24.2.2024 | Svátek má Matěj


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kadeřábek 8.6.2011 18:05

Někteří to vidí jako pan president

Možná si to už nikdo nepřečte, ale kdyby jeden zachráněný život....

http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2011060601

V. Dosoudil 6.6.2011 20:51

Re: Tady je myslím dobře vysvětleno

"Ve vyjádření Klause - jde o styl poskytování informací novináři, oni novináři již nejsou schopni napsat nic normálně obzvláště v titulcích. Oni soutěží, kdo jakoukoliv informaci podá skandálnějším způsobem a to, že posunují realitu někam jinam je vůbec nezajímá." - S tímhle já souhlasím. Ale to přece není "uměle vyvolaný cirkus". To je PŘIROZENÁ součást té reality."

...aby jste mohl text vyložit dle spikleneckých teorií..." - Ale spiklenecké vidění světa já právě kritizuju. Tohle hřiště už je u nás obsazeno.

Překladatele dělat nechci, jen jsem upozornil na rozdíl mezi tím, co bylo skutečně vyřčeno a tím, jak je to následně účelově interpretováno.

F. Vízek 6.6.2011 20:45

Uměle vytvořený cirkus?

Pan Klaus se nejspíš domnívá, že když UMĚLE vytvořené, nemusí se nic dělat. 

Pátrat, kde je počátek nákazy,  snažit se najít cesty šíření, hledat vhodná antibiotika či jinou léčbu a stůj co stůj zabránit, aby se tisíce nemocných nezměnily na statisíce či miliony -

to je zbytečné, protože mrtví i nemocní jsou UMĚLÍ? 

No, pane Klausi... Ti postižení si to nezaslouží !

A že se média předhánějí a jdou po senzacích? Jako vždy! To někoho překvapuje? 

F. Vízek 6.6.2011 20:38

Mýlíte se....

Pan Rouček je sice místopředsedou Evropského parlamentu, přesto může "mluvit za sebe", nikdo nebude jeho texty považovat za texty parlamentní...  

Václav Klaus je hlava státu - a ať se mu to líbí či nelíbí - je reprezentantem ČR a jeho občanů, a to i těch, kteří se s jeho volbou nesmířili a nikdy nesmíři.

Proto jeho texty a jeho vyjádření jsou běžně chápany - zejména u našich sousedů - jako oficiální (polooficiální) postoj ČR.  Je sice pravda, že se svými projevy stal už natolik známý, že je brán spíše jako komik, ale ať tak či tak, vrhá na republiku divné světlo...

Ale on ví, proč to dělá:  být centrem pozornosti, být tím, o kom se mluví,  být jako exot zván na přednášky, které "táhnou"... Prosté.   

M. Vondráček 6.6.2011 18:10

vážený autore

Jestli kolem nás, je nějaké nebezpečí , nejsou to ani bakterie, ani pan prezident. Jsou to pitomci Vašeho formátu , kteří aby zdůraznili svou důležitost dělají z každého pšouku případ.

K. Pavlas 6.6.2011 18:08

Pranoia a pan Rouček

Pane Rouček, vzhledem k úctě k člověku jako takovému, Vás nechci označit za blba. Ale představa, že jste místopředsedou parlamentu EU, který o ledasčem rozhoduje, mě utvrzuje v přesvědční, že vládne marnost doufat, že lidé - a zvláštní sorta Vám podobní - jsou vůbec k něčemu užiteční. Vy si tak nepřipadáte???

S. Ševeček 6.6.2011 17:02

Re: To už je

To přímo pan Rouček (a jemu podobní) je tou skutečnou nákazou, pane Kulheime.

V. Hošek 6.6.2011 15:49

Re: Tady je myslím dobře vysvětleno

Vážený pane, kdo chce psa bít, hůl si najde.

Ve vyjádření Klause - jde o styl poskytování informací novináři, oni novináři již nejsou schopni napsat nic normálně obzvláště v titulcích. Oni soutěží, kdo jakoukoliv informaci podá skandálnějším způsobem a to, že posunují realitu někam jinam je vůbec nezajímá.

To, že vy chcete neustále dělat překladatele z češtiny do češtiny, aby jste mohl text vyložit dle spikleneckých teorií je Váš problém a musíte se s tím nějak vyrovnat pokud to není Váš primární zájem, takto hovořit x psát.

J. Kulheim 6.6.2011 14:28

Re: To už je

Pan Rouček je nebezpečnější než jakákoliv nákaza. Ti ostatní v Bruselu budou asi stejní jako on.

V. Dosoudil 6.6.2011 14:23

Re: Tady je myslím dobře vysvětleno

Ale jděte. To už si fakt děláte legraci.

Bez ohledu na to, že pěstitelé rajčat budou vesměs identičtí s pěstiteli okurek, jak by mohli proboha spustit celoevropský "mediální cirkus" ? Vždyť jsou to obyčejní farmáři. A pěstitelé jablek - to už je úplné sci-fi. Co by z toho proboha měli...? Jablka nejsou nijak vázané zboží na okurky.

"Asi si přece jen něco domýšlíte, aniž byste si toho byl vědom:-)" - To samozřejmě každý, v určité míře.

"Neštěstím je zřejmě míněna epidemie, uměle vytvořeným cirkusem to, že se epidemie dala za vinu španělským okurkářům." - Já chápu, jak jste to myslela a jak to teď bude interpretováno. Ale jde mi o to, že z toho původního výroku to ABSOLUTNĚ nevyplývá. Toť vše, takže si ještě jednou promyslete, kdo si tu víc domýšlí... :-)

J. Brunner 6.6.2011 13:59

To už je

desetkrát více obětí než ve Fukušimě.Vzhledem k předběžné opatrnosti by bylo dobré jíst vitamíny jen v tabletkách.

P. Boublíková 6.6.2011 13:43

Re: Tady je myslím dobře vysvětleno

KDO? Třeba pěstitelé rajčat nebo jablek - možností je nekonečně mnoho:-)

Ad neštěstí vs. uměle vytvořený cirkus. Neštěstím je zřejmě míněna epidemie, uměle vytvořeným cirkusem to, že se epidemie dala za vinu španělským okurkářům.

Asi si přece jen něco domýšlíte, aniž byste si toho byl vědom:-)

R. Tesařík 6.6.2011 13:34

Re: Tady je myslím dobře vysvětleno

božíčku, človíčku.

J. Anděl 6.6.2011 13:20

Máte naprostou pravdu

Ano, s dohledáváním originálu mívají lidé problém. Nedávno se na Psu znovu objevil článek (resp. scan textu z časopisu) o nějaké paní, co prý tvrdila, že elektřinu nepotřebuje,že může televizi sledovat při svíčkách, a také se nenašlo moc kritických duší, které by si to ověřily - všichni to spolkli jako jakný důkaz naprostédebility každého, kdo se nějak zabývá ekologií, lidskými právy nebo problémy zdravotně postižených.

J. Štrobl 6.6.2011 13:14

Re: Autorovi

Podle doktora Batisty.

F. Michek 6.6.2011 12:57

narcis rouček

Nevím jak vy, diskutující, ale pro mě je pan Rouček již mnoho let symbolem narcisistního europarlamentu, za který oni budou bojovat do posledního dechu. Jeho neskutečné bláboly a nesympatický ksicht, to mě irituje, i když by mě to mělo být celkem jedno. Úplně se klepu vzteky.

V. Dosoudil 6.6.2011 12:37

Re: Tady je myslím dobře vysvětleno

Tak si to rozeberme:

Tvrdíte, že výroky: "Spojování okurek s nákazou bylo uměle vytvořeným cirkusem." a "Je to uměle vytvořený cirkus, který se opakuje se železnou pravidelností a vždy postihne někoho jiného. Teď to zrovna postihlo výrobce okurek" jsou shodné? To nemyslíte vážně.

Navíc, uvědomujete si, co znamená termín "uměle vytvořený cirkus"? To znamená, že měl NĚKDO zájem, NĚKDO plánoval, NĚKDO realizoval. Ptám se, KDO? Protože pokud tohle neodpovídte, nemá vůbec smysl tuhle tezi rozvíjet. Zkrátka, paranoia jak vyšitá.

Dále, pak se prý vyjádřil, že jde o "neštěstí". Tak jak je to - "Uměle vytvořený cirkus", anebo "neštestí"? To je to přece diametrálně něco jiného. Víte, nejde mi o rýpání, ale jsem informatik a tak jsem zvyklý brát informace v nejčistější podobě, tak jak jsou zveřejněny. Nic si nedomýšlet, ala "tak jak to asi myslel". Závěr: Vy Klause nepodezříváte, že podceňoval E.coli, já zase ano. A každopádně myslím, že ten výrok byl opravdu pěkně debilní. (A tak je to s většinou tzv. Klausových "pravd"...)

J. Štrobl 6.6.2011 12:12

Tak hloupý blábol jsem už dávno nečetl.

Pan Rouček je vždycky co článek to perla. Ale tohle je už skutečně podle mého názoru otázka pro psychiatra. To snad nemůže normální člověk napsat. Nebo v tom Liháči tak platí, že jde u některých lidí rozum stranou a začne psát jako psychopat?

S. Ševeček 6.6.2011 11:41

Vzhledem k tomu, že mi neprošel jeden příspěvek pod článkem sosáka Roučka

a přitom nevím kvůli jakému to lovíčku Censor zasáhl - ale v BISu už to maj zajisté nameldováno - přidám jenom jeden ftip, přísně politicky korektními slovy; je to o okurkách:

Bavili se dva o jisté svlečně, která prý má klitoris jako okurku - tak velkej? - né, tak kyselej.

(kyselé hrozny brusele čekají nás, Vás sladká konta, Rouček)

S. Ševeček 6.6.2011 11:26

Re: A co takhle

Fuj, Vy zastánce genocidy jeden! Desinfekce plynem?

R. Gramblička 6.6.2011 11:18

Autorovi

bych doporučil lůžko, klid a pětkrát denně omývat přirození vlažnou vodou

P. Boublíková 6.6.2011 10:52

Re: Tady je myslím dobře vysvětleno

Nadpis nechte nadpisem, důležitá je opravdu ta citace, tedy to, co Klaus řekl. Zkráceně: "Tento uměle vytvořený cirkus postihl výrobce okurek."

Mám za to, že pojem "uměle vytvořený cirkus" nenaznačuje ani náhodou, že by šlo o uměle vytvořený kmen E. coli (myslím, že tato možnost Klause vůbec nenapadla a taky by jistě nezmiňoval "železnou pravidelnost"), nýbrž se týká uměle vytvořených zmatků kolem okurek - že okurky byly nařčeny neprávem.

A už vůbec nevidím žádný náznak toho, že by uměle vytvořeným cirkusem myslel Klaus epidemii jako takovou, tedy zachoval se svým výrokem neuctivě a necitelně k obětem nemoci...

Z. Bureš 6.6.2011 10:43

Když vidím a slyším . . . . .

. . . jaká Vemena nás zastupují, resp. representují v EP - tak se mi chce zase blejt !!!

Nic víc k článku, resp. výblitku na presidenta - nemám . . . . . .

V. Dosoudil 6.6.2011 10:03

Re: Tady je myslím dobře vysvětleno

Tak nevím, ale jediná citace, kterou jsem v článku našel je tahle:

"Je to uměle vytvořený cirkus, který se opakuje se železnou pravidelností a vždy postihne někoho jiného. Teď to zrovna postihlo výrobce okurek,"

To je tedy úplně jiný výrok, než v titulku článku. Jak by mohlo jít o "uměle vytvořený cirkus"? Vždyť to je opravdu ukázka paranoidního myšlení, autor má pravdu.

R. Sedláček 6.6.2011 9:40

Re: Pane Roučku,

To je jen bučení za každou cenu. Nechápu, proč v souvislosti s nákazou se bere do huby Klaus. Tenhle pisálek má zřejmě dannou kvótu, kolikrát musí napsat něco proti prazidentovi, jinak mu v Liháči nedají plat.

J. Jelínek 6.6.2011 9:34

Pane Roučku,

já také moc nemusím pana presidenta, ale co naplat - situaci vyhodnotil zcela správně.

Jděte už všichni vy eko, bio, klima a já nevím jací alarmisté do brusele.

V. Kolman 6.6.2011 9:28

Re: Tady je myslím dobře vysvětleno

Zatím se téměř vždy ukázalo, že ten "zloduch" Klaus měl vlastně (až na vzácné výjimky) pravdu!

       A pro pravdu se lidé zlobí!

P.S. - T.zv. "investigativním novinářům" stačí jen tu a tam změnit čárku, tu odebrat  (či naopak přidat) slůvko v Klausově prohlášení - a ovčané pak ve vzácné shodě svorně bečí, jak je to špatně - aniž by si přečetli originál :-((

B. Uhlich 6.6.2011 8:59

Re: Tady je myslím dobře vysvětleno

To pochopitelně platí i dalších Klausových (údajných) výrocích.... konec konců i údajné výlety prof.Klause do klimatologie nejsou nic jiného, než varování před těmi, co by si moc rádi udělali z klimatických změn doživotní trafiku......

V. Hošek 6.6.2011 8:08

Re: A co takhle

Souhlas a moc to neléčí ani nedesinfikují původce nákazy