21.2.2024 | Svátek má Lenka


Diskuse k článku

EVROPA: Sedm otázek, na které Nečas dluží odpověď

Fiskální pakt má určitě své mouchy a je třeba na něm ještě pracovat. Evropa potřebuje růst, aby byla schopná pomocí cílených investic (například z dosud nevyčerpaných fondů EU) vytvářet nové pracovní příležitosti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Václav 9.2.2012 16:57

Re: Roučku, nepodřezávej sobě a ostatním

PAne, agresivitou a urážkami, pokud má někdo jiný názor, než vy, nic nevyřešíte.Ale z vašeho projevu je patrno, že vám zloba zastínila i rozum, pokud nějaký vlastníte.

Pokud máte možnost, najděte si na internetu minulost otce ODS a zjistíte, proč je euroskeptik. Mně se také nelíbí moc věcí, ale bez EU budeme opět zranitelní z východu, což je i snaha otce ODS.

J. Honců 4.2.2012 20:49

To se voliči ČSSD nestydí?

Instalovat svým hlasem na jakýkoliv volitelný post takového troubu, jako je pan Rouček, propadl bych se hanbou. Mimochodem, nemá on náhodou vlastizrádné řeči?

Je mi z pana Roučka na zvracení.

T. Pansky 4.2.2012 18:27

Souvislosti ... proc je prijiman tento pakt??? Evropsti (nemecti a francouzsti) ...

... socialiste ve vedeni EU vidi, ze se stavba hrouti. Staty (i treba Nemecko) zacinaji mit problemy s financovanim sve socialisticke ekonomiky. Investori zacinaji mit z Evropy strach a prestavaji pujcovat jednotlivym statum, dluhy se stavaji drazsi a drazsi. Po protlaceni tohoto paktu nas ceka dalsi pakt - o vypisovani evropskych dluhopisu !!! Tim se evropsti socialiste pokusi zamaskovat dluhy jednotlivych statu a skryt je pod hlavicku evropskeho dluhopisu. Nekterym statum se zlevni pristup k penezum, ale napriklad Nemecku se to prodrazi. ... Cely tenhle system je extremne drahy a dela Evropu vice a vice nekonkurenceschopnou !!! top0625top@live.com

T. Pansky 4.2.2012 18:29

Re: Souvislosti ... proc je prijiman tento pakt??? Evropsti (nemecti a francouzsti) ...

Zarovky (15 minut polotmy a bolesti hlavy) byly pouze predkrmem.

S. Vaněček Šauerová 4.2.2012 18:57

Ano. A také nám chtěli zničit naše včelstva !!

O co Vám jde, pane Panský ? Nechce se mi věřit, že to, co zde píšete, myslíte vážně.

A není Vám vůbec divné, že Klausovo národně socialistické křídlo podporují radikální internacionalisté, totiž komunisté, že ne ? Nakonec, tohle spojenectví nás přivedlo do neštěstí teprve jednou, kdo by si to ještě chtěl pamatovat.

T. Pansky 4.2.2012 19:16

Re: Ano. A také nám chtěli zničit naše včelstva !!

Nanestesti, mnoho lidi vidi politicke spektrum bipolarne - Klaus versus socialiste. To prece ale vubec neni pravda a ja osobne to odmitam. Ja jsem presvedcen o nezbytnosti EU !!! Pokud sledujete me prispevky zde na Psu, tak to dobre vite. Co ale odmitam je evropsky socialistmus, ktery dale prohlubuje evropskou krizi.

S. Vaněček Šauerová 4.2.2012 20:50

Dobře, oč tedy jde, resp. nám jít má.

Jde o otázku politickou, otázku bezpečnostní a mírovou, o ekonomické počty, ODS tak zdůrazňované, až ve čtvrté nebo další řadě. Vydělit se v době krize globálního ekonomického fungování, která může přejít v krizi politickou i krizi bezpečnostní, raději nebudu strašit krizí válečnou, ze spolku zemí v regionu, které drží při sobě, což nám zajišťuje globálně větší bezpečnost jak politickou, tak ekonomickou, považuji za známku zásadního nepochopení měnících se kontur okolního světa, kdy nikdo neví, jak bude či kam se historie bude ubírat. Nemalá část našich lidí si probíhající změny uspořádání okolního světa vůbec nechce připustit a slepě očekávají, že standard bezpečného žití, jak ho známe za posledních 20 let, bude z nějakého nejasného důvodu pokračovat. To je velký omyl, který se nám může značně nevyplatit.

Pokud jde o Nečase, jeho argumenty se vezou na vlně primitivního českého nacionalismu, jehož pokračovatelem v jakési postnormalizační formě jsou klausovské garnitury. Obyvatelé této země žijí dosud mentálně na svých chatách a zahrádkách, proto Nečasovu zbabělost vnímají jako rozum. Strach a z něj vyvěrající pasivita jsou ale dalším problémem této země. Elity tento stav jen utvrzují. Nebát se a nekrást, říkával Masaryk. Češi se ale bojí a kradou, stejně jako jejich vláda. Jak ale stvořit elity, které mají morální a intelektuální sílu ?  Btw., dovolte mi, abych konstatovala, že evropský "socialismus", o němž se tady denně píše stále dokola, je bagatelní, až směšný (jistěže ale existující) problém v porovnání s tím, co nám integrace přináší. Divím se, jak soudný člověk vůbec může něco takového vypustit z úst.

A jestli EU řídí Německo s Francií ? A kdo jiný by měl v Evropě převzít iniciativu, i když mnohdy pochybenou, než dvě hospodářsky nejvyspělejší země ? Slovensko s Maďarskem, nebo Rumunsko s Lucemburskem ? Hlupáci se ale radují : ať už se to nenáviděné euro, resp. EU zhroutí ! Zhroutí-li se euro a s ním i náš systém, CO PŘIJDE POTOM ? To hlupáky netrápí.

 

P. Jášek 4.2.2012 21:24

Re: Dobře, oč tedy jde, resp. nám jít má.

A to myslíte, že nás zachrání zkrachovalá velmoc Francie? proboha, ta od Wagramu pro***la celou svou historii!

M. Prokop 4.2.2012 21:53

"Obyvatelé této země žijí dosud mentálně na svých chatách a zahrádkách,"

a čekají, až je přijdete osvítit svým internacionalismem VUMLu .......

T. Krystlík 4.2.2012 23:38

Re: Dobře, oč tedy jde, resp. nám jít má.

Skvělý příspěvek, vážená paní Vaněček-Šauerová! Jen je to házení perel, zdejší národovci argumenty nevnímají, omílají neustále nacionalistické lži narcise Klause a českých nacionálních socialistů. 

T. Pansky 5.2.2012 1:08

Re: Dobře, oč tedy jde, resp. nám jít má.

Jake vydeleni??? Nektere staty (i ty, ktere ignorovaly dosavadni euro smlouvy a ted pouze podepisuji dalsi smlouvu, kterou budou patrne opet ignorovat) se zavazaly, ze chteji centralisticke schvalovani rozpoctu. To je ze sve podstaty nesmysl. Ale budiz, chteji to. Slouzi to pouze k oklamani investoru, ale budiz. Ale o jakem vydeleni vsichni mluvi??? Muze to nekdo presne rici??? ... Vas posledni paragraf pouze dokazuje nedemokratickou nesmyslnost fungovani EU.

J. Boleslav 5.2.2012 9:48

Re: Dobře, oč tedy jde, resp. nám jít má.

Přestaňte pořád nahlížet současnou krizi EU primárně jako politickou. Tato krize je primárně způsobena problémy systémového a ekonomického charakteru, které jsou dány její přebujelou strukturou a zoufale neefektivními procesy, vytvořenými dávno pro systém s daleko méně prvky (státy), než je tomu v současnosti. Z těchto dvou hledisek EU v současné podobě nemůže z principu efektivně fungovat, není to bohužel jen problém nějaké neschopnosti jejích současných elit. A do těchto problémů se EU dostala právě proto, že setrvává ve svém bludu a nadále akcentuje politická hlediska před ekonomickými. Dokud se toto rychle nezmění a nedojde k její zásadní reformě, je EU v její současné podobě odsouzena k postupnému úpadku a následnému zániku.  Bez ohledu na to, zda si to přejeme nebo ne.Dohoda o fiskální zodpovědnosti je potom sice krok správným směrem, ale naprosto nedostatečný, pomalý a pozdě realizovaný.

M. Prokop 4.2.2012 21:51

Re: Ano. A také nám chtěli zničit naše včelstva !!

Národní socialisté, to si ovšem pletete Klause a Paroubka, zřejmě úmyslně. I s těmi komunisty.

S. Vaněček Šauerová 5.2.2012 11:16

Nepletu si nic, pane Prokope. To byste si ale musel protřít oči.

Vám, jak Vás tady po měsíce čtu, nic takového ale nehrozí. Faktem, který ovšem vyvrátit nemůžete, je opět další shoda klausovské ODS a komunistů. Je smutné, že tolik voličů ODS tomuhle spolku asistuje, ba co víc, zdá se, že jej vítá. FUJ.

T. Pansky 5.2.2012 17:19

Re: Nepletu si nic, pane Prokope. To byste si ale musel protřít oči.

Tady je snadna odpoved: ODS hlasuje v evropskych zalezitostech z hlediska sve nacionalisticke podstaty, komuniste to delaji ze sve pro-ruske podstaty. Duvody rozdilne, nicmene vysledek stejny.

L. Kubeš 4.2.2012 18:13

Blb zůstane blbem,

i když je členem zbytečného Evropského parlamentu !!

S. Vaněček Šauerová 4.2.2012 18:10

Lidé v evropských státech si neumějí vládnout a vědí to o sobě.

Proto ochotně přepouštějí další pravomoci orgánům unie. My si vládnout

umíme a víme to o sobě. Česká státotvornost je přece proslulá. Pokud jde o suverenitu, tu jsme - na rozdíl od jiných - vždycky měli, anebo jsme ji pohotově znovuzískali

(třeba v roce 1945, když Beneš za ni musel Stalinovi postoupit

Podkarpatskou Rus). A chceme si ji v plném rozsahu uchovat. Pak je tady další vysvětlení, totiž mírou utrpení : co všechno my museli vytrpět ! Kupříkladu nikdo tolik a tak dlouho neúpěl jako my. Už za Rakouska, tři sta let ! A co všichni ti šťastnější druzí vědí o totalitě, která nás železným obětím drtila až do pozdních odpoledních hodin 17. listopadu 1989 !  A teď to nejdůležitější : Náš odpor protii EU je totiž vyvrcholením boje proti komunismu. A protože to mnozí dříve nestihli, bojujeme teď o to víc. Nikdo jiný také nevidí, že Moskva si převlékla kabát, přestěhovala se teď sedí v Bruselu !! Nikdo jiný to nevidí, protože nikdo také tolik netrpěl a hlavně nikdo tak moc, jako my, nechtěl proti Moskvě bojovat !! My víme své. Kampak na nás, kabrňáky, s nějakou Evropou !!

J. Václavíková 4.2.2012 19:41

Re: Lidé v evropských státech si neumějí vládnout a vědí to o sobě.

:-)))

T. Krystlík 4.2.2012 23:40

Re: Lidé v evropských státech si neumějí vládnout a vědí to o sobě.

Dvakrát v novodobých dějinách převážně svou neschopností modu vivendi s národnostními menšinami si Češi pohřbili vlastní stát.

B. Veltrubský 7.2.2012 21:03

Re: Lidé v evropských státech si neumějí vládnout a vědí to o sobě.

O Českém národě rozhodně nelze říci, že má holubičí povahu jak je občas prezentováno, ale  pane Krystlík oni ti Němci nejsou o nic lepší víte. Přečtete si něco a vrhněte se na psaní alternativních dějin tam se vyřádíte. Jinak jako bavič jste perfektní bohužel pouze bavič

M. Prokop 4.2.2012 17:57

Pyskouna Roučka

bych se mohl zeptat, zda chce žít v samostatném státě či v gubernii.

Ale bylo by to zbytečné, odpověď je jasná.

S. Netzer 4.2.2012 16:37

''Zmoudří Česko?'' ptali se Schwarzenberga v zahraničí

Lze jen doufat.

M. Vondráček 4.2.2012 17:33

Re: ''''Zmoudří Česko?'''' ptali se Schwarzenberga v zahraničí

A byl vzhůru, nebo u toho spal ....

F. Doušek 4.2.2012 17:51

Re: ''''''''Zmoudří Česko?'''''''' ptali se Schwarzenberga v zahraničí

nepamatuje se.

M. Prokop 4.2.2012 17:58

Re: ''''Zmoudří Česko?'''' ptali se Schwarzenberga v zahraničí

Ano, také doufám že zmoudří a až se bude slavná EU sypat, bude Česko stát opodál.

Š. Hašek 4.2.2012 14:09

A jste Roučku docela hezký bruselský nevychovanec.

Ve svém karatelském příspěvku jste alespoň mohl občas přiznat premiérovi Nečasovi název jeho funkce. docela se odkopáváte. Jakou máte vůbec státní příslušnost?

Ale pro Vás bruseláky jsou premiéři zemí jen prostě "nějací Novákové".

T. Krystlík 4.2.2012 14:22

Re: A jste Roučku docela hezký bruselský nevychovanec.

Typicky česky nacionalistické. Nemáte-li argumenty, pátráte se po občanství pisatele a bazírujete na titulech. Co Nečasovi pomůže, že je premiér a RNDr.? Zato jiná státní příslušnost pana Roučka by Vám umožnila ho prohlásit za cizáka, zrádce národa a jako takovým s ním verbálně zatočit..

M. Vondráček 4.2.2012 14:25

Re: A jste Roučku docela hezký bruselský nevychovanec.

Má-li někdo titul , slušně vychovaný člověk ho při oslovení používá, hulváti tak nečiní.

T. Krystlík 4.2.2012 14:31

Re: A jste Roučku docela hezký bruselský nevychovanec.

Že nemáte tušení, jak se tituluje za šumavskými hvozdy?