23.2.2024 | Svátek má Svatopluk


Diskuse k článku

POLITIKA: Füleho nové šaty

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Klokocka Bohumil 17.11.2009 15:20

Pro komunistu je kazdy sako dobry.....

A lid na to: Nejsme jako oni...jen blbejsi....;-D

Gardnes 15.11.2009 19:10

Licoměrník

Autor článku je typickým politickým licoměrníkem, který situací zneužívá pro skreývané záměry, většinou dehonestovat současného prezidenta a jedno, zda z osobní averzze, či jako horlivec pro federální Evropu. Nápad nahradit Fuleho z důvodu jeho politické nevyhraněnosti jen s diplomatickými zkušenostmi Švejnarem, je licoměrnost nejhrubšího zrna. Co je vlastně Čechoameričan Švejnar? Profesor ekonomie, údajně libewrál, který se však projevil politicky tak, že je ochotný spolupracovat s komunisty, kandidátem byl nejprve za ČSSD , nyn za SZ, přitom o jeho názory jsou nadmíru pružné a ohebné, podle toho, co je v jeho prospěch. Jeho ekonomické rady typu "musíme si dát pozor, musíme opatrně, měli bycho"atd. nic konkrétního, jen hraběcí rady v příkrém rozporu např. s prof. Zeleným s jeho konkrétním hodnocením i jeho konkrétními poznatky. Jde o odporný zjev, kdy Švejnar má pouze chorobnou ambici se zapsat do historie ČR a pak odejít za svoji rodinou na Floridu. Vezme vše, vším je rád, zvláště když nebude muset být konkrétní s radami, které zvládne každý student střední školy.

Pavel 15.11.2009 0:42

5 let na co ?

To si vážně někdo může myslet, že v Bruselu nevědí, že je to exbolševik a jasný kariérista ? To jako fakt nechápu, co jim v tom Bruselu má ukazovat. Snad ne diplom z Moskvy ?!

kelner 15.11.2009 16:37

Re: 5 let na co ?

V Bruselu určitě vědí, že je to exbolševik a karierní diplomat (to je něco jiného než kariérista - pro vysvětlení autorovi).  V Bruselu také vědí, že tento pán pracoval jako vyslanec u NATO takže musel být prověřen po všech stránkách. Je možné, že autorovi by nebylo umožněno ani to, aby v této instituci leštil boty přicházejícím důstojníkům. Nevím co si o Vás myslet. Mám dvě varianty. Buďto jste bývalý komunistický fízl a snažíte se zalíbit nebo naivní bl.beček, který si nevidí na špičku nosu a žvatlá.

Patron Divný 15.11.2009 18:22

Re: 5 let na co ?

První pravidlo správného diskutéra: urazit každého, na koho se podívám. jinak bych vás bral, ale těch posledních pár vět... proč?

farmar 14.11.2009 22:34

Vžyť na tom vůbec nezáleží

Macku,proč to vlastně píšeš.Čím větší blb tím lépe, jde přece jen o komisaře,ten stejně nesmí a jak víme ,ani nebude ČR k něčemu dobrý

chouan 15.11.2009 0:27

Záleží na tom ze dvou důvodů:

1) EU je třeba, stejně jako SSSR, zevnitř co nejvíce rozložit. Proto je tam třeba vyslat co největšího cvoka.

2) Špidla odklizený do Brusele nemohl současně škodit v Česku.

Proto byl Špidla jako komisař mnohem přínosnější než Fuelle.

walda 14.11.2009 18:26

Není jedno kdo tam bude

Špatná EU,špatní komisaři,stejně je to jen banda šašků,nejen komisaři ale celá EU.

AeroKarel 14.11.2009 21:33

Re: Není jedno kdo tam bude

Jo, tak nějak.

Mladej Hujer Macek asi lituje,že tam nestrčili jeho.

jerry,the stupid mouse 14.11.2009 17:04

Ano, Švejnar by byl ideální-

chybí mu jen pestrobarevná špičatá čepice s rolničkami.:-)

realista 14.11.2009 19:09

Re: Ano, Švejnar by byl ideální-

On mu ji Špidla nepředá ??

To od něj není pěkné !:-(

Klokocka Bohumil 17.11.2009 15:23

Re: Ano, Švejnar by byl ideální-

R^R^R^!!;-D;-D;-D;-D;-D....

-F 15.11.2009 16:32

Re: Ano, Švejnar by byl ideální-

R^R^;-P;-P

Jiřina 14.11.2009 14:07

Nejsme jako oni

Heslo, které ONI na svou ochranu zpitomělému davu v roce 1989 vnutili, předříkávali a v té době nic nechápající dav ho opakoval, se stalo heslem "sametového " převratu. Politická moc  vládnoucích komunistů byla s radostí předána davu s vidinou na získání moci ekonomické.  A jak známo, bez peněz se politika dělat nedá.....8-o

Pavel 15.11.2009 0:48

Re: Nejsme jako oni

Tak to je jistě pravda. Jsou nicméně na světě i jiné davy, které by takové heslo nepřijaly. Nevím, zda je to dobře nebo špatně, ale alternativa v podobě hald mrtvol mi nějak vábná nepřipadá.

Kromě toho moc ekonomická není na věky, to je "jen" startovací pozice. Je na nás ostatních, jak dlouho jim tato pozice vydrží ... . Jelikož jejich pomahači IQ nikdy nevynikali, tak by to nemuselo být tak dlouho. :-) Inflace a krachy jsou mocné zbraně ... . :-)

... 15.11.2009 23:40

Re: Nejsme jako oni

Alternativa v podobě hromad mrtvol komunistů by byla to nejlepší co tuhle zemi kdy potkalo. Takhle budeme muset počkat, než vychcípají sami - a ještě pár generací jejich dětí. Pak se z toho možná vyhrabem, i když pravděpodobněji prostě skončíme v nové normalizaci, tentokrát pod hlavičkou EU, a zase to začne znova.

josef krouman 14.11.2009 13:10

Špidla poctivě PRACOVAL?

tady přestává sranda - začíná prdel. Jaké jsou výsledky jeho práce?

J.G. Pašek 14.11.2009 15:10

Re: Špidla poctivě PRACOVAL?

Já bych tam toho darmojeda Špídlu nechal . . .  už si tam v tom Bruselu naplnil kapsy a šrajtofle. Poslat si tam jiného = nového mamelika s prázdnejma kapsama a šrajtoflema není moudré . . . 

JM 14.11.2009 12:54

PODOBNOST OBSAHU AUTOROVA POLEMTÁŘE JE MRAZIVA.

BYL BYCH JISTĚ STATEČNĚJŠÍ, NEŽ TI KTEŘÍ BYLI ZKOUŠCE VYSTAVENI,  vzpomínalo se u u nás doma na pazgřivce z řad sokolského potěru, kteří kritizovali zbabělost předcházející generace za Rakouska-Uherska. Stali se často pilnými spolupracovníky protektorátního režimu.     Opakovanoz podobnou zkušenost mám s pionýrskými vrstevníky o zbabělosti předcházející generace v protektorátní době fašistické okupace. Stali se většinou pilnými loajalisty se sovětskou okupační mocí.    Podobnost obsahu autorova poblemtáře je mrazivá.

Gambri 14.11.2009 12:24

Eurokomisařem nemůže být občan USA.

Zdá se, že to autor nechápe.

zd 14.11.2009 16:24

Re: Eurokomisařem nemůže být občan USA.

Možná, že to autor chápe docela dobře. Jeho dosavadní eurohujerské postoje byly jen maskováním a čekal na opravdu velkou ránu EU. Vždyť by je tam ze Švejnara všechny kleplo.

akiti 14.11.2009 12:18

mohl by mi nekdo vysvetlit, co to je "zkuseny diplomat"?

realista 14.11.2009 19:10

Re: mohl by mi nekdo vysvetlit, co to je "zkuseny diplomat"?

z každého průšvihu se vykecá....

Karlos 14.11.2009 12:11

Proč taková estráda kvůli komisaři?

Komisař v Evropské komisi zastupuje a musí zastupovat pouze a jedině zájmy EU, nesmí se řídit podle pokynů svého členského státu. To byste, pane Macku, možná mohl vědět. Nechápu tedy, proč se kvůli komisaři vedou takové vášnivé debaty. Jediné, co eurokomisař dělá, je získávání měsíčního platu 500 tisíc měsíčně. To by tam klidně mohli poslat mě;-) (Jan Švejnar se stal)"jasnou alternativou k postojům a politické praxi Václava Klause. Pro českou veřejnost i zbytek EU by jeho nominace byla nepřehlédnutelným výrazem toho, že se podstatná část politického spektra distancuje od postojů současného prezidenta. Mohli jsme udělat silné gesto, raději jsme zůstali při zdi... " Tento názor Vám nijak neberu, ale nesouhlasím. Je to přesně v opačně - v EU jsme alespoň trošku známí jenom díky prezidentu Klausovi. Už vůbec nerozumím tomu, proč by se politici měli distancovat od jeho postojů (obzvlášť když má podle výzkumů STEM podporu veřejnosti). Z Vašeho textu to vypadá, že v EU je jen jeden legitimní názor, a kdo je proti (třeba Klaus), měl by být co nejdříve izolován.

chouan 15.11.2009 0:16

Komisař má zastupovat zájmy EU a ne své mateřské země.

Teoreticky máte, Karlosi, pravdu.

Jenže Macek pracuje ve Francii a je zvyklý, že francouzský komisař hájí výhradně francouzské státní zájmy. Samozřejmě, že je velmi umně a diplomaticky vydává za zájmy evropského ba globálního blaha.

Se vším ostatním, co jste uvedl, souhlasím.

-F 15.11.2009 16:37

Re: Proč taková estráda kvůli komisaři?

EK ovládají západoevropští komunisté. A protože je Macek podle rétoriky komunista, tak obhajuje evropský komunismus. To komunisté u nás vždyckydávali přednost svému chlebodárci před vlastním názorem. Nebo je to podobnost čistě náhodná? Přísloví říká, že košile je bližší než kabát. Mackovi a Havlovi eviděntně ne.:-/:-/(Y)(Y)

mračoun 14.11.2009 12:06

Pan Fülle bude

nepochybně svěřené úkoly plnit bezchybně, poněvadž jediné co zřejmě umí, je horlivá služba mocným, aby se sám měl co nejlépe.

-F 15.11.2009 16:41

Re: Pan Fülle bude

Je to kariérnání diplomat, to znamená státní úředník a tak jen dělá svou práci. Nebo myslíte, že kvalifikací diplomata je pravda láska? Ta nestačí ani k řízení auta. Každý musí mít řidičák. Diplomat se nerodí, ale roste se zkuženostmi v diplomaci. nebo chcete v EK takového Chrušťova, který si zul botu a mlátil s ní do stolu na půdě OSN? I on byl vyslancem své země.

Otakar 14.11.2009 11:39

Macek, voni tu trafiku nedostali, že, tak možná příšte.

Špidla byl v Bruseli 5 let. Za tu dobu česká média ani štěk, jako kdyby neexistoval. EU komisař je prostě pouze úředník , něco jako poverenik. Nářek nad tím kdo to dostal by byl v každém případě u kohokoli. Zaplať EU pán bůh, že to dostal člověk vzdělaný ,vybavený znalostí řečí a nezapletený příliš s politiky, takže by nemusel dělat ostudu. Určitě je lepší, že to nedostal Švejnar, Remek, nebo obdobné existence. Prostě Macku nevyšlo to ani na vás. Ale je to holt nejlepší trafika, lepší na peníze , než president, prostě měl Fulle štěstí, že se nemohli dohodnout a už museli někoho nahlásit, to ale v českých podmínkách neznamená, že nebude vyměněn jako Špidla  za Teličku. Holt opět malé české poměry závist až na půdu a spousta pitomých keců, když je ale redakce platí ,co by ne, že. 

Kinski 14.11.2009 10:58

Kondicionálové úvahy jsou k ničemu,

realita je taková, že pan Füle teď ten post má. Je to tak. Co by - kdyby - pan Švejnar  atd je jen téma na špatný článek . Lze najít i  plus body této volby pro nás : alespoň to není jen balšoj těoretik , pokud by šlo o jednání  EU s Velkým Medvědem - zná ho, ví ,jak s ním mluvit, když tam byl pár let, mohl by to zúročit prospěšně . Když bude chtít a moct.