24.2.2024 | Svátek má Matěj


Diskuse k článku

POLITIKA: Češi milují svého prezidenta

Nemyslím Toho Jednoho Prezidenta jako Frantu Vopičku. Myslím prezidenta jako úřad. Jako symbol. Historie tomu totiž chtěla, že hned první československý prezident byl výrazná osobnost.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Sulc 23.1.2018 21:45

Re: Ten pan Taticek

To, co rakousti Nemci zacali, neni dulezite. Dulezite je to, na cem se usnesly velmoci. V tomto pripade ovlivnene, hlavne Wilson, lhanim ceskych politiku, prevazne Masaryka a Benese.

J. Rojšl 23.1.2018 14:02

"nejpřijatelnější" člověk ...

Kéž by ta manipulace od mstivého, nenávistného "pána" s prostatou jako panic, "utečenou" cukrovkou a počůrávájícím se už i před svými voliči a kterému se už po slivovici vyzouvají sami i boty, byla poslední ... Prostě Mýla trpí nejen na nohy ale má i poruchy správného úsudku a zhodnocení situace - častá agresivita, chování "bez zábran" a porušování společenské konvence, nepřijatelného chování na veřejnosti, sobeckosti, zlomyslnosti, lhaní bez příčiny, vymýšlení si - nó prostě pro Česko PODLE JEHO SLOV 70% hloupých voličů, "nejpřijatelnější" člověk .... A ta jeho "soukupovská" divadelní hra se scénářem od Mynáře a Kecáčka je vždy tak trapná, že jí opravdu ocení jen,PODLE SLOV "pána" presidenta, právě ti 70-ti procentní voliči Zemana ....

J. Farda 22.1.2018 23:03

Re: Ten pan Taticek

Nejen velkoněmecky orientovaný šéf genštábu Conrad graf von Hötzendorf se třepal na další frčky a fedrpuše, a Redlova špionaféra byla "zapomenuta!". Rakušané dali Srbsku ultimatum na splnění 10ti podmínek a Srbové byli ochotni s výjimkou pátého z nich - s výjimkou volného pohybu a činosti rakouské policie v království - přistoupit na všechny. To Sieg velkoněmcům v rakouském štábu nestačilo a s vědomím tlaku prušáka Fritze zwo dotlačili geronta Francjosefa k vydání prohlášení "Mým národům"! A na trvající průseeer Evropy bylo zaděláno, přičemž první akt rozpadu RU zahájili rakouští Němci 21. října vyhlášením Deutsch-Österreich směrovaným k anšlusu s Deutsch Reichem, uskutečněným až Dolfem Schickelgruberem alias Hitlerem... :-( http://cervenobili.cz/12479/uplynulo-99-let-od-vypuknuti-prvni-svetove-valky/ .. https://cs.wikipedia.org/wiki/N%C4%9Bmeck%C3%A9_Rakousko

J. Farda 22.1.2018 22:34

Re: Vy nechcete

Sorry jako pane Juraxi - Kanimuru přeci uvádím žel až podruhé řadě jako admirála, generála poprvé jsem už nevymázl ... odpusťte ́sím renonc :-(

M. Mikulec 22.1.2018 22:33

Nevím, jak vás,

ale mne vůbec neunavuje chodit volit. Je to přece jen slavnostní a neobvyklá událost. Poslanci jsou sice zástupci lidu, ale více zástupci politických stran. Velmi rychle zapomenou, kdo a proč je zvolil. Nene, přímá volba je v pořádku. Možná je to tím, že Češi obvykle nevěří nikomu a ničemu, tak si radši zvolí sami. Bez nejistých prostředníků, vlajících v různých politických a jiných větrech. :-)

P. Sulc 22.1.2018 20:40

Re: Ten pan Taticek

Jo, a jeste, take diplomaticky: zmuzete se na nejaky vecny argument? Nedohaneli jste Nemecko a ted alespon to Rakousko? Nepatri CR v rade malych statu, Holadsko, ty 4 skandinavske, Belgie, Svycarsko,Lucembursko, Rakousko, k tem nejzaostalejsim?

P. Sulc 22.1.2018 20:32

Re: Ten pan Taticek

Diplomaticky receno: pro zivot vam staci skolni, vlastenecke dejiny. Ze vychazeji nove knihy, zabyvajici se Habsburky a RU, i prvni valkou, vam unika. Ze by to vas mozek nestacil zpracovat?

P. Sulc 22.1.2018 20:08

Re: Ten pan Taticek

Ano ?? Vyslo o tom v poslednich letech par knih. Udajne napeti mezi velmocemi se stupnovalo a tak se cekalo jen na prilezitost. Malem doslo k valce 1908 pri anexi Bosny, pak 1911 pri Marocke krisi a pak jeste pri balkanskych valkach. A , udajne, poslednich 14 dni Vilem delal vsechno mozne , aby k valce nedoslo. Zapomente skolni dejiny, ty vychovavaji jen blbe vlastenecky, k pravde maji daleko. A Taticek? Ten hustil do Wilsona zleva zprava aby dovolil rozbit RU.

I. Novák 22.1.2018 19:10

Bezvýznamná funkce.

V našem politickém systému formálně jistě. Ale to prezidentské neveřejné "pletichaření", nejen v negativním smyslu, tu i cizozemské hraje mnohdy dost závažnou roli v politických i hospodářských záležitostech. Proto není zdaleka tak bezvýznamné, kým bude tato funkce obsazena.

L. Novák 22.1.2018 18:55

Re: Souhlas s autorkou - zrušit přímé volby i prezidentský

Jenomže Zeman není strana. Sice za ním jakási uměle vytvořená partaj byla, ale to byl spíš marketingový tah bolševiků, kteří se se Zemanem v čele snažili obsadit Hrad. A podařilo se jim to.

J. Jurax 22.1.2018 18:50

Re: Ten pan Taticek

Zdravím, pane Sulc, zase ryjete a říkáte si o lepanec?

Váš výběr a interpretace historických událostí je velmi diplomaticky řečeno přinejmenším tendenční ... :-)

J. Jurax 22.1.2018 18:47

Re: Souhlas s autorkou - zrušit přímé volby i prezidentský

No jo, v parlamentních volbách to není jinak. Každá strana ve volebních programech slibuje, kecá a lže, a když se dostane do parlamentu, lze tedy říct, že se tam prolhala.

Stranu, která by říkala pravdu a nic než pravdu by nikdo nevolil.

J. Jurax 22.1.2018 18:42

Re: Funkce prezidenta není k ničemu

Jojo, není.

Zvolmež si krále a máme pokoj nafurt, přinejmenším pokud bude mít ne moc blbé potomky.

J. Jurax 22.1.2018 18:37

Re: Vy nechcete

Technická - Hikonodžó Kamimura nebyl nikdy generálem, neboť byl důstojníkem Císařského japonského námořnictva. V období rusko-japonské války byl viceadmirál, později to dotáhl až na admirála.

L. Novák 22.1.2018 16:37

Souhlas s autorkou - zrušit přímé volby i prezidentský úřad

Vypadá to, že Češi mají problém si sami zvolit prezidenta, který naší zemi nebude dělat ostudu. Zeman se doslova prolhal na Hrad a přesto ho polovina hlasujících voličů bude volit zase...

J. Farda 22.1.2018 16:16

Vy nechcete

přímou demokracii? To asi pana Okamuru nepotěšíte! Nevím proč, ale stále mi vyskakuje z paměti popěvek z jedné Haškových povídek napsané ještě za dob starého mocnářství k době po Ruskojaponské válce 1904/5, kde to Rusové nejdřív projeli u Cušimy a pak přišli o Port Artur: "Z Portartúra jede můra sedí na ní Kanimúra ..", ale aby se na mne páně Okamurovi neznalci - viz rozbrušovač ministr Rozner - nehoršili; generál Kanimura byl tehdejší japonský admirál ... :-)

Adamzdenek 22.1.2018 14:46

a

Vyjímečně musím s autorkou souhlasit je to paskvil.

A. Alda 22.1.2018 13:38

Předsedy vlády za posledních 25 let nikdo nevyjmenuje.

Natož aby někdo dokázal dát dohromody seznam předsedů vlád od vzniku Československa.

Ale jména presidentů znají všichni včetně absolventů zvláštních škol.

P. Flener 22.1.2018 13:01

To je divný výrok

Já svého prezidenta určitě nemiluji - to je silné slovo. Nemám důvod. V průběhu výkonu jeho funkce se pak ukáže, do jaké míry si ho mohu vážit.

M. Prokop 22.1.2018 12:43

Re: Funkce prezidenta není k ničemu

Jo, to je klidně možné.

Domníváte se, že se na tom shodne ústavní většina?

Nenávisti a polemik se nezbavíte, to je v lidech, jen to bude kanalizováno jinudy.

V. Kopta 22.1.2018 12:18

Re: Hluboce nesouhlasím

nevím, přímo zvolený Zeman rozhodně morální autoritpou není.

P. Harabaska 22.1.2018 12:14

Re: Hluboce nesouhlasím

Prezident Havel se dvakrát usvědčil ze lži. Nejprve říkal, že se chce vrátit k tvorbě literatury, podruhé se jakoby zřekl funkce prezidenta československého, aby se mohl nechat zvolit prezidentem českým. Dost mi ho připomněl ten majitel fabriky na jutové pytle v východních Čechách, který ovšem chytračil s funkcí poslance tak nešikovně, že ztratil možnost stát se senátorem.

E. Pawlica 22.1.2018 11:40

Funkce prezidenta není k ničemu

Pokud nejsme zlovolné tvorové a nedělá nám vyloženou radost, že rodiny, kamarádi, hospody a celá společnost není rozhádaná kvůli nevýznamné politické funkci. Dosyta stačí, kldyž se servou nebo zdevastují nějaký ten vagon fanouškovské gangy Sparťanů, Baníkovců, Slávistů či Kometářů.

Podle výsledků voleb nechť pověří toho, kdo má největší šanci složit vládu, která projde hlasováním o důvěře, předseda Senátu, stejně jako ať rozhoduje o udělování nejvyšších státních vyznamenání.

Další nejvýznamnější funkci, vyplývající z úřadu prezidenta, to jest milosti, nechť je během jeho funkčního svěřena premiérovi.

Sedmý klíč od korunovačních klenotů svěřme hradnímu purkrabímu, který technicky zajišťuje chod pražského Hradu.

Zbavíme se tak jednoho zbytečného darmožrouta na Hradě i s jeho ansámblem, zbavíme se nenávist plodící přímé volby i polemik o sporné nepřímé volbě a nakonec ušetříme i haldu peněz na Klokánky. A už jen jako bonus můžeme vzít v potaz skutečnost, že nikoho nebude lákat vyvěšování rudých trenclí nad Hradem.

J. Fridrich 22.1.2018 11:18

Re: Ten pan Taticek

Ano, nyní je moderní znevážit i ty NEJLEPŠÍ, že pane Sulc...

M. Prokop 22.1.2018 10:59

Re: Ten pan Taticek

Ano. Tím byrokracie a na ni navázaní politici upevňují svou moc.

D. Procházka 22.1.2018 10:38

Re: Ten pan Taticek

Dotace nepotřebujeme, ale je na nich založen systém fungování EU. Základem dotačního systému je nutnost uživit francouzského drobného zemědělce (jinak by zkrachoval), ostatní nesmysly jsou dány potřebou evropské byrokracie přerozdělovat zdroje. Tj. napřed vybrat, část spotřebovat a zbytek administrativně přidělit například do rozvoje regionů soukromým hoteliérům nebo obcím na akvaparky.

R. Morava 22.1.2018 10:02

Re: Řešení by bylo, aby nebylo tolik frustrace,

Tak pokud Zvolíme Zemana a vzpomeneme Havla, ono to tak s výjimkou Klause bude. Bohužel třeba u soudců se to neosvědčilo.

R. Morava 22.1.2018 9:57

Re: Hluboce nesouhlasím

Tak čím víc plurality, tím líp. Prezident a předseda vlády je u nás takové dvojvládí, zpomalí to vládnutí ale může to zamezit nevratným ústřelům. Pokud by to třeba zastavilo Dublin 4, nebo umožnilo odchod z EU v případě nutnosti, má ro smyslo.

Ś. Svobodová 22.1.2018 9:57

Re: Hluboce nesouhlasím

Pobavila mne věta "Vyberme si svého monarchu, který bude morální autoritou pro ty politický křiváky." Pro křiváka je morální autoritou ještě větší křivák. Proto si tak rozumí Babiš se Zemanem. Větší křivák většinou dokáže účinně brzdit toho menšího, uzná-li to za vhodné. Nevýrazný, korektní a nekonfliktní člověk se s křivákem domluvit nedokáže. Buď mu podlehne, nebo se s ním odmítne bavit. To jde v osobním životě, ale ve vztahu politickém je to na pytel.

M. Klas 22.1.2018 9:40

Re: Hluboce nesouhlasím

Nemyslím si, že je dobře, když se president a ministerský předseda neshodnou a ukazují navenek nesvornost a rozdílné názory na vnitřní a hlavně zahraniční politiku. U nás je přímá volba presidenta krokem stranou - museli jsme si "ukázat, že tudy ne".