5.3.2024 | Svátek má Kazimír


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
libero 17.9.2008 9:38

Re: Kdy jste naposled viděl český cukr,

Mně je dost jedno, komu cukrovar patří, když cukrovar je a o jeho bytí a nebytí rozhoduje úspěšnost na trhu a ne smečka komisařů.

V.Novák 17.9.2008 10:03

Re: Re: Kdy jste naposled viděl český cukr,

O bytí a nebytí cukrovarů rozhodl jejich majitel. Což nebyl stát, tudíž to byl určitě nejlepší možný majitel.

Aspoň dle modré mantry.

A.D. 17.9.2008 12:46

Re: Re: Kdy jste naposled viděl český cukr,

Ano, to by platilo, kdyby fungoval volný trh. Ovšem jakmile se do toho vloží úřednící EU, kteří regulují kolik čeho se smí kde vyrobit a kam prodat, tak je trh v háji a o úspěšnosti firmy rozhodují byrokrati! :-(

vita 17.9.2008 13:58

Re: Re: Re: Kdy jste naposled viděl český cukr,

A to máte i nemáte pravdu.

Evropské cukrovarnictví funguje jen proto, že je chráněno - že neexistuje volný trh. Na volném trhu by řepný erzac neměl žádnou šanci proti levnějšímu třtinovému cukru. Evropští úředníci omezují ochranu trhu s cukrem - na můj vkus pomalu. Ale omezují.

Čili je to cesta správným směrem - a nadává se. Asi se bude nadávat vždycky a na všecko.

Václav Semerád 17.9.2008 20:47

Re: Re: Kdy jste naposled viděl český cukr,

Víte vůbec, kolik v Čechách zbylo cukrovarů? Před rokem 89 jich bylo 106, dneska jsou 2, slovy: DVA. Stačí? Prodali jsme je levně konkurenci a ta je zavřela, aby se jich zbavila. Soukromý majitel si vždycky vede nejlépe, že?

Stenly 17.9.2008 9:56

Re: Kdy jste naposled viděl český cukr,

Vlastnictví není důležité, tím že funguje, pomáhá i zemědělství.

V.Novák 17.9.2008 10:01

Re: Re: Kdy jste naposled viděl český cukr,

Není důležité? I vy jeden... Nejste vy nějaký komunista zakuklený?

Václav Semerád 17.9.2008 20:51

Re: Re: Kdy jste naposled viděl český cukr,

Vy nežijete v Čechách, že? Tady se cukrová řepa přestává pěstovat, není komu ji prodat, nejsou tu totiž ani cukrovary. Prodali jsme je konkurenci, ta je zavřela a EU-kvóty si převedla na sebe do Německa. Vivat ruka trhu!

M. Zima 17.9.2008 9:08

Pane Hvížďala,

to "osladit" má v Německu přeci stejný dvojvýznam, jako v češtině, na tom spotu není to nejhorší jeho hloupý obsah, ale to, že za takovou hovadinu byly vydány miliony a to idioty, kteří nemají v hlavě nic jiného, nežli to předsednictví. (Myšleni jsou Vondra, Topolánek, c. Svoboda, Bursík, ...) A přitom, jak bylo nedávno naznačeno ve veřejnoprávní německé TV, v Bruselu, když jsou pohromadě Staří Evropané, bez Východňárů, dělají o těch z Východu vtipy a posměšné poznámky. A tak se chovají právě ti, kteří při rozšiřování tak selhali, že dovolili těm českým hlupáčkům vstup bez přechodné nucené zprávy EU. Když to uvážíte, je vlastně vše v pořádku, ať si to EU s českými šašky užije, když není schopna je udržet v kleci. A když už hledáte evropské asociace k tomu cukru, pak opakuji: "Gib dem Affen Zucker", to nejspíš napadne Evropana, při "české kostce cukru". Jak možná víte, má to také poťouchlý význam.

Finkelstein 17.9.2008 9:51

Re: Pane Hvížďala,

Vidím Zímo, že vy už  tadyani nikomu nestojíte za komentář. Slituju se. Je pozoruhodné, jak univerzální  pocit trapnosti obecně lidé zažívají, když někoho  zaslechnou pomlouvat národ, nebo národní komunitu, z které vzešel. I když se pomlouvající domnívá, že se pomlouváním "zavděčí".  Je zcela lhostejné, co vy fakticky napíšete pod jakýkoliv článek tady na psu.. Vaše sdělení je vždy jediné: patologicky se vám hnusí, že jste se narodil jako Čech. Důvody přirozeně neznám, ale zjevně jste prošel něčím, s čím se neumíte vyrovnat. Nechci vám tady nadávat jako ostatní, jen řeknu -beze stopy ironie - dělejte se sebou něco. Myslím, že jste trochu nemocný člověk... 

L'ego 17.9.2008 11:39

Re: Re: Pane Hvížďala,

Já si naopak pana Zimu vždy rád přečtu, především díky absenci čecháčkovské perspektivy. 

I když často s jeho vývody nesouhlasím,  v kritice vlastní komunity podle mě  trapnost vidět jenom nějaký zapšklý nacionalista. Pokud nevěříte, že Češi jsou super prostě tím, že jsou Češi, tak musíte uznat, že je tady spousta věcí v porovnání se Z. Evropou dost na h......

A to heslo je hrozné, ale koneckonců jen zrcadlí českou politickou scénu.

Finkelstein 17.9.2008 14:25

pro Ego

Pane Ego. Tak vy říkáte, že zimu čtete kvůli "absenci čecháčkovské perspektivy". Čtěte si ho pro co chcete, ale právě Zima je je jejím čitankovým symbolem. Možná snad přepólovaným, to uznávám. Následující Zímův příspěvek to hezky ilustruje ( "...jste hlupáci stejné kvality, jako čeští politici...")  - míněno, všichni Češi doma. Víte, Zíma je živoucím důkazem, že čecháček zůstane čecháčkem i když již déle žije v reichu. Čecháček není  národnost, ale postoj. Ze zapšklého nacionalizmu mne prosím neobviňujte. Protože nejsem rasově čistý Čech, nemůžu snad být ani český nacionalista. N'est-ce pas ?

M. Zima 17.9.2008 16:18

Jak je to s Vaším nacionalismem je jedno,

ale trochu chytřejší byste být mohl. (Nebo snas dokonce patříte k akademické obci, nebo jiným totálně selhávajícím institucím? Na to to v Česku stačí)

To si neuvědomujete ani to, že v soutěži s Němci mohou Češi obstát pouze inteligencí? To ale znamená jako první: kLaus a celá ta ubohá StBáky nastrčená pakáž do odpadu.

M. Zima 17.9.2008 11:45

S tím, co Vy vidíte,

Vám nedojde, že jste hlupáci stejné kvality, jako čeští politici. Kdybych Vám to sem tam neřekl já, Vy byste přeci ani na to nepřišel, podívejte se, jaké pseudointelektuální blbosti produkujete. 

Krtek 17.9.2008 7:59

ach ten zeměpis !!!

Výroba cukru v Kostelním Vydří se odehrávala jenom na území dnešních Čech, dřívější Bohemie

Už to na Psu jednou bylo. Dačice byly a jsou na Moravě.  To že dnes jsou v Jihočeském kraji je jen další příklad jaký sranda stát je Česká republika, která se honosí ve svém státním znaku znaky zemskými, aniž ctí hranice těchto zemí.

Pamětník 17.9.2008 8:21

Re: ach ten zeměpis !!!

Zdar Rosťo, máš pravdu.

Ale s Čechami je to podobné jak s Ruskem, neví kde začínají a kde končí.

V.Novák 17.9.2008 12:07

Re: Re: ach ten zeměpis !!!

Dyť to máme i v hymně, že nevíme, kde bydlíme...

Není kam spěchat 17.9.2008 14:13

Re: Re: Re: ach ten zeměpis !!!

A já vždy myslel, že bydlíme tam, "kde Boryš umí na skalinách a v sadě skví se Jara Květ"

libero 17.9.2008 9:35

Re: ach ten zeměpis !!!

Když si mohou v  Litovli  psát na flašky "Tradiční české pivo"......

I-Worm 17.9.2008 10:52

Ach, seňore, to už je tak dávno

kdysi tomu tak bylo, ale pak tam čehůni začali rozdávat české pasy....

zvědavec 17.9.2008 7:46

Modrý chlívek tady se dneska zblázní

V modrém chlívku bude zase dupot, protože Hvížďala rýpe do modro-zeleno-černé vlády. Čím dřív půjde tahle kolaborantská vláda do ha jzlu, tím líp. Doufejme, že to Paroubek nezvorá.

V tom modro-zeleno-černém vládním klipu je nafilmovaná jakási nudící se parta, která se nudí evidentně a nemá co na práci (snad paralela s českou vládou?). Normálně řečeno se v klipu všichni kopou do zadku. Např. jedna členka nudící se party si staví z cukru domeček. Nudící se Jágr hází cukrem po ostatních členech z nudící se party. Další nudící si tam cosi čte. Maxová s velmi inteligentním výrazem v průběhu nudy pojídá cukr. Jiný člen party cáká kolem sebe kafe, protože si kafe neumí osladit normálně. Celý klip působí naprosto nesrozumitelně a přes několik shlédnutí není možno pochopit o co jde. Kdyby k filmu nebyla vysvětlovací kampaň s vládním výkladem, tak nikdo nikdy nepochopí, co že tím modro-zeleno-černá vláda vlastně chtěla světu sdělit.

miki 17.9.2008 7:56

Re: Modrý chlívek tady se dneska zblázní

v červeném chlívku na Novinkách se už po tobě ptají, tak tady nesmrď a plav, ferdo

Petr Kohout 17.9.2008 7:41

Já v hesle "osladíme" vidím jemnou připomínku zločinného spiknutí,

kdy firma East Suger po předchozí dohodě s Euroúředníky zničila značnou část našeho cukrovarnictví a ještě chtěla, aby jí zato česká republika zaplatila.

V.Novák 17.9.2008 9:26

VAŠEHO cukrovarnictví? VY jste měl nějaké cukrovary?

A proč se, člověče, nesoudíte, když VÁM nějaká firma zničila VAŠE cukrovarnictví? Koukněte, kolik vysoudil Diag Human - a to jenom na základě jednoho úkecu jedoho dávno zapomenutého ministra.

MNĚ nikdo žádné cukrovary nezničil, neb jsem žádné neměl. Jakož i naprostá většina občanů ČR.

A.D. 17.9.2008 10:00

Re: VAŠEHO cukrovarnictví? VY jste měl nějaké cukrovary?

Měl jste "naše cukrovarnictví", stejně jako máte "naše zemědělství" nebo "naše silnice a dálnice". Ač nejste fyzickým vlastníkem, je to natolik strategická oblast, že se týká každého z nás. A legislativa EU nám jakožto celému státu (tedy i vám) nařídila snížit výrobu cukru na takovou míru, že nejsme soběstační a musíme cukr dovážet. EU též nevlastní žádné cukrovary a přesto je u nás zlikvidovala :-(

V.Novák 17.9.2008 10:10

Re: Re: VAŠEHO cukrovarnictví? VY jste měl nějaké cukrovary?

Legislativa EU nikomu nic nenařídila a už vůbec ne státu.

Legislativa EU umožnila majitelům (v případě cukrovarů na území ČR výhradně soukromým majitelům) ty cukrovary uzavřít a zbourat za kompenzace od EU.

Kdyby byly ty cukrovary státní, pak by se rozhodoval stát - vyplatí se mi udržet cukrovar vyrábějící draze erzac i s tím, že časem ho převálcuje dovoz levného třtinového cukru nebo ne? Jenže byli tady soukromí vlastníci, kteří zcela racionálně usoudili, že se jim vyplatí shrábnout peníze za likvidaci. Tedy se rozhodli nepochybně správně, neb soukromý majitel se vždy rozhoduje nejlíp, ne?

Když je to tak "strategické" odvětví - proč se ho stát zbavoval? A když už, tak proč nezatížil prodávané cukrovary povinností vyrábět ještě XX let YY tun cukru? Zbavil se všeho - tedy i  možnosti rozhodovat. A s jakým nadšením! Napamatujete?

Stenly 17.9.2008 6:15

Osladíme to spíš polským cukrem

Poté co EU dostala naše cukrovarnictví do kolen a ČR už není ve výrobě cukru soběstačná je to  heslo s hořkou příchutí a divím se, že to politici (zejména "zemědělští" lidovci) přehlédli.

V.Novák 17.9.2008 9:27

Sakra, to je tady ale najednou

majitelů cukrovarů... Skoro to vypadá, že co Čech - to cukrobaron...

Stenly 17.9.2008 9:54

Re: Sakra, to je tady ale najednou

To že ČR byla cukrovarnická velmoc je prostě fakt, to jsme se učili i v zeměpisu, to že už to tak není je druhý fakt, to že se tak stalo díky EU a za přispění státu je taky fakt. Proto mi připadá heslo o nějakém slazení Evropě hodně mimo mísu.