29.10.2020 | Svátek má Silvie


GLOSA: Padne-li Nečasova vláda, pak proč

8.9.2012

Kromě těch Módních trendů vytištěným bíle na červeném pozadí jsem ještě neviděl Lidové noviny, kde titulek zaujímá s fotografií pachatele celou první půlstránku novin. Vzpoura proti Nečasovi i mezi poslanci ODS, kteří buď nepochopili, nebo až příliš dobře pochopili, jaká hra se tu hraje. Padne-li vláda, prezidentovi nezbude než zase vzpomenout na dobrého úředníka Jana Fischera nebo nějakého inovovaného Fischera. Podle ústavy bylo přirozené a v tradici Velké koalice neblahé paměti vybrat představitele ČSSD. Bude-li to její předseda Bohuslav Sobotka, nezbude mu než hledat partnera do koalice. Přirozeným partnerem by byla KSČM a těžko by se taková koalice přehlasovávala. Odolá-li levicovému křídu strany, je přirozeným partnerem TOP 09.

Její předesda Karel Schwarzenberg dobře ví, co se ve sněmovně děje, i když spí. Je jako mlynář, který se probudí, když přestane klapání (čti klepání ve smyslu drbání, když se vedou řeči, aby řeč nestála) mlýnského kola. Je vždy v obraze. Převezme rázně otěže šéfa strany do svých rukou a zachrání demokratický vývoj po listopadu 1989, abychom neměli ve vládě komunisty. Jeho místopředsdeda Ing. Miroslav Kalousek na svou funkci v TOP 9 sotva rezignuje. Je ostatně nositelm tradice lidové strany, která pod vlajkou křesťansko-sociálního zaměření přežila i Únor 1948 a listopad 1989. Její ideologie je být vždy ve vládě za každou cenu. Není vyloučeno, že je to Miroslav Kalousek, který drží Petra Nečase pod krkem, že TOP 09 vystoupí z koalice, nezvýší-li DPH.

Nejen každý ekonom, ale dnes každý přemýšlející občan ví, že zvyšování DPH je cesta do pekel a ne záchranou před osudem Řecka. Lidé budou mít hlouběji do kapsy, utlumí se spotřeba, která je motorem ekonomiky.

Převzato z Vinar.bigbloger.lidovky.cz se souhlasem autoraKnížkový adventní kalendář: vyměňte letos čokoládu za kouzelné vánoční příběhy
Knížkový adventní kalendář: vyměňte letos čokoládu za kouzelné vánoční příběhy

Chvíle strávené nad knížkou jsou pro děti velmi důležité. Pořiďte dětem adventní kalendář plný kouzelných vánočních příběhů. Zkraťte si čekání na...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.