, může se zůčastnit, kdo nechce, nemusí jim přikládat význam.

S taxativním vyjmenováním občanských povinností bych zacházel velmi uvážlivě. Co není zakázáno, je dovoleno.

J. Krásenský 19.7.2019 5:57

Tak nám demokracie dorazila

i na šachovnici? Král, dáma, střelec, kůň, věž a pěšec.. a president? To jako že pěšáci svrhli krále i dámu a zvolili si presidenta a, co já vím, předsedu ústavního soudu? A pravidla určují v hlasování a výklad pravidel záleží na vztahu president - předseda ÚS? A platí pro obě strany šachovnice? Pro bílé i černé? A lze proti sobě postavit stranu s presidentem proti straně s králem? Tak na takový živý přenos utkání bych se snad dokázal dívat do konce. Co jiného nám taky zbývá.

K. Šubrt 19.7.2019 5:41

Panu Zemanovi jsou všichni k smíchu,

dělá si co chce, nemá právní zodpovědnost, je si vědom, že občanská společnost mu to bude tolerovat. Vše mu projde a pana Babiše si vodí po scéně jako loutku. To vše bylo lehce předvídatelné a přesto byl zvolen. Proč? Kdo je za jeho chování zodpovědný?

R. Langer 19.7.2019 5:49

Re: Panu Zemanovi jsou všichni k smíchu,

No schválně, kdo? A myslíte si, že se mu to nelíbí? :-D

P. Čech 19.7.2019 7:14

Re: Panu Zemanovi jsou všichni k smíchu,

Proč byl zvolen? Odpověď je velice jednoduchá. Protože Jiří Drahoš mu nebyl rovnocenným protikandidátem, protože byl lepší než Drahoš. Protože si jej většina občanů přála a protože byl zvolen většínou občanů přímo a demokraticky na rozdíl od t.zv. voleb poslanců a zastupitelů krejů, měst a obcí, kteří přímo a demokraticky voleni nejsou. Jsou voleni přes prostředníky - politické strany a hnutí. Také proto byl zvolen a je podporován, ke vzteku pražských lepšolidí, většinou ostatních občanů. A štvavá kampaň pražských skupin a neziskovek, politiků politických stran a novinářů a jejich médií na tom nic nezmění.

J. Richtter 19.7.2019 15:53

Re: Panu Zemanovi jsou všichni k smíchu,

Byl zvolen proto, že většina voličů dementi. Tečka.

P. Čech 19.7.2019 16:51

Re: Panu Zemanovi jsou všichni k smíchu,

Ale ta většina "dementů" tvoří demokracii. A nebo si myslíte, že ta demokracie je tvořena 3% pouličních křiklounů?

J. Richtter 19.7.2019 18:45

Re: Panu Zemanovi jsou všichni k smíchu,

jo, to už jsem slyšel o pouličních křiklounech. Od Jardy Kojzara v rudém právu soudruhu.

D. Rajninec 19.7.2019 7:37

Re: Panu Zemanovi jsou všichni k smíchu,

No kto ? Chcete naznačiť , že prezidentské voľby boli sfalšované ? Všetci ste doma trucovali a zemanoví pacholci o sto-šesť hádzali lístky do urny ?

To isté platí o parlamentných voľbách , sfalšované , všetci ste boli proti , ale "niekto " zo Štatisktického úradu falšoval !

Nie ! Čo ste si zvolili to máte ! Viac ako 50% národa to chce takto !

Viac sa snažte , majte lepších kandidátov a vyhráte!

PS. Babiš je trestne stíhaný ? A je aj odsúdený ? Kedy , koľko dostal .....alebo ho odsúdila iba pouličná lúza ?

P. Čech 19.7.2019 18:24

Re: Panu Zemanovi jsou všichni k smíchu,

Babiše odsoudila lůza, která se nachází mezi členy a příznivci politických stran, novináři všech médií, zejména těch t.zv.veřejnoprávních a v mnoha neziskových organizacích.A lidé, kteří nepřišli k prezidentským a parlamentním volbám? Dobře jim tak! Mají, co si zaslouží. Když nebyli volit, mají teď jediné právo : Držet hubu a ctít to, co zvolili voliči. Jinak máte pravdu. Více jak 50% lidí zvolilo Zemana a menšina to musí ctít. Jinak zde není demokracie, ale anarchie. Anarchie, tvořená zejména pražskými a trochu i brněnskými lepšolidmi.