2.3.2024 | Svátek má Anežka


Diskuse k článku

JUSTICE: Král je nahý!

Předseda vlády v demisi Andrej Babiš a prezident republiky Miloš Zeman vyvolali pozdvižení, když veřejně připustili, že u nás lze objednat trestní stíhání.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Braun 6.2.2018 21:51

Podání trestního oznámení je objednávka?

Lze souhlasit s tím, že na veřejně známé osoby v politických funkcích jsou podávána trestní oznámení, která by možná nebya podána, kdyby dotyční nebyli politiky. To je zřejmě i případ Čapího hnízda. Kdyby tam ovšem nebyl materiální základ tak by nezbylo než takové podání odložit, že. Takže mi tam stále nějak chybí ta objednávka.

P. Götze 6.2.2018 23:10

Re: Podání trestního oznámení je objednávka?

Mylite se. A je to zcela jasne vysvetlkeno v danem clanku.

P. Zinga 6.2.2018 17:04

"Vzdejte to, nemá to smysl,

ušetřete si peníze, neboť já vás usoudím. Mám k tomu dostatek kontaktů" jsou slova advokátky z Prahy, určená synovi mého přítele. A měla pravdu-státní i soudní orgány jí jdou už 6 let na ruku, ačkoli se jedná o do nebe volající křivárnu. Pravda a láska? Jestli byla, odešla s Havlem do hrobu.

M. Baloun 6.2.2018 16:53

GIBS

je úplně v pohodě. Tam jedou snad jen objednávky :-(

A. Alda 6.2.2018 11:35

Souhlasím, pane.

Řadu takových objednaných stíhání znám z komunální politiky.

J. Novák 6.2.2018 11:16

Tomu se říká DarkState a všichni víme, že se nevyskytuje pouze v USA.

J. Chaloupka 6.2.2018 11:11

Kdo chce tzv. nezávislost státních zástupců, chce

zničit systém tří mocných tj. moci zákonodárné, výkonné a soudní. O moci státních zástupců se už nehovoří. Paní Bradáčové vzkazuji, ať si dá pozor, aby se nedostala do drápů té proklínané justice, Ostatně soudím, že justice se znedůveryhodnila sama. A lidé to vidí, i když nemají důkazy. Ty totiž musí dodat právě tzv. státní zástupce. Jak už název říká, ti zastupují stát ve sporu. I proto by neměli být na státu nezávislí. To, že něco není vidět neznamená, že to neexistuje. Tím třeba argumentují věřící.

J. Kindl 6.2.2018 9:47

Nevěřím.

"Pavel Rychetský, dnes předseda Ústavního soudu ČR. Byl dokonce drsnější než oni, neboť se přímo vyjádřil ke kauze pravomocně odsouzeného Jiřího Kajínka tak, že v borských zatáčkách asi nestřílel on, ale policisté." Nevěřím tomu, že tohle prohlásil Pavel Rychetský.

M. Krátký 6.2.2018 10:31

Re: Nevěřím.

Vážený pane Kundle, velmi dobře si na toto jeho vyjádření v české TV pamatuji - jakož i na vyjádření bývalého policisty ( protože už je v důchodu - proto ten výraz bývalý policista ), který naprosto jasně vysvětlil jaká mela se strhla na nejvyšších místech policie, když se začalo schylovat ke zjištěšní, že ta střelba byla střelbou mezi dvěma frakcemi západočeské policie - hezký den přátelé.

M. Krátký 6.2.2018 10:32

Re: Nevěřím.

omlouvám se pane Kindle za překlep

V. Pokorný 6.2.2018 9:45

Ano

v Česku, a asi i v jiných a taky tzv. demokratických státech, si lze podle mne trestní i soudní stíhání objednat a zaplatit. To můžou všelijací lidé v soudnictví i v politice pindat jak chtějí. Stejně jako za minulého režimu, tak tím spíš za korporátního fašismu nyní. Podle mne sice pan Babiš jaksi..čistý není, a Čapí hnízdo je k smíchu, ale má pravdu v tom, že lze si v současném Česku zaplatit soudce i státní zástupce.

J. Vintr 6.2.2018 0:46

Za bolševika bylo naprosto normální

že soudci soudili podle pokynů vševládnoucí strany. Po "revoluci" zůstala naprostá většina soudců na svých místech. Přísloví říká, že starého psa novým kouskům nenaučíš. Dá se ještě doplnit, že strý pes může naučit i mladého psa starým kouskům. Proč se tedy divit?

K. Filek 6.2.2018 8:09

Re: Za bolševika bylo naprosto normální

Babiš je starý bolševik a asi má zkušenosti s kupováním soudců.Nejzkorumpovanější oligarcha u nás.Když mu to zarazili dal se na politiku,aby nemusel podplácet.Teď je přímo u lizu.On ví co mluvi.

V. Čermák 6.2.2018 11:50

Re: Za bolševika bylo naprosto normální

Vy ale máte v sobě zažranou tu bolševickou závist....

P. Rudolf 6.2.2018 9:45

Re: Za bolševika bylo naprosto normální

To je sice pravda, ale k tomu měla strana u všech soudů své spolehlivé a dobře ověřené soudce a jelikož věc projednával ten soudce, kterého prakticky "svévolně" určil předseda soudu, strana nepotřebovala ovládat všechny. A těm muselo být v roce 1989 tak minimálně čtyřicet.

Kolik myslíte, že z nich dnes ještě soudí?