3.3.2024 | Svátek má Kamil


GLOSY: Veselá současnost

22.12.2016

Šéf STAN Gazdík sdělil, že STAN považuje za správné nabídnout do presidentských voleb svého kandidáta. Zatím nechce sdělit jeho jméno, ale uvedl, že není naivni beruška, a potvrdil, že STAN oslovilo pět osob a nebudou to lidé z akademické obce. Zkuste vysoce komunikativní Krnáčovou.

Barack Obama vyhrožuje Rusku odvetou za údajné hackerské útoky směřující k ovlivňování voleb v USA. Kdy to chce stihnout?

Když už jsem u Obamy: Rusko vyzvalo v pátek Spojené státy, aby na stůl položily jasné důkazy o ruském ovlivňování amerických presidentských voleb. Obamova vokálně menstruační skupina totiž tvrdí, že za toto ovlivňování může osobně V.V. Putin. A teď se ukaž, Oblamáž.

Dne 16. 12. deník Frankfurter Allgemeine Zeitung odkázal na studii, kterou si nechal vypracovat Peter Altmeier z kancléřského úřadu (odpovědný za imigrační politiku) mezi 1004 Němci imigračního původu a 1009 v Německu trvale bydlícími imigranty v období leden a až duben 2015. Co mu z toho vyšlo? No přece že většina imigrantů se chce přizpůsobit. Jednak je to velmi aktuální a druhak prostě puclík věří průzkumům, které si zfalšuje sám.

V sobotu 17. 12. s velkou slávou papaláši otevřeli 12kilomentrovou část dálnice D8 mezi Ústím a Lovosicemi, čímž odšpuntovali tento ostudný úsek. K té slávě přijeli pracující v hojném počtu i ze Saska, v tunelu tekl svařák proudem a Babišovy klobásy šly na dračku. Velký Vont na to osobně dohlížel. Ale abychom nebyli na pochybách, že je to jen tak, asi 2 km u Prackovic svedlo ŘSD provoz jen do jednoho jízdního pruhu a vyhodnocují se čidla. My už teď jen čekáme na další posun v této záležitosti.

B. Sobotka na program vládního zasedání zařadil otázku dálnice D8 a hodlal projednat možné vedení tohoto úseku i jinou trasou, pokud by se v budoucnosti ukázalo, že bezpečnému provozu vadí nejisté geologické podloží více, než je zdrávo a bezpečno. Načuřilo to A. Babiše, který byl u střižby pásky a poté, co polkl klobásu, vzkázal pohrdavě Sobotkovi, že ho nechápe a že měl přijet osobně. To nemohl, kul pikle.

Premiér Sobotka minulý týden pozval A. Babiše k motivačnímu pohovoru. Ten zdvořile zrušil termín, protože měl jiné vážné úkoly někde jinde. Babišovi rozumím, ale kdo je tady tedy vedoucí?

Přiznám se, že mně unikl obsah motivačního pohovoru s Karlou Šlechtovou. Ale dovedu si představit, že byla chválena, jak čerpá a čerpá. Toto ministerstvo nedělá totiž nic jiného, ačkoli je např. odpovědné za neúnosný stav v oblasti stavebního zákona a předpisů souvisejících. Tato oblast je v praxi hotová katastrofa, ale to je jistě pod rozlišovací schopností divoženky. Nechápu, proč ji neangažoval Komárek do Moravských naftových.

EUROSTAT zveřejnil na základě dat z r. 2015, že HDP ČR přepočtený na hlavu stoupl na 85 % průměru EU, čímž naše kabaretní republika překonala Portugalsko a Řecko, ba i Kypr a jsme jen o 3 % za mohutně couvajícím Španělskem. Miluji tyto údaje o průměru, když já mám 1 kuře a kamarád žádné, máme v průměru 1/2 kuřete na hlavu. Jak vypovídající!

Význam průměru vynikne při posuzování současné situace v Aleppu. Rusové tvrdí, že evakuace byla dokončena, syrský povstalecký zdroj sdělil Reuters, že v obklíčené východní části města se evakuace zastavila a že Aleppo opustil jen zlomek lidí ve třech konvojích. Průměr bude jistojistě hromada mrtvol.

Výzkum MU Brno, jak sdělil hlavní auditor studie P. Grasgruber, prokázal, že pravidelná konzumace piva je nejvíce destruující faktor v české stravě, daleko horší než konzumace jakékoli jiné potraviny, protože alkohol údajně prakticky destruuje vnitřnosti Čechů a vede k obezitě. To je nám novinka, pivo dělá pěkná těla.

Týž výzkum ukázal, že jen 1/3 mužů a 1/10 žen v ČR je hrdá na to, že se u nás vypije ročně na hlavu včetně nemluvňat celých 142 litrů piva, tedy 284 půllitrů. Hanba, to jste vlastenci?

Američan Dale Ekmark oznámil, že praštil s funkcí generálního ředitele OKD a k 28. 2. 2017 ukončí i pracovní poměr s OKD a vrátí se do USA k rodině. V minulosti přitom Ekmark vedl pro DeBeers největší diamantový důl v africké Botswaně. Ale takovou díru jako v OKD tutově ještě neviděl.

J. Assange z Wikileaks, který hnije na nějaké banánové ambasádě v Londýně, uvedl, že maily z Demokratické strany USA neobdrželi od ruské vlády ani Rusů. Uvedl, že se mu nelíbí, že Wikileaks mají pocit, že musejí prohlašovat, že se nejednalo o vládu žádné země. No tedy, komu bude Obama vyhrožovat?

Skupina METRO oznámila rozdělení kolosu na dvě společnosti. Jedna bude odpovědná za velkoobchod a druhá za prodej spotřební elektroniky. Český spotřebitel v MAKRU změnu prý vůbec nepocítí. Ještě tak, dražší už to snad ani nemůže být.

Pěkně se rozpovídal člen představenstva Škody Auto B. Wojnar v souvislosti s kolapsem na komunikacích v Kvasinách, kde pro auta není několikrát denně se kam hnout. Uvedl totiž, že Škoda si to po své stránce vyřeší, ale že stát se musí dívat na 10 i 20 let dopředu s budováním nezbytné infrastruktury. Srandista, teď zrovna Sobotka a Babiš - a tedy stát - myslí jen do příštích voleb, tj. zhruba 10 měsíců.

Na posledním summitu EU v Bruselu státníci 27 ostatních členských zemí ostentativně přehlíželi britskou premiérku Theresu May, nejvíce pak nechutně vlezlá Mogheriniová, která jinak oslintala kdekoho. Nejen, že hlavní téma brexit odsunuli až na neformální pokec k večeři, ale ani tam paní May ostudně nepozvali. Ještě větší blbci, než jsme mysleli.

Na tomto slavném summitu B. Sobotka řekl, že by si EU měla více promyslet, jak se zachová po případné změně americké politiky vůči Rusku, s tím, že pokud má být postup EU vůči Rusku účinný, měl by být založen na obdobném postoji EU a USA. A konečně uvedl, že věří, že i USA budou svoji politiku vůči Rusku konzultovat s EU. Ještě, že D. Trump neví, kdo je B. Sobotka.

Filmař Michal Moore, známý tím, že to má v palici už tak dost pomotané, uvedl minulý pátek na stanici MSNBC v pořadu „All in“, že D. Trump nemá právo vstoupit do Bílého domu, a vyzval k protestům, obstrukcím, nepokojům a neposlušnosti. A také sdělil, že Trump nemá žádný mandát. Asi se spojil s Vojtou Dykem, Jiřím Bartoškou a Karlem Steigerwaldem.

Starosta Rejkjavíku, hlavního to města Islandu, Jón Guarr je zároveň známým komikem. Takovou primátorku má Praha také.

Barrack Hussein Obama nazval Kolegium volitelů v reakci na volební výsledek pozůstatkem minulosti USA. Že tak nehorlil při svých dvou zvoleních již dříve?

Soudkyně Jeanine Pirro na kanálu Fox News v reakci na vyjádření Michelle Obamové, které učinila v rozhovoru s O. Winfrey v její talk show Opprah Winfrey Network, že nemá nyní žádnou víru v USA, ve svém pořadu zareagovala a podrobila odcházející první dámu USA zdrcující a trefné kritice. Doporučuji si její vyjádření trvající něco přes pět minut pozorně poslechnout. Jisté ale je, že Obamovou, tuto povrchní nádobu prázdnou, vystihla i s jejím povedeným Otrapou skvěle.

Polský deník Polityka uvedl v sobotu, že dny šéfa PiS Kaczyňského jsou sečteny, a Rzeczpospolita směřuje k předčasným volbám. Tak tedy hodně štěstí a veselé Vánoce, Poláci - bez vás by se v tomto regionu vůbec nic nedělo.

Na Vánočních trzích v Lysé nad Labem jsem si koupil tyto položky: 2 noční košile pánské bavlněné, 10 párů ponožek tmavých a puzzle pro jednu z vnuček. A také sáček s vánočními háčky. A pak jsem málem omdlel - háčky nebyly vyrobeny v Číně, ale s označením „Český výrobek“ je vyrobila firma KALADA Luhačovice. A pak že nám Čína zničí vlastní průmysl.

A takhle my tady žijeme.