23.10.2019 | Svátek má Teodor, Theodor


Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Holubec 30.8.2019 23:45

Proč je navrhovaná novela dobrá a potřebná.

".... jakmile nějaké orgány této moci jednají proti Ústavě, zákonům, vlastním usnesením a důvodové zprávě, jako v tomto případě, lid nejen může, ale musí projevit veřejně svou vůli."

Takže popořádku:

1. Ústavní soud svým nálezem z dubna 2016 konstatoval o příslušnosti soudů v trestním řízení nezákonnost praxe státního zastupitelství vybírat si soudy k povolování odposlechů a domovních prohlídek dle vlastní úvahy a tuto praxu zrušil.

2. Sněmovna v září 2017 přijala usnesení ke zprávě parlamentní vyšetřovací komise k únikům informací z trestních spisů v němž. mj. konstatuje, že tyto úniky ohrožují samotnou ústavnost ve státě.

Tak tohle tady od listopadu 1989 ještě nebylo. A co se stalo? Nic. Veliké nic, protože drží basu jako bratrstvo kočičí pracky. Proto Benešivou předložený návrh, který umožní, aby se do vedoucích funkcí soustavy dostali lidé z venku a ne jejich kamarádi, je nanejvýš potřebný Nanejvýš potřebný pro soustavu, nikoliv však pro tuhkle obskurní partu, která nechutně kope za sebe, za své posty a aby se nemusela zpovídat ze svých nezákonností, který je už teď plno.