20.6.2024 | Svátek má Květa


Diskuse k článku

EVROPA: Slušný člověk nekrade. (A nečerpá.)

Všichni víme o události, která se stala tento týden na Slovensku. Byl zavražděn novinář. Nevíme ještě na 100 % proč, ale média tvrdí, že připravoval článek, jak italská mafie na východním Slovensku zneužívá peníze z eurofondů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Zima 5.3.2018 17:22

Ti kdo opěvují dotace

ať si laskavě uvědomí, že evropské dotace jsou čisté zlo. Za prvé o co dostaneme víc z EU na dotacích (průměrně 50 mld. ročně) to bohatě sežere podpora tzv. obnovitelných zdrojů (především solární baroni) nařízená z EU. K tomu výstavba nesmyslných stezek, rozhleden, dotace na integraci, příspěvky nesmyslným neziskovkám atd.

Největší zlo jsou ovšem dotace na výrobu. Do toho patří i zemědělské dotace spolu s výrobními kvótami. Křiví trh a zadělává to na korupci zcela zákonitě. Nejhorší je na tom to, že to svádí ke korupci i podnikatele, co by k ní za normálních okolností nesáhli, ale takhle jsou nuceni si dotace nějak opatřit, protože by nepřežili.

Jediná logická podpora z EU by byla na projekty evropského významu, přesahující hranice států. O takovém projektu jsem ale nějak neslyšel.

J. Kopis 5.3.2018 19:30

Re: Ti kdo opěvují dotace

Projekt evropského významu přece existuje - islamizace Evropy! Dokonce je dotován Saúdskou Arábii.