29.2.2024 | Svátek má Horymír


Diskuse k článku

JUSTICE: Zeman vs. Benešová, fakta vs. zastírání

Ministryně spravedlnosti Marie Benešová tvrdí, že komentáře nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana k jejímu návrhu na změny v zákoně o státním zastupitelství začínají být paranoidní.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Holubec 30.8.2019 23:45

Proč je navrhovaná novela dobrá a potřebná.

".... jakmile nějaké orgány této moci jednají proti Ústavě, zákonům, vlastním usnesením a důvodové zprávě, jako v tomto případě, lid nejen může, ale musí projevit veřejně svou vůli."

Takže popořádku:

1. Ústavní soud svým nálezem z dubna 2016 konstatoval o příslušnosti soudů v trestním řízení nezákonnost praxe státního zastupitelství vybírat si soudy k povolování odposlechů a domovních prohlídek dle vlastní úvahy a tuto praxu zrušil.

2. Sněmovna v září 2017 přijala usnesení ke zprávě parlamentní vyšetřovací komise k únikům informací z trestních spisů v němž. mj. konstatuje, že tyto úniky ohrožují samotnou ústavnost ve státě.

Tak tohle tady od listopadu 1989 ještě nebylo. A co se stalo? Nic. Veliké nic, protože drží basu jako bratrstvo kočičí pracky. Proto Benešivou předložený návrh, který umožní, aby se do vedoucích funkcí soustavy dostali lidé z venku a ne jejich kamarádi, je nanejvýš potřebný Nanejvýš potřebný pro soustavu, nikoliv však pro tuhkle obskurní partu, která nechutně kope za sebe, za své posty a aby se nemusela zpovídat ze svých nezákonností, který je už teď plno.

B. Holubec 30.8.2019 23:28

Fakta jsou jasná, návrh Benešové je to nejlepší.

Vůbec jim nejde o státní zastupitelství, kopou jenom za sebe. Musí tam přijít naprosto noví lidé, kteří chápou, že dodržování zákonnosti včetně Listiny práv a svobod je stejně vážnou náplní práce státního zastupitelství, jako stíhat darebáky. A to návrh umožňuje - odstřihnout agilní, všehoschopné svazáky od moci a začít čistit Augiášův chlív. A že tam toho je.

B. Holubec 30.8.2019 23:21

Re: Psal

Mají na to zaděláno fest.

B. Holubec 30.8.2019 23:20

Re:

To nic nemění na tom, že ten návrh je nejen dobrý, ale potřebný. To co tam je, to je bratrstvo kočičí pracky, jenom ne státní zástupci demikratické státu.

B. Holubec 30.8.2019 23:17

Re: Psal

Naprostý souhlas. Autor článku buď problematice nerozumí, nebo je to placené USZ. Jejich lpění na výběru svých kandidátů má jediný důvod - dostat tam svoje lidi, aby jejich nezákonnosti někdo přikryl, a promlčely se. Státní zastupitelství, které je nejhorší, jaké polistopadu bylo, se vymklo jakékoliv kontrole - zákonnost a dodržování elementárních ustanovení z Listiny základních práv a svobod - na to zcela rezignovali. Jejich zběsile odmítavá reakce na návrh, že o vedoucí funkce může usilovat i soudce z desetiletou praxí, jenom ilustruje pravou podstatu jejich zájmu - běda aby tam nastoupil někdo, kdo by byl ochoten ty jejich prasárny - a že jich je otevřít.

Benešovou předložený návrh je to nejlepší, co je v dané situaci nejen možné, ale nanejvýš potřebné. Už je skoro pozdě.

J. Richter 30.8.2019 12:59

Re: Psal

..a co je rovnou poslat do basy? Už vidím nadšené soudce z lidu Ovčáčka se Soukupem, jak vynášejí hrdelní trest nad Pavlem Zemanem s Bradáčovou.

(vy bolševici se neměníte, ale jednou vás vyřešíme pěkně po vašem)

J. Richter 30.8.2019 12:36

Re: Oslí můstek na jednom břehu

Nechci. S touhle bolševickou chátrou nechci. Pokud chápete rozdíl mezi neumím a nechci.

P. Pavel 30.8.2019 12:07

Kdo si pamatuje, nebo si vyhledá, okolnosti rozkradení ROP Severozápad nebo působení Benešové na státním zastupitelství za dob ovarova premiérování, nemůže být benešovou zklamán, protože dávno ví, že je to svině.

J. Vrzal 30.8.2019 11:45

Re: Ctvrty pilir moci verejne

Ministerstvo spravedlnosti je exekutiva.

Cili ministerstvo bude mit nad soudnimi zastupci stejnou moc jako dosud? Tak proc je kolem toho takovy humbuk?

R. Franc 30.8.2019 11:41

Re: Oslí můstek na jednom břehu

No vidíte, nejdřív jsem si myslel, že neumíte slušně konverzovat - a hle, opravdu neumíte!

J. Richter 30.8.2019 11:09

Re: Jistě, státní zástupce zastupuje zájmy státu

to se narudlým nokům typu F. Navr8til nebude líbit...

V. Pokorný 30.8.2019 11:09

Psal

jsem to už dříve. Ta parta, já jim říkám sebranka, státních zástupců si dělá co chce. Je na čase dostat je pod nějakou kontrolu. A nekompromisně odstranit v případě jejich čachrů.

Pindy o ohrožování státních zájmů ze strany pana Zemana a ministryně Benešové jsou k smíchu.

J. Ptáček 30.8.2019 10:54

Zeman versus Zeman

Je přece jasné, že paní ministryně Benešová dostala z Hradu konkrétní zadání. Od Zemana proti Zemanovi. Paní Bradáčová je její vlastní zadání. Z píle nebo dlouhého času. Třešnička na dortu. Jen to skloubit!

Při poslechu paní ministryně mě napadá pokaždé verš znamenitého ruského romantika M. J. Lermontova:

"Tvou krásou dát se unášet jen zdálky ochoten jsem znova, však nechtěl bych za celý svět od tebe slyšet ani slova".

F. Doušek 30.8.2019 10:36

Re: Ctvrty pilir moci verejne

Moc soudní a nikdo neříká, že bude vyjmuto zpod ministerstva spravedlnosti. To dá rozum.

F. Doušek 30.8.2019 10:33

V úterý těsně po půlnovi jsem na Radiožurnálu

vyposlechl dlouhý rozhovor se st. zástupcem Zemanem. Jako čert kříži se vyhýbal přímé konfrontaci s Benešovou, ovšem z jeho slov bylo jasné, jak je z jejího konání zklamán a znechucen.

J. Richter 30.8.2019 9:50

Re: Oslí můstek na jednom břehu

Jasně, tak podle tebe ty demokratický soudruhu jsem měl sedět doma při výročí 20 let okupace v 1988, při Palachově týdnu, v listopadu 89. Bolševická lůza si zvolila vypiteho dědka a my budeme mlčet. Nasrath....

P. Pavel 30.8.2019 9:50

Jistě, státní zástupce zastupuje zájmy státu

a nikoli zájmy několika velmi podezřelých sviní okupujících v shodou okolností a díky děrám v zákoně Pražský hrad, Strakovu akademii nebo Ministerstvo spravedlnosti.

P. Flener 30.8.2019 9:28

Výběrové řízení - nesmysl

Nejvyšší státní zástupce musí být především oddaný Mylošy Zemanovy a musí mít charakter podle něj, to je priorita Benešové. Lidské hemžení je k smíchu - všichni se bojí o svá tučná koryta, vše ostatní je vedlejší - to signalizuje konec tzv. demokracie, která je už odshora dolů prohnilá. Byla zářná doba říše řecké, římské, čínské, byzantské a pak vždy nastal pád. S demokracií to bude stejné. Pak se to chvíli zlepší, než to opět začne hnít.......

J. Vrzal 30.8.2019 9:19

Ctvrty pilir moci verejne

Cili podle pana Hvizdaly bude super, pokud vyjmeme statni zastupitelstvi z moci exekutivni a vytvorime ctvrty pilir moci - statni zastupitelstvi.

Jen jaksi exekutivni, legisltaivni a justicni moci se navzajem hlidaji, jdou si vzajemne po krku, nebot jsou plne ambicioznich lidi, kteri by chteli neomezene vladnout. Jedine, co se meni, je slozeni legislativni moci ve volbach. Rika se tomu zastupitelska demokracie.

Kdo tedy bude kontrolovat ctvrty pilir moci - statni zastupitelstvi?

M. Valenta 30.8.2019 9:15

Směšná a zárověň nebezpečná.

Názory a návrhy ministra, který je povolán do úřadu v den kdy do Česka dorazí zpráva týkající se premiérových problematických obchodů, by byly akorát tak pro kočku, kdyby ovšem neohrožovaly právní řád. So geht das.

F. Navrátil 30.8.2019 8:43

Re: Oslí můstek na jednom břehu

Patrně jste pozorně nečel text. Každý má plné právo prezentovat na veřejných shromážděních své názory. Ovšem zákony se schvalují v parlamentu a stát řídí vláda. O složení parlamentu a vlády rozhodují výsledky voleb. Pokud se domníváte, že se o těchto záležitostech rozhoduje při pouličních kraválech, pak jste udělal krok mimo demokracii. A ještě na závěr: Slušný člověk netyká lidem, kterým nebyl představen. Chápu, že si tykáte ve vaší uliční organizaci a ve VUMLu vám zdůrazňovali tykání jako projev soudružské rovnost. Je to hnusný zvyk a doufám, že se vám ho podaří při troše snahy zbavit. Držím vám palce.

J. Richter 30.8.2019 8:05

Re: Oslí můstek na jednom břehu

Jistě soudružko, ovšem nevyužíval jsem ho v době, kdy vy jste s nadšením a kytkou v ruce mazala v urnám volit kandidáty Národní fronty.

J. Vavrochová 30.8.2019 7:52

Re: Oslí můstek na jednom břehu

Jé, vy máte taky volební právo?

J. Richter 30.8.2019 7:48

Hvížďala přesně!!

Celá ta taškařice s ministryní spravedlnosti je jen příprava na znevěrohodnění tr. stíhání Babiše. Víme to my, ví to i fanclub slovenského udavače STB. Ještě bude veselo, ještě uvidíte milion lidí v ulicích, vy jednociferní géniové.

J. Richter 30.8.2019 7:45

Re: Oslí můstek na jednom břehu

Jo a ty si myslíš, že když se vy, jednodušší tupci sejdete jednou za 4 roky u voleb a s totálně vypláchnutými tykvemi strachem to hodíte té ruské onuci Milošovi, tak my budeme držet celou dobu hubu, i když ten váš el commandante se bude na letišti zase olizovat se soudruhy z Mosky a kdovíjaké východní pr*ele.

Nasrat soudruhu, nezkur*íme dětem život jen proto, že kdejaký dement má volební právo.

J. Richter 30.8.2019 7:41

Re: Ištván by za ty kabelky

Jarda Kojzar ti chybí, viď soudruhu a oslavné články na Bureše, komunistického estébáka a na Miloše, ruskou fusakli s čínskými hůlkami v těch roztřesených prackách. :-))

Hvížďala skvělej!!

F. Navrátil 30.8.2019 7:25

Oslí můstek na jednom břehu

Poslední odstavec má platnost, ale v opačném gardu. V ústavě není nic o nezávislosti a samosprávě státních zástupců. Už sám pojem státní zástupce znamená, že dotyčný zastupuje zájmy státu, státem je jmenován, kontrolován a státu se za svoji činnost odpovídá. Státní zástupce je totiž součástí moci výkonné a ne soudní. A ještě poznámka pro Hvížďalu. Že lid je zdrojem veškeré moci znamená, že rozhodující je vyjádření vůle lidu prostřednictvím voleb a pouliční kravály jsou vyjádřením názoru nějaké skupiny.

I. Štípek 30.8.2019 7:09

Ištván by za ty kabelky

měl dávno zmizet z obzoru. No, a pan Hvížďala, kdepak asi vzal všechny ty podklady, ze kterých sesumíroval tuhle až legrační fabulaci? Aktivistickému bruselistickému ČRo se to muselo moc líbit; ale pořád nepochopím, co tenhle zvětralý relikt novinařiny dělá na NP.