18.6.2024 | Svátek má Milan


GLOSA: Padne-li Nečasova vláda, pak proč

8.9.2012

Kromě těch Módních trendů vytištěným bíle na červeném pozadí jsem ještě neviděl Lidové noviny, kde titulek zaujímá s fotografií pachatele celou první půlstránku novin. Vzpoura proti Nečasovi i mezi poslanci ODS, kteří buď nepochopili, nebo až příliš dobře pochopili, jaká hra se tu hraje. Padne-li vláda, prezidentovi nezbude než zase vzpomenout na dobrého úředníka Jana Fischera nebo nějakého inovovaného Fischera. Podle ústavy bylo přirozené a v tradici Velké koalice neblahé paměti vybrat představitele ČSSD. Bude-li to její předseda Bohuslav Sobotka, nezbude mu než hledat partnera do koalice. Přirozeným partnerem by byla KSČM a těžko by se taková koalice přehlasovávala. Odolá-li levicovému křídu strany, je přirozeným partnerem TOP 09.

Její předesda Karel Schwarzenberg dobře ví, co se ve sněmovně děje, i když spí. Je jako mlynář, který se probudí, když přestane klapání (čti klepání ve smyslu drbání, když se vedou řeči, aby řeč nestála) mlýnského kola. Je vždy v obraze. Převezme rázně otěže šéfa strany do svých rukou a zachrání demokratický vývoj po listopadu 1989, abychom neměli ve vládě komunisty. Jeho místopředsdeda Ing. Miroslav Kalousek na svou funkci v TOP 9 sotva rezignuje. Je ostatně nositelm tradice lidové strany, která pod vlajkou křesťansko-sociálního zaměření přežila i Únor 1948 a listopad 1989. Její ideologie je být vždy ve vládě za každou cenu. Není vyloučeno, že je to Miroslav Kalousek, který drží Petra Nečase pod krkem, že TOP 09 vystoupí z koalice, nezvýší-li DPH.

Nejen každý ekonom, ale dnes každý přemýšlející občan ví, že zvyšování DPH je cesta do pekel a ne záchranou před osudem Řecka. Lidé budou mít hlouběji do kapsy, utlumí se spotřeba, která je motorem ekonomiky.

Převzato z Vinar.bigbloger.lidovky.cz se souhlasem autora