20.4.2024 | Svátek má Marcela


Diskuse k článku

POLEMIKA: Doležal a kongres

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Ale 22.11.2006 9:26

Re: v čem má naopak Doležal pravdu

Trojkoaliční projekt Topolánek neopouští. Nepochybně se s Doležalem shodují i v jiných názorech. Například na to, že dneska je středa

clay 22.11.2006 10:18

Re: Re: v čem má naopak Doležal pravdu

s tou středou to nemusí být jisté. Je zvláštní, jak polemika vychází současně s filipikou. Zdá se, že někteří jsou si opět rovnější. Čtenář jistě ocení filipiku s polemikou v jednom dni, ale je to fér? Počkejme na polemiku s polemikou;-D

Ale 22.11.2006 10:24

Re: Re: Re: v čem má naopak Doležal pravdu

Na Doležalových stránkách visí filipika už dva dny ;-P

gerontusinza 22.11.2006 16:00

Ach bože kapitáne, musím se vyjádřit chca nechca.Re: v čem má naopak Doležal pravdu

V případě 3.pokusu se začíná od nuly, tj. tak že to co bylo do 3.pokusu NEPLATÍ vy rozumbrado. A to právě vidí i ten jinak nevědoucí TOpolánek. Zkuste si to představit a pak mluvte o chuti či nechuti na tento 3.pokus. Jen tak mimochodem. Paroubek dá takové požadavky, že mu ten pokus ještě rádi poskytnete. Sakra, loď se potápí a na horní palubě se ještě tancuje.;-P

Olda 22.11.2006 8:46

Snad budete mít pravdu, pane Bárto,...

... a ODS neslehne v nové vládě s ČSSD (a lidovci?), jak to tak podle různých novinových článků zatím vypadá. Nechci prognostikovat, ale v takovém případě by ODS ztratila minimálně 1 hlas do příštích voleb - ten můj.

Jiří SOUKUP 22.11.2006 8:27

Pane Bárto moc děkuji.

Jsem rád, že jste si dal tu práci a vysléknul pana Doležala  do duševního naha. Již mnohokrát se pan Doležal odkopal ve svých hodnoceních,  tohle poslední je obzvlášť povedené. 

mik 22.11.2006 22:52

Re: Pane Bárto moc děkuji.

Rv

raptor 22.11.2006 7:52

Velmi dobře, Bártič.

Zvlášť s posledním odstavcem koreluji. ;-)

Erik 22.11.2006 2:49

Pred pripadnou dohodou o spolecne vlade by si ODS mela

overit duveryhodnost a ochotu CSSD a KDU-CSL podporovat vetsinu z reformniho programu ODS. Napr. hlasovanim o rovne dani nebo necem podobnem. A az potom podat Paroubkovi ruku a zachranit CSSD pred katastrofou v predcasnych volbach (Paroubkuv vyrok) a primou spolupraci s KSCM (poruseni Bohuminskeho usneseni a mozny rozkol strany). Zatim to vypada na bianco sek, vagni mantinely, a zadne zaruky.

Ale 22.11.2006 3:37

Re: Pred pripadnou dohodou o spolecne vlade by si ODS mela

Usnesení kongresu je právě o tomhletom. Když ČSSD nepřistoupí na volby zjara, musí přistoupit na realizaci trojkoaličního programu. Mohou si vybrat, o čem chtějí jednat, ale buď to budou volby hned anebo Modrá šance do voleb. A mezi tím vyhánění z RáJe, semtam s nějakou tou péčí na Ruzyni.

Erik 22.11.2006 4:32

Re: Re: Pred pripadnou dohodou o spolecne vlade by si ODS mela

Paroubek muze slibit cokoliv. Ale pak rekne ze treba diskutovat, analyzovat socialni dopady, poradit se, atd. Rok proste utece a nic se neudela. Jen se zapomene na sibaly a Paroubek bude vystupovat jako ochrance obcanu pred "nedomyslenymi experimenty" a zvysovat si popularitu. A ODS se bude propadat. Za rok dva uz nebude Paroubek potrebovat ODS tak jako ted. Takze nech nejdrive podpori nejaky uz pripraveny proreformni zakon, a potom se uvidi zda ma vyznam vytvorit spolecny proreformni tym ODS a CSSD.

Minorita 22.11.2006 9:23

Re: Re: Re: Pred pripadnou dohodou o spolecne vlade by si ODS mela

Proč by se mělo zapomenout na šibaly? Přece budou do příštích voleb odsouzeni nezávislými soudy na základě důkazů, které dodá Kubice a jeho ženy a muži? Tím padnou jakékoli neslušné náznaky, že jsou politická policie ODS a ČSSD bude i před dalšími volbami shozena, což uvítá každý skutečný demokrat.

Halama 22.11.2006 6:42

Re: Re: Pred pripadnou dohodou o spolecne vlade by si ODS mela

Ale,ale zase jsme zapoměli počítat ??;-);-);-)

clay 22.11.2006 10:22

Re: Re: Pred pripadnou dohodou o spolecne vlade by si ODS mela

musí přistoupit na realizaci trojkoaličního programu? 8-o NEMUSÍ;-DMusí přistoupit na jakýkoliv termín voleb?8-oNEMUSÍ;-D

Když je to tak jasné, tak proč ne HNED?

Erik 22.11.2006 2:09

Topolanek dal prednost slozitejsi variante, ktera je nad chapani mnohych?

Tak to je skoda ze propasl moznost to osvetlit a namisto toho ignoroval nebo zesmesnoval spoulustraniky s opacnym nazorem (napr. ze veri vic pritroublym novinarum). A pokud je to nad chapani mnohych, tak to ma ODS smulu v pristich volbach.

Vasekpasek 22.11.2006 2:08

No nevím

Já souhlasím, že cesta, kterou si zvolila ODS, je cestou do pekel. Ona opravdu směřuje k vládě se socialisty, to snad vidí už každý (bohužel) a jestli se to někde "nešťastně" nezadrhne (což by ovšem bylo štěstím pro tuto zem), tak to tak prostě dopadne. Neboli Paroubek bude stát opodál, bude vládu torpédovat a až mu budou nakloněny preference (což budou při takové vládě dost rychle), tak tu vládu potopí (sice "má" jen 100, ale myslím, že zelení budou v opozici též nespokojení). I kdyby vláda měla reformní program (zasmáli se zbrojnoši...), tak ty reformy budou bolet a o to víc porostou JP preference.

Melein 22.11.2006 2:47

Re: No nevím

R^ Ale, co s tím? Já jsem pro dohodu těch zbývajících stran, novou 3K, která samozřejmě nedostane důvěru a následný pokus Paroubka, jenž by neměl dostat důvěru z důvodu 3K. Pokud se nemýlím, jsme u předčasných voleb! Jinak je to opravdu cesta do pekel! Proč bych se měla bát třetího pokusu? Jestli Topolánek a potažmo i Bursík mají strach o své poslance, že nebudou znovu zvoleni, tak to mi je srdečně jedno, Já volím stranu a ne nějaké čuníky, kteří si chtějí vytvořit korýtka!

Vasekpasek 22.11.2006 10:50

Re: Re: No nevím

Ano, jedno vám to být může, problém je v tom, že pak může opravdu vznikout vláda sockom a to vám jedno už asi nebude. Nicméně je potřeba tuto riskantní cestu projít, aspoň bychom viděli, jak lidé jako Zaorálek, Sobotka a spol, kteří ještě před pár lety vykřikovali, že s KSČ(M) nikdy, si v klidu do takové vlády sednou a budou lhát, lhát a demagogicky vysvětlovat. Taková strana pak snad už opravdu nutně musí ztratit důvěru slušných lidí a já věřím, že v ČSSD jsou i slušní lidé. Taky bych celkem škodolibě pozoroval, jak se vláda sockom bude vylízávat z těžkých deficitů a bude se marně snažit plnit slíbená kritéria. Má škodolibost by nicméně byla o trochu větší, kdybych na to jako občan této země sám nedoplácel:-/

Melein 22.11.2006 1:51

Názorová pluralita?

"dohody, které kolem volby místopředsedy uzavřela Praha, Střední Čechy, Ústí, Olomouc, Ostrava"? Pane Bárta, jděte se bodnout. Myslím, že v tomto případě nesaháte panu Doleželovi po kotníky!

Aquagenic 22.11.2006 1:14

Bárto, popsal jste to přesně

Ale reagovat na bláznivého Doležala je ztráta času. Klidně to mohl být samostatný článek.

Pochybovačům bych doporučil v archivu vyhledat, jak a co Doležal psal a "prognostikoval" po Kalouskově veletoči. Stručně řečeno - Doležal je cvok. Ostatně mezi cvoka a politologa je v našich poměrech možno dát rovnítko.

Vasekpasek 22.11.2006 1:33

Re: Bárto, popsal jste to přesně

Mno tak s tímhle typem vyjadřování mám tak trochu problém. Když s nějakým autorem nesouhlasím, tak napíšu svůj názor na danou problematiku a nikoliv, že je cvok. Myslím, že to bychom si mohli na diskusních stránkách odpustit:-/

Aquagenic 22.11.2006 1:44

Re: Re: Bárto, popsal jste to přesně

Cvok bylo ještě změkčené. Správně jsem měl napsat "nechutný manipulátor". Spokojen?

Melein 22.11.2006 2:13

Re: Re: Re: Bárto, popsal jste to přesně

Nejsem spokojena, protože tito manipulátoři kecají a kecají a ovlivňují tím kecáním ostatní. Znáte to, stokrát vyřčená lež je pravdou (mistrně ji používá Paroubek o tom nic). Jenom mi vysvětlete, v čem se Doležel spletl. Já si tu politiku ODS vysvětluji téměř stejně. Navíc mi začínají připomínat pštrosi, co strkají hlavu do písku. Co, kromě ,ať to nazvou jakkoli, koalice s ČSSD jim zbývá? Nebudou přece riskovat 3 pokus! No, to je něco! Nejen Bursík navrhuje pro předčasné volby stejné kandidáty, ale skutečně i ODS to udělá! Jsme snad opravdu v Absurdistánu nebo pořád ještě v ČR.Já na poslance a jejich platy kašlu zvysoka, je také nezajímá, kde vezmu na živobytí! Pokud není Topolánek schopen znovu oprášit 3K a jít do rizika 3 pokusu Paroubkovi, ať jde od válu! To, že ODS vyhrála 6 volby za sebou si začínám myslet, že není jeho zásluha, ale spíš odpor občanů proti ČSSD.;-O

mik 22.11.2006 22:54

Re: Re: Re: Re: Bárto, popsal jste to přesně

Přesně, nejvíc pro volební vítězství ODS udělal Paroubek a všichni, kteří věří blábolu, že kdo dává hlasy malým stranám je zahazují. Zahozením hlasu je volba duhových bolševiků.

ll 22.11.2006 6:36

Doležal není schopen ani po deseti létech se vypořádat s Klausovou "zradou".

Klaus jej "neprotlačil" do Sněmovny a ani mu nenabídl žádnou sinekuru.

tony 22.11.2006 9:23

Re: Doležal není schopen ani po deseti létech se vypořádat s Klausovou "zradou".

P. Doležel sám odešel z kruhu Klausových nejbližších.