22.4.2024 | Svátek má Evženie


JUSTICE: Soudci jsou nesvéprávní a občané za ně platí

10.1.2013

Amnestie, a jak hnula českou společností. A i když je Václav Klaus silná osobnost, je už na čase, abychom se i my, prostí občané ozvali. Neuvěřitelné drzosti, které se ozývají od "Marvanových, Wagnerových" a dalších prapodivných postaviček české justice už jsou skutečně za hranou!

Řekněme si to na rovinu: Klaus amnestií sebral většinou advokátům a soudcům hračku, na které úžasně vydělávali. Drzost Marvanové, skutečně neskutečná drzost Marvanové tkví v tom, že justice si tisíckrát přehazovala různé kauzy, nekonečná odvolávání, dostávala za ně peníze a rozsudky byly v nedohlednu! (U Placáka dokonce 23 let!) A Klaus neřekl nic jiného, než když jste lemplové a za deset, patnáct let nedokážete odsoudit a potrestat, ale jenom za to berete peníze, tak tuhle hračku už dál nedostanete. Najděte si jinou! Proto tahle parta nenasytných justičních pseudoobhájců tolik řve!

Proč má platit občan za nesvéprávné soudce pokuty, penále, dokonce za neuvěřitelnou drzost – Justiční palác v Brně, kde vedle vegetovala u ÚS Eliška Wagnerová, miliardu a půl a onen soudce je (zatím) opět nesvéprávný? Zatímco Parkanová za skoro totéž už byla obviněna, soudce zodpovědný za Justiční palác se domáhá ochrany soudců! A zatím vítězí!

Proboha, co dělala Eliška Wagnerová, Marvanová a další, když lidé po patnácti, dvaceti létech soudů dodnes nemají rozsudek? Jak nesvéprávně pracovali žalobci a policie? Některým poškozeným bylo přes čtyřicet, jiným i víc, těm je dnes přes šedesát, někteří zemřeli a na rozsudky se stále čeká. Tisíce, desetitisíce odvolání. Prý musí dostat soudci čas! A Klaus jim sebral lukrativně placenou hračku. Tak se alespoň, byť decentněji, vyjadřují mnozí!

A co Iva Brožová, předsedkyně Nejvyššího soudu (předtím Eliška Wagnerová). co vlastně dělá? Už byla skoro za nečinnost vyhozena a Ústavní soud ji poslal zpět. Je jako mrtvá schránka, místo aby zavelela k boji za spravedlnost. Kdo jiný než Nejvyšší soudkyně má řvát na soudce, že nepracují a že i banální kauzy se vlečou mnoho let. Je za tím korupce? A sedí tam až do smrti! Neodvolatelně!

Dokonce slyšíme Elišku Wagnerovou, která si stěžuje, že ti lumpové kauzy natahují, protahují a do basy nechodí. Ale sakra, kdo jiný než soudce má napařit tvrdé pokuty, nechat policejně přitáhnout zločince k zodpovědnosti (ten si chodí zatím na tenis či fotbal v přímém přenosu s neschopenkou) a když tak neučiní, má zasáhnout nadřízený a tvrdě soudce potrestat! Místo toho, aby se tahali o peníze na výplaty v době krize, když nám všem bylo ubráno! Ale i návrhy na tresty soudců byly z kolegiality zastaveny!

Je jednoduché řešení: třikrát a dost. Nepodaří se? Tak další stání budou zadarmo, drazí soudci, jako náhrada za nekvalitní práci! Jako ve všech oborech. Rázem by nebylo neodsouzených!

Prezidente, je to podraz! Sebral jste advokacii a části soudců lukrativní hračky a myslíte, že za to budou vděčni?

A na závěr: Ne, nejsem hlupák ani naivní. Samozřejmě, že vím, že se s tím sveze i pár lumpů. Bohužel, nejde udělat amnestie že Franta jo a Pepa ne. Takže i já si budu na pár měsíců pevněji svírat peněženku (díky bohu, na těžké delikventy se amnestie nevztahuje). Že pár set lidí se vrátí kvůli bezradnosti si najít práci. Že pár set lidí se vrátí, protože jsou nenapravitelní. Že se někomu spravedlivé odsouzení vyhne a domoci se finančního vyrovnání bude ještě těžší. Že několik kauz je skutečně tak náročných, že prostě deset let je doba pochopitelná. Ale skutečně jenom několik. Ale o tom přece amnestie není. Je nutné píchnout do vředu jako předtím do státního zastupitelství, do ŘSD, udělat průvan, nechat vytéct hnis a začít skutečně v justici pracovat. A v tom je závěr Klausova odkazu geniální, byť je pár lidí z toho nešťastných. Jenom bych se rád zeptal Marvanové, Wagnerové a dalších: Kdy a kde Klaus zakázal soudcům nějaký zákon používat, a kdy a kde nařídil justici, že to či ono nesmí odsoudit? Vždyť i ty špinavé peníze skutečně žádný politik nemůže, ani dokonce nesmí vyhledávat a pachatele trestat, ale je to pouze v rukách policie a justice, paní Marvanová! Nedělejte z nás blbce! Už těch lží bylo dost!