4.3.2024 | Svátek má Stela


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V.Novák 17.9.2008 10:17

Re: Re: Sakra, to je tady ale najednou

ČR nebyla žádná cukrovarnická velmoc.

ČR možná vlastnila nějaké cukrovary začátkem své existence a velmi rychle se jich zbavila. Stejně jako se zbavila výroby oceli v Poldi Kladno, strojírenství ve Škodovce a skoro všeho.

O uzavření cukrovarů rozhodli jejich soukromí vlastníci - a začali s tím hned po získání. Cukrovar ve Slavkově u Brna byl mezi prvními, cukrovar v Modřanech někdy kolem r. 2000, zbytek teď. Ty jmenované bez kompenzací - prostě se vlastník rozhodl.

Vladimír 17.9.2008 5:56

vy koze a reklama o voze

Myslím, že zcele úmyslně posouváte celou diskusi na jinou kolej. Účelem reklamy bylo a je zaujmout občany České republiky, že se blíží 1.1.2009 a to tato reklama splnila. Vedlejší efekty jsou trochu problematické, ale nemyslím si, že mají tu váhu, které jim dáváte pane Hvížďalo.

Když někdo řekne, že kostka cukru vznikla na našem území, tak nerozumím vaší polemice a komentáři nebo respektive tomu rozumím tak, že jste našel oslí můstek abyste se dostal ke své účelové argumentaci a posunoval tema úplně jinam, aby to vypadalo jak protistrana je hloupá. Pokud takto polemizujete a takto zacházíte s fakty, v tematech, které nejsou tak jasné, tak ztrácím zájem váše články číst. 

Vladimír 17.9.2008 6:00

Re: vy koze a reklama o voze

oprava vypadlo mi ne správně - ........nemají tu váhu kterou jim dáváte pane Hvížďalo.

MILA 17.9.2008 3:40

ten cukrik se vynalezl v Cechach cili podle mezinarodniho zvyku

je to vynalez cesky. Cech, nebo jina narodnost, vynaleze neco v USA, Francii, Rusku, a ten vynalez bude nadosmrti te zeme kde se to vynalezlo.

Ale cesi maji byt proste skromni jak fialky.

Kvetla 17.9.2008 2:09

Naše vnoučata už teď neví ( a i my už pomalu zapomínáme),jak má chutnat špekáček,maceška,jogurt,čokoláda.ovocné želé,karlovarský rohlík,nebo třeba i chleba,co třetí den nechytá plíseň...

...znají ochucené náhražkové hmoty různých barev a názvů se standartně universální chutí za výhodnou cenu a s hrdým tiskem made in EU pro řetězec.....A tak,obdobně jako za totáče, když jede někdo přes Planou,žadoním,ať koupí chleba,pečivo,koláče nebo vánočku,z J.Hradce jogurt ve skle,z Ukrajiny hořkou čokoládu,z Davle......V hospodách mají umělohmotná prkýnka a pákové paterie na fotobuňku,ale zkuste si dát,když se někde zdržíte, ve tři odpoledne hotovku,třeba guláš s knedlíkem....Dětská hřiště na kterých jsme vyrostli,my,naše děti a vnoučata se pro nebezpečnost ruší,povolená jsou jen licencované sterilní a drahé "švédské konstrukce" ....Nebo si zkuste koupit blbej Metathion na  postřik ovocných stromů - za pade byl skoro půllitr koncentrátu do postřikovačů- a stačilo stříkat jednou za 5neděl,fungoval.Dnes ekologický , deci za dvě stě,opakujte nejpozději každý týden,jinak nefunguje....;-€;-€;-€ Snad ani nemá cenu pokračuvat,do čeho všeho se byrokracie EU pod různými záminkani míchá Jen ať jí Topolánek a spol vystaví pěkně dlouhý výčet všech nesmyslů  a vyvěsí ho hned první den na internet .  A to podotýkám,že by mi vůbec nevadila federalizovaná Evropa,jsem naopak pro co neotevřenější federalizaci.Jenom ale ta budoucí federální vláda nemá co kecat do vnitřního života regionálním účastníkům . Jo a stěhování Brusel Štasburk a zpět zásadně na jízdních kolech (CO2 a Buď fit) s ubytováním v kempech>-R^

Není kam spěchat 17.9.2008 1:56

V době volného unijního pohybu kapitálu, pracovních sil a investic

ještě řešit, zdali ředitel dačického cukrovaru byl ze Švýcar a majitelé Němci? Ale, ale pane pane Hvížďalo, jsme především Evropané a Evropě budeme sladit evropskou kostkou. Nebo cukrovou třtinou někde z evropského karibiku. 

F..A.Kekule 17.9.2008 10:45

Re: V době volného unijního pohybu kapitálu, pracovních sil a investic

Čtěte pozorně, prosím. Pan H. chtěl jenom říci, že ta kostka není český vynález a dnešní unie s tím nijak nesouvisí.

Finkelstein 17.9.2008 1:15

Pane Hvížďalo, to je v pořádku.

Budu rád, když to Češi Evropě malinko osladí. Dokáží-li to. Hurá-evropanství nutně potřebuje korekci. Na druhé straně chápu, že hurá-evropani se budou ošívat a trousit kyselé poznámky, Že, pane Hvížďalo.

Ferdinand 17.9.2008 1:36

Re: Pane Hvížďalo, to je v pořádku.

Finkelstejne, uniklo vám, že my evropany prostě jsme. Ať se to líbí nebo nelíbí, jsme v tomto prostoru nejmíň tisíc let a stěhovat se kvůli vám do Ameriky nebo na Sibiř prostě nebudeme.Jsem hrdý, že jsme v klubu evropských zemí a nic jiného jsem si nepřál, když jsem cinkal klíčema na Václaváku.Pravda, ne vše, co přichází z EU musí být pro nás výhodné. Ale naše předsednictví může napomoci zviditelnění témat a posílení našeho vlivu. Ale máme nějaká témata s čím chceme přijít na jednání? Kromě přiblblého spotu jsem o ničem z úst vlády neslyšel, co se chystá prosazovat. Pochopte už konečně, že EU nejsou nějací papaláši v Bruselu, kteří rozhodnou o nás bez nás. Máme svůj hlas, svá práva a politika je od toho, hledat spojence k prosazení svých zájmů. Zatím to vypadá, že ti naši hoši jsou dobří akorád okopávat kotníky spoluhráčů. A co podle vás máme Evropě oslazovat.? Že jsme jako pupkem světa a oni si nás moc nevšímají? Připomínáte mi nájemníka panelového domu, který se rozhodně, že to ve společném domě partajím "osladí" tím, že se rozhodne všechny vytopit vodou. Ať vidí, co jsm,e za borce.

Finkelstein 17.9.2008 1:52

Vaše teze: EU nejsou nějací papaláši v Bruselu, kteří rozhodnou o nás bez nás...

Prosím, pane Ferdinande, zklidněte své rozhorlení. Za prvé: EU  skutečně JSOU primárně papaláši v Bruselu. Kteří opravdu rozhodují o nás, aniž je kdokoliv  z nás volil (tohle já osobně asi nikdy nezkousnu). Dále. Být Evropanem přece neznamená aplaudovat SOUČASNÉMU modelu Evropské unie. Být Evropanem přece neznamená být stoupencem dirigistické echt-socialistické a výrazně impotentní organizace (poznamenávám, že Barosso má prokazatelně maoistickou minulost). Pokud je vůbec něco co můžem jakožto post-totalitní  společnost Evropě dát, pak je to přesvědčení, že preferovat "osvícený" socialistický dirigismus před svobodou (ekonomickou i politickou) a demokracií  je cesta do pekel. Howgh. 

Kvetla 17.9.2008 2:12

Re: Vaše teze: EU nejsou nějací papaláši v Bruselu, kteří rozhodnou o nás bez nás...

R^R^R^

Ferdinand 17.9.2008 2:14

Re: Vaše teze: EU nejsou nějací papaláši v Bruselu, kteří rozhodnou o nás bez nás...

Ale ne. Tenhle model není založen na 10 let. Je to vize do budoucna. USA se skládaly také po kouskách a trvalo to nějakou dobu a prodělalo vývoj. Ve světě velkých ekonomicko -mocenských celků není jiná šance. Souhlasím, že byrokratismus to trochu přebíjí, ale nemůžu akceptovat pojem socialistický dirigismus. Stavíte do protikladu svobodu a demokracii versus sofistikovaně řízenou společnost, Jako by UE nebyla demokratická a liberální společnost. To snad ne.Míra sociálna je nutná ve smyslu societás - společnosti, která funguje pro začlenění a zapojení slabších k silnějším např. ekonomicky (západní - východní německo) a umožnění rozvoje celé Evropy. To je to přerozdělování a princip solidarity. Docení to příští generace. Potenciál je obrovský. Dokažte mi, ve které oblasti je omezena politická svoboda. Ekonomickou svobobu přistřihávají i USA, možná jsou v něčem socialističtější, než EU, teda když teče voda do bot.

Není kam spěchat 17.9.2008 2:43

Re: Re: Vaše teze: EU nejsou nějací papaláši v Bruselu, kteří rozhodnou o nás bez nás...

A četl jste někdy ústavu USA (je útlá asi 20-ti stránková knížečka, kterou do hodiny přečtete) a ústavu EU, což je několiksetstránková bichle, upravující i takové podružnosti, jak má vypadat evropský rybolov, je psána naprosto nepochopitelným newspeakem? Tu knihu nikdy nikdo jiný než byrokraté nebude číst, natož aby měl šanci ji porozumět a znát. 

EU kdysi byla založena na dobré myšlence - zrušit bariéry (celní, cestování, volný pohyb práce).To by zcela stačilo. Jenže se mění v naprostý dirigismus.

zk 17.9.2008 7:00

Re: Re: Vaše teze: EU nejsou nějací papaláši v Bruselu, kteří rozhodnou o nás bez nás...

Právě, že USA se skládaly po kousíčkách, postupně a odzdola. Tam neexistoval žádný historický stát, ale skupiny lidí, kteří všichni přišli odněkud. Ne jako EU, kde každý stát měl svou tisíciletou historii, svůj jazyk, své tradice. Nelze vůbec srovnávat vznik USA a vznik EU. Srovnejte si ústavu USA a pokus o "ústavu" EU. Pak možná zjistíte, v čem je rozdíl a zakopaný pes. A nebudete muset psát své dlouhé rozbory o ekonomice a svobodě8-o;-€

3směsi 17.9.2008 10:16

Re: Vaše teze: EU nejsou nějací papaláši v Bruselu, kteří rozhodnou o nás bez nás...

Jak to, že papaláše v Bruselu nikdo nevolil? A kdo volil Špidlu, Falbra, Roučka, Bobošíkovou, Ransdorfa, Remka, to samý, takovýhle materiál tam do Bruselu podle všeho posílají všechny ostatní země, jako třeba Prodiho, lidi absolutně k ničemu .

Finkelstein 17.9.2008 10:30

pro tři směsi

Prosím, doplňte si informace. Zjistěte si, jaký je skutečný poměr "moci" kterou disponují volení zástupci a moci, který vykonávají většinou anonymní euroúředníci. Je to opravdu hrozivé. Mimochodem, Špidlu nikdo nevolil - byl jmenován. Jenže u něho aspoň malinko víme, či tušíme, co tenhle excentrik vyvádí a proč. U 99 % ostatních byrokratů to nezjistíte.  

zk 17.9.2008 6:56

Re: Re: Pane Hvížďalo, to je v pořádku.

Naopak, nejen pro nás, ale i pro občany jiných států  je EU hlavně banda papalášů, kteří rozhodují o nás bez nás, za naše peníze (nemyslím tím jen Čechy, samozřejmě)

Bubranik 17.9.2008 0:56

Evrope to osladime nem. cukrem

   I ja zastavam  stanovisko, ze z te UNIE prijde spise  porouceni, ku skode . Obcas ctu o zcela  "pracovani" na  predpisech, zdaleka vzdalenych od praktickeho mysleni. Jsem presvedce, ze se tam ti urednici prilis nestydate obsluhuji a nenajde se, kdo by jim to zatrhnul.   Zdravícko! >-

Ferdinand 17.9.2008 1:56

Re: Evrope to osladime nem. cukrem

Evropská unie je jako rodina bráchů, kteří sedí u jednoho stolu. Všichni mají stejá práva a povinnosti. Na tom se všichni domlouvají a je k tomu třeba souhlasu všech, Já pořád netuším, co se  naší politické repre na EU nelíbí, konkrétně a jasně. Tak ať to řeknou a mělo by se o tom jednat. Zatím se chováme u společného stolu jako spratek, který rozlévá polévku, tříská do talířů a občas uplyvne na zem. Brzo nás takto začnou ostatní vnímat. Nějaký řád a pravidla "stolování" být musí. Možná brzy dostaneme i výchovný pohlavek. To si pak spratek bude stěžovat. Ještě je možnost si od stolu odsednout, ale to budeme asi sedět na hanbě sami, možná ve společnosti Kosova a podobných, kdo tam ještě není.

Finkelstein 17.9.2008 2:08

Vy naivko..

"Evropská unie je jako rodina bráchů, kteří sedí u jednoho stolu. Všichni mají stejá práva a povinnosti".  Vy jste, Ferdinande, s vodpuštěním eurohujer. Čtete vůbec noviny ? Sledujete VŮBEC dění v Evropě ? ("Propásli jste skvělou příležitost mlčet"). Tak jaký  "bráchové", když jeden ze stolujících je automaticky "spratek", kterého je nutné sesekat, kdykoliv má jiný názor ? Chápete vůbec, co to tady předvádíte ? Ufff... Někde jsem četl politologický termín "vstřícná předposranost". Někteří Češi to praktikovali za protektorátu, pak skoro všicni za komunistické nesvobody, a teď opět mnozí ve vztahu k Bruselu. Mizerná vlastnost.... 

Ferdinand 17.9.2008 2:29

Re: Vy naivko..

Nikdo není automaticky spratek, pokud se tak nezačne sám chovat. Mám přesně takový pocit z naší vlády (Topolánek, Vondra) a europoslanců (Zahradil, Strejček). To by snad mohlo stačit, že noviny čtu. Srovnáváte EU s Protektorátem. Do unie jsme vstoupili referendem, protektorát nám byl vnucen. Hácha musel poslouchat, v EU můžeme hlasovat a nastolovat témata , o kterých se jedná. A hledat pro prohlasování spojence.Je naší šikovností, co si dokážeme vyjednat. A hloupostí, když se to ho vzdáme. Např. dotace na mléko do našich škol z EU. Naše vláda to nechce. Asi nechlastaj mléko. Máme šanci se zapojit nebo skončit s takovýmto přístupem na periferii. Politologický termín  "vstřícná předposranost" jsem nečetl, domnívám se , že nepatří do politologického slovníku, ale zaslechl jsem ho kdesi na nádraží.

zk 17.9.2008 7:08

Re: Re: Vy naivko..

Nemáte pravdu, všechny země, které přistoupily později, jsou podle starších takoví spratkové, které je potřeba vychovávat, třeba i pohlavky. Do unie jsme vstoupili sice referendem, ale po vstupu musíme také poslouchat. Můžeme hlasovat, ale ne proti, pouze pro, jinak přijde ten výchovný pohlavek. Nastolovat témata? To jo :-D:-D, jde o to zda se jimi po tom nastolení někdo bude zabývat. Dotace? To je ono, na tom je unie založena, dotace na cokoliv, pro kohokoliv, mléko do škol, jablka do škol, farmářům dotace za to, že nebudou něco pěstovat nebo chovat, to je opravdu "vynález" A tu "vstřícnou předposranost" tady předvádíte vy, to nevadí, že nepatří do "politologického slovníku", vy politologu:-D:-/;-€

ANTIEU 17.9.2008 10:09

Re: Re: Re: Vy naivko..

Přesně tak. Můžeme hlasovat, ale jen pro, jinak jsme za spratka. Ferdinand je uplně mimo.

Komik 17.9.2008 7:42

Re: Vy naivko..

Naopak, myslím si, že pan Ferdinand má pravdu. Evropská unie je jako rodina bratrů. A je to v ní jako v opravdové rodině. Rozhodují a pravidla určují ti starší a silnější bratři. I když jsou si všichni (formálně) rovní. V tomto směru si myslím, ž příměr pana Ferdinanda je až mrazivě přesný.

zk 17.9.2008 7:03

Re: Re: Evrope to osladime nem. cukrem

bráchové v EU mají stejná práva a povinnosti? Vy jste snad spadl z višně na znak a neznáte realitu? A ten výchovný pohlavek byste zasloužil vy a hned teď, za ty nesmysly, které tady plodíte, a možná ještě klečet v koutě na hrachu, abyste si to pamatoval, vy eurohujere bláznivý;-€;-ORv

AeroKarel 17.9.2008 0:16

"My Češi a Moravané jsme žili příliš dlouho odtrženi od Evropy, a proto se jí dnes bojíme jako něčeho cizího a neznámého"

Ale kdepak. Já sám se jí bojím jako socíku a zasahování ouřednictva do života, kterého jsem si už užil dost za bolševíka.

Nežerte tu EU tolik, je to prostě jen další dirigistický spolek.

Bubranik 17.9.2008 1:00

Re: "My Češi a Moravané jsme žili příliš dlouho odtrženi od Evropy, a proto se jí dnes bojíme jako něčeho cizího a neznámého"

  Mate zcela pravdu! Pral bych te UNII ponekud vice moznosti kontroly  od lidi ze clenskych statu,. Mam dojem, ze ti urednici poslanci  jsou tam na dobre placene  "slepe koleji".   Sotva by se jinde uzivili.   Dekuji za precteni. Bubranik.

Za zbytecne vyhozene sumy penez  by se dalo uzitecne vyresit mnohe  v Ceske republice. ;-€