3.3.2024 | Svátek má Kamil


GLOSA: Eggtime

29.5.2009

To, co se dělo na mítinku u Anděla na Smíchově, to je v české kotlině rozhodně velmi neobvyklé, ale kdo viděl videozáznamy, zjistil beze všech pochyb, že to jsou příslušníci nejmladší generace, resp. lidé do 30 let, a to v drtivé většině.

Vypovídá to o mnohém, především však o tom, že Paroubek, Zaorálek a podobní politici jsou této generaci díky svému chování v politice a nechutnému populismu trnem v oku. Chyba tedy není v nesympatizantech, chyba je u politiků ČSSD a systémově v této straně samé. Vsadila již před krajskými volbami na 30korunový tah a populistické sliby výhod důchodcům a dále té části populace, která není nadána bystřejším duchem a stačí jí, když se jí dostane slíbu sypání pečených holubů do papul, a vyšlo to. Stejné dělají i nyní v eurovolbách a blábolí zcela mimo mísu a mimo evropská témata o témže - 13. důchody a další sypání výhod voličům, jako se sype drůběži s pokřikem "puťa, puťa, na na na....".

Bude to nejspíš dále fungovat do jisté míry u shora uvedených, ale radikalizující se mládež myslím začíná sebevědomě vstupovat do volebního dění a kdyby nic jiného, tak se Paroubkovi podařilo - byť způsobem zcela nechtěným - vtáhnout do politiky skupinu obyvatelstva, která dosud stála stranou. Paroubek, Škromach, Falbr či Zaorálek (jen namátkou) a lidé kolem nich jsou symbolem neodmastitelnosti a upachtěnosti ČSSD a její politiky. Tito lidé, ale řada špičkových politiků i z jiných stran, jako např. Ivan Langer, Evžen Tošenovský, Jiří Čunek, Martin Bursík, Jana Bobošíková, Vladimír Železný a další (zas jen namátkou) nejsou žádnými elitami - symbolizují v krystalické podobě bídu české politiky a praxi odkládání zoufalců do jiných funkcí s jediným cílem: už nikdy nic pořádného nedělat.

Osobně házení vajec nepovažuji za vhodný způsob projevu a nikdy bych ho nedokázal hodit ani na takového vejlupka, jakým je Jiří Paroubek, protože to není můj styl a nehodí se to ke mně. Ale když to někdo dokáže, tak nic proti tomu. Schvaluji to, ať hází všichni ti, co nesouhlasí, na ty, kterých mají plné zuby, ať jsou z kterékoli strany. Je to razantní a viditelné vyjádření názoru těm, kteří si myslí, že ti házející jsou blbci, kteří slupnou vějičku nabídky veřejné diskuse na náměstích a kteří nepochopili, že si z nich ti oranžoví papaláši jenom dělají legraci. Nastal eggtime, čas vajec, a skutečnost, že Paroubek & his boys vážně tvrdí, že jde o konspiraci ODS, vypovídá hodně o guláši, jaký mají ti oranžoví nafoukanci v hlavách; vlastně nejde ani tak o čas vajec, ale o čas špatně utlačované zloby socialistů a jejich nepokryté nenávisti vůči těm, kteří mají zcela jiný názor na další směřování této země. Teď jen aby švih při házení neunavil ruce házejících a oni se dostavili k volebním urnám.