24.4.2024 | Svátek má Jiří


Diskuse k článku

GLOSA: Naučme je rybařit!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Měrka 10.4.2010 6:49

Re: Až budete chtít být konstruktivní...

Ste si nevšimnul, že se obracím na autora? Ne, aby me (po)učil. Jenom - aby dokončil článek. Váš "altruismus" jde ovšem dosti silně proti ventilované myšlence. Pro většinu lidí je to zřejmě o penězích "až v první řadě".

J. Krásenský 9.4.2010 16:24

Rybařit v Evropě?

Na tom území, kde od dob soudruhů Marxe, Lenina, Hitlera, Stalina, Mussoliniho, Sartra, Gramsciho, soudruhů zelených, červených, hnědých a černých, je rybaření nemorální, co dím, přímo zločinné!

R. Škrabal 9.4.2010 15:14

Re: To možná platilo

Tak se mi zdá, že se v podstatě shodujem. Pokud to převedu na ty nešťasné rybáře, tak někteří jso šikovnější a chý tívíc. Pokud to přeženu, tak třeba zakázat sítě a dynamit. to nejsou rovné šance. Jder o dodržování zákonů. 

Jinak je pravda, že každá aktivita co pomůže je velice dobrá.

V. Kusý 9.4.2010 14:59

Asi pane Pilný nejste

obyčejný člověk, o kterého se náš velký vůdce postará, až se nad námi rozklene duha jeho vítězství.Sám se vyřazujete ze společnosti obyčejných lidí!Tím, že ve své intelektuální nadřazenosti chcete rozhodovat o svých potřebách, chcete naznačit, že snad velký kormidelník a jeho úředníci neví,co je pro Vás dobré?Že snad pro Vás i pro stát je lepší, když se o sebe budete starat sám?Nechcete pocítit dobrodiní státního dohledu nad Vašimi potřebami, nejste ochoten s penězi které vyděláte, nechat hospodařit ty, kteří lépe vědí jaké jsou potřeby Vás, i ostatních?Doufám, že s Vámi a Vám podobnými bude exemplárně naloženo po velkém a slavném vítězství NEOBYČEJNÉHO člověka!

V. Bok 9.4.2010 11:47

Re: odbormníci to ví

No, tedy, do krize vstoupili jsme po 8 letech vlády socanů. Nebo ne?

V. Bok 9.4.2010 11:44

No, pan Pilný si při své inteligenci

mohl povšimnout, že ti oranžoví toho zas tak moc neslibují. Dá se říci, že v sumě stejně jako modří.

A nějak mi nesedí to přirovnání k tomu rybaření. Asi žije jinde než já. A o cikánech se přece nemluví?

Mám takovej dojem, že autor svýho času lovil ty ryby v rybníce, kde směl lovit jen on sám. Ty zkušenosti jsou jistě inspirující.

K. Kužel 9.4.2010 11:40

Re: To možná platilo

Tak se nám to posunulo směrem k uplatňování zákonů. To ale je samozřejmé, zákony je třeba vymyslet co nejlépe a dbát nestranně na jejich dodržování.

Ale kromě těch, které je třeba naučit rybařit, jsou i tací, co si vymýšlejí nové a nové aktivity na uživení. Do nich pak zapojí jiné a to je velice záslužné. Lidská iniciativa, vynalézavost a ochota riskovat přinášejí blahobyt nejen těm iniciativním, ale i ostatním.

R. Škrabal 9.4.2010 11:21

Re: To možná platilo

Spíš problém je v tom, že se neberou ryby podmírečné, hájené  a bere se jen určité možství. Také se dá podplatit porybný, aby se vzala ryba hájená. Také se ve slušné společnosti, nechytají ryby dynamitem. V takovém rybníku nechytne nikdo nic.

R. Langer 9.4.2010 11:15

Re: Až budete chtít být konstruktivní...

A v tom je ta finta pane! To prostě musí vědět každý sám. A když nevíte, vzdělávejte se a třeba to jednou vědět budete. Ale nechtějte prosím po mně, abych vás to učil zadarmo, případně vám platil ze svých peněz nějakého "učitele".

K. Kužel 9.4.2010 11:07

Re: To možná platilo

Pravidla mohou být jednoduchá: když někdo chytá rychleji, tak se mu do lodi udělá díra nebo se mu nastříhají sítě. Když i přesto má velký úlovek, tak se mu prostě ryby seberou a dají se těm, kteří na rybníku dostávají mořskou nemoc a musejí ji léčit ve výčepu.

http://karelkuzel.blog.idnes.cz

K. Kužel 9.4.2010 11:02

Re: Až budete chtít být konstruktivní...

Obávám se, že žádný Superúředník, který by to prostě nalinkoval a zařídil, neexistuje. Snad nám nakonec nezbude než podívat se na programy jednotlivých stran, posoudit, jaká je šance, že splní své sliby a podle toho volit.

I v politickém rybníku se musíme naučit rybařit.

http://karelkuzel.blog.idnes.cz

R. Sedláček 9.4.2010 8:28

odbormníci to ví

Pro.tisk.nedůležité

R. Škrabal 9.4.2010 7:15

To možná platilo

 Víte k tomu rybaření jsou nutná pravidla. Obvzlášť pokud se jedná o rybník. Pokud vám pár nenapranců rybník vypytlačí, tak u prázdného  rybníku nic nechytíte.

J. Měrka 9.4.2010 4:14

Až budete chtít být konstruktivní...

...tak napište odkdy, kde, kdo to má zařídit a jak...