23.2.2024 | Svátek má Svatopluk


POLITIKA: Facka pěstí přes celou hubu

21.9.2009

Tak jsme jako kluci říkali tomu, když ji někdo druhému natáhnul nejdřív dlaní zprava a pak hřbetem ruky zleva . Přes hubu. Rána jak z děla, dotyčný po ní vždycky na nějakou dobu ztratil „glanc“.

No a teďka jsme takového facáka dostali my. Od momentálně „nejsilnějšího kluka ze třídy“, tedy od USA. Potažmo od Baracka Husseina Obamy.

První dojem je, že to, co předvedl Obama s radarem, je jen nová měkčí varianta hry na Mnichov, kterou hráli pánové Chamberlain a Daladier. Ti taky měli plnou hubu „reálné politiky“, vysokých ideálů a nutnosti zachovat mír. A vzadu probleskovala tichá myšlenka, že „když na to nemáme peníze a sílu (porazit agresivního soupeře), tak se nedá nic dělat a musíme někoho obětovat“. A navíc, lidi nám to spolknou, co je jim i nám do nějakých východních Evropanů. Které, jak pravili tehdá, nikdo nezná a dneska praví, že berou našim „instalatérům“ obživu.

Ukazuje se, že ze skupiny lidí kolem Obamy skutečně nikdo nemá o Evropě, najmě o té východní, ani páru. Že Obama není žádný myslitel, ale spíš jen reklamní bublina vytvořená píáristy, se zdá být jasné už delší dobu. Ale že by byl on a jeho poradci takoví tupci, aby si nezjistil ani to, že si za datum, kdy sdělí Polákům, aby se šli „vycpat“ a že jsou jim milejší Rusové, vyberou zrovna den 70. výročí ruské okupace Polska, to není jen neomalenost a hloupost. To už je chucpe.

Ofšem, jak dodávají všichni levicoví intoši, Poláci i my si zato můžeme vlastně sami. Neb jsme nebyli jako jeden muž tvrdě na straně USA a radaru, a někteří si dokonce dovolili pochybovat a jiní se nechali zmanipulovat ruskou rozvědkou a propagandou. No, já si myslím, že by měl radar v Česku být, ale že ausgerechnet nejlepší místo je u Plzně, o tom mám vážné pochyby..

Navíc jaksi dumající intelektuálové neberou v úvahu že druhá strana –agresor, což je v tomto případě Rusko - zpracovávalo a mistrně zpracovalo místní i světové mínění v český neprospěch. Ostatně, oni to soudruzi z KGB mimořádně dobře umí od dob pořádání „mírových pochodů“ a jiných legrácek.

Takže se mlčí o tom, kdo že vytvořil, zaplatil, zorganizoval za pomoci KSČM, ČSSD, Greenpeace a hnutí Ne základnám uprostřed obou států hlasité „páté kolony“. Takže, praví píšící a mluvící rozumbradové, vždyť ty Češi a Poláci jsou vlastně proti radaru, že jo?!?

Také se ihned po vyhlášení konce radaru v ČR ozvali po celé Evropě a přilehlém okolí hýkalové, jak je to vlastně bezvadné, že to takhle popadlo. Mír bude opět zachován! Jako bych četl noviny z roku 1938! Ještě čekám, že Sarkozy pronese zásadní projev, jak tohle rozhodnutí zajistí mír pro celou generaci.

A stejně jako tehdá mnoho „intošů“ bude hledat spásu tu v Říši, .pardon, v Německu, tu v Moskvě a tu ve zpěvu hymny o krásách bezbřehého pacifismu..

Radar ovšem, jak ví každý, kdo má v hlavě aspoň jeden závit, nebyl vlastně vůbec proti ruským raketám. Ale byla to kotva proti pronikání ruského vlivu k nám a vůbec do střední Evropy. Jistě že ne dokonalá, ale aspoň nějaká. Tedy „jistůtka“. To je to, o co vlastně šlo. Ostatní jsou jen kecy. To ví Putin, Obama i Paroubek. Dneska to vypadá tak, že se Obama potentoval jako uličník před vyhrožujícím Putinem a aby se mu vlichotil, tak nám normálně veřejně nafackoval. To je tedy nový a morální „vůdce svobodného světa“???!!!! Fakt jsme se dočkali!

Mimo jiné, takovéhle věci, jako odstoupení od smluv a zvláště vojenských, se připravují dlouho dopředu. Takže žádné výmluvy, že by to nepočkalo pár dní. Mnichov připravovali také nějakou dobu. Pak to spolu pěkně bez nás upekli a Háchu pozvali k Hitlerovi. Ten - tedy Hácha - už se z toho nikdy nevzpamatoval. Teď skončil radar, NATO a USA si padají do náruče. A Klaus údajně pojede za pár dní do Moskvy?! Copak se tam asi dozví? A nesekne to s ním taky? Nevím, nevím, vypadá to, že Hácha byl daleko proti-nacističtější í než Klaus proti-kágébácký.

Takže: dostali jsme veřejně a bez výstrahy nafackováno. A stojíme momentálně v politické evropské aréně jako telata.A ministr zahraničí ČR pak plácá blbosti o česko-americkém kosmonautovi.

To by nám ještě tak chybělo! Nějaký „kapitalistický Remek“. A jak známo, ten byl z hlediska budoucnosti a jako „záplata“ na nasrání národa po okupaci ČSR vojsky sovětů platný jak mrtvému zimník. A podobné by to bylo i dnes. Jedině snad že by případně ten nový Remek dostal v budoucí Unii evropských socialistických republik místo v parlamentu. Bezva trafika.

Mimo přímého amerického politického a diplomatického morálního nafackování jsme se ihned dočkali i doprovodných jevů. Francie, věrna své tradici a dnes už neskrývané nechuti ke všemu východoevropskému, se hlasitě zaradovala. „Naši ruští přátelé to jistě ocení…“ jásal směrem k Moskvě Sarky. Možná si Sarkozy myslí, že se jednou dočká místa generálního tajemníka zfinlandizované Evropy, žijící pod „rukavodstvom Maskvy“. Hergot, ten chlap čím dál tím víc připomíná karikaturu Napoleona s morální a duševní kvalitou polosenilního maršála Pétaina po roce 1941.

Barlusconi zase vyhrožuje, že vyhodí všechny, kdo nebudou ve fšem „držet basu“ - včetně kámošení s Moskvou - tedy Poláky, Čechy, Iry a možná i Angličany, ze skutečné EU a udělají se se Sarkym pro sebe. Jo a vezmou taky Merkelovou.

Ihned se také snaživě, přímo hujerovsky přihlásil nový šéf NATO. Pan Rasmussen „přivítal toto moudré a zodpovědné rozhodnutí“ a nabídl ruku Rusku k otevřené spolupráci. Co tím myslí, se přesně nevyjádřil. Asi až co mu schválí báťuška z Moskvy.

Další začali hned vykládat o tom, že ČR a Polsko nemůže být „nepotopitelnou letadlovou lodí USA“, ale musí se státi aktivním a spolehlivým členem NATO. No, to určitě, celí blahem vedle sebe. Budeme skákat, jak píská Obama, Rasmussen a Sarkozy. V době, kdy je NATO bez peněz, vojáků a silného vedení. Dosavadní vůdce, tedy USA, má v čele Obamu, který, jak se ukazuje, na NATO a na Evropou kašle. Takže se to začíná podobat spolku, který je, jak se říká, na dvě věci …..

Rozumné a uvážlivé (čti podělané a lakomé) vedení NATO kvůli odporu svých evropských členů nedokázalo nedávno ani zabránit válce v Jugoslávii. Mnoho jejích členů občanskou válku naopak skrytě podporovalo. Že, pánové ve Francii, Vídni a Berlíně?Jistě že taky Rusové, ale ti nejsou v NATO, že. Mírové jednotky NATO nebyly schopny zastavit hromadné vraždění tisíců dětí, žen, raněných, zajatců atd. A místo toho si někteří „hrdinní vojáci“ západní Evropy připíjeli s vrahy „na zdraví“. To máme dělat příště i my?!

Sarajevo bylo - ač NATO klidně mohlo zasáhnout - ponecháno jako balkánský Leningrad v obklíčení. Děla se tam za mlčení a netečnosti Evropy strašlivá zvěrstva a diplomati „vyspělých států“ se tam jezdili pod ochranou NATO dívat na hladové a vražděné Bosňáky jako do zoologické na zvěř.. Těch keců, co přitom pronesli!! A potom stačilo, aby párkrát zaútočily stíhačky na srbskou JNA a srbské polovojenské banditské jednotky usídlené na kopcích kolem Sarajeva a bylo po obklíčení. A vraždění.

To si pan Rasmussen skutečně myslí, že takovéhle NATO bude na něco? Pod vedením, jak se zdá možná idealistického, ale v praxi naprosto neschopného amerického presidenta? Nasáklého environmentalismem, marxismem a intelektuální hloupostí šířenou od rozežraných levičáků z universit USA? Já bych napsal, na co takové NATO bude, ale smělo by se to číst po 22. hodině.

Taky se ozvali našinci. Například pan Palata v LN (Kůl v plotě). Intelektuální rozcvičkou dochází k závěru, že si prý jako za zrušení radaru a naše předhození Moskvě můžeme sami (v jeho článcích ostatně vždycky za všechno můžou Češi a nebo Slováci), protože u nás více než 50% lidí nechce radar. To se divím, že se nediví, že Spojenci nenechali navždy Němcům Francii i s Paříží a podpořili de Gaullovy Svobodné, když většina Francouzů byla proti válce s Hitlerem?! A to dokonce bojovaly značnou část války hlavní francouzské jednotky proti Spojencům. V Sýrii i Alžíru- tam i proti čs. Jednotkám - a dokonce „hrdinné francouzské jednotky pomohly zlikvidovat diversantský výsadek Anglo-Američanů v horách na Annecy (je tam kousek od místa bojů museum i s výstřižky z německého a kolaborantského francouzského tisku). To nevadí, pánové?

Takže Francouzi byli hrdinové a bylo nutno jim i za cenu obětí pomoci . Francouzští kolaboranti se nepočítají, zatímco my a Poláci, když máme vlastní názor, tak jsme blbci. Protože, jak jistě páni novináři vědí, víc než 50% lidí řeklo. že nechce mít na svém území cizí jednotky (jak většinou zněla otázka) anebo jim bylo manipulativně předkládáno, že jde „radar na americkou obranu„ a podobně - viz kouzlo nechtěného v článku v Blistech pod názvem Podílela se firma STEM na manipulaci veřejného mínění ve věci amerického radaru?

Napadá mne staré latinské úsloví Quod licet Iovi, non licet bovi (Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi). Tak je to nějak autorem myšleno?! Když čtu tyhle bláboly, za co všechno můžeme, mám dojem, že to musí být u našich novinářů nějaká duševní choroba vykládat vše a zásadně vždy tak, abychom vypadali jako kreténi. No ale to je jen poznámka.

Všichni opakují, že se musí hovořit a počítat s Moskvou. Jistěže musíme mluvit s Moskvou. Já si to také myslím. Ale mluvit a jednat. A ne se zbaběle krčit. Lezení do zadku není žádný rozhovor. A myslet si, že Moskva věří na nějaké multi-kulti ideály a podobné politologické žvásty, je stejné, jako když věřili západní politici Hitlerovi, že chce jen „mír“ a spravedlnost. Anebo Američané, že Stalin dodrží nějaké dohody z Jalty.

Pokud není odvolání radaru na úrovni Mnichovské dohody, je to jako podobné zastavení se 5. května 1945 na čáře Plzeň a přenechání Prahy a vůbec ČSR sovětům. To je prostě fakt. To nikdo neokecá.

Mají-li USA jako presidenta něco tak politicky naivního a zároveň člověka neschopného dohlédnout dopady svých činů, pak běda nám. A ten způsob, jakým bylo toto rozhodnutí presidenta USA sděleno nám a Polákům. Povýšeně, necitlivě, mocensky arogantně. V Praze dojemně hovořil, jak nás chápe a „nenechá zahynouti nám ni budoucím“. Skoro nový svatý Václav. Jak se zdá, v Praze Obama Čechům lhal, jako když tiskne. Že prý nás neopustí! Přesně to udělal a hodil nás pod nohy Rusku.

Vypadá to ovšem, že se z jednání Obamovy administrativy zděsili i mnozí v USA. A tak Clintonová ihned vyběhla s jakýmisi imaginárními protiraketovými střelami, ovšem někdy v roce 2015. Těšínské řečičky Hillary Clintonové nic na faktech nezmění. Příliš to vypadá, jenom na slovní žehlení maléru. Jak říká často náš prostý pracující lid: “Kecy nemaj´ žádnou cenu!“

Takže my tady máme průser. A velký. Americká „rodina“ nás lákala do zásnub, pak skoro do manželství a když jsme byli pro, tedy demokratická část společnosti u nás i v Polsku, a udělali jsme co mohli a vsadili svou čest a pověst, oni změnili „názor“. A uchýlili se do náruče „matičky Rusi“. Jen aby se co nejdřív nedivili. Manželství s Ruskem, to bývá nebezpečné. To obamáci nevědí? Asi ne. Jak vyprávěl profesor Ulč, když je schopen absolvent údajně vynikající americké university plést si v diskuzi Mandelu s Mengelem, co bychom chtěli od „nové americké inteligence“.

Ještě osobní poznámka ke způsobu, jak bylo sděleno nám a Polákům ukončení plánů na radar. Staré anglické přísloví říká: „Gentleman se pozná podle toho, že se chová slušně a dvorně i k dámě, s kterou se nemůže v žádném případě vyspat.“

Já bych dodal, že demokratický politik se chová slušně i k státu, který ho nemůže nijak zásadně ohrozit. Z toho pak soudím, co jsou vlastně Obama a jeho parta zač.

Dneska se radují všichni ti přátelé, pomahači a agenti Moskvy. Paroubkem počínaje, přes Tuttera od grýnpísáků a Tamášem od antiradaristů konče. Přiznejme si, že momentálně vyhráli. A že prohrála demokracie a svoboda. Naše svoboda. Ale nebulte a nezačínejte truchlit s básníkem, že “…nevěřme nikomu ve světě širém, nemáme žádného přítele tam.“

Tohle se nám v našich dějinách, i našim předkům, stalo už mockrát. No a pořád jsme živí . Takových Obamů už jsme viděli a přežili….