Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

POLITIKA: Hermanova hloupost, nebo intrika?

Už více než týden bouří naše jinak vcelku poklidné vody kauza nazvaná podle Čechokanaďana Jiřího Bradyho. Novináři i politici se předhánějí, kdo panu Bradymu projeví větší úctu, akademici mu přinášejí vyznamenání a občané skládají poklony.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JC

J. Cimbalnik

28. 10. 2016 4:51
obávám se,

že na celé aféře má výrazný podíl úroveň důvěryhodnosti prezidenta a jeho okolí...

0 0
možnosti
PK

28. 10. 2016 2:42
Hmm.

Kanada má jednu zásadu pro občany s dvojím občanstvím - neplete se do zákonů země toho druhého občanství, pokud je jimi dotyčný nějak zasažen, například na území oné druhé země. Řekl bych, že pan Šulc má pravdu.

Pan Janos, oproti tomu, se projevuje jako klasický Internetový troll. (Nedovolí lidem ani názor.) Česky bych ho označil jako "plivníka". :-)

0 0
možnosti
PM

P. Maleček

28. 10. 2016 2:23
Blábol čínsko-ruského řiťolezce.

Takže dle autora se téměř 90.letý člověk, jehož mravní integrita je potvrzena celoživotním konáním a řády významných zemí, se nechá zneužít k jakési intrice proti dle autora "velemravnému a velecnostnému prezidentu Zemanovi, známému kritiku zvěrstev čínských komoušů a kremelských nacionalistů".

Autorovi kape na karbid a ministru Hermanovi nelze než poděkovat že nemlčel a celou kauzu zveřejnil. Jestli mu lze něco vytýkat, tak stejně jako všem ČR zákonodárcům, že už dávno nezahájili proces odvolání zeměškůdce, opilce, lháře a agenta cizích velmocí Zemana z prezidentské funkce.

0 0
možnosti
FV

28. 10. 2016 2:36
Re: Blábol čínsko-ruského řiťolezce.

herman se odkopal tim, ze zverejnil sms, kde se jasne pise, ze podany navrh/nominace (kterych kazdorocne byva 500+) byl odlozen. z toho jasne vyplyva, ze brady nebyl zarazen mezi ty kdo vyznamenani dostanou, ale uz navrh byl odlozen.

je to stejne jako tvrdit, ze vas vyhodili z prace, ale pritom jste do firmy poslal jen svoje cv a oni vam napsali, ze vas nevezmou.

a to pomijime fakt, ze pokud by byl vybran, tak by dostal pisemne vyjadreni + by byla jeste zadost na kanadu viz clanek.

o moralni integrite bradyho ani zemana nepadlo v clanku ani slovo, tak si nevymyslejte.

0 0
možnosti
PS

28. 10. 2016 2:10
Mam dojem, ze pokud by clovek dvojiho obcanstvi,

ceskeho a jineho byl osobne v Praze vyznamenan, byl by tak vyznamenan Cech a nikdo jiny. V druhe zemi by pak proste metal strcil do kapsy.Urcite by s nim v Kanade nezachazeli jakoby za komunistu chtel nosit Zelezny kriz.

0 0
možnosti
PJ

P. Janos

28. 10. 2016 2:17
Re: Mam dojem, ze pokud by clovek dvojiho obcanstvi,

Váš dojem nemá žádný faktický význam.

0 0
možnosti
MV

28. 10. 2016 2:05
Všechny nitky se sbíhají k Hermanovi

Iniciátorem je Herman. Kdyby neškemral u Zemana o vyznamenání Bradyho, tak by žádná kauza nebyla. Brady byl nominován už dříve a taky nebyl vybrán a nic se nedělo (bodejť by se taky dělo, když to jméno v Česku prakticky nikdo neznal). Znal ho ale Herman.

V médiích tu kauzu rozvířil taky Herman. Ale proč tak pozdě, proč ne hned? Kdyby ho Zeman vydíral, jak tvrdí Herman, navíc před svědky (jak tvrdí Herman), proč Herman čekal s rozvířením skandálu až poté, co se uskutečnila návštěva dalajlámy? Proč to nemedializoval už před tou návštěvou? Mohl říct: požádal jsem prezidenta o vyznamenání pro mého strýčka a prezident se mnou chtěl udělat kšeft, že se za to nesmím sejít s dalajlámou. Ale Herman si před návštěvou dalajlámy na nic takového nestěžoval, mlčel jako hrob, sešel se s dalajlámou a až potom to údajné "vydírání" vypustil do médií.

Taky mohl Herman strýčkovi říct, když byl dle něj ze seznamu "vyškrtnut", ať nejezdí. Ale on to neudělal, naopak tahal starého pána do Evropy a tady ho vodil jako cvičeného medvěda na pouti.

Podle mne je to celé Hermanova podlá intrika, ke které zneužil nic netušícího strýce.

0 0
možnosti

J. Šimek 066

28. 10. 2016 6:09
Re: Všechny nitky se sbíhají k Hermanovi

Návrh na vyznamenání opakovaně podala PSČR, takže si strčte ty svoje spiklenecké teorie do někam :o)

0 0
možnosti
PK

28. 10. 2016 1:40
IMHO

Já si myslím, že kanadský souhlas s udělením vyznamenání se vztahuje na to aby ho onen dotyčný mohl užívat v Kanadě jako kanadský občan.

Pokud Česko udělí vyznamenání českému občanu, který je také kanadský, aniž se Kanady zeptá, tak ho Kanada rozhodně nemůže zrušit. Nemusí ho uznávat v Kanadě, ale tím to podle mne končí.

A tím pádem prohlášení Kanady o tom, že Kanada nebyla dotázána prokazuje pouze to, že Kanada nebyla dotázána. Nic víc.

0 0
možnosti
PJ

P. Janos

28. 10. 2016 2:16
Re: IMHO

Začátek vašeho příspěvku uvedeného slovy "Já si myslím" ukazuje na jeho celkovou hodnotu. Můj děda říkával že myslet znamená ho..no vědět. Asi tak.

0 0
možnosti
PJ

P. Janos

28. 10. 2016 1:32
Nenávist je špatný motiv,

a to si kavárníci neuvědomují. Jsou tak zaslepeni nenávistí vůči Zemanovi, že namísto toho, aby jeho přešlapů s rozvahou a v pravý čas použili proti němu, tak spustí úplně histerickou reakci, kterou ve své zášti naprosto přeženou a tak nakonec udělají blbce sami ze sebe. Zeman je šachysta a myslí pár tahů dopředu a nchá soupeře na chvíli si myslet, že vyhrává, ale potom.... šach mat.

0 0
možnosti

J. Šimek 066

28. 10. 2016 6:06
Re: Nenávist je špatný motiv,

Pokud by Zeman myslel pár tahů dopředu, tak by dnes pan Brady obdržel řád TGM a ne, že by ústy Ovčáčka na sociálních sítích předváděl, že umí zfalšovat e-mail, tydýte.

0 0
možnosti
JV

28. 10. 2016 0:45
Je s podivem, že tohle další neumětelství HK

pořád stojí některým psavcům za tolik pozornosti.

Pokud HK informovala pana Bradyho o udělení vyznamenání, ale nepodala patřičnou žádost Kanadě, může to mít jen dvě vysvětlení. Buď má Zeman samé neschopné spolupracovníky, anebo to byla pouhá léčka na Hermana, k níž zneužili tohoto úctyhodného pána. Že by se mýlili pan Brady a zároveň jeho žena, to lze prakticky vyloučit.

0 0
možnosti
RB

28. 10. 2016 1:39
Re: Je s podivem, že tohle další neumětelství HK

Pokud HK informovala - ale to, že pan Brady byl v kontaktu s někým, kdo se představil jako zástupce HK, není stoprocentní zárukou toho, že HK pana Bradyho informovala o udělení vyznamenání... Mýlit se je lidské - a tedy nelze vyloučit ani to, že manželé Bradyovi prostě byli oklamáni, nebo proběhlá komunikace byla zavádějící a tak nepochopili přesně, o čem je řeč.

Takže je tu třetí možné vysvětlení - intrika, která má za cíl vybudit odpor proti našemu nejvyššímu intrikáři...

Samozřejmě, všem těmto možnostem přikládám zhruba stejnou pravděpodobnost. Nevěřím totiž ani jednomu politikovi (a mám za to, že není podstatné, že jeden z nich je prezident, či druhý katolický kněz). Je mi jasné, že Zeman je schopen pro dosažení svého vydírat - a zdá se mi pravděpodobné, že Herman loboval za svého strýce. Co se událo mezitím, nevíme nikdo - a kdo to potřebuje, kloní se k té variantě, která je mu blízká...

Já mám jen radost, že pana Bradyho oceňuje naše veřejnost (a nehodlám pátrat, nakolik je to jeho pozicí " Zemanem zneváženého" (případně Hermanem zneužitého).

0 0
možnosti
DB

28. 10. 2016 0:30
Kauza Brady

Jděte už s těma intrikama někam hodně daleko. Proč by si takřka devadesátiletý pán vymýšlel telefonát z hradní kanceláře? Ten pán již obdržel mimo jiné vyznamenání i od britské královny. A to je možná cennější než to, co mohl dostat tady u nás. A pan Herman? Fakt si myslíte, že je to lhář?

Já se spíš kloním k názoru, že celá hradní kancelář je plná neschopných mameluků, což dokazuje i to, že absolutně nejsou schopni zařídit jednoduchou logistickou úlohu a to přepravu prezidenta z místa A do místa B tak, aby zajistili jeho příjezd do místa B v požadovaném čase. Myslíte si, že tito amatéři měli tušení, že v případě Bradyho se musí zeptat kanadské vlády? Já si dovolím tvrdit, že neměli.

Takže pouze došlo k totální dehonestaci pana Bradyho i Hermana za to, že hradní kancelář včetně prezidenta nejsou schopní ani ochotní přiznat svojí chybu jako už mnohokrát před tím.

0 0
možnosti
ZK

Z. Vydra

28. 10. 2016 4:09
Re: Kauza Brady

Jenom pro upřesnění, pane Bokr, pan Brady obdržel od kanceláře guvernéra Kanady pamětní medaili vydanou v roce 2012 u příležitosti 60. výročí vlády Alžběty II (Queen Elizabeth II Diamond Jubilee Medal), kterých bylo kanadským kancléřem předáno 60 tisícům úspěšným kanadským občanům, kteří v posledních 60 letech nějakým způsobem prospěli své komunitě nebo Kanadě. Obvykle se tyto medaile přidělují především občanům, kteří již předtím získali v Kanadě nějaké obdobné ocenění. Což byl i případ pana Bradyho, který získal v roce 2008 Order of Ontario, který se uděluje těm, kdo prospěli provincii Ontario.Hodnota Queen Elizabeth II Diamond Jubilee Medal je nepochybně podstatně nižší než Řád T.G.M., který je druhým nejvyšším vyznamenáním v ČR.

0 0
možnosti
BM

28. 10. 2016 0:24
Kdy pan Brady

přišel o naše občanství? Do zahraničí odešel legálně, zřejmě se tedy jedná o udělení vyznamenání našemu občanu, na to snad nepotřebujeme souhlas Kanady.

0 0
možnosti
JP

J. Pospíšil 402

28. 10. 2016 2:12
Re: Kdy pan Brady

Protože je občanem Kanady a protože Kanada má ve svých předpisech, že občan Kanady musí mít kanadské povolení na to, aby přijal vyznamenání od jiné země a protože je Kanada přátelskou zemí, je samozřejmé, že Česká republika předtím než kanadského občana dekoruje, vyhoví kanadským předpisům a o tento souhlas Kanadu požádá.

Tak se to prostě u spřátelených zemí a u občanů se dvojím občanstvím dělá.

A to se nestalo. Tedy žádný kanadský občan nebyl vybrán, aby dostal naše vyznamenání. A protože nebyl vybrán, tak ani nebyl vyškrtnut.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz