Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

POLEMIKA: Kdo je Putinův agent

diskuse (231)


S úvodníkem dnešního Neviditelného Psa nemohu souhlasit. Pokud jsou ti demonstranti z Václaváku Putinovi agenti, co je potom Fialova vláda, která
- se už před svým zvolením hlásila ke Green Dealu (což je z větší části Putinova agenda, trochu na ní participuje světový monopolní producent fotovoltaických panelů a významný producent nezbytných komponent do větrných elektráren, tj. Čína)
- relativně krátce po svém ustanovení (začátkem roku 2022) schválila zákaz frakování (týká se nejen těžby plynu a ropy z břidlic, ale i využívání geotermální energie)
- po Putinově agresi proti Ukrajině se zmohla akorát na vyfňukání výjimky pro Česko z embarga EU na ruský zemní plyn někdy o prázdninách; přitom už někdy od přelomu února a března muselo být jasné, že budou proti Rusku zavedeny sankce, a že jedinou odpovědí Ruska na ně bude přiškrcení nebo zavření kohoutů.
Je mi velice líto, ale už ten zákaz frakování našem státě vypadá na to, že to byla jedna z položek na Putinově seznamu „to do“, která musela být odškrtnuta, než vyjely tanky.
Je mi ještě víc líto., ale racionálně, a ne v zájmu Putina, uvažující a jednající vláda by už někdy začátkem března ten zákaz frakování zrušila (respektive by ho vůbec nezavedla), už v tom termínu by zahájila mohutný návrat k uhlí (protože jak svítiplynem tak i vodním plynem, obojí se vyrábí z uhlí, lze alespoň v některých způsobech užití nahradit zemní plyn). Racionálně a nikoli v žoldu Putina jednající vláda by rovněž zahájila přípravu těžby našeho břidličného plynu (v prozkoumaných ložiscích je údajně zásoba pro spotřebu celé ČR na úrovni nynější na několik let, a celé území ČR z hlediska jeho výskytu ještě prozkoumáno není) a zahájila přípravu výstavby geotermálních zdrojů (vhodná místa se na mapě ČR taky najdou). Jistěže by taková vláda v nějakém válkou zrychleném režimu zahájila přípravu na výstavbu dalších jaderných bloků, i celých nových elektráren v již dlouho vytypovaných lokalitách. Takováto vláda by také okamžitě uťala nucený výkup fotovoltaické a větrné elektřiny, s tím, že ta by se vykupovala jen když je a současně je zapotřebí, a pouze za aktuální cenu elektřiny, a nedocházelo by k vyrovnávání výkyvů těchto pochybných zdrojů paroplynovými elektrárnami (tedy další proputinovská spotřeba zemního plynu, zvyšující závislost na Rusku). A zrušila by také, jako důsledek války na Ukrajině, jakoukoli podporu provozovatelům těchto pseudoelektráren. Racionální by bylo i ukončení podpory elektromobilů. Trochu pomoci se spotřebou nafty a benzínu by mohlo i zrušení povinného svícení aut ve dne, což by ušetřilo odhadem kolem 1 procenta spotřeby paliv (tedy něco přes tři dny spotřeby za rok).
Pokud by nám některá z těchto opatření zakázala EU, dostala by se ona do pozice proputinovského aktivisty, což by bylo jen dobře.
Aby bylo jasno, pan profesor Fiala je velice slušný člověk a já si ho velice vážím, o to víc mi vadí jeho současné jednání. Bohužel, nemá žádné exaktní vzdělání a není schopen / ochoten si dát poradit od lidí, kteří je mají. Kolik je v jeho vládě Putinových agentů si netroufám odhadnout, ale mezi různými poradci, ministerskými úředníky apod. jich asi bude hodně.
Sám jsem pana profesora nevolil, protože nikdy nebudu volit žádnou ze stran, které prosadily církevní restituce, a rozpakoval bych se jako ateista volit do čela země s cca 3/4 ateisticky orientované populace člověka, věřícího na pohádkové bytosti. Právě určitá iracionalita páně profesorovy osobnosti může být jedou z příčin toho, že toleruje či dokonce prosazuje iracionální opatření v chodu státu a nevymezuje se ani vůči polonáboženským ekologickým bludům.

Dalibor Matušinský
18. 7. 2024

Příčin je, jak to už tak bývá, několik. První ránu dal tištěným médiím internet a tu už před...

Stanislav Křeček
18. 7. 2024

Jako nečlenský stát OSN uznala Palestinu více než stovka států . Jako stát bez státní suverenity,...

Aston Ondřej Neff
18. 7. 2024

Premiér Fiala oznámil že Korejci tam dostaví dva bloky a vláda s nimi vyjedná opci na dva další...

jaz Jan Ziegler
18. 7. 2024

Vyvlastnění Hohenbergů respektive potomků arcivévody Františka Ferdinanda d´Esté a jeho ženy Marie...

Aston Ondřej Neff
16. 7. 2024

Je až pozoruhodné, jak malou pozornost vyvolalo v našich médiích oznámení Roberta Fica z minulého...

Aston Ondřej Neff
15. 7. 2024

Událost vyvolala celosvětovou odezvu. Naši političtí předáci reagují lidsky a věcně, přinejmenším v...

Marian Kechlibar
16. 7. 2024

Ve špionážní klasice Fredericka Forsytha Šakal se nachází scéna, která musela až do včerejška na...

Aston Ondřej Neff
17. 7. 2024

Nedávná změna vzezření Psa se chystala delší dobu. Do zákulisí nevidím, jen mohu usuzovat, že s...

Aston Ondřej Neff
18. 7. 2024

Premiér Fiala oznámil že Korejci tam dostaví dva bloky a vláda s nimi vyjedná opci na dva další...

Matěj Kučera
18. 7. 2024

Do Chorvatska podle dat ministerstva zahraničí ročně zamíří 800 tisíc Čechů. Velvyslanectví v...

ČTK, Lidovky.cz
18. 7. 2024

Britský soud ve čtvrtek poslal pětici klimatických aktivistů z hnutí Just Stop Oil (Zastavme ropu)...

Lidovky.cz, ČTK
18. 7. 2024

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu odmítl návrh ministra obrany Joava Galanta zřídit v Izraeli...

Zbyněk Petráček
18. 7. 2024

Střídá se na špičce EU skutečně moc? To je zatrolená, ba provokativní otázka. V roli šéfa Evropské...

Dominik Stein
18. 7. 2024

Pokračující humanitární pomoc, další výcvik vojáků nebo obnova zničené země. Česko v Londýně...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz